کد خبر: 31778 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲:۰۲ - دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۹ نظر | |

عدم اطلاع رسانی مراجع ذی صلاح و دامن زدن به شایعات/ بر خلاف ادعایمان جامعه ما از غنای فرهنگی برخوردار نیست

مشکین سلام ؛ سرویس اجتماعی : چند روز  است که فضای شهر  با انواع شایعات مسموم شده است. رسانه ها در انتشار  هر گونه خبر در این خصوص  تحت فشار هستند . در فضای مجازی که هیچ گونه نظارتی بر آنها نمی شود ،انواع خبر های غیر رسمی پخش و شایعه پراکنی ها صورت می گیرد کسی هم کاری به کارشان ندارد . در نبود اطلاع رسانی رسانه های رسمی  در خیابان ها و اجتماعات مردمی چوب حراج است که بر آبروی افراد مختلف می زنند . کسی هم یارای جلوگبری از آن را ندارد . اما اگر  رسانه ای که با مجوز کار رسانه ای می کند  خبری موثق در این خصوص منتشر کند با تماس های پی در پی مسئولان و حتی غیر مسئولان شهر  روبرو می شود .انگار دیواری کوتاه تر از دیوار رسانه های مجوز دار نیست .

بدیهی است که در واکنش به کشف حقیقت ماجرا ,مردم به هزاران جا سرک خواهند  کشید ( افرایش دو برابری مراجعات روزانه به سایتهای خبری شاهدی بر این موضوع است )، کافیست به اشتباه و عمدا اطلاعات غلط داده شود تا آبرو و حیثیت فردی و یا افرادی را به خطر اندازد و یا هر چه بیشتر به ماجرا  دامن زده شود . با اینکه از قدیم گفته اند در دروازه را می توان بست اما جلوی حرفهای مردم را نمی توان گرفت اما اگر خبرهای موثق از نهادهای مربوطه اعلام و توسط رسانه های رسمی منتشر شود جلوی بسیاری از شایعات بی اساس گرفته می شود . و تا این اندازه و بی محابا به ماجرا دامن زده نمی شد و نه پای اشخاص دیگر به ماجرا باز می شد که جبران آبروریزی آن بسیار مشکل و حتی نا ممکن است.

 متاسفانه بر خلاف ادعایی که میکنیم  جامعه ما از غنای فرهنگی برخوردار نیست . خیلی هایمان کاسه داغتر آش می شویم . چه بسا با انتشار خبر   تلخی اعتراضمان بلند می شود  اما صحبت در مورد اشتباه کوچک و بزرگ مردم از جذابترین بحث هایمان در محافل عمومی و خصوصی شده هیچ کدام در نام بردن از اشخاص ابایی نداریم بدون اینکه به تبعات آن فکر کنیم اگر توجه کنیم کانون سخنانمان درمذمت و قبح عمل انجام شده نیست بلکه بیشتر  این نام و جایگاه افراد خاطی است که این بحث ها را دامن میزند و الا از همین اتفاقات  متاسفانه هر از گاهی در گوشه و کنار اتفاق می افتد و تا این حد هم سر صدا نمی کند . هر کس عملی خلاف قانون و وشرع مرتکب شده باید در مقابل کار کرده اش  طبق قانون جوابگو باشد نه کمتر و نه بیشتر  . ودر آخر اینکه قبول کتیم که برخی مسئولان  ذی ریط در دامن زدن به این شایعات مقصر هستند یک اظهار نظر از سوی مسئولان مربوطه و انتشار آن در رسانه های شهرستان  می توانست بساط شایعات را جمع کند اما صد حیف که این اتفاق نافتاد و این قصه باز ادامه خواهد داشت .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۹ ديدگاه مطلب براي " عدم اطلاع رسانی مراجع ذی صلاح و دامن زدن به شایعات/ بر خلاف ادعایمان جامعه ما از غنای فرهنگی برخوردار نیست " ارسال شده است.

 1. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  هم دستگاه های قضایی وهم دستگاه های امنیتی در این شهر مقصرند که راحت به یک عده رسانه های غیر مجاز اجازه می دهند که چوب حراج به آبروی یک مسلمان بزنند واقعا مسلمانیم

 2. شهروند گفت:

  تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها !!!!

 3. صابري گفت:

  در قضيه دستگيري شهردار شيوه يك بام و دو هواي مشكين سلام خيلي تابلو است چون شهردار از باند اقاي ملكي است مشكين سلام حاضر به كوچكترين اطلاع رساني نيست و در باب فلسفه حفظ ابرو مقاله مي نويسد در حالي در مورد ديگران حتي به استناد چيزهاي نبوده هم شايعه و خبر توليد مي كند واقعا آنهايي كه به سايت شما بي بي سي مشكين مي گويند حق دارند.
  اخر برادر رضايي شما اگر خيلي معتقد به حفظ ابرو و اطلاع رساني شفاف هستيد زحمت مي كشيديد خبرنگارتان مي فرستاديد پيش مسئولين مربوط و مصاحبه مي گرفتيد و منتشر مي كرديد خوب چرا به جاي اين كار به ساير سايت ها مي توپيد خوب اگر سايت هاي مورد نظر شما خبر كذب منتشر كرده اند روابط عمومي شهرداري تكذيب كند چرا سه روز است سكوت كرده لابد چيزي هست ديگه!
  بالاخره براي حفظ اعتبار سايتتان هم شده اين شيوه يك بام و دو هوا را كنار بگذاريد . با تشكر

 4. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  با جناب صابری موافقم
  مگه شما یه سایت خبری نیستین و خبرنگار ندارین تا برای اطلاع رسانی عاری از تهمت سراغ مراجع زیربط برن و واقعیت رو جویا بشن.
  غیر از این اگه این اخبار صحت نداشت، اشخاص مزبور و حامیانشون یا وابستگان سیاسی شون برای ادعاده حیثیت خیلی وقت پیش اقدام کرده بودن.

 5. مشکین سلام گفت:

  1- مشکین سلام رسانه ای خبری است که باید در چارچوب اخلاق و قانون حرکت کند یا لااقل همه ی تلاشش را در این مهم به کار بندد فلذا لزومی ندارد ..از فضای خصوصی برای دیگران بنویسد حال اگر مورد مد نظر مسئولی مشهور باشد یا غیر مسئولی ناشناس.
  2- ناگفته پیداست، کَم نیستند بیکارانی به راحتی یِ آب خوردن از هر دستگیر شده ای زناکار و دزد و عیاش می سازند، اگر اینان که در شُمار کَم نیستند روزی ، زمانی اکثریتِ 51 درصدی یِ ساکنان مشکین شهر هم شوند، “مشکین سلام” از سلامی که به خبررسانی یِ شرافتمندانه در چارچوب اصول تعریفی اش داده عقب نخواهد نشست، نمونه اش همین انتشار بی کم و کاست نظر شما کاربر عزیز (صابری) و هزاران کامنتی که ریسک انتشارش مال ما بود و کِیفِ خواندن و مباحثه اش مال کاربران ( رجوع کنید به مطالب 1 بهمن تا 10 اسفند 94).

  2- مشکین سلام هیچ گاه از او که نام “مشکین بی بی سی” بر این رسانه گذاشت درباره ی مسائل ادعائی عده ای در باب جانیانِ کهریزک که آقای خامنه ای بعدها آن را جنایتی باور نکردنی در جمهوری اسلامی خواندند ، ننوشت چرا که چشمِ مشکین سلام جام جمشید نیست که با دست زدنی و لمس کردنی دنیا را ببیند و از احوال مسائل داخلی افراد باخبر شود و ثانیه ای و آنی فاصله ی مشکین شهر تا سرعین را بپوید و از درها و دیوار ها رد شود و هر چه را که خواست ببیند.
  خوش به حال شما که جام جمشید دارید ف میگفتند افسانه است اما انگار دست شماست.

  3- ما علاقه ای به تندروی نداریم مگر نبود در احسن القصص قران (بهترین داستان ها) که سال ها کودک و پیر ، عامی و اشراف زاده ی مصر یوسف صدیق را زناکار و فخاش می خواندند اما آن یک نفری که صحنه سازی کرده بود خوب می دانست که چه کرده و کُت دزدیده شده تن کیست و از آمدن زمستان هم می ترسید که مبادا کُت لازم شود و رسوای عالم که شد و مصری را شرمنده ی یوسف کرد.

  4- در باب مسئله اخیر شایعات زیادی از افراد قابل اعتماد شنیده شده که ماجرای دستگیری ربطی به مسائل اخلاقی نداشته و افراد شهیر دیگری که بستگان آن ها به شخص دستگیر شده نسبت داده شده اند مظلومان دیگری هستند که به تیر غیب حیوانیت کلامی و
  دریدگی یی اخلاقی یک عده تفاله یِ دور ریزِ جامعه گرفتار آمده اند.
  ولی مشکین سلام این بر خلاف جریان آب شنا کردن را هم به صلاح دنیا و آخرت گردانندگان و کاربران سایت نمی داند که از در مجکومیت یا تبرئه ی کسی در آید.
  5- مگر ما از آن پیرمرد مومن و با سابقه انقلابی که چنین رسوائی حتی مستند تر از این هم برایش پیش آمد یا آن مسئول دیگر در سال 93 نوشتیم و کاویدیم و مصاحبه گرفتیم که حال متهم به یک بام و دو هوا شویم.

  6- مواظب باشیم این داستان برای آن مظلوم و عادله ی محترمش امتحانی است الهی و برای من و شما امتحانی سخت تر. بیائید سر مبارک مان را از داخل مسائل شخصی این و آن بیرون بیاوریم.

  7- به همه ی کسانی که به خاطر اقدامات قانونی پلیس ساختمان در عمل به مُرِ قانون و سخت گیری در باب ساخت وسازهای غیرقانونی زمین و زمان را به یک دستگیر شده نسبت می دهند و هوس صید کوسه از این برکه گل آلود را دارند هشدار می دهیم اگر به هرزه زبانی هایشان ادامه دهند و با آبروی فرزندان معصوم فردی هر چند خطا کار و مسئول بازی کنند رسانه ی مشکین سلام چوب خدا خواهد شد و ان ها را برای همیشه از کزده پشیمان خواهد ساخت.

 6. hadir oloon گفت:

  ۱- کم نبوده اند سیاستمدارانی که با ۱۰۰۱ ترفند از ناحیه ی آسیب پذیر مسائل مربوط به آبرویشان مورد حمله ی ناجوانمردانه قرار گرفته و برای همیشه حذف شده اند اما ما باید مردانه دست این مظلوم و خانواده اش را در بلند شدن از زیر این آوار بی حیائی عده ای زناکار ( به فرموده پیغمبر : هر کس تهمتی به کسی زند خود آن کاره است، بَل بَد تَر) بگیریم تا آرام و دلپذیر زندگی کنند شاید ما نیز از امتحان فرهیختگی مردمان مشکین شهر سربلند یا حداقل “قبول شهریور” بیرون بیائیم.
  ۲- هنوز هم ذلیل دستگیری مشخص نیست ، پس به جاست در هر جمعی اگر کسی گفت ” نه خبر؟!” ، مردانه و به جد بگوئیم حاضرم قسم جلاله یاد کنم که دروغ است یا آنگونه نیست که می گویند.
  حقیقتش به خطا هم نرفته ایم، ما که ندیده ایم پس اگر قسم یاد کنیم که دروغ است عین حقیقت را گفته ایم اما او که چون ما ندیده اما تهمت می زند، توان سوگند ایمن و الهی ندارد.
  ۳- دز این مورد از هر شخص و خانواده و جمع و گروه تلگرامی که از بازی با آبروی افراد (هر چند خاطی و یا متهم) کیفور می شود فاصله بگیریم و خانواده و دوستانمان را هم نسبت به آنرمال بودن آن فرد یا گروه خساس سازیم.
  ۴- تردید نداشته باشیم که پیغمبر خدا دروغگو نیست، آن سان که فرمود اگر کسی فردی را به خاطر خطائی شماتت کُنَد، نمی میرد مگر آنکه همان خطا را، روزی و زمانی ، خود نیز مرتکب شود و اثراتش او را نیز بنوازد.
  ۵- دهن بارگان بی حیا و مفتریان خدانشناس ، هر کس و گروه که هستید ، به گوش باشید ، اگر روزی فَنانیتِ شیطانی عده ای در طراحی این دام بر آن فردِ در معرضِ افترا مثبوت گردد ، بر خود خرده نگبرید که چرا دختران و همسرانتان را تهمت می زنند و شرمسار از خروج از خانه اید ، امروز دارید باد درو می کنید ، منطقا انتظار برداشت نسیم ملایم نداشته باشید، حق شما و خواست خدا ” طوفانی” است که تیشه به ریشه ی آبرویتان خواهد زد.

 7. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  یا امام زمان بیا که در این شهر چگونه یک عده کوفه صفت شمشیر به روی خانواده ای پاک زدند که رویشان در این دنیا وآخرت سیاه بادوآفت در مال وزندگی وسلامتی شان بیفتد که قصاص خداوند از این گروه چقدرسخت خواهد بود

ارسال نظر


آخرین موضوعات