کد خبر: 34382 | تاریخ انتشار: ۲۱:۴۸:۳۶ - سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | ۳ نظر | |

نامه دکتر مالک رضایی به ناصر نصیری معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری اردبیل

برادر عزیز و ارجمند،جناب آقای مهندس ناصرنصیری
دوستانی،خواستار این بودند که بر تبریک منصب جدیدتان در کسوت معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مرقومه ای مرقوم دارم.حرفی نیست.خود نیز عمیقا تمایلی بر این مبارکباد دارم، لیکن پیش خود اندیشیدم که بیش از آنکه احراز مسئولیتی را تبریکی باشد ایفای آن،شادباش دارد.احراز یک موقعیت، البته که مستلزم تبریکی است،اما برموفقیت در انجام کاری صد هزاران مبارکباد.
هر کسی که دیده نیالوده است به بد دیدن،منکر آن فضایلی در وجود شما نیست که شخصیتی آمیخته به مهربانی و الفت دارید.اما از این حقیقت هم گریزی نیست که ایفای موفقیت آمیز یک مسئولیت اجرایی آنهم در بُعد تخصصی آن مستلزم دانش آموختگی و تجربۀ کافی مربوط به آن کار است که شاید رزومه ای در حد طلوع و غروبی کوتاه در شهرستانی،کافی و وافی بر آن نباشد.ربّ یَسِّر،زیر لب می خوانم که خدا نیاوَرَد آن روزی که برای ایفای این مسئولیت خطیر، آنچه را که به شیرینی از آموزگار نیاموخته ای به تلخی از روزگار بیاموزی.
بالشخصه،بر چند و چون این کار و ضرورت حاکم بر این جابجایی در این مقطع از کار دولت محلی واقف نیستم.گرچه سیاست ورزان پشت پرده، نقاب ز رخ بر نمی کشند،اما هرکس،حکایتی به تصور از آن نموده است.لیکن یقین دارم که ضرورت و مصلحتی فراتر و متفاوت تر از اقتضای تخصص مورد نیاز آن پُست و مسئولیت بر آن حکم کرده است. چه آن باشد و چه این،اکنون از زاهد و واعظ سجاده بدوش تا سیاست پیشگان مصلحت اندیش،جملگی دست دعا بر آسمان گشوده ایم که شما در ایفای این مسئولیت خطیرکه بدیلی واقعی از مسئولیت استاندار است،راه توفیق بپیمایید و حوایج همۀ آنهایی که طالب«عِنَب» و «انگور» و «اوزوم» و «استافیل» هستند را به دِرَمی بر آورده سازید،اختلاف آن خلایق به رغم نامهایی که با خود می کشند از همان نام اوفتاد،چون به معنا رفت آرام اوفتاد.
چاره ای نیست جز اینکه به آنها بگویی، من با این یک دِرَم ،آرزوی جمله تان را می خرم.اما فارغ از آن دسته بندیها و تَمنّیات ومصلحت اندیشیهای آن هنگامه جویان خردادی و اسفندی،به فکر آن معیشت اندیشان درمانده ای باش که چون بنالند زار،بی شُکر و گِله،افتد اندر هفت گردون ولوله.آنها در جغرافیایی از حوزۀ وسیع و پر مسئولیت حضرتعالی با شاخصه هایی از فقر و فلاکت و فاصله هایی مهیب از درآمد و کسب و کار و بیکاری و دهها مشکل ریز و درشت دیگر، دست به گریبانند که درمان دردشان در باند بازیها و سیاست ورزیها نیست. استانهای همجوار و غیر همجوارشان، آغوش مهاجرت برآنها گشوده است و خود از داشتن فرصتهای شغلی آبرومند،به خاطر بی سرانجامی دهها پروژۀ وعده داده شده که همچون، وعدۀ خوبان یکی وفا نکرده است محرومند. اگرتوانی داری همۀ آن مصلحتها و مصلحت اندیشی ها را فرو نِه. توصیۀ این قلم به سهم ناچیز خود بر شما اینست که حضرتعالی فاقد دانش تئوریک آن کار هستی،مبادا شعری بگویی که در قافیه اش در مانی. در عوض و بهتر از آن بر درد آن جویندگان کار و توسعه بسوز که فاصله هایی پر شکاف از حیث توسعه با استانهای دیگر دارند. بر درد آنها بسوز که سوز آنها کارها بکند و رفع هر نیازی از آنها، دفع صد بلا بکند.درخلوت خود و خدای خود، اندر کار و رفع حوایج آنها بکوش که رحم اگر نکند مدعی،خدا بکند و گرنه،زین کاروانسرای،بسی کاروان گذشت،ناچار کاروان شما نیز بگذرد.بیش از دو روز نبود از آنِ دگر کسان،بعد از دو روز از آنِ شما نیز بگذرد.
از اینها که بگذریم تبریک مرا که سوار بر بال الکترونیک به استحضار شما خواهد رسید پذیرا باش.من آن نیَم که با حضور در دفتر کسی خطابۀ بی مخاطب خمیازه خیز ایراد کنم و نقد دل دهم به هر شوخی،اگر در جهت گره گشایی از مشکلات مردم که بتواند گرهی ولو کوچک از آنان بگشاید، مساعدت و مشاورتی از دست بنده بر آید درِخانۀ محقر من به مهر تو و نشانۀ توست.
با احترام
مالک رضایی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ ديدگاه مطلب براي " نامه دکتر مالک رضایی به ناصر نصیری معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری اردبیل " ارسال شده است.

  1. نام خود را وارد كنيد... گفت:

    عالی نوشته است آقای دکتر

  2. مهدی زاده گفت:

    زمانی که مهندس نصیری برای بار اول نامزد انتخابات مجلس از شهرستان گرمی شده بودند.چند دقیقه ای در اتاق مدیریت یکی از اداره های شهرستان باهم هم صحبت شدیم.من هم در مورد شخصیت ایشان با نظرجناب رضایی موافقم.بعنوان یک هم وطن توصیه می کنم از تجربیات و اندوخته های اقای رضایی و امثال ایشان بهره مند شوند.هرچند خود ایشان مدیری صادق و توانمندی هستند

  3. جدی گفت:

    سلام بسیار عالی، نکته های نغزی را متذکر شده اند جناب استاد رضایی انصافا اهل قلم وادب و فرهنگ هستند وانسانی فرهیخته واستادی مسلّم . همه چیز بجا.

ارسال نظر


آخرین موضوعات