کد خبر: 34480 | تاریخ انتشار: ۰:۲۴:۳۹ - چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ | ۲ نظر | |

کاندیداتوری شورا فرصتی برای خدمت یا فرصتی برای شهرت

مشکین سلام ،میلاد احمدی :هر روز که به کانال ها و گروه های خبری شهرستان سر میزنیم با یک تیتر تکراری مواجه می شویم:«مهندس فلانی برای کاندیداتوری شورا اعلام آمادگی کرد»که این تعداد روز به روز بیش تر می شود.اینجا لازم است اتفاقی را که دیروز برایم پیش آمد بازگو کنم:«دیروز در صف نانوایی بودم که یکی از آشنا ها را آنجا دیدم که اتفاقا نام او هم در لیست معروف نامزد های احتمالی شورا بود.بعد از احوال پرسی به ایشان گفتم:فلانی خیلی خوشحال شدم که نام تورا هم در آن لیست دیدم.امیدوارم در راه خدمت به مردمموفق باشی و بعد گفتم آیا برنامه ی خاصی هم داری

گفت:از چی حرف میزنی من که قرار نیست تا آخر انتخابات باشم دیدم که نه استخدام میشم ونه کاری دارم گفتم یک حالا که نام ۸۵ نفر در لیست اومده پس من چرا نباشم هم معروف می شوم وهم سرگرم.بعد من دیگه قانع شدم.جالب است بدانید که در موقع رفتن به من توصیه کرد که من هم نام خودرا در آن لیست قراردهم»
وقتی به این لیست نگاهی میندازیم متوجه می شویم که ۷۰ درصد این افراد هیچ سابقه ی مدیریتی ندارند و معلوم نیست هدف شان چیست؟ آیا این افراد می توانند وارد مسیر پرحاشیه شوند؟
اما چند نکته در این باره:

۱)کاندیداهای احتمالی باید در نظر بگیرن که وارد عرصه ی سختی
شده اند . از یک طرف باید شهر را از بحران خارج کرده و وارد مسیر عمران وآبادانی کنند.

۲)کاندیداها باید به این نکته توجه کنند که برای تحقق مطالبات مردم باید با یک برنامه جامع چهار ساله درباره ی مشکلات کلان شهر تنظیم کنند.

۳)لازم است که مردم هم در انتخاب خود طایفه گرایی و قومی گرایی را در اولویت خود قرار ندهند. زیرا تجربه ی در این چند دوره ی اخیر نشان داده که این موضوع نه تنها باعث حل مشکلات نشده بلکه شهر را وارد فضای سیاسی چند قطبی کرده که مشکلات به کلی فراموش شده.

۴)کاندیداها در صورت راهیابی به شورا باید به این نکته توجه کنند  که موفقیت و عمران یک شهر در گرو وحدت وهماهنگی بین اعضا و سایر ارگان ها محقق خواهد شد و از مصاحبه ها و جبهه گیری های سیاسی بی مورد پرهیز کنند.
امید است که مردم با یک انتخاب هوشمند که در سال گذشته در انتخابات مجلش نمایندگان شاهد آن بودیم بار دیگر کار را به کاردان بسپارند.
میلاد احمدی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " کاندیداتوری شورا فرصتی برای خدمت یا فرصتی برای شهرت " ارسال شده است.

  1. مهدی علیزاده گفت:

    بسیار زیبا و ساده حرف دل عموم مردم رو نگارش کردید
    بسیار تاثیر گذار خواهد بود اگر کاندیداها هم بخون
    مسئولین یادشان باشد وقتی که فرمانداری یکی از شهرها به مالک اشتر واگذار میشد رو به کسانی که تبریک میگفتن، کرد و فرمود: شما باید به من تسلیت بگویید زیرا بار مسئولیت و رعایت عدالت بین مردم کار بسیار سختی است خدا کمکم کند.

  2. نام خود را وارد كنيد... گفت:

    این چه جور سایتی انتخابی عمل میکنه همه نظرات بقیه رو نمیذاره.

ارسال نظر


آخرین موضوعات