کد خبر: 34105 | تاریخ انتشار: ۲۰:۴۶:۱۹ - سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱ نظر | |

فروشگاه فرهنگیان مشکین شهر شاخ در آورده.!!!  

مشکین سلام ، مالک صادقی :آیا تا حال به این فکر کرده اید که چرا فروشگاه فرهنگیان عاجز تر از یک بقالی محلی است.

برای درک مطالب بیاید اول فروشگاه فرهنگیان را بهتر بشناسیم این فروشگاه ۳۰۰۰ ( تقریبی ) سهام دار دارد.  اگر به قانون ( دو  , دو تا می شود چهار تا  ) اعتقاد دارید. یعنی ۳۰۰۰ مشتری نقد دارد, تازه اگر فروشگاه خوب مدیریت شود, هر عضو با خودش مشتری هم می اورد. بیایید حساب کنیم هر فرهنگی تنها ده در صد از مایحتاج خود را از فروشگاه خودش بخرد. و بیایید  این ده در صد را تنها ۱۰۰/۰۰۰ تومان حساب کنیم.  حال ما هانه ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان فروش داریم, اگر در این معامله انصاف رعایت شود. هر ماه ۶۰ میلیون تومان سود داریم . در ادامه بیایید حساب کنیم  ، نصف این سود را عوامل فروشگاه هپلی هپو کنند. ( زبانم لال, انشاالله که اینطوری نیست.) باز هم سالانه ۳۶۰/۰۰۰/۰۰۰ سود داریم. بنظر شما این سود که هر سال هم افزایش می یابد, در کجا سر مایه گذاری شده است.!!!؟

شاید این طور تصور شود که این فروشگاه عاجز از جذب ده درصد از خرید نیازهای اعضای خود است.!!! اینکه شد عذر بدتر از گناه,!!! این توجیه است تا صورت مسئله را پاک کنیم.!!!؟ با این حساب که خلاقیتی در کار نیست, مدیریتی دیده نمیشود. بیایید فرض کنیم این فروشگاه توسط مدیران معمولی با بهره هوشی معمولی اداره شود, یعنی ۵۰ درصد مایحتاج عمومی ( خوراک, پوشاک, لوازم منزل, وسایل الکترونیکی و دیجیتالی و.  .  . ) فرهنگیان را تامین کند. ایا میدانید که فروش یک ماه میشد. ۱/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ( یک میلیارد و پانصد میلیون تومان ) ایا میدانید که ۲۰ درصد سود سالانه این دخل میشود, . ۳/۶۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان,!!!؟

ایا تا حالا فکر کرده اید, چرا این فرصت سوخته و از بین رفته.!!! چرا تا کنون برای فروشگاه خود حتی نتوانسته ایم مدیر معمولی انتخاب کنیم. اجاز دهید ادامه ندهیم و فروشگاه را دست افراد با بهره هوشی و مدیریتی بالا ندهیم,  حال بیایید از یک چشم انداز دیگر به فروشگاه نگاه کنیم.  این فروشگاه به خاطر نامش یکی از معتبرترین برندهای فروشگاهی است, هر تولید کننده یا وارد کننده یکی از ارزوهاش اینه که  با فروشگاه فرهنگیان مشتری شود, انها هر کدام میخواهند سهمی از فروش و گردش مالی انرا داشته باشند, بنابر این حاضرند برای مدیر خرید که اکثرا مدیران عامل هستند پور سانت هلال و کلانی بدهند. تازه زبانم لال میتوانند قیمت خرید  را در فاکتور  درصدی اضافه هم  بنویسند. بنابر این نیازی نیست مدیران محترم  به سود مرسوم و معمولی دست بزنند.

البته بنده برای  در جا زدن فروشگاه دو  دلیل می بینم.

۱- مدیران فروشگاه به اندازه لازم ناکارامد و خنثی هستند که سیمای فروشگاه همان است, که در بدو تشکیل بود.

۲- مدیران دارند فروشگاه را میدوشند. ( که نیت خوش خیال ما میگوید چنین نیست. )در هر حال این فروشگاه سالاهاست که دست بدست میشود. شاید مدیران هر دوره در زمان مدیریت شان بر این فروشگاه خوش شانس بودند, اما بد شانسی فروشگاه همچنان ادامه دارد,  هجوم خوش شانسی به مدیران فروشگاه اوازه اش باعث شده است, شبانه در همکار را بزنند و ازش برای مدیر شدن رای بخواهند, این کارهای نامتعارف باعث شده تا فروشگاه مشکوک و مرموز نشان دهد,  این فروشگاه بخاطر بی تفاوتی بیش از حد اعضایش و اقدامات حیرت امیز بعضی ها برای رسیدن به مدیریتش شاخ در اورده  .!!! ایا شما هم شاخ های فروشگاه را میبیند.

ادامه دارد.    .  .  .

در قسمت بعدی این شاخ ها را بیشتر علنی کرده و راهکارهایی برای مدیریت بهتر ان ارائه خواهد شد.این فروشگاه بخاطر بی تفاوتی بیش از حد اعضایش و اقدامات حیرت امیز بعضی ها برای رسیدن به مدیریتش شاخ در اورده  .!!! ایا شما هم شاخ های فروشگاه را میبیند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " فروشگاه فرهنگیان مشکین شهر شاخ در آورده.!!!   " ارسال شده است.

  1. فرهنگی گفت:

    من با نظر همکار محترم موافقم .اگر در فروشگاه منفعت کلانی برای هیئت مدیره وبازرس وجود نداشته باشد آقایان کاسه ی گدایی برای دریافت دفترچه عضویت جلوی اعضا دراز نمی کنند. یادش بخیر آن قدیم قدیما که فروشگاه نه سرمایه اینچنینی داشت ونه اعضای کنونی نزدیک به عید هرسال برای اعضا سود غیرنقدی سالانه (کالا) تحویل می دادند! خدا رحمتش کند یکی از همکاران را تعریف می کرد فلانی در پس کوچه های محله ولی آباد مغازه ای دارم در عرض 5ماه 10میلیون بدهی مغازه را که بچه هایم به ارث گذاشته بودند از سود مغازه پرداخت کرده ام.بنظر میرسد وقتی دست اندرکاران وعوامل فروشگاه فقط به فکر جیب خودباشند احتمالا عین سرمایه را هم هاپولی کنند! بنظ میرسد اگر ساختمان فروشگاه به اجاره داده شود سودش بیشتر از کارکردفعلی البته برای اعضا خواهد بود. یادمه برای خرید بخاری فروشگاه مراجعه کردم به قیمت 4صدهزار تومان بنصفش موقع تحویل ونصفش هم بعد از یک ماه ! رفتم بازار از فروشگاه آقای ک .ن بخاری بزرگتر وبهتر از آنرا سیصد هزار تومان برای 6قسط خریدم !! هیچوقت یادم نمیرود.

ارسال نظر


آخرین موضوعات