کد خبر: 34205 | تاریخ انتشار: ۱۰:۲۳:۴۲ - پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

توضیحات صادقی در مورد اظهاراتش پیرامون حقوق دریافتی نمایندگان

محمود صادقی

نماینده تهران ضمن ارائه توضیحی درباره صحبت‌های اخیرش پیرامون میزان حقوق نمایندگان، گفت: حقوق نمایندگان بین ۵ تا ۶ میلیون است و مابقی دریافتی‌های شامل هزینه‌های نمایندگان می‌شود که جزو حقوق محسوب نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، محمود صادقی در تذکری با استناد به ماده ۷۹ آیین‌نامه و در واکنش به تذکر تعدادی از نمایندگان درباره اظهارات اخیرش پیرامون میزان حقوق نمایندگان، گفت: بنده روز گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشتم که در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان از بنده در مورد حقوق نمایندگان سئوالی را مطرح کردند که با توجه به صحبت‌هایم درباره برخی از قوا، انتظار پاسخ شفاف داشتند.

وی ادامه داد: در این جلسه توضیح دادم حقوق نمایندگان مبلغی بین ۴٫۵ تا ۵ میلیون تومان است و دریافتی‌های دیگری بابت مخارج مختلف دارند. همچنین برخی از نمایندگان به دلیل داشتن حوزه‌های انتخابیه در چند شهرستان مجبور به داشتن دفاتر مختلف با پرسنل و نیروهای خدماتی دارند که اینها همه برای نمایندگان هزینه دارد.

صادقی اضافه کرد: با این توضیحات حقوق نمایندگان حدود ۵ تا ۶ میلیون است و مابقی دریافتی ها برای هزینه‌هایی همچون رفت‌وآمد، اجاره مسکن و تردد می‌شود. به عبارت دیگر بخش کمی از دریافتی نمایندگان بابت حقوق است و مابقی برای مخارج و هزینه‌های آنها برای دفاتر صرف می‌شود.

به گزارش ایسنا، صادقی در سخنانی در رابطه با حقوق دریافتی یک نماینده مجلس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز عقیده کرد که حقوق یک نماینده مجلس حقوق زیادی است، هنگامی که مطلبی را در این زمینه در یک کانال تلگرامی گذاشتم  با هجمه نمایندگان دیگر روبرو شدم. به همراه چند نماینده دیگر تصویر فیش حقوق‌مان را در اینترنت خواهیم گذاشت، اما به‌طور کلی در فیش حقوقی یک نماینده مجلس شورای اسلامی حق نمایندگی، حق تردد، مسکن و… وجود دارد  که جمع آن حدود ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان می‌شود که این سخنان تذکرات تعدادی از نمایندگان را در پی داشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات