کد خبر: 27973 | تاریخ انتشار: ۱۸:۵۶:۵۴ - یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

گرایش سیاسی نمایندگان مجلس دهم در یک نگاه/ تکلیف 157 کرسی مجلس مشخص شد

تکلیف 157 کرسی مجلس دهم مشخص شده و اصولگرایان در مقابل مجموع اصلاح طلبان، صدای ملتی ها و مستقلین، کمترین سهم را از آن خود کرده‌اند.

 تا کنون اصلاح طلبان 34 کرسي و مستقلين هم با 35 کرسي سهم برابري دارند. 7 نامزد پيروز ليست صداي ملت هم گرايش اعتدال گرايانه دارند و در سبد راي اصولگرايان قابل شمارش نيستند.

حتي اگر محمدمهدي مفتح را که در هر سه ليست اصلاح طلبان، اصولگرايان و صداي ملتي ها قرار داشت را هم اصولگرا بدانيم، باز هم اصولگرايان در موضع اقليت خواهند بود.

اين نمودار به خوبي گوياي اين امر است:

گرايش سياسي نمايندگاني که تا اين لحظه به مجلس راه يافته اند را در جدول زير ببينيد:

استان/ حوزه انتخابیه نفر پیروز/ ورود به مرحله دوم گرايش سياسي آرا
اهر و هریس:

آذربایجان شرقی

بيت الله عبدالهي

مهدي حسينيان

مرحله دوم
بستان‌آباد: محمد وحدتی هلان اصلاح طلب 20 هزار و 6
بناب ضیاء‌الله اعزازی اصولگرا 26 هزار و 383
تبریز، اسکو و آذر شهر مسعود پزشکیان احمد علیرضا بیگی

 

محمدحسین فرهنگی، زهرا ساعی ، علیرضا منادی، محمداسماعیل سعیدی ، میرعلی‌اصغر الموسوی ، سیدمحمدرضا تاج الدینی، شهاب‌الدین بی مقدار،  عباس عباسزاده به دور دوم رفتند.

اصلاح طلب

اصولگرا

مرحله دوم

261هزار و 605

235 هزار و 314

—–

به ترتیب با 143؛ 114؛ 113، 105،102 و ، 96 و 88، 98 هزار رای

سراب یوسف داودی  و محمد نصیرپور سردهایی به مرحله دوم رفتند. مرحله دوم به ترتیب با 16 و 15 هزار رای
شبستر معصومه آقاپور و  علی علیلو به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 12 و 8 هزار رای
کلیبر و هوراند قلی‌الله قلی‌زاده اصولگرا 36 هزار و 936
مراغه و عجب شیر مهدی دواتگری و محمدعلی حسین‌زاده به مرحله دوم راه یافتند. مرحله دوم به ترتیب با 29 و 26 هزار رای
مرند و جلفا کریم شافعی و محمد حسن نژاد به مرحله دوم رفتند مرحله دوم هر دو با 29 هزار رای
ملکان سلمان خداداي مستقل 32132
میانه  
هشترود و چاراویماق —- —-  
ورزقان رضا علیزاده مستقل 15 هزار و 892
 ارومیه آذربایجان غربی —-  
بوکان

محمد قسیم عثمانی

اصلاح طلب

47 هزار و 162

خوی

سرشت و پیرانشهر

سيدتقي کبيري اصولگرا 73694
سلماس   رسول جلایر و شهروز کاشانی به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 18 و 16 هزار رای
ماکو و چالدران عين الله شريف پور

محرم اکبرزاده

مرحله دوم  
مهاباد جلال محمود زاده مستقل 46 هزار و 856
میاندوآب،

تکاب و شاهین دژ

همایون هاشمی ، محمد میرزایی ، جهانبخش محبی نیا و مهدی عیسی زاده به دور دوم راه یافتند مرحله دوم به ترتیب با 51، 49، 48 و 43 هزار رای
نقده و اشنویه عبدالکریم حسین زاده اصلاح طلب 161 هزار و 972
اردبیل، نمین، سرعین و نیر اردبیل —- —-  
پارس آباد و بیله سوار ایرج بیگدلو و شکورپور حسین شقلان به مرحله دوم رفتند. مرحله دوم به ترتیب با 20 و 17 هزار رای
خلخال و کوثر  
گرمی

میرحمایت میرزاده

اصلاح طلب 21 هزار و 399
مشکین شهر  
اردستان اصفهان

سیدصادق طباطبایی‌نژاد

اصولگرا 16 هزار  و 100
اصفهان —- —-  
چادگان، فریدون شهر و فریدن اکبر ترکي اصولگرا 22536
خمینی شهر سید محمد جواد ابطحی اصولگرا 45هزار و 514
خوانسار و گلپایگان علی بختیار اصلاح طلب 60هزار و 411
سمیرم اصغر سليمي

