کد خبر: 20112 | تاریخ انتشار: ۲۲:۲۰:۱۰ - جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

علم الهدی:برخی هم می‌خواهند در شهر امام رضا (ع) کنسرت راه بیندازند/نوازندگی ابزار یزید علیه اهل بیت پیغمبر بود

امام جمعه مشهد گفت: توسعه نوازندگی و عیاشی و بی بند و باری ابزار سنگ زدن به حجت خداست.

به گزارش خبرنگار ایسنا آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به روز اول ماه صفر اظهار کرد: امروز روز ورود اهل بیت به شام است، شام یک مردم شناسی لازم دارد.

وی با بیان اینکه شام منطقه‌ای بود که مستعمره امپراطوری روم بود، ادامه داد: اما این شهر توسط مسلمانان از استعمار روم نجات پیدا کرد اما تحت حاکمیت بنی امیه قرار گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اسلام مردم شام اسلام اموی بود نه اسلام مکتبی، خاطرنشان کرد: این اسلام احیاگر سنن و آداب و رسوم نظام استکباری روم بود، یعنی هر آنچه در حکومت رومی مشاهده می‌کردید در شام هم مشاهده می‌شد و اسلام در آنجا اسلامی متهم و انحرافی بود نه اسلام واقعی.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: اهل بیت را وارد چنین شهری کردند که معاویه در آن چیزی جز عداوت دشمنی با پیغمبر به مردم تلقین نکرده بود.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه اشک بر مظلومیت امام حسین باید کاربردی باشد، اضافه کرد: در یک جامعه توسعه نوازندگی، عیاشی و بی بند و باری ابزار سنگ زدن به حجت خداست.

وی با اشاره به سخنان رهبری در جمع دانشگاهیان در خصوص موسیقی، اظهار کرد: نوازندگی ابزار یزید علیه اهل بیت پیغمبر بود، عده‌ای می خواهند تحت عنوان شاد نمودن مردم چنین فرآیندی را طی کنند که این تهدید علیه دین و ارزش‌های مردم است.

خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: اینکه یک عده به عنوان فرهنگ راه بیفتند و بگویند توسعه فحشا، بی بند و باری و نوازندگی محصول فرهنگ است باید نگاه کنند که این فرهنگ بر سر غرب چه بلایی آورده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در نمایشگاه مطبوعات در غرفه یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای معلوم‌الحال زنی کشف حجاب می‌کند، در کنار یکی از فرزندان مسئولان عکس می‌گیرد و در فضای مجازی منتشر می‌کند برای آنکه یک عده لائیک و بی‌مذهب در انتخابات به دنبال آنها راه بیفتند.

وی با بیان اینکه استخدام فحشا و بی بند و باری توطئه یزید علیه اهل بیت بود، تصریح کرد: این جامعه‌ای است که برای آن هزاران شهید خون داده ‌ند آن وقت اینها با این جنایات می‌خواهند برای مردم جاذبه ایجاد کنند که به آنان رای بدهند، آن هم به شیوه یزید.

علم‌الهدی گفت: اینکه شما می‌خواهید کنسرت را در کشور توسعه دهید، جریان‌های لائیک و لا مذهب را در آن کنسرت دور هم بیاورید و عمله انتخاباتی برای خود جمع کنید در جامعه ما مقبول و پذیرفته نیست.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: برخی هم می‌خواهند در شهر امام رضا (ع) کنسرت راه بیندازند و بعد آن را به جاهای دیگر توسعه بدهند، اما آیا فکر می‌کنند با این موضوع می‌توانند به قدرت برسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: یک عده جریان‌های سیاسی که برای رأی جمع کردن به دنبال کنسرت بازی و توسعه فحشا هستند بدانند این چیزها در برابر بصیرت دینی مردم ما کاربردی ندارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات