کد خبر: 34210 | تاریخ انتشار: ۲۳:۴۹:۵۴ - پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ | ۳ نظر | |

وکیل متفاوت

 مشکین سلام :محمود صادقی در سخنانی در رابطه با حقوق دریافتی یک نماینده مجلس در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز عقیده کرد که حقوق یک نماینده مجلس حقوق زیادی است، هنگامی که مطلبی را در این زمینه در یک کانال تلگرامی گذاشتم با هجمه نمایندگان دیگر روبرو شدم. به همراه چند نماینده دیگر تصویر فیش حقوق‌مان را در اینترنت خواهیم گذاشت، اما به‌طور کلی در فیش حقوقی یک نماینده مجلس شورای اسلامی حق نمایندگی، حق تردد، مسکن و… وجود دارد که جمع آن حدود ۱۷ تا ۲۱ میلیون تومان می‌شود که این سخنان تذکرات تعدادی از نمایندگان را در پی داشت.

یاداشت مشکین سلام در این خصوص :
آقای محمود صادقی نماینده شجاع وصریح اللهجه تهران به عنوان یک حقوق دان وفرزند شهید ورئیس فراکسیون شفاف سازی مجلس ،در عرض چند ماه از مسئولیت نماینده گی خود به بعضی از موضوعات ورود کرده است که شاید برای بعضی افراد گران تمام شود .یکی از سخنانی که اعتراض نمایندگان و رئیس مجلس را در پی داشته است موضوع حقوق نمایندگان می باشد بنا به گفته ایشان سر جمع دریافتی هر نماینده در ماه حدود ۱۷تا ۲۱میلیون می شود .صراحت وشفافیت ایشان قابل ستودنی است حالا چند سوال مطرح می شَود امیدواریم نمایندگان فعلی وقبلی به آن جواب قانع کننده ارائه نمایند

۱اولا چرا این بزرگواران وقتی که حقوق دریافتی خودشان از بیت المال وبودجه مملکت به افکار عمومی کشیده می شود این چنین آشفته وپریشان می شوند آیا موکلان خود را محرم نمی دانند،یا عدم اعتماد بین توده مردم وقدرتمندان آن قدر زیاد شده است که احساس کنند هر چه قدر توضیح دهند که قسمت اعظم این پول دریافتی صرف مخارج دفتر وتردد ،هزینه مسکن ؛حقوق مسئولان دفتر می شود با مقاومت ذهنی وعینی مردم روبه رو می شود.

۲تا به حال چرا هیچ نماینده ای مقدار دریافتی خود و نمایندگان را این چنین شفاف بیان نکرده است .تا به حال هم معلوم نیست که چه مقدار از این مازاد حقوق شان که در حدود ۱۴ میلیون می شود صرف بقیه مسائل وهزینه نمایندگی می شود.

۳-آیا نمایندگان که حق قانونی استخدام چند مشاور دارند از این پول به آنها هم حق زحمه می دهند یا اصلا مشاور ندارند.یا این که اینها به صورت فی سبیل الله به این نمایندگان مشاوره رایگان بدون دستمزد ارائه می کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ ديدگاه مطلب براي " وکیل متفاوت " ارسال شده است.

  1. شاهین گفت:

    منشا فساد در عدم شفافیت است.

  2. بهروز گفت:

    هیچ منطقی قبول نمیکند که اشخاصی چندین میلیارد هزینه کنند تا ماهی بیست میلیون حقوق بگیرند – الکی با این حرفا دلتان را خوش نکنید

  3. شهروند گفت:

    درود بر نماینده اصلاح طلب پاک دست

ارسال نظر


آخرین موضوعات