کد خبر: 14511 | تاریخ انتشار: ۱۷:۱۸:۱۹ - جمعه ۹ مرداد ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

امام جمعه موقت مشگین‌شهر: مسئولان نظام مانع به‌کارگیری فتنه‌گران در پست‌های سازمانی شوند

عبدالله رضایی امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه در جمع نمازگزاران اظهار داشت: اعتماد کامل به کشورهای 1+5 از سوی دولت و ملت ایران انجام نخواهد شد چرا که به گفته رهبر فرزانه ایران حیله‌گری طرف مذاکره کننده در قبال تعهداتشان نسبت به مردم و دولت ایران بارها ثابت شده و در این راستا باید تمامیت ایران مواظب توطئه ها و کارشکنی‌های کشورهای 1+5 در مورد توافقات انجام شده باشند.

وی گفت: کشور ایران در طول 35 سال زیر بار تحریم‌های ظالمانه کشورهای عضو 1+5 سرافرازانه استقلال خود را حفظ کرده و با وجود محدودیت‌های فراوان خود را به عنوان کشوری مقتدر در منطقه و حتی دنیا شناسانده که این در سایه اندیشه‌های مدبرانه رهبری، تلاش‌های دولت خدمتگذار و اقتدار نیروهای مسلح و نیز پشتیبانی مردم غیور ایران محقق شده و باید سعی کنیم با اتکا به توانمندی‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران، هوشیارانه با طرف مذاکره کننده رفتار کنیم.

رضایی با تشکر از دولت و سرداران دیپلماسی کشور تصریح کرد: ایران با توجه به ذخایر عظیم نفت، گاز و انواع معادن بستر مناسبی برای جولان دادن این کشورهای فرصت طلب است و از این رو تیم مذاکره کننده ایرانی باید با تمهیدات لازم زمینه را برای ورود این کشور‌ها آماده کند.

وی بیان کرد: کشور فرانسه و آلمان 86 درصد از بمب‌های شیمیایی صدام را در جنگ تحمیلی علیه ایران تامین می‌کردند که هنوز صدای خس خس جانبازان شیمیایی خبر از خونخواری و جنایات این کشورها می‌دهند، پس ضروری است که بنگاه‌های اقتصادی این دو کشور مذکور دیرتر وارد خاک ایران شوند.

امام جمعه موقت مشگین‌شهر با تقدیر از نهاد ریاست جمهوری افزود: مسئولان و دلسوزان نظام جمهوری اسلامی ایران باید مواظب دست‌های فتنه در دستگاه‌های دولتی ایران باشند و دست فتنه‌گران را در این شرایط حساس کوتاه کنند و مانع از نفوذ تفکرات منفی در بین مردم باشند.

رضایی با اشاره به روز شنبه 11 مرداد ماه سالروز شهادت شیخ فضل‌الله نوری را گرامی داشت و گفت: شیخ فضل‌الله نوری به عنوان ابر مرد تاریخ، انسان مظلوم و یگانه در زمان خود بود که با اعتراض به قانون مشروطه مظفر الدین شاه و تغییر آن به نظام مشروطه مشروعه در زور‌گویی و نفوذ بیگانگان در میدان توپخانه تهران مظلومانه به دار آویخته شد که برای همیشه در تاریخ ایران نام و یادش زنده و گرامی خواهد ماند.

وی با دعوت مردم به اصل تقوی و پرهیزکاری بیان کرد: شرط داشتن تقوی اجتناب از امیال شیطانی و هواهای نفسانی می‌باشد چراکه در صورت نخبه بودن در جنبه منفی انسان تصویری مجسم از شیطان خواهد بود و بالعکس با پرورش خوی انسانی و نیکوکاری جنبه مثبت در انسان پرورش یافته و انسان به سیرت اولیا خدا نزدیکتر می‌شود./تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات