کد خبر: 31896 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵:۰۷ - دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱ نظر | |

لاریجانی مردی است که راه را برای پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 هموار می کند

علی لاریجانی، از قانون گذاران با نفوذ که از حامیان توافق هسته ای با قدرت های جهان بود، برای بار سوم به ریاست مجلس ایران رسید، و در جایگاهی تاثیرگذار قرار گرفت تا چنان که به نظر می رسد به روحانی در جذب سرمایه گذاری کمک کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سرویس بین الملل «انتخاب»؛ بلومبرگ نوشت: علی لاریجانی، از قانون گذاران با نفوذ که از حامیان توافق هسته ای با قدرت های جهان بود، برای بار سوم به ریاست مجلس ایران رسید، و در جایگاهی تاثیرگذار قرار گرفت تا چنان که به نظر می رسد به روحانی در جذب سرمایه گذاری کمک کند.
به گزارش «انتخاب»؛ لاریجانی، اصولگرای عمل گرایی که به روحانی کمک کرد با وجود مجلسی متخاصم برابر توافق هسته ای، آن را به سرانجام برساند، او با کسب 173 رای از 281 رای  توانست جایگاه خود در ریاست مجلس را حفظ کند. تنها رقیب لاریجانی، محمدرضا عارف، 103 رای به دست آورد.
به گفته ی یک تحلیلگر ارشد حوزه ایران، انتخاب مجدد لاریجانی می تواند با همراهی با دولت روحانی رشد اقتصادی ایران را با ورود میلیاردها دلار سرمایه گذاری خارجی به شدت بالا ببرد، و از سوی دیگر زمینه را برای انتخاب مجدد روحانی در دور بعدی ریاست جمهوری فراهم کند.
وی گفت: «او رابطه کاری خوبی با رئیس جمهور دارد، و حمایت بی اندازه ای از توافق هسته ای داشت. او فرصت بهتری برای کمک به دولت در ایجاد اجماع نظر میان طیف ها و لابی های مختلف دارد».156731_988
مجلس اخیر که روز شنبه آغاز به کار کرد، میانه رو ترین مجلس از سال 2008  است که لاریجانی به ریاست آن رسید. ائتلافی از اصطلاح طلبان طرفدار روحانی و عملگرا ها به ناکام ماندن تندروهای منتقد توافق هسته ای در کسب کرسی مجلس در انتخابات 26 فوریه کمک شایانی کرد.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " لاریجانی مردی است که راه را برای پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 96 هموار می کند " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد...خیاوی گفت:

    خداوکیلی رای اوردن لاریجانی برای ریاست مجلس عادی و نرمال بود؟ ضمنا یه مثل قدیمی میگه(کل اگرطبیب بودی سرخوددوانمودی) لاریجانی اگردرکشوراینهمه نفوذ داشت خودش چراازکل کشور یک میلیون هم رای نیاورد ؟ البته همون هم معجزه ؟؟!!بود و غیبی .وسوما رای ایشان درهمین انتخابات اخیرمجلس درقم چقدربود

ارسال نظر


آخرین موضوعات