بهروز جعفري

مرحله دوم
شاهین‌شهر، برخوار و میمه حسینعلی حاجی دلیگانی اصولگرا 60هزارو 411
شهرضا  
فلاورجان سیدناصر موسوی‌لارگانی اصولگرا 56 هزار و 208
قمصر و نطنز مرتضی صفاری مستقل 9 هزار و 842
کاشان، آران و بیدگل سید جواد ساداتی نژاد اصولگرا 52هزار و 899
لنجان محسن کوهکن اصولگرا 38هزار و 177
مبارکه زهرا سعیدی مستقل 20هزار و 463
نائین عباسعلی پوربافرانی مستقل 11 هزار و 154
نجف‌آباد ابوالفضل ابوترابی اصولگرا
ساوجبلاغ و طالقان البرز

محمود بهمنی

مستقل

کرج  
ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملکشاهی و چرداول ایلام —-  
دهلران، دره‌شهر، آبدانان و بدره: شادمهر کاظم زاده و علی محمد احمدی به دور دوم راه یافتند مرحله دوم به ترتیب با کسب 25 هزار و 22 هزار
دشتستان بوشهر محمدباقر سعادت اصلاح طلب 36916
کنگان، دیر و جم سکينه الماسي مستقل 41804
دشتی و تنگستان

سید کمال‌الدین شهریاری

اصولگرا

54 هزار و 208

بوشهر، گناوه و دیلم عبدالحميد خدري اصلاح طلب 41922
پاکدشت تهران  
تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر —-  
دماوند و فیروزکوه      
رباط کریم و بهارستان  
شهریار، قدس و ملارد

 
ورامین و پیشوا  
اردل و فارسان چهار محال بختیاری علی کاظمی بابا حیدری و قدرت الله حمزه مرحله دوم راه یافتند مرحله دوم به ترتیب 21 هزار و 18 هزار
بروجن خدیجه ربیعی و علی نادری فرد به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 14 و 10 هزار رای
شهرکرد اردشیر نوریان اصلاح طلب 42 هزار  و 152
لردگان

محمد خالدی

مستقل 38 هزار و 751
بیرجند و  درمیان خراسان جنوبی سیدمحمدباقر عبادی اصولگرا 59 هزار و 361
فردوس، سرایان، طبس و بشرویه

امیر حسنخانی

مستقل 51 هزار و 615
قائنات

فرهاد فلاحتی

اصولگرا

30هزار و 12

نهبندان و سربیشه  
تربت حیدریه، مه ولات و زاوه خراسان رضوی سعيد باستاني

ابوالقاسم خسروي

مرحله دوم —-
تربیت جام، تایباد و باخرز جلیل رحیمی مستقل 18 هزار و 934
چناران محمد دهقان اصولگرا  
خواف و رشتخوار محمود نگهبان سلامی مستقل 44 هزار و 379
       
درگز   عبدالله حاتمیان اصلاح طلب  
سبزوار،جغتای، جوین و خوشاب حسین مقصودی مستقل  
فریمان،سرخس —-  
قوچان و فاروج هادی شوشتری صداي ملت  
کاشمر،بردسکن و خلیل آباد

بهروز بنیادی

اصلاح طلب

گناباد و بجستان حمید بنایی مستقل 19 هزار و 901
مشهد و کلات  
نیشابور و فیروزه حمید گرمابی اصلاح طلب 75 هزار و 342
اسفراین خراسان شمالی هادی قوامی اصولگرا 24 هزارو 195
بجنورد، مانه، جاجرم علی اکبری

علی قربانی

اصلاح طلب

اصلاح طلب

103 هزار و 46

99 هزار و 204

شیروان عبدالرضا عزیزی مستقل 27 هزار و 179
فاروج هادی شوشتری مستقل 41 هزار و 217
آبادان خوزستان —- —–  
اندیمشک فريدون حسنوند اصولگرا 39093
اهواز و باوی —- —-  
ایذه و باغملک —- —-  
بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان —- —-  
بهبهان —-  
خرمشهر عبدالله سامری مستقل 19 هزار و 318
درفول —–  
دشت آزادگان و هویزه قاسم ساعدی اصولگرا 20 هزار و 643
رامهرمز و رامشیر اقبال محمديان اصولگرا 25455
شادگان مجيد ناصري نژاد مستقل 24710
شوش سید راضی نوری اصولگرا ٣٧ هزار و ٧٦٤ رای
شوشتر و گتوند  
مسجد سلیمان،لالی علي عسگر ظاهري

عليرضا ورناصري

مرحله دوم
ابهر و خرمدره زنجان محمدرضا خان محمدی و محمد عزیزی به مرحله دوم راه یافتند مرحله دوم  
خدابنده  
زنجان و طارم ابوالفضل موسوي

فريدون احمدي

علي وقفچي

کريم خان محمدي

مرحله دوم
ماه نشان، ایجرود مرتضی خاتمی مستقل  
دامغان سمنان حسن بیگی مستقل 17 هزار و 244
سمنان و سرخه  
شاهرود سیدحسن حسینی اصولگرا 49 هزار و 970
گرمسار

غلامرضا کاتب

مستقل 23هزار و 668
ایرانشهر، سرباز،دلگان سیستان و بلوچستان  
چاه‌بهار، نیک شهر و کنارک  
خاش،نصرت آباد،میرجاوه —-  
زابل، زهک و هیرمند

حبیب‌الله دهمرده و احمدعلی کیخا

مستقل

اصلاح طلب

—-

زاهدان

علیم یارمحمدی و حسینعلی شهریاری

اصلاح طلب

اصولگرا

به ترتیب 98هزار و 191 و 86 هزار و 90 رای

سراوان،سیب محمد باسط درازهي مستقل 60 هزار و 347
آباده ، بوانات وخرم بید

فارس

 
اقلید سیدحسین افضلی مستقل 20 هزار و 883
پاسارگاد ، مرودشت و ارسنجان محمدمهدی برومندی اصولگرا 55 هزار و 797
جهرم  
داراب و زرین دشت —-  
رستم و ممسنی  
سپیدان سید علاالدین خادم مستقل 37 هزار و 777
سروستان ، خرامه و کربال —-  
شیراز —-  
فسا  
فیروزآباد ، فراشبند و قیر و کارزین  
کازرون  
لارستان ، گراش و مهر جمشید جعفرپور اصولگرا 38 هزار و 766
لامرد و مهر محسن علوی اصلاح طلب 40 هزار و 414
نیریز و استهبان اصغر محمود و فرهاد طمهاسبی دوم دوم مرحله دوم به ترتیب 18 هزار و 16 هزار
بوئین زهرا

قزوین

روح اله بابابی صالح اصلاح طلب  
تاکستان بهمن طاهرخانی اصلاح طلب  
قزوین و آبیک سيده حميده زرآبادي اصلاح طلب  
قم احمد امیرآبادی فراهانی، اصولگرا ۲۲۵ هزار و ۵۵۶
  علی لاریجانی اصلاح طلب ۱۶۲ هزار و ۴۰
مجتبی ذوالنوری اصولگرا ۱۴۳ هزار و ۶۵۴
بیجار کردستان حمدالله کرمی مستقل 15 هزار و 919
سقز و بانه بیگدلی صداي ملت 58 هزار و 670
سنندج، دیوان دره و کامیاران  
قروه و دهگلان علی‌محمد مرادی اصلاح طلب 39 هزار و 302
مریوان و سروآباد منصور مرادی و امید کریمیان به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب 15 و 12 هزار رای
بافت، رابر، ارزوئیه

کرمان

 
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر حبیب الله نیکزادپناه اصلاح طلب 72 هزار و 985
جیرفت و عنبرآباد  
رفسنجان و انار —-  
زرند و کوهبنان حسین امیری خامکانی اصلاح طلب 35 هزار و 691
سیرجان و بردسیر حسن پوربیگلری مستقل 54 هزار و 970
شهربابک علی اسدی اصلاح طلب 16 هزار و 956
کرمان و راور پور ابراهیمی و محمد مهدی زاهدی اصولگرا

اصولگرا

به ترتیب 157 هزار و 450 و 108 هزار و 316
کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه‌گنج  
اسلام‌آباد غرب

کرمانشاه

حشمت الله فلاحت پیشه

صداي ملت

بیش از ۵۳ هزار

پاوه

شهاب نادری

اصولگرا

بیش از ۳۲ هزار رای

سنقر و کلیایی  
قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب

فرهاد تجری

مستقل

بیش از ۳۰ هزار

کرمانشاه —-  
کنگاور و بیستون

حسن سلیمانی

اصولگرا

بیش از ۵۰ هزار

بویراحمد و دنا کهگیلویه وبویراحمد —- —-  
کهگیلویه و بهمئی —-  
گچساران غلامرضا تاج گردون اصلاح طلب 66103
رامیان و آزادشهر گلستان —- —-  
علی‌آباد کتول —-  
کردکوی، بندرترکمن و بندرگز —-  
گرگان و آق‌قلا عبدالغفور امان زاده، نورمحمد تربتی نژاد، نبی هزار جریبی و سیدعلی طاهری به مرحله دوم رفتند. مرحله دوم به ترتیب با 48، 47، 45 و 43 هزار رای
گنبد کاووس —-  
مینودشت و کلاله —-  
آستارا گیلان

