کد خبر: 30211 | تاریخ انتشار: ۲۰:۰۱:۳۸ - سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

تصادفات جاده‌ای اردبیل دو فوتی سر صحنه داشت/آماده‌باش ۶۸ امدادگر

مانور امداد و نجات جاده‌ای
اردبیل – معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان اردبیل گفت: تصادفات جاده‌ای استان تاکنون دو فوتی سر صحنه داشت که هر دو از مسافران این استان در بیله سوار بودند.

عزیز ارشادیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به امدادرسانی نیروهای هلال‌احمر به ۱۸ فقره حادثه رانندگی تصریح کرد: در مجموع در تمامی حوادث رانندگی فقط دو مورد فوتی در سر صحنه داشتیم.

وی افزود: این امکان وجود دارد که مصدوم بعد از انتقال به بیمارستان بسته به میزان جراحات فوت شود که البته در هنگام انتقال مصدوم به مراکز درمانی هیچ فوتی نداشتیم.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان با اشاره به آماده‌باش ۱۸ پایگاه ثابت و سیار در جاده‌های استان برای امدادرسانی تأکید کرد: ۱۱ پایگاه ثابت بوده و هفت پایگاه سیار نیز با هدف ارتقا کیفی و کمی امدادرسانی در طرح نوروزی فعال شده‌اند.

وی با تأکید به حضور روزانه ۶۸ نفر نیروی امدادی در جاده‌های استان افزود: در تمامی پایگاه‌ها آمبولانس هلال‌احمر پیش‌بینی شده و ۱۰ خودرو ست نیز تدارک دیده شده است.

ارشادیان با یادآوری امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف و کولاک در محور خلخال- اسالم افزود: در حال حاضر تردد در این محور جریان دارد و محور باز است.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان با بیان اینکه احتمال برف و کولاک با توجه به وضعیت جوی طی امشب پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: در این محور یک پایگاه ثابت با چهار نفر نیروی امدادی و یک پایگاه سیار با سه نفر نیروی امدادی در این محور در وضعیت آماده‌باش هستند.

وی تصریح کرد: در سه روز گذشته به ۴۲ نفر حادثه دیده در جاده‌های استان امدادرسانی شده است بطوریکه از این تعداد ۱۹ نفر مصدوم بودند که هفت نفر به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات