کد خبر: 34352 | تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰:۰۸ - دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

طنز - در حاشیه دلواپسی یک نماینده جبهه پایداری

دلیل برای اینکه ظریف اشتباه کرده!

طنز و کاریکاتور > طنز – در حاشیه دلواپسی یک نماینده جبهه پایداری، سعید سبحانی از کاربران خبرآنلاین با اسم مستعار”میرزا قشمشم”، این طنز را برای ما ارسال کرده است.

۱٫ ظریف “اشتباه” کرد که مسوولیت سیاست خارجی کشور را وقتی پذیرفت که ما با همه قدرت ها و حشمت های عالَم نَرد عشق می باختیم و در اوج عظمت و اقتدار بودیم تا جایی که جرأت داشتیم به رئیس جمهور آمریکا هم نامه بنویسیم و از او بخواهیم به هاله نورمان ایمان بیاورد؛ شورای امنیت را به سرانگشت مهرآسای مان می نواختیم و قطعنامه هایش را می دادیم موش های جوب بجَوَند؛ همه بودجه آژانس را ما تامین می کردیم و البرادعی بدبخت را که پس از بازنشستگی بیکار و بی عار می گشت دستش را در آژانس بند کردیم؛ وقتی هم سوئیچ آژانس را به او تحویل می دادیم با بغض می گفت: من که دکترا دارم باید بروم در آژانس کار کنم؟! که پدر هاله با نگاهی که بز به مار می کند گفت: یعنی این قدر شوتی و نمی فهمی سهمیه بنزین آژانس ها دو برابر بقیه است؟!

۲٫ ظریف “اشتباه” کرد به صلح و امنیت و رفاه ۸ ساله مان پایان داد و سایه جنگ و ترور و تحریم را بر سر ملت ما گستراند، گستراندنی!

۳٫ ظریف “اشتباه” کرد که روابط در اوج ما با دنیای خارج را که ظرف یکسال صدها هیأت بالا بلند سیاسی- اقتصادی به کشورمان می آمدند را به روزی در آورد که یک وزیر آفریقایی که هچ، رییس اداره فاضلاب روستایی قریه ووجی مرمری بورکینافاسو هم پایش را به سرزمین ما نمی گذارد!

۴٫ ظریف “اشتباه” کرد که منافع ملی برایش مهم بود؛ مگر منافع فامیل و باند ما خار داشت که چسبید به منافع ملی؟! اصلا وقتی کلمه ملی را می شنوم حالم بد می شود، اَه!

۵٫ ظریف “اشتباه” کرد که با این همه فشار و دروغ و تهمت قهر نکرد و یازده روز و نصفی نرفت پای دل عیال ننشست و چش و چالش را بوتاکس نکرد!

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات