کد خبر: 13162 | تاریخ انتشار: ۰:۲۴:۳۳ - جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

بایکوت حرم امام(ره) در رسانه ملی!

با گذشت دو شب از شبهای قدر، صدا و سیما هیچ تصویری از مراسم شبهای احیا در حرم امام خمینی(ره) را روی آنتن نبرد.

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، مراسم احیای شب قدر همزمان با مساجد، حسینیه ها، امامزادگان و اماکن مذهبی در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد و این مکان میزبان خیل عظیم شب زنده داران بود.

با این وجود صدا و سیما نه تنها تصاویر زنده از این مراسم را پخش نکرد بلکه ، طبق روال متعارفش، حتی تصاویر آرشیوی از این مراسم هم روی آنتن سیما نبرد ؛ این در حالی است که عوامل تصویربرداری سیما در طول برگزاری مراسم شبهای احیا در حرم امام(ره) حضور داشتند اما روشن نیست که اقدام به ضبط تصاویر کرده اند یا خیر.

شبکه های مختلف سیما در شبهای نوزدهم و بیست و یکم ماه مبارک رمضان تصاویری از مراسم احیا در حرم امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س)، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه تهران، مهدیه تهران و حسینیه همدانی‌ها را پخش کرده اند اما در این میان مراسم شبهای احیا در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی که در زمره اصلی ترین مراسم شبهای قدر به حساب می آید، به شکل معناداری در رسانه ملی حذف شده است.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی روابط عمومی حرم امام(ره)، حجج اسلام ادیب یزدی، ناطق نوری و رستگاری به عنوان سخنرانان مراسم احیای شبهای نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه مبارک رمضان تعیین شده بودند.

مراسم شبهای احیا در حرم امام خمینی(ره) که هر ساله برگزار می شود در سال 88 بنا به اعلام آستان مقدس امام (ره) به دلیل “وجود مشکلاتی در حرم” متوقف شده بود اما بعد از گذشت چهار سال از سال 92 این سنت مجددا احیا و از سر گرفته شد.

گفتنی است حجت الاسلام ناطق نوری به طور سنتی هر سال یکی از سخنرانان مراسم شبهای احیا در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی بوده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات