کد خبر: 34303 | تاریخ انتشار: ۰:۱۴:۱۴ - جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

حضور غفور امامی زاده از مشگین شهر در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی محمود کاشغری در قزاقستان

🔹مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی محمود کاشغری در چهارمین دوره خود با شرکت بیش از ۱۷ کشور در کشور قزاقستان به کار خود پایان داد. در این مراسم که روز چهارشنبه اول دی ماه در شهر آلماتی برگزار شد، نویسندگان مطرح کشورهای مختلف حضور داشتند.
🔹در آغاز مراسم رئیس اتحادیه نویسندگان قزاقستان با ایراد سخنرانی و خیر مقدم، در خصوص نحوه اجرای جشنواره توضیحاتی ارائه کردند.
🔹در ادامه وزیر فرهنگ قزاقستان با تبریک و خوش آمد گویی به حضار کسب این افتخار بزرگ را به آقای امامی زاده و سایر برگزیدگان این جشنواره تبریک گفت.
🔹اجرای موسیقی های زیبای محلی قزاقستان با سازهای بومی از دیگر بخشهای جشنواره بود.
🔹پس از آن معاون وزیر فرهنگ ترکیه و رئیس اتحادیه نویسندگان آوراسیا نیز در مورد اهمیت و جایگاه این جشنواره بزرگ ادبی ایراد سخنرانی کردند و با خاطرنشان کردن جایگاه ادبیات در زندگی کنونی انسانها همگان را به حمایت از آن دعوت کردند.
در پایان نیز نویسندگان جوایز و لوح تقدی جشنواره را دریافت کردند.
🔹برندگان جشنواره به ترتیب غفور امامی زاده از ایران، محمد آکیف از ترکیه و نورلان اورازالین از قزاقستان بودند.
🔹خاطر نشان میشود در این جشنواره بزرگ ادبی که هر دو سال یکبار برگزار می گردد هفده کشور حضور داشتند. روند اجرای این مسابقه ادبی به صورت دو مرحله ای می باشد؛ مرحله اول ابتدا بین نویسندگان در داخل این کشورها برگزار میشود. و در مرحله نهایی که بین برگزیدگان مرحله اول برگزار میگردد از هرکشور تنها یک نویسنده با یک داستان کوتاه شرکت می کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات