کد خبر: 2680 | تاریخ انتشار: ۲۰:۲۹:۱۱ - سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

وزیر خارجه عمان: توافق هسته ای در راه است

قبل از این رسانه ها گفته بودند عمان میان ایران و آمریکا برای دست یابی به توافق میانجیگری می کند. بن علوی که از سال 1997 تاکنون (به مدت 18 سال) مسؤولیت وزارت خارجه عمان را برعهده دارد ، گفت: توافق هسته ای در راه است زیرا این توافق به سود همه خواهد بود. این توافق مانع از بحران هایی در آینده خواهد شد. این توافق دیوار قوی میان ثبات و بحران خواهد بود.
وزیر خارجه عمان پیش بینی کرد ایران و گروه 1+5 به زودی به توافق هسته ای می رسند.

وزیر خارجه عمان: توافق هسته ای در راه استبه گزارش مشکین سلام به نقل از  عصرایران، یوسف بن علوی در مصاحبه با شبکه سی ان ان آمریکا گفت: تحولات به سمت دست یابی به توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 پیش می رود.

ایران و گروه 1+5 (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) هم اکنون در حال گفتگو برای دست یابی به توافق جامع هسته ای هستند. قبل از این رسانه ها گفته بودند عمان میان ایران و آمریکا برای دست یابی به توافق میانجیگری می کند.

بن علوی 70 ساله پیش بینی کرد توافق هسته ای در ماه مارس آینده (اسفند و فروردین آینده) یا ژوئن آینده (تیرماه 94) به دست می آید.

او که از سال 1997 تاکنون (به مدت 18 سال) مسؤولیت وزارت خارجه عمان را برعهده دارد افزود: توافق هسته ای در راه است زیرا این توافق به سود همه خواهد بود. این توافق مانع از بحران هایی در آینده خواهد شد. این توافق دیوار قوی میان ثبات و بحران خواهد بود.

وزیر خارجه عمان ادامه داد: هر یک از  دو طرف مذاکرات، به جایگزینی برای گفتگوهای هسته ای به دور از گروه بین المللی فکر نمی کنند. بحران، موضوع طرف های مذاکرات نیست بلکه نگرانی های بین المللی است.

وی تاکید کرد: آمریکا در مسئله هسته ای ایران، بیشترین نگرانی را دارد. توافق هسته ای نیازمند حمایت از سازمان ملل متحد و کشورهای بزرگ است.

وزیر خارجه عمان همچنین توضیح داد که کشورش در مذاکرات هسته ای، طرف نیست بلکه به طرف های مذاکرات کمک می کند.

او گفت: می خواهیم شاهد زندگی صلح آمیز این منطقه و دیگران مناطق باشیم. در 2 یا 4 دهه اخیر شاهد جنگ های متوالی بودیم. این روند باید تمام شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات