کد خبر: 23131 | تاریخ انتشار: ۱۵:۰۷:۰۹ - چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

سقف مدرسه وکیل‌آباد سردابه فروریخت/ هیچ دانش‌آموز و معلمی آسیب ندیده است

به دنبال وزش تندباد شدید در شهر اردبیل و منطقه سردابه سقف شیروانی و کاذب مدرسه ابتدایی وکیل‌آباد سردابه فروریخت.

خبرگزاری فارس: سقف مدرسه وکیل‌آباد سردابه فروریخت/ هیچ دانش‌آموز و معلمی آسیب ندیده است

مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با تایید فروریختن سقف این مدرسه به دنبال وزش تندباد شدید در منطقه و اینکه گفته شده با فرار دانش‌آموزان معلم این مدرسه آسیب دیده است، اظهار کرد:‌ به هیچ‌وجه این مسائل صحت ندارد و در این حادثه که خود بنده نیز در آن مکان حاضر شده بودم هیچ معلم و دانش‌آموزی بر اثر فروریختن این مدرسه آسیب ندیدند.

علی ورودی گفت:‌ به نوسازی تا 20 دی ماه جاری فرصت دادیم تا مشکل را برطرف کند و تا زمانی که امنیت دانش‌آموزان برقرار نشود اجازه نخواهیم داد تا در این مکان کلاسی دایر شود.

وی افزود: نوسازی مدارس ناظر و پیمانکار احداث مدرسه ابتدایی وکیل‌آباد را مقصر می‌داند و نمایندگان نوسازی در روستا حاضر شده‌اند تا نسبت به ترمیم و رفع مشکل به وجود آمده در اولین فرصت اقدام کنند.

مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش اردبیل تصریح کرد: به دلیل آنکه نوسازی مدارس تنها به ظاهر و نمای ساختمان اهمیت می‌دهد و به جای توجه به کیفیت ساخت به ظاهر بها داده شده است به هیچ‌وجه سقف‌های کاذب و شیروانی در استان اردبیل که با شدت وزش باد در طول سال روبه‌رو هستند نمی‌تواند جوابگو باشد که متاسفانه پیش از این نیز یکبار سقف این مدرسه تخریب شده بود و تا زمانی که نوسازی تضمین ندهد و امنیت فیزیکی مدرسه تامین نشود قطعا اجازه نخواهیم داد تا در این مدرسه دانش‌آموزان تحصیل کنند.

بر اساس اعلامی که یکی از معلمان این مدرسه داشت با فروریختن این مدرسه و فراری که دانش‌آموزان داشتند معلم مدرسه آسیب دیده و دچار جراحت‌های سطحی شده است.

مدرسه روستای وکیل‌آباد سردابه که چند ماهی از تحویل آن به آموزش و پرورش گذشته است تاکنون دوبار سقف آن تخریب شده و با هزینه‌کرد 350 میلیون تومان تحویل آموزش و پرورش شده که در این مدرسه در شش پایه ابتدایی بیش از 180 نفر دانش‌آموز تحصیل می‌کنند.

مسئولان نوسازی در تماس‌های مکرری که با آنها گرفتیم پاسخگوی سئوالات ما در زمینه چگونگی احداث و تخریب سقف شیروانی این مدرسه نبودند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات