کد خبر: 34016 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۰:۱۳ - پنج شنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ | ۳۲ نظر | |

واکاوی عملکرد مجمع اصلاح طلبان مشکین شهر در انتخابات مجلس94

مشکین سلام به نقل از مشکین سس– چند ماهی از انتخابات 94 مجلس شورای اسلامی می گذرد و از آنجا که روزهای پر التهاب و هیجانی بعد انتخابات نیز سپری شده ، اینک در راستای خود انتقادی زمان مناسبی است برای نقد عملکرد و رفتار همشهریان اصلاح‌طلب در شهرستان مشگین شهر .

اسماعیل رحیمی

مخاطب این مطالب نسل دومی ها و جوانان حامی جریان فکری اصلاحات شهرستان مشگین شهر می باشد، آنانی که در خیال پاک خود اصلاحات را بهترین راه روش نجات جامعه از اقتدارگرایی، عقب ماندگی و تحجر می دانند، آنان که روح خود را در آرزوهای بلند پرواز داده اند و به امید ریش سفیدان اصلاحات شهرستان، خود را با خوب و بد سیاست وفق دادند تا شاید راهی برای خروج این دیار از محرومیت های اقتصادی و فرهنگی بیابند و تحجر و خشک مغزی اقتدارگرایان را با حداقل های موجود در نبردهای مستقیم مثل انتخابات از میان بردارند.

آری انتخاباتی که در سرتاسر کشور با شور و شوق و حرارت وصف نشدنی در حال برگزاری بود و در این میان بزرگان اصلاحات پایتخت با همت و تلاش سعی در متحد نمودن جامعه اصلاح طلبان کشور با محوریت لیست امید و برای تصاحب حداکثری کرسی های مجلس بودند آن جوانانی که این روزها در هر فضایی تاوان اشتباهات گذشته تا کنون تعداد زیادی از پیشقراولان اصلاحات در این شهرستان را داده اند.

در این میان بعد از سالها درجا زدن اصلاحات در شهرستان، فرصت برای عرض اندام و چهره سازی و حتی پیروزی یکی از چهره های کاندیدا شده اصلاحات بود،فرصتی که با خودخواهی، منفعت طلبی و انحصارطلبی چند نفر از دست رفت و تیپای دیگری را نصیب جریان اصلاحات نمودند تا همچنان اصلاحات شهرستان گامی از این فراتر که در انتخابات وصله ای برای دیگری باشد ، نداشته باشد. تیپا خوردگان مهجوری که این روزها در حلقه خود خواهی معدودی گرفتار شده اند و اینک در فضای مجازی به جان هم افتاده اند تا تماشاگر سفره گسترده نیم چرب تحولات پساانتخاباتی باشند.

باید باور کنیم که هم من و هم شما جوانان پاک سیرت و آگاه می توانیم از این مطالب اصلاح طلبانه ننویسم، سکوت کنیم و ملاحضه کاران خوبی باشیم، چونان برخی از مدعیان که منفعت خود را بر آرمان اصلاحات ترجیح داده اند، اما نه اصلاح طلبی و نه اصل عدالت و انصاف با محافظه کاری و سکوت نفع گرایانه همخوانی ندارد و نخواهد داشت، اگر همچنان مغضوب ساختار اصلاحات شهرستان باشیم، اگر این مطالب باعث رویگردانی نا عادلانه ی ملاحضه کاران اصلاح طلب از ما شود و اگر………! اما ما از گرسنگی نخواهیم مرد و بیکاری را عار نمی دانیم، ولی ملاحضه کاری و نفع گرایی برخی را از درون جمع خود بر نمی تابیم و همچنان با صداقت و با جرات با مردم سخن خواهیم گفت تا در محکمه ی وجدان خود و عموم مردم محکوم به سهل انگاری و خیانت در حق اصلاح طلبان شهرستان نشویم.

انتخابات مجلس در سال 94 توانست معیار شناخت حداقلی از برخی مدعیان اصلاح طلبی باشد، مدعیانی که تاکنون در لوای رفتار سرسختانه ی حاکمیت با اصلاح طلبان، خود را قهرمان مردم جلوه دادند و در پناه ناآگاهی و فقدان فرصت هایی برای خودنشانی داشتن. فقط با گفتارهای پوپولیستی و ژست پوشالی، همچنان بر گرده ی مردم سوار شدند.

جوانان پر حرارت و با انگیزه ی اصلاح طلب از ماهها قبل چشم به خروجی مجمع اصلاح طلبان شهرستان دوخته بودند و با اعتماد به اعضای مجمع منتظر گزینه نهایی اصلاحات شهرستان بودند، تا به نام اصلاحات و برای آن کاندید برخواسته از بتن اصلاحات سنگ تمام بگذارند، اما سر انجامی که برای اصلاحات که در این مجمع در حال پیاده شدن بود، مرموزترین و غیر شفافترین و غیر سیاسی ترین تصمیمات ممکن را به دنبال داشت، که کارگردانی آن در دست انحصارطلب ترین اصلاح‌طلب شهرستان بود و از آنجایی که توهم صاحبداری و رهبری نه فقط اصلاح طلبان شهرستان بلکه کل استان اردبیل، سراسر وجود این پیش کسوت اصلاح طلب را فرا گرفته بود، از این رو به هیچ قیمتی دوست نداشت نفر دوم باشد. و با وجود اینکه شخصا مشکل عبور از فیلتر شورای نگهبان را ، هم در این دوره، و هم در دوره های پیشین در کارنامه خود داشت، اما ناباورانه فضا را برای دیگر همفکران خود بسته و سد راه دوستان اصلاح طلبی که حتی شرایط نماینده مجلس شدن را هم داشتند می شد.

اما غافل از آنکه اصلاح طلبی یک پروسه فکری معطوف به عمل گرایی است و ارث پدری کسی نیست که با شعار و نگاه پروژه ای قابل مصادره به شخص یا گروه خاصی باشد، و این دقیقا همان اشتباهی بود که بازیگران مجمع اصلاح طلبی و کارگردانش مرتکب آن شدند، از آنجایی که به زعم آقای کارگردان با انتخاب یک فرد دیگر حتی از میان دوستان نزدیک خود برای کاندیدای اصلاحات مرجعیتش به خطر می افتاد و همچنین برخی بازیگرانش به گونه ای فکر و ذکرشان پیش یک کاندیدای اصولگرا گیر کرده بود، از این رو اتحاد نا میمونی بر علیه آینده اصلاحات و تصمیم درست و عاقلانه که همانا انتخاب یک کاندید واحد بود صورت گرفت و در نهایت با شعبده بازی ، نه تنها خروجی مجمع که شهروندان با کنجکاوی آن را دنبال می کردند، کاندید مشخصی نبود ، بلکه انباشتی از چهره های مستقل، اعتدالگرا و اصلاح‌طلب بودند که به دست آن فرد خاص اصلاح طلب به مجمع اصلاحات تحمیل و طلمبارشده بودند ، که افکار عمومی را پریشان و با خدمتی خواسته یا ناخواسته به کاندیدهای اصولگرا در واقع اصلاحات را در آتشی از اختلافات و پراکندگی آرا به حالت آچماز قرار داد.

رفتارهای مبتدی عده ای از پیش قراولان اصلاح طلب در ماجرای مجمع اصلاحات و بالاتر از آن برخورد ناصحیح با لیست امید پرده از حقایقی تلخ برداشت که مایه ی سرافکندگی اصلاحات در مقابل مردم و رقیب شد، خودخواهی و انحصارطلبی برخی از مدعیان لیدری اصلاح طلبان به حدی بود که فتنه بزرگ اصولگرایان که تحقق تفرقه در میان اصلاح طلبان و همچنین بی اثر و بی اعتبار نمودن تشکلات اصلاح طلبی شهرستان بود را تکمیل کرده و آتش اختلافات ویرانگری که با هدف نابودی اصلاحات شهرستان و با دستور ویژه اقتدارگرایان استان شروع شده بود را با جان و دل به انجام رساندند.

و در نهایت ماحصل تصمیمات غلط و غیر سیاسی و غیر حرفه ای برخی از اعضای مجمع و همچنین غیر هماهنگی و نبود ارتباطات کافی آقایانی که ادعای ارتباط با مرکز را داشتند و همچنین با نفوذ یونس اسدی نماینده وقت و استفاده از لابی گری خود در استان و تهران در سایه غفلت اصلاحات شهرستان گزینه ی نهایی لیست امید شهرستان بدون توجه به جو عمومی شهرستان و همچنین بدون نظرخواهی و هماهنگی با اصلاح طلبان دلسوز و واقعی به جامعه اصلاحات شهرستان تحمیل شد، تصمیمی که هر چند در ظاهر امر غیر دموکراتیک بود، اما در اصل دست پختی بود که ریش سفیدان اصلاح طلب نمای مجمع اصلاحات با بی کفایتی و ندانم کاری باعث به وجود آمدنش شده بودند، جدایی از درست یا غلط بودن نحوه انتخاب گزینه ی لیست امید شهرستان که در اصل انتقاداتی هم به آن وارد است، اما انتظاری که از اعضای مجمع اصلاح طلبان شهرستان می رفت آن بود که دوش آ دوش اصلاح طلبان کل کشور که فصل الخطاب انتخابات را لیست امید قلمداد می کردند که توسط رییس دولت اصلاحات و تیم زیر نظر وی یعنی شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کل کشور اجرایی شده بود، لااقل برای احترام و نگهداری ارزش امضای رییس دولت اصلاحات فارغ از آن که فرد مورد نظر مورد وثوق عالیجنابان قرار گرفته است یا نه، حمایت خود را از لیست امید اعلام می داشتند اگر چه حتی در عمل رای هم نمیدادند عذری نداشتند.

ریش سفیدان مجمع اصلاحات چنان گاردی در مقابل لیست امید گرفتند و آن چنان مخالفتی با گزینه ی نهایی اصلاحات انجام دادند که یک هزارم آن را در مخالفت با نماینده ی پایداری شهرستان انجام ندادند، و بالاخره آخرین روزهای واپسین انتخابات اعضای مجمع اصلاحات حمایت قاطع خود را از یکی از نمایندگان اصولگرای حاضر در انتخابات که از ماهها قبل ستاره اقبالش فزونی پیدا کرده بود و احتمال پیروز شدنش زیاد بود اعلام نمودند وب ا حضور در ستاد انتخاباتی آن نماینده اصولگرا که آن روزها سعی می کرد خود را چهره ی مستقل معرفی کند با چهره های اصلاح طلب شوراهای شهر کورس سرعت گذاشتند. و نمایندگان معرفی شده در مجمع اصلاحات و از آن مهم تر کاندید لیست امید را به امان خدا رها کرده و با ذوق و شوق متتظر شکست کاندیدهای اصلاحات در برابر نماینده اصولگرا شدند و خود را سربازان آن نماینده پیروز معرفی نمودند. در پایان باید گفت چشم تیز بین جوانان اصلاح طلب با دقت رفتارهای اصلاح طلبان را رصد نموده و هر جا صلاح بدانند رفتارهای اشتباه و انحصارطلبانه برخی ها را با مردم در میان خواهند گذاشت.

اسماعیل رحیمی،عضو شورای مرکزی ندای ایرانیان حوزه مشکین شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳۲ ديدگاه مطلب براي " واکاوی عملکرد مجمع اصلاح طلبان مشکین شهر در انتخابات مجلس94 " ارسال شده است.

 1. تازه عوری گفت:

  شرافت انسان سرمایه ی جاودانه و ثروت تمام نشدنیه، دوست عزیز شما نه تنها از گرسنگی نخواهی مرد بلکه تا ابد سیر خواهی ماند و نان صداقت و جرات خود را خواهی خورد.. در روزگاری که پیشکسوتان اصلاحات و اصولگرا کوچکترین جراتی در خود نمی بینند که حقایق را به زبان بیاورند و برای جلب توجه چند تن از مسولین خود را به بدترین ممکن خوار و ذلیل می کنند.. زیاد نیستند صادقانی مثل شما که حقایق را به هر قیمتی به زبان بیاورند

 2. zahra گفت:

  فکر می کنم هیچ ناگفته ای از انتخابات مجلس گذشته در بین مطالب ایشان باقی نمانده است مطالب گویا و شفاف و بدون انکار کردن و حقیقت محض می باشد. من خودم در ستاد بانوان یکی از کاندیدها چند هفته ای فعالیت داشتم. اما وقتی شنیدم آقای اسدی در لیست امید قرار گرفتند، الارغم میل باطنی به ایشان رای دادم. نه اینکه اصلاح طلب باشم اما عاشق سیاست خاتمی هستم و به احترام وی

 3. چرچیل گفت:

  یک مثل ترکی میگه* دوننی دئمه بویونی ده لپنی دئمه دوگونی ده * دیروز رو نگو از امروز بگو لپه رو نگو برنج رو بگو.. درسته که این مقاله به حق پته دلالان سیاسی را به آب ریخته اما دیگه گذشته ها گذشته باید هوشیار شد ودر آینده اجازه نداد که عده ای با نام اصلاحات برای خود کاسبی درست کنند به خدا این جوانان عرضه همه چیز را دارند

 4. موسوی گفت:

  سلام. شخصیت و افکار و مدل نگاه و قلم آقای رحیمی بنده را ناخودآگاه به یاد اکبر گنجی می اندازه. نوشته ها و طرز نگاه ایشان که جنجالی و بدون واهمه و بی تعارف و اینکه خیلی صریح و بدون ملاحظه کاری البته کارشناسی شده و با حساب و کتاب است. با کلیات مواضع سیاسی ایشان موافق هستم، و یقین دارم که ایشان … مشگین شهر می باشد

 5. مقدسی گفت:

  دوست عزیزم مهندس رحیمی، روزهای واپسین دو انتخابات حساس و سرنوشت ساز ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی نزدیک می باشد آیا فکر نمی کنید که این باعث اختلافات و انشعاب جامعه اصلاح طلبی باشد؟ آیا فکر نمی کنید که بهتر است بیشتر روی اتحاد تمرکز گردد؟ البته بنده با شناختی که از جنابعالی دارم اطمینان دارم که دغدغه اصلی شما فراگیر شدن تفکر اصلاح طلبی است، امیدوارم که از قلم پرتوان و دانش بالای خود بیشتر در راستای اهداف هویت طلبی و در کنار آن متحد نمودن دوستان اصلاح طلب و روشنفکران برای ارتقای فرهنگ آزادی خواهی در شهرستان تلاش نمایید. ما هم با شماییم

 6. سعید محمودزاده گفت:

  با احنرام به همه بنده میخواستم نظر شخصی خودم را ابراز كنم.آقایانی كه اینروزها برای خودتان با این مقاله نوشتن و غیره میخواهید اسمی به پا كنید.عارضم كه مشكین شهر را شما با یك جایی كه مردمانش بی سواد هستند اشتباهی گرفته اید.مشكین شهر خوب میداند به چه كسی رای داده است.آقای ملكی اگر یادتان باشد در انتخابات ریاست جمهوری از ولایتی حمایت كرد.چرا آقای ولایتی در مشكین رایی نیاوردند؟؟؟؟جوابش مشخص هست.مردم مشكین آگاه هستند و فرق انتخابات كلان را با انتخاب خرد میدانند.در انتخابات مشكین دنبال جریان نیستیم.ما دنبال كسی میرویم كه قدرت و نفوذ زیادی در سطح كشور داشته باشد.گزینه شما آقای رضازاده بود؟؟؟با تمام احترامی كه به ایشان قایلم و همه هم پاك بودن ایشان را تصدیق میكنند ولی باید بگویم كه خوب بودن ملاك مدیر بودن نیست.اگر ایشان قدرتی داشتند خواهر زاده های ایشان در میدان سبلان(ورودی پارك جنگلی)با مدرك فوق لیسانس ….یا مهندس اسدی را بگویم كه نفوذی در حد استخدام یك نفر در آبگرم را دارند!!!!!!اما آقای ملكی!!!مقایسه كنید و كلاه خودتان را قاضی كنید و ببینید به چند هزار نفر در شركتهای معتبر شغل داده اند و از آنجا روزی میخورند!!!شماها با این مقاله های خودخواهانه و منفعت طلبانه هرچقدر تلاش كنید آقای ملكی دوباره و همیشه همان رای ثابتشان را خواهند داشت همانگونه كه در ادوار گذشته به اثبات رسیده.حال به جای این كارها و سنگ اندازی مقابل ایشان بهتر است از ایشان حمایت كنیم تا شهرستانی بسازیم كه همه انگشت به دهن بمانند.

 7. پاشازاده گفت:

  ویقارلی و شرفلی آزادلیق سون دوستوم جنابلار رحیمی، سنی وار اولاسان باشمیزی اوجالدیب و خالقین اورگینده قالان سوزلرکین هیچ بیر کسین گوجینده یوخدور سیزین کیمین قلم ورسین ، آیدین و گوجلی نظمه چکیب و میلتی اویادیب سان. باشین ساغ اولسون

 8. گلدوست گفت:

  تیر خلاص را بر پیکره اصلاحات در شهری که ادعای فرهنگی ترین و سیاسی ترین و با شعورترین شهروندان استان را دارا هستیم، زده ایم. پوز اصلاح طلب ترین و روشنفکر ترین شهرستان آذربایجان را در دانشگاههای تهران می دادیم، اما به قول دوستمان، اصلاح طلبان با تجربه شهرم کورس سرعت را با شوراهای اصلاح طلب شهرم برای رسیدن به ستاد نماینده ای که هیچ قرابتی با اصلاحات و اصلاح طلبی نداشت گذاشته بودند و لیست امیدی که رئیس دولت اصلاحات تنظیم کرده بود و همچنین کاندیدهایی که حنجره های خود را جر می دادند که ما اصلاح طلب هستیم و اصلاح طلب خواهیم ماند را به امان خود رها کرده بودند تا به همگان بفهمانند که آنان منافع خود را به اصلاحات و اصلاح طلبی که هیچ به زمین و زمان ترجیح خواهند داد. آقای رضایی لطفا کامنت را بزن متاسفانه زیاد به کامنت ها توجه نمی کنید

 9. طباطبایی گفت:

  من در تب سنگین خویش فریاد می کشم” گوش و دل اما به من نبود” خبرم نبود که اینان…… شعر بی نفص شاملو با متن خوب آقای رحیمی همخوانی عجیبی دارد. متشکرم ازش یک دنیاحقیقت و راستی و یک دنیا روشنگری در نوشته هایش موج می زند، براستی که در انتخابات تصمیمات خودخواهانه ای گرفته شده و اعتبار اصلاحات در مشگین زیر سوال رفته است. برای من جوان دیگر چه انگیزه ای باقی مانده است…. پیشنهاد می کنم هرچه سریعتر جوانان دلسوز و وفادار به آرمانهای اصلاحات دست به کار شده و مجمع جوانان اصلاح طلب را به معنای واقعی کلمه تشکیل بدهند که آینده از آن ماست با شعار زنده باد مخالف من

 10. اسکندرنژاد گفت:

  ….. تاسیه روی شود هرکه در او غش باشد….. می دانیم که حدودا بیست نفری می شوند که خود را وراث بی چون و چرای اصلاحات شهرستان می دانند که از قضا زالو وار خون اصلاحات این شهر بی صاحب را می مکند، اما جالب اینجاست که به هیچ نان و نوایی هم نرسیده اند و جز روسیاهی و بی آبرویی چیز دیگری دشت نکردند اما اصلاحات را بی اعتبار و وصله ناجور نشان دادند. مشکل اینجاست که همه دوستداران اصلاحات هم این تعداد را که مانند گاوهای پیشانی سفید میمانند را میشناسند، اما در مقابل عمل ناپسند آنها هیچ عکس العملی نشان نمی دهند و خود را به کوچه علی چپ میزنند و هزاران دلیل ریز و درشت نیز برای توجیح عمل خود نیز میاودند، اما اکنون جوانی ماجراجو و البته پر جرات پیدا شده که یک بار خودانتقادی را برای اصلاحات گوش زد کرده بود و این بار پارا فراتر گذاشته و می خواهد که کاری کند کارستان…….

 11. فتاحی گفت:

  آقای رحیمی استعداد بالایی در مستند سازی دارند، مقاله مستندوار بسیار جالب و مهمی را ترسیم کرده و واقعیت های تلخ آن دوران را به تصویر کشیده است، به نظر شخصی من از این مجمع اصلاح طلبی موجود آبی برای اصلاحات گرم نخواهد شد. پیشنهاد میدهم که جوانان دست به کار شده و مجمع جدیدی را تشکیل دهند ودر کنار آن از با تجربه های شریف و خوش نام استفاده کنند

 12. عوري گفت:

  باز اين مقاله هاي مفتي و قرضي از طرف آقاي( ا _ ر ) به راه افتاد بابا تو را خدا برو به كار و زندگي خودت برس و وقت را اين جوري از دست نده چرا كه واقعا” وقت طلاست. عزيز من يك كمي هم كه شده عاقل باش. مديريت محترم مشكين سلام و دوست عزيز آقاي ( ا _ ر ) لطفا” بچاپ. سپاسگزارم

 13. پاسبانی گفت:

  چرا بی خودی این آقای رحیمی را گنده میکنید، ایشان چشم خود رو می بندد و هرچه به زبانش می آید می گوید، قلم خود را به اسلحه ای تبدیل کرده، یک روز گروههای مردم نهاد را مورد حمله قرار میدهد، یک روز دیگر شوراهای شهر و حتی کاندیدهای شورای شهر آینده را مورد هجمه قرار میدهد، حالا هم که با تخریب اصلاح طلبان شهر قصد بزرگ نمایی خود را دارد. فردا هم لابد به بهانه ای بنده را تیرباران خواهد کرد…

 14. ابراهیم زاده گفت:

  با سلام خدمت همشهریان با شعورم، بنده حدودا بیست ساله که ساکن تهران هستم ولی فکر و خیالم هنوز هم در مشگین مونده”’ متاسفانه فقر فرهنگی و عقب ماندگی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی در این شهر موج میزند”’ انتظاری که از نخبگان شهرستان میرفت خیلی بیشتر از اینها میرود که متاسفانه نه تنها نقش مثبتی ایفا نکرده اند برعکس تعدادی هم نقش منفی به جا گذاشته اند”’ نوشته این همشهریم فوق العاده تاثیر گذار و البته تاسف برانگیز است که چگونه نخبگان متمدنترین شهر کشور اینگونه همفکران خود را بازی داده اند”’ درگروه مقیم های تهران این مطلب بازتاب زیادی داشته است ای کاش از این مطالب زیاد استفاده شود

 15. معتدل گفت:

  زهرا خانم شما که دبیر وفعال سیاسی هم هستید لا اقل کمی به املایتان برسید ( الا رغم ! نه .علی رغم )

 16. بهراد گفت:

  جناب ابراهیم زاده بنده که از بدو تولد حدوداً 48سال است در این شهر زندگی می کنم نخبه ای در این شهر وجود ندارد نخبگان ما فقط در تخریب ونابود کردن وبرچسب زدن به همدیگر نخبه اند نه در کارهای دیگر ،خیالت راحت ،همه نخبگان به استانهای دیگر مهاجرت کردند تنها مونده جوانان نخبه ی تحصیلکرده در حد دکترا وارشد همه آنها نیز به لطف عدم برنامه ریزی مسولین بیکارند واز رنج بیکاری ،بهترین زمان بازدهی شان تباه وضایع میگردد .چون تا محافظه کاری ومتملق در این شهر حاکم است مشگین از این هم پسرفت خواهد کرد اگر به سخنان دکتر ملکی در معارفه فرماندار جدید توجه کرده بودید متوجه میشدید که عد ه ای قسم خوردند با سنگ اندازیهایشان جلوی پیشرفت شهر مان را بگیرند .لطفا بیایید با نماینده منتخب مردم همفکری کرده وانتقادات وپیشنهادات سازنده در جهت اشتغال جوانان وتوسعه وترقی شهر مان ارائه بدهیم

 17. صمدزادگان گفت:

  خانم یا آقایی که با نام جعلی عوری پیام میگذاری. شکی نیست که شما دروغ گویی ناشی هستی. اولا اگر جرات داری با اسم واقعی پیام بزار آدمی که ریگی به کفش ندارد با هویت جعلی و در نقاب دیگری ظاهر نمی شود مگر دزدها و یا مریض ها. دوما ما اهالی عور از بزرگ و کوچک همه اسماعیل را دوست داریم و او را یکی از افتخارات عور میدانیم. اسماعیل از لحاظ ادب و شخصیت و بزرگ منشی و علم و دانش شهره عام و خاص هست و آدم عقده ای حسود و کوچکی مثل شما نمی تواند ذره ای از توانایی و بزرگی او را زیر سوال ببری. من خودم از طرفداران ملکی هستم اما به عشق اسماعیل نوشته هایش را لایک می کنم. هرکسی نظرش محترم است و می تواند مخالف او و نوشته هایش باشد. حرفی در این نیست اما شما مغرضانه و از روی قصد و غرض نوشته اید آن هم با اسم جعلی….. خداوند این افتخار ما را از شر شیطان و بدخواهان و از همه مهمتر حسودان و کینه توزان حفظ کند. انشاالله. مدیر سایت خواهشمندم این پیام را بدون کم و کاست بزن. قربان شما صمدزادگان

 18. آل محمدی عوری گفت:

  آدمهای بزرگ دشمنان زیادی خواهند داشت! یک بار این جمله را در مورد آقا اسماعیل گفته بودم الان هم میگم، مخالف و منتقد داشتن یک نویسنده طبیعیه اما دوست محترمی بنام عوری که نوشته های ایشون رو مفتی و قرضی میدونن رو نمیشه منتقد دونست به نظر من اکه ایشون از جای دیگری ناراحتند والا مقاله ایشون بسیار منطفی و با حساب و کتابه. مردحسابی حسادت شما کار دستت میده نکنه بسوزی و خاکستر شی. شما که اینقدر وقت و زمان رو ارزشمند میدونین چرا اصلا به قول خودت وقت میزاری و مقاله مفتی و قرضی رو می خونین نکنه ماموریت داری تا این قدر بی ادبی کنی اونم با اسم عور؟ بیا هرچه قدر گرفتی من دو برابرش رو برات میدم دیگه اینقدر خودتو کوچیک نکن. آقا اسماعیل تاج سر ما هم ولایتی هاش هستش. برو پی زندگیت

 19. فرجی عوری گفت:

  یک شاهکاری دیگر از هم روستایی عزیزم. در نشریه آوای خیاو وقتی مقاله ایشون رو خوندم افتخار کردم. واقعا وزنه آوای خیاو را مقاله ایشان بالا برد و بخاطر اسماعیل پانزده تا از نشریه را گرفتم و در میان دوستانمان پخش کردم. ممنون از حمایت سایت مشگین سلام امیدوارم مطالب زیادی را از ایشان و دیگر هنرمندان عور بزنید لطفا از شعرهای شاعران بی ریا سیدرضا بنی فاطمه و عیسی زینی هم در سایت استفاده کنید

 20. اصلاح طلب گفت:

  اقای رحیمی خوب نوشته ای ولی گزنده وتلخ وحقیقت ولی اشتباه اخر در انتخابات مشکین این بود که به میزاردبیل که دنبال شناسایی وتعیین نامزدهای اصلاح طلب بوداز سوی رابط محترم مشکین شهر هیچ اطلاعاتی داد نشد واون اقا
  تلفنش راهم سه روز خاموش کرد وهمه راقال گذاشت تا وقت بگذرد وملکی تحمیل شوداو حتی می توانست رضازاده را معرفی کند وجا بیندازد چون اواصلاح طلب بود ولی این کاررا نکرد میز اردبیل هم بنایش بر معرفی یک اصلاح طلب بود واونها اسدی را قبول بلحاظ عملکرد قبول داشتند لذا به اورای دادند وحمایت کردندولی تفرقه اصلاح طلبان که بوسیله لیدرشان طراحی شده بود به ااعتلاف پشت پرده ملکی وایشان منجر شد واصلاح طلبان انصافا فکور مشکن ونامزد مستقلشان ونامزد لیست امید با خودخواهی وتفرقه افکنی وساخت وسازش باملکی موجب تشتت شد و شکست ارای اصلاح طلبان را موجب شد بای قبول کنیم که ما ادمهای سیاسی زیاداریم ونمیتوان این جماعت را فردی وغیرصادقانه رهبری کرد باید حرکت جمعی را جایگزین وتمرین کنیم انتخابات شورا اولین ازمون ماست

 21. علی خیاوی گفت:

  باور کنید آینده از آن ماست، روندی که بعد از انتخابات مجلس در شهرستان در حال پیاده شدنه و مطالبات سیاسی و اجتماعی که از جانب جوانان تحصیلکرده و مسولیت پذیر به وقوع پیوسته مایه دل گرمی و امیدواری وطن پرستان خیاو شده است، که انگار موجی از جوانان دغدغه بازسازی این کشتی به گل نشسته سیاست فرسوده و پوسیده خیاو را دارند. این مقاله ی کامل و جامع نیز در راستای همان دغدغه بازسازی به نظر میرسد. پاینده باد جوانان راستین اصلاح طلب

 22. امامی گفت:

  لطفا با حوصله این سطور را مطالعه فرمایید* در یکی از گروههای تلگرامی مفصلا راجبه این مقاله بحث کردیم، از اعضای گروه خواهش کردم به طور دقیق مقاله را تا به آخر با حوصله بخوانند و بعدا نظر بدهند. عده زیادی با کلیات مقاله موافق بودند و استقبال زیادی کردند، تعدادی هم با کلیات مقاله موافق بودند اما بخشی از مقاله را قبول نداشتند، جمعی هم کلا با کلیات مقاله از اساس مخالف بودند من که ذاتا آدم نکته سنجی هستم با کمی دقت و نیم نگاهی به اسامی موافقان و مخالفین فهمیدم که بخش اول از طرفداران و دوستان آقای اسدی بودند، بخش دوم از اعضای ستاد آقای رضازاده بودند و آخرین بخش هم از طرفدان آقای ملکی بودند، به همین راحت فهمیدم که به همه کارهای این شهر از ریز و درشت صلیقه ای و سیاسی نگاه می کنند. یکی از نیازهای اساسی ما در این شهر باور و نگاههای بی طرفانه و عاقلانه ای به مسائل می باشد. از همان نگاههایی که دوست عزیزم آقای رحیمی عزیز به درستی به تمامیه زوایا نگاه کرده است. پرنده مردنی ست پرواز را بخاطر بسپار….. و چشم ها را باید شست……….

 23. انصاری گفت:

  خداانصافتان دهدتازه داشتم این ننگ رافراموش میکردم که دردم راتازه کردید، درتبریزدانشجوبودم که تب و تاب انتخابات بالاگرفته بود،باهم دانشگاهیانم که اکثرافارس زبان بودندوهستنددرخصوص لیست های امیدسراسرکشورتبادل نظرمیکردیم،وقتی از من درخصوص جوسیاسی مشگین می پرسیدندباقاطعیت می گفتم که بیش از70درصددرصدازرای دهندگان شهرم اصلاح طلب هستند،دردانشگاه بین بچه های اصلاح طلب و حزب اللهی ها کل کل بود،مااصلاح طلبان می گفتیم که لیست امیدباقاطعیت پیروزخواهدشدکه آنها مسخرمان می کردند.من سرمشگین باچندنفرشرط بندی کرده بودم. فردای انتخابات همه دوستام باافتخار نماینده شهرشان را که از لیست امیدانتخاب شده بودندرابه همدیگر خبر میدادندامامن باسرخوردگی دو هفته به دانشگاه نرفتم……

 24. ملکی گفت:

  درمشگین شهرخودمون لفظ اصلاح طلبی و غیره کمی خنده دار هست چون همه همدیگه رومیشناسن و میبینن کسی دنبال کسی راه میافته و مدتی بعد میشه بخشار قصابه واونروزی که برکناربشه میشه دشمن طرف یا تغییراتی که درسیستم مالی طرف بوجود میاد برای همینه که زیادی هم شلوغش نکنید عالیجنابان مردم خوب میشناسن همشهریانشونو

 25. ملکی گفت:

  جناب انصاری تجربه میگه به فکر درس خوندنت باش ازاینها ابی گرم نمیشه من مخالف اصولگراها هستم ولی انصافا این اصلاح طلب ها طمع کارتر و دروغ گوتر از بقیه هستن تازه سرت رو بالا بگیر چون مردم مشگین شهر به هیاهو و باندبازی هارای ندادن یعنی فریب لیست بازی رو نخوردند چراکه منتخب تهران ازلیست شد دخترصفدرحسینی و دراولین اظهار نظرگفت به مردم چه ربطی داره

 26. سید عزیزی دوکش گفت:

  اگر اختیارش را داشتم جایزه قلم طلایی بهترین روزنامه نگار سال را به اسماعیل رحیمی میدادم، کمتر کسی را می توان سراغ داشت که از خواندن مطالب و نوشته های او به وجد در نیاد. اونایی که مطالبش رو نمی پسندند، یا هیچی سرشان نمی شود و یا اینکه خیلی خیلی حسودند. البته نظر شخصی منه

 27. حاجی محسن گفت:

  ای کاش به جای واکاوی انتخابات94 از عنوان دلنوشته های بی غل وغش یک اصلاح طلب مسولیت پذیر استفاده می کردید.این دلنوشته صداقت و واقع بینی یک جوانی است که از دو رویی و سواستفاده کردن تعدادی از همفکران خود به ستوه آمده و درد دلی کرده با هم نسل های خود% باشد که این آغازی شود برای بازگو کردن همه حقایق فارغ از مصلحت جویی ها* ما نسل دومی های اصلاحات دوباره اصلاحات را احیا خواهیم کرد

 28. روان شناس بالینی گفت:

  خواهشا فارغ از تکرار مطالب این چند سطر را مرور فرمایید!!!!! اگر همچنان مغضوب ساختار سیاسی اصلاحات شهرستان باشیم، اگر این مطالب باعث رویگردانی ناعادلانه ی ملاحضه کاران اصلاح طلب از ما شود و اگر…. غیره و غیره اما از گرسنگی نخواهیم مرد و بیکاری را عار نمی دانیم. ولی ملاحضه کاری و نفع گرایی برخی را از درون جمع خود بر نمی تابیم و همچنان با صداقت و با جرات با مردم سخن خواهیم گفت تا در محکمه ی وجدان خود و عموم مردم محکوم به سهل انگاری و خیانت در حق اصلاح طلبان شهرستان نشویم$ تک تک این کلمات از دید روان شناسانه تراوش ذهن یک مغز جوان، فعال، صادق، پاک، بی ریا، سالم و پرانرژی را به نمایش می گذارد. با این چند سطر می توان پی برد که این شخص فارغ از مسائل روزمره گی دغدغه اصلاح امور را که در ذهن خود مانده را دارد. این مطالب بیشتر از آنکه برای خودنمایی باشد به نظر میرسد کاملا واقعی و حقیقی است. امیدوارم که ایشان از جانب اطرافیان و همشهریان تشویق شود نه اینکه تخریب بشه. باید برای تفکر درست و پاک ارزش قائل شد

 29. نجف اوغلی گفت:

  باتشکر از همشهری خوبم آقای رحیمی که وقت گذاشته و این مقاله کوبنده و تاثیر گذار رو نوشته اند که خیلی هم کلاس بالاست. اما متذکر می شوم که نهال اصلاح طلبی که در سال 76 کاشته شده در سال 84 خشکیده شد و در سال 88 کاملا سر بریده شد. و این نهال درخت نشده از دست رفت. در سال 88 انگشت شمار افرادی بودند که جرات می کردند خود را اصلاح طلب معرفی کنند. اما امروز که کمی فضا باز شده اصولگرایان دیروز اصلاح طلبان امروز شدند حتی محافظه کاران دوآتشه هم با واژه عتدالی خود را به اصلاحات چسبانده اند. این روزها فقط با واژه ها بازی می شود کسی را کاری به تفکر نیست. تنها امید جامانده از تفکر سبز اصلاح طلبی بدون اغراق جوانانی از جنس شماست که بدون پرده به صحنه بیایند ای کاش جوانان دیگر را نیز به کار گیرید و با استقبال از احزاب سیاسی می شود نهال جدیدی از اصلاحات را کاشت. البته با آبیاری انرژی جوانان از نسل دوم و سوم اصلاحات. به امید شکوفایی ریشه های نوین اصلاحات شهرستان

 30. ملکی گفت:

  این اقایونی که درشهرما مدعی اصلاح طلبیند به جرات فقط و فقط بدنبال منافع شخصیند برای مثال یکیشون که پست بخشداری درمشکین شرقی را گرفته درسالهای قبل که بهش چیزی نداده بودند برخی اوقات همه هم حزبی های خودش رو به باد انتقاد و …میگرفت ولی الان صرفه اش ساکته برای تک تک شون مورد مشابه هست

 31. مهیار گفت:

  سلام محضر هشهریان عزیز. امروز که به طور اتفاقی به این مقاله برخورد کردم. افتخار کردم به قلم و زاویه نگاه و دانش و بینش این همشهری جوانم، جناب مهندس رحیمی عزیز دست مریزاد و آفرین به شما. درد و دل واقعی و منطقی شما را مطالعه نمودم و در یک جمله می گویم ای کاش مانند شما پایبند به اصلاحات در شهرمان ده نفر وجود داشت. دیگر غمی نداشتیم

 32. شیرمحمدی گفت:

  خسته نباشید، به نشانه احترام و تایید بند بند جملات مهندس رحیمی عزیز سر فرود میاورم. ایشان جای پسر بنده هست از لحاظ سنی، اما به جهت درک مسائل و اخلاق و ادب و همچنین شعور سیاسی ایشان جای استاد من است، بدون اغراق چیزهای زیادی از مقالات ایشان آموختم. امیدوار بودم که ایشان کاندید انتخابات آتی شورای شهر شوند تا از وجود ایشان استفاده می کردیم ظاهرا نام ایشان در جمع لیست های احتمالی نیست درخواست دوستانه ای دارم از جناب رضایی مدیریت محترم که این درخواست بنده را به اطلاع آقای رحیمی برسانید و خواهشا کامنت بنده را بزنید؟؟ آقای رحیمی لطفا شخص یا اشخاصی را که مورد حمایت جنابعالی است در این سایت اطلاع رسانی نمایید و اگر مقدور باشد دلیل انتخابتان را بفرمایید. بنده قول شرف میدم که از لیست شما حمایت کنم.

ارسال نظر


آخرین موضوعات