ولی داداشی

مستقل

بیش از ۱۳ هزار رای

آستانه اشرفیه محمدحسین قربانی اصلاح طلب 19 هزار و 311
انزلی حسن خسته بند اصولگرا 14948
تالش، رضوانشهر و ماسال محمود شکری اصولگرا 48 هزار و 886

رشت  /

—-  
رودبار —- —-  
رودسر و املش اسدالله عباسی اصولگرا 40 هزار و 345
صومعه‌سرا سید کاظم دلخوش صداي ملت
فومن محمدمهدی افتخاری اصلاح طلب
لاهیجان و سیاهکل ذبیح نیکفر اصولگرا 47 هزار و 341
لنگرود مهرداد بائوج لاهوتی اصلاح طلب
الیگودرز

لرستان

محمد خدابخشی مستقل 20 هزار و 991
بروجرد علاءالدین بروجردی ،هادی مقدسی ، عباس و فاطمه مقصودی به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 30، 29، 27 و 26 هزار رای
پلدختر حمیدرضا کاظمی اصولگرا 18 هزار و 950
خرم آباد محمد بیرانوند مرتضی محمودوند ومحمدرضا ملکشاهی راد و اعظم محمدی نیا به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 50 و 40 هزار رای
درود و ازنا حسین گودرزی و مجید کیانپور به مرحله دوم رفتند مرحله دوم هر دو با 20 هزار رای
سلسله و دلفان علی رستمیان مستقل 119 هزار و 63
کوهدشت الهیار ملکشاهی صداي ملت 54 هزار و 713
آمل و لاهیجان

مازندران

عزت الله یوسفیان ملا مستقل 84 هزار و 453
بابل  
بابلسر و فریدونکنار ولی الله نانوکناری اصولگرا 39 هزار و 319
رامسر، تنکابن، عباس‌آباد  
ساری محمد دامادي

علي اصغر يوسف نژاد

اصلاح طلب

اصلاح طلب

67158

116540

قائمشهر، سوادکوه و جویبار  
نکا، بهشهر و گلوگاه علی محمد شاعری مستقل 70 هزار و 403
نوشهر و چالوس قاسم احمدي لاشکي صداي ملت 39986
نور و محمود‌آباد علی (صفر) اسماعیلی مستقل 36هزار و 891
اراک، کمیجان و خنداب

مرکزی

 
تفرش، آشتیان و فراهان محمد حسینی مستقل 13 هزار و 42
خمین محمد ابراهيم رضايي اصولگرا
دلیجان و محلات —- —-  
ساوه و زرندیه شهلا میرگلوبیات و محمدرضا منصوری به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 23و 22 هزار رای
شازند صاحبعلي غفاري

علي ابراهيمي

مرحله دوم  
بندر لنگه، بستک، پارسیان هرمزگان خالد زمزم نژاد و احمد جباری به مرحله دوم رفتند مرحله دوم هر دو با 29 هزار رای
بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی —-  
میناب، جاسک و سیریک  
اسدآباد

همدان

 
بهار و کبودرآهنگ محمدعلی پورمختار اصولگرا 39 هزار و 725
تویسرکان

محمدمهدی مفتح

هر سه ليست 39 هزار و 623
رزن حسن لطفی و عطاء الله سلطانی صبور به مرحله دوم رفتند مرحله دوم به ترتیب با 15 و 14 هزار رای
ملایر محمد کاظمی

 

(احد آزادی خواه و علیرضا امامی مرحله دوم)

اصلاح طلب 45هزار و

282

(با 29 هزارو 21 هزار مرحله دوم)

نهاوند حسن بهرام‌نیا اصولگرا 31 هزار و 132
همدان حميدرضا حاجي بابايي

امير خجسته

اصولگرا

صداي ملت

133343

80306

اردکان

یزد

محمدرضا تابش

اصلاح طلب

25 هزار و 571

تفت و میبد کمال دهقانی فیروزآبادی اصلاح طلب 27 هزار و 480
طبس  
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم محمدرضا صباغیان بافقی و محمدرضا بابایی دره به مرحله دوم رفتند. مرحله دوم یه ترتیب با 27 و 22 هزار رای
یزد و صدوق سیدابوالفضل موسوی اصلاح طلب  
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات