کد خبر: 34320 | تاریخ انتشار: ۲۳:۵۲:۳۴ - جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

فروشگاه فرهنگیان مشکین شهر شاخ در آورده  , قسمت دوم

 هیئت مدیره فروشگاه فرهنگیان مشگین شهر پاسخگو باشند. 

مشکین سلام ، سرویس اجتماعی : دوستان عزیز در قسمت اول این مطلب خواستیم شاخهایی که فروشگاه فرهنگیان مشکین شهر در آورده، ببینیم و به بعضی از دلایل درآمدن این شاخها که معمولا از تعجب در می آیند، اشاره کنیم.

حتما برای هر یک از شما اعضا محترم این فروشگاه پیش آمده که مجبور باشید، قیمتهای موجود در فروشگاه فرهنگیان را با قیمت بازار مقایسه کنید و حتی تفاوتهایی که مشاهده کردید, خیلی عصبانیتان کرده، مثلا در یک تلویزیون یک میلیون تومان اختلاف قیمت با بازار، در شرایط مساوی فروش وجود دارد !!!

درست است در این لحظه شما هم مانند فروشگاه شاخ در می آورید. اما برای کم کردن از تعجب خود شماره های سریال و ساخت محصول را با هم مقایسه میکنید. اما بجای کاستن از شدت تعجب شاخ دیگری در می آورید، شماره های سریال و ساخت محصول فروشگاه با هیچ یک از اجناس مشابه موجود در بازار هم خوانی ندارد. انگار این محصول اختصاصی بود وتنها برا فروشگاه فرهنگیان تولید شده و در جای دیگر نمونه آن وجود ندارد(در این بزنگاه هوش مدیران خرید فروشگاه را باید تحسین کرد، که چگونه توانسته اند چنین جنسی را پیدا کنند)  این تفاوت محسوس ومشکوک هرچند بر تعجب و عصبانیت شما افزوده و باعث میشود نگاهتان به فروشگاه بیش از پیش بدبینانه باشد، اما بخاطر اینکه مجبور به خرید( مثلا برای جهازیه) هستید. باز هم به طرف فروشگاه برمیگردید چرا که امکان دارد به هر دلیلی نتوانید آن محصول را با شرایط اقساطی از بازار بخرید. حتی شما عزیزی که این مطلب را میخوانید این روند تلخ را تجربه کرده اید.

بیایید از  ضعف ها و تنگناهای فروشگاه فرهنگیان مشکین شهر بگذریم و  بپردازیم به اینکه چه میشود کرد؟

چرا این فروشگاه علی رغم تغییر هییت مدیره و مدیر عامل آن همان آش است و همان کاسه؟ چرا اجناس فروشگاه روز به روز از نظر کمییت و کیفیت در جا میزند.( شاید در این میان کسی مدعی باشد که فروشگاه ده سال پیش مثلا ده میلیون سرمایه داشت و اینک ۵۰ میلیون سرمایه دارد. به این عزیز باید گفت دوست عزیز شما شاهکاری برای رشد فروشگاه انجام نداده اید. و این رشد و افزایش سرمایه ناشی از پنج برابر شدن قیمت اجناس موجود در فروشگاه است نه چیز دیگر)

 عزیزان  بیایید این فروشگاه را بایک مدیریت متوسط و با بهره ی هوشی ۵۰درصدی اداره و مدیریت کنیم. در این فرض مطلوب است برای ۳هزار عضو فروشگاه برنامه ریزی کنیم تا ۵۰درصد از مایحتاج خود را از فروشگاه تهیه کند. برای عملی کردن این چشم انداز بسته های خرید را طراحی میکنیم که در آن از نخ و سوزن گرفته تا گوشت وجود داشته باشد. ارزش این بسته ۳۰۰هزار تومان میباشد. که اعضای محترم فروشگاه به خاطر کیفیت خوب و قیمت مناسب با میل و رغبت زیاد از خرید آن استقبال خواهد کرد. در این صورت تنها در اقلام خوراکی ماهانه ۹۰۰  میلیون تومان فروش خواهیم داشت. طبیعی است که این فروش ۲۰درصد برای فروشگاه سود خواهد داشت، که حاصل آن درآمد ماهیانه ۱۸۰ میلیون تومان و سالانه ۲،۱۶۰،۰۰۰،۰۰۰ خواهد بود.

همانطور که همه شاهد هستیم در سطح شهر لباس فروشی ها و کفش فروشی ها، فروشگاههای لوازم خانگی وجود دارند. که بی رحمانه و با قیمتهای ظالمانه با کارکنان آموزش و پرورش قرارداد دارند

ما میتوانیم فعلا با اجاره یک سالن بزرگ در حاشیه ی شهر(بخاطر اجاره پایین) لباس،کفش،لوازم خانگی مورد نیاز فرهنگیان راتهیه و در خدمت فرهنگیان قرار دهیم. طبیعی است که همکاران بخاطر قیمت و کیفیت مناسب به این فروشگاه مراجعه و نیازهای خود را تامین خواهند کرد.

در اینجا هم متوسط هزینه ی هر خانواده ی فرهنگی را  ۳۰۰ هزار تومان برآورد کرده و ماهیانه ۹۰۰میلیون فروش  و سالانه ۲،۱۶۰میلیارد سود خواهیم داشت در کنار این سود عظیم، حداقل ده نفر از فرزندان عزیز فرهنگی در این فروشگاه صاحب شغل آبرومند خواهد شد.

ما میتوانیم با استفاده از امکانات فروشگاه تعدادی از فرزندان همین همکاران را برای دیدن دوره های لازم در میکانیکی، صافکاری، سیم کشی و سایر تعمیرات مربوط به ماشین. یک کارگاه عظیم برای تعمیر ماشین همکاران محترم راه اندازی کرده و در کنار تعمییر، فروش قطعات را نیز داشته باشیم. این کارگاه میتواند حداقل برای ۳۰نفر شغل ایجاد کند. با درآمد حاصل هم حقوق افراد شاغل را میپردازیم وهم در آمدی را بر درآمدهای فروشگاه اضافه میکنیم.

دوستان توجه داشته باشند که تا اینجای کار سالانه حدود ۵میلیارد تومان سود داریم که میتوانیم با سرمایه گذاری آن در صنعت تولیدی و گردشگری شهر به یک پدیده اقتصادی تبدیل شویم.

اما اصل مطلب این است، آیا با مدیریت سنتی و طرز فکر اداره فروشگاه به شیوه بقالی میتوان به چنین هدفی دست یافت؟

این سوال نیازمند جوابی است که اعضا محترم هییت مدیره فروشگاه و جمعیت عظیم فرهنگیان باید بدهند.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات