کد خبر: 34316 | تاریخ انتشار: ۲۳:۴۳:۲۸ - جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ | ۱ نظر | |

سخنی با همشهریان گرامی

مشکین سلام ، مهدی لایق :همشهریان گرامی ,گرچه از زادگاه خویش دوریم,لیک به مدد ارتباطات مجازی ,علاقمندان واقعی به توسعه شهر و منطقه مان, میتوانند با تشکیل اتاق فکر درگروههایی مثل گروه حاضر,دین خود را نسبت به زادگاهشان ادا نمایند.مثلا عدم برنامه‌ریزی مناسب توسعه و عمران شهری و یا عدم اجرای صحیح برنامه ها, مشگین شهر را با کمبود زیرساختهای کیفی عمران شهری مواجه ساخته است, که این فقر ملموس زیر ساختهای عمران شهری برای شهری توریستی, همچون مشگین شهر برازنده نیست . اگر موضوع آسیب شناسی شود علت العلل و یا یکی از علل عمده آن, عدم حضور اشخاص متخصص برنامه ریز و دلسوز و علاقه مند و مجرب پاکدست, در امور مربوط به مدیریت شهری است.

نمیدانم چرا با وجود اینهمه جوانان فرهیخته و تحصیل کرده مشگین شهری علاقه مند به توسعه شهری (ترجیحا ساکن مشگین شهر) که تحصیلات و تجارب آنها با مدیریت شهری مانوس و همراستاست, در چهار دوره گذشته حضور افراد متخصص سلیم النفس و با تجربه که منافع شهر و مردم را حقیقتا در عمل بر منافع فردی خود و فامیلهایش مقدم بدارند کمرنگ بوده است.آیا وقت آن نرسیده است که شهر ما بعنوان یک موجود زنده و با قابلیت فراوان,بدست متخصصان عملگرا در حوزه شهری مدیریت شود.

چرا از حالا در خصوص مشخصات و شاخص های یک نامزد خوب شورای شهر,راهکار ندهیم و افکار عمومی را به سوی این شاخص ها معطوف نکنیم.فکر میکنم ما مشگین شهریهای مقیم تهران و تبریز واردبیل و…بایستی اولا از افراد ذیصلاح ساکن در شهر هم دعوت به نامزدی بکنیم و هم از آنان حمایت کنیم.که این امر, کمترین وظیفه ما درقبال توسعه شهرمان است.بایستی بتوان نیروهای انرژیک علاقمند را شناسایی و حمایتشان کنیم و از آنها قول بگیریم که در راستای عملیاتی کردن تامین نیازمندیهای شهری, گام اساسی بردارند.بنابراین پیشنهاد میکنم از همین الان اتاق فکر شناسایی نیروهای زبده شهری برای نامزدی شورای شهر فعال گردد,چرا که شهری با قابلیت و ظرفیت بالای توسعه ای, بدون حضور و وجود آدمهایی با قابلیت و ظرفیت بالا, توسعه پیدا نخواهد کرد.در این باره زیاد گفتگو خواهیم کرد ان شاالله.ارادتمند همگی مهدی لایق

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " سخنی با همشهریان گرامی " ارسال شده است.

  1. حسین حقگو گفت:

    آقای مهندس لایق با سلام و احترام جا دارد عرض کنم که:جانا سخن از زبان ما میگوئی. اما کو گوش شنوا ؟ تا وقتی قوم گرائی و تعصب فامیلی و… در میان است و مثل هایی از قبیل :قوی اوئجما قویوم اوئجوا – آت آتی بورج قاشیار – تعصب از دین است! و… در به همین پاشنه خواهد چرخید و نصیحت متعصبین قومی و فامیلی چه بیسواد و چه باسواد حتی دارندگان مدارک عالی تحصیلی، آب در هاون کوبیدن است. به نظر حقیر تا زمانیکه احزاب قوی و شناسنامه دار و با برنامه شفاف و مدون و قابل اجرا در انتخابات فعال نباشند با عرض معذرت امیدی به تحقق فرمایشات جنابعالی متصور نیست.

ارسال نظر


آخرین موضوعات