کد خبر: 35043 | تاریخ انتشار: ۰:۳۰:۲۱ - شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸ نظر | |

تحلیل و بررسی عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورای چهارم / نفر سوم حیدر محمد حسینی

مشکین سلام ، سرویس اجتماعی :با ایمان واعتقاد راسخ به این اصل غیر قابل تردید که در جوامع دموکراتیک در پی هر نوع کسب قدرت (چه انتخابی و چه انتصابی )مسئولیت و پاسخگویی همزمان باید مورد توجه قرار گیرد و بهتر است فرد مسئول در پایان مسئولیت خود از طرف رسانه ها و اهل نظر مورد ارزیابی و نقد قرار بگیرد تا افکار عمومی از کارنامه چنین اشخاصی اطلاع داشته باشد . لذا مشکین سلام سلسله تحلیل هایی در مورد عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورا ارائه خواهد کرد.در این گزارش به بررسی عملکرد وموقعیت حیدر محمدحسینی به عنوان سومین نفر از اعضای شورا شهر می پردازیم.

لازم به توضیح است این مطالب در خصوص نقد و بررسی شخصیت حقوقی مسئولان و مدیران همچنین اعضای شورای شهر تحریر می شود و به خود اجازه نمی دهیم وارد حریم خصوصی هیچ شهروندی شویم .

حیدر محمد حسینی از جمله اعضای شورا هست که به شورای قدیم معروف هستند.
حیدر محمد حسینی جزء آن دسته از اعضای شورای شهر است که علاوه بر حضور در شورای شهر فعلی ، دو دوره دیگر نیز در مدیریت اسفناک شورای شهر  حضور داشته است .وی را نمی توان یک چهره سیاسی و اجرایی و حتی آکادمیک دانست بلکه وی  یک چهره کاملا سنتی و کدخدامنش دارد که کاملا در تضاد با مدیریت شهری که از الزامات یک شورای شهر کار آمد ومتخصص است می باشد.

وی بر اثر فشار افکار عمومی در خصوص حضور یک دیپلمه در شورای شهری ،که در  شهر آنها هزاران مهندس و تحصیلکرده رشته های مختلف زندگی میکنند، مجبور به تحصیل در دانشگاه آزاد شد و هم اکنون نیز در حال تحصیل می باشد. گفته می شود وی با ادامه تحصیل خود در حال آماده شدن برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی می باشد و در صورت صحت داشتن این موضوع جای بسی تعجب و تاسف دارد که چگونه شخصی در مدت نزدیک به چهارده سال شورا بودن که عملکرد قابل دفاعی ندارد،آهنگ حضور در مجلس را کوک می کند .
حیدر محمد حسینی همانند بسیاری از همکاران دیگر خود در طول سالهای اخیر چندان طرح و پیشنهادی که موجب ایجاد درآمد پایدار باشد و یا طرح های که بتوان به عنوان حاصل تلاش دوران مسئولیت آنها در شورا نام برد ندارد ،علاوه بر این یاد و نام این عزیزان یاد آور تبدیل مزارع زراعی اطراف شهر به حاشیه نشینی می باشد که در حال حاضر موجب ایجاد طبقه اجتماعی بسیار فرو دست و محروم و غوطه ور در مشکلات می باشد که موجب آسیب های اجتماعی و ظاهری بسیار نامناسب برای شهر شده است و در مقابل برخی از این عزیزان ،منافع کلانی را نصیب خود کرده اند.

این مرد صریح الهجه با استفاده الفاظ خاص که برای یک مسئول منتخب مردم چندان مناسب نمی باشد برای خود منش و رفتاری تعریف کرده و البته این صراحت لهجه در خصوص منافع بلند مدت شهر استفاده نشده و از آن بیشتر برای راضی کردن برخی ازارباب رجوع خاص و به اصطلاح قاطع و برنده نشان دادن خود استفاده شده است .
با اینکه وی خود را به کدخدامنشی و مردمداری مشهور کرده اما دیدگاه تبعیض آمیز وی در کنار بی کفایتی دیگر اعضای شوراها موجب مواردی بسیاری شده است که در کل نه تنها برا یک منطقه که بلکه برای کل شهر زیان آور بوده است و متاسفانه از دید مردم پنهان مانده است .

مخالفت با انتقال ساختمان شهرداری و ترمینال به خارج از شهر موجب شد بسیاری از مشکلات ترافیکی و توسعه ای شهر عقب بماند و اولین قدم شورای جدید با شکست مواجه شود . این درحالی است که برنامه توسعه و عملیات میدان ورردی نصر آباد البته با تغییرات بسیار فاجعه بار در کنار املاک برخی از اعضای شورا به اجرا درآمد. در حالیکه عجله و عدم اولویت بندی اجرا ی این پروژه ، ظلم به منافع این شهر بوده است و این مسئله از دید اکثریت ساکنان چه مرکز نشین و حاشیه شنین دور نمانده و به بغضی در گلوی مردم تبدیل شده است و به احتمال زیاد انفجار این بغض در انتخابات پیش رو دامن عوامل آن را خواهد گرفت .
علی رغم نارضایتی عظیم مردم شهراز تمام شوراهای فعلی لیکن با توجه به انتظار ی که از شورای قدیمی و مثلا با تجربه داشتند به شدت از محمد حسینی و دیگر شورای قدیم نارضایتی داشته و به این نتیجه رسیده اند که از این مسئولیت نهایت سوء استفاده شده است .
با توجه به روال سنتی و کدخدا منشی و ریش سفید مابانه محمد حسینی این سوال در ذهن مردم نقش می بندد که آیا امثال محمد حسینی نمی توانند این ریش سفیدی و کدخدامنشی را در جایگاه به غیر از شورای شهر که با آینده مردم شهر ارتباط مستقیم دارد به انجام برسانند ؟
آیا این ریش سفیدی و کدخدامنشی در حال حاضر می تواند تبعات دهها سال بی مدیریتی و بی کفایتی را در خصوص نابودی خیابان های شهر و همچنین ناتوانی شهرداری در پرداخت حقوق کارکنان و یا نبود یک منبع در آمد پایدار را حل و فصل کند؟
آیا این ریش سفیدی یا به اصطلاح لوطی گری می تواند فروش زمین های مهم شهرداری و دها معضل دیگر را حل فصل کند؟

آیا می شود کدخدا منشی را تبدیل به چند تن آسفالت کرد تا آبروی شهر در مقابل میهمان نوروزی نرود؟
آیا کدخدا منشی و مجلس ترحیم رفتن این عزیزان ،آب و برق مردمان نگون بخت که اندک دارایی خود را در زمین های فروخته شده در اطراف شهر  هزینه کرده اند و در حاشیه شهر ساکن شدند را حل و فصل می نماید؟

اینها سوالاتی هست که در ذهن مردم خصوصا جوانان مطالبه گر این شهر نقش بسته است.

وضعیت انتخاباتی حیدر محمد حسینی
ظهور رقبای جدید از کانون آرائ اصلی وی که به شدت بر حضور چندباره وی در انتخابات شورا جبهه گرفته اند از مشکلات انتخاتی پیش روی محمد حسینی می باشد این در حالی است که رقبای وی از لحاظ تخصص و موقعیت کاری به فاصله بسیاری از محمد حسینی قرار دارند و می توانند از اکثر نکات شهر رای آوری داشته باشند و کانون آرائ محمد حسینی را با چالش اساسی روبرو می کنند .
با توجه به سنتی بودن آراء وی و انتخاب وی از طرف افراد مسن ،در کنار همین افراد جوانان بسیاری بر علیه وی خواهند بود وشایداین بار دیگر آراء سنتی نتواند ایشان را در این کارزار یاری کند.
با این حال وی در حال رصد جامعه می باشد و به خوبی می داند حضور وی دهن کجی به خواست مردم است که پایان شورای فعلی را می خواهند واین رویا رویی می تواند برای همیشه حیات سیاسی وی را به خطر اندازد.
با تمام تفاسیر چه ایشان در انتخابات پیش رو انتخاب شوند و یا شکست بخورند  و یا اصلا در انتخابات حاضر نشوند باید در کنار دیگر همکارانشان پاسخگوی سوئ مدیریت و نابسامانی های بی پایان شهرداری و شورای شهر مشگین شهر باشند .

در ادامه به بررسی وضعیت رحیم فرجی خواهیم پرداخت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱۸ ديدگاه مطلب براي " تحلیل و بررسی عملکرد و وضعیت انتخاباتی اعضای شورای چهارم / نفر سوم حیدر محمد حسینی " ارسال شده است.

 1. محمدی گفت:

  حرف دل من رو گفتید
  آفرین بر قلمتان
  به امید روزی که آزادی ابراز عقیده و نظرات در کشورمان به حدی برسد که بی پرده و بدون ترس سوال پرسید و روشنگری کرد.
  انشاء الله و به همت مردم در انتخابات پیش رو شاهد سپری شدن دوران کدخدامنشی ، لوطیگری ، مشتیگری و اتلاف منابع خواهیم بود و با آرای آگاهانه پاکدستانی متخصص و علاقمند به انکشاف شهر انتخاب و راهی شورای شهر خواهیم کرد.

 2. محسنی گفت:

  مشکین سلام در بین سایتها به روز ترین ومحتواترین و خواندنی ترین مطالب را ارائه می کند .البته وجود شخصی سیاسی واهل قلم برای این سایت اعتباربه بار آورده است.

 3. کادا محمد گفت:

  حاج عزیز مرد محترمیه و اینبار در انتخابات نخواهد بود دیگر مدیریت شهری کد خدامنشی را قبول نمی کند بلکه ذهن فعال و پویا می خواهد . احترام ریش سفیذان و حاج عزیز هم واجبه

 4. نجفی گفت:

  با این نگاه منتقدانه و اعتراضی که مرذم نسبت به شوراها دارند حتما در انتخابات شکست خواهند خودرد . شهر نفس تازه می خواهد نه کسانی که تمام شهرداران را با حساب کتاب خاص می آوردند و آخر سر هم شهررا به فنا می دادند.

 5. saeb گفت:

  بعضی وقت ها در ابعاد زمانی و مکانی خاص و شاید بسیار خاص، یک قابله یِ بد دهنِ بی سوادِ خودخواه ولی با سابقه و اقلیم شناس ، وسطِ کویرِ لوت می تواند تا رسیدن آمبولانس و یا حتی هلی کوپتر امداد ، مُسکنِ الامور باشد اما به نظر می رسد استدلال اخیرِ حَقیر، هزار و یک رَدیه خواهد شنید از دهانی مبارکِ کاردانان و جوانان اندیشمندِ شهر و البته هر هزار و یکی هم قابل اعتنا بوده و به پشتوانه سَبُک سَنگین خردمندانه یِ جامع الاطراف این نگین های انگشترِ “مشکین دوستی” است.
  اما اگر بناست شهر آرامش سیاسی را در دوره ی جدید شوراها تجربه کند، عمیقا معتقدم نه تنها نیازمند “رای نیاودن قدیمی ها” به واسطه “رای ندادنِ مردم ِقدیمی تَر” هستیم بلکه اِقناعِ مهربانانه یِ آن ها به اعلانِ جمعی عدم حضور (قبل از آغاز ثبت نام و نه با بند بازی های تبلیغاتی)، به دلیل شرمساری از مردم ، نیاز اساسی تر و مشکین ساز تَرِ امروز “مشکین” شهر ماست.

 6. بهروز گفت:

  مطمئن باشید چه این شوراهای فعلی رای بیاورن و چه افراد جدیدی وارد شورا بشود اب از اب تکان نخواهد خورد – در کشوری که تغییر رییس جمهور تاثیری به حال ماها نداره انتظار تغییر در وضعیت در نتیجه تغییر شورا بیهوده هست چون در ریشه ما ادما نوشته شده که : هیچ گربه ای ، موشی را محض رضای خدا نکشته

  • علی گفت:

   سلام دوست عزیز
   دوست عزیز بر خلاف ریاست جمهوری مردم با منتخبان خود در شهرشان در ارتباط است باید رای داد و در سرنوشت شهر دخیل بود با همان رایی که شوراها را از جمله اقای محمد حسینی را انتخاب کردیم ترکیب را تغییر خواهیم داد . و به سرنوشتمان بی تفاوت نخواهیم بود . اینقدر هم بی تفاوت نباش با اینکه میدانم از روی دلسوزی به شهر و همچنین به خاطر بی کفایتی شوراها این را نوشتی اما من و تو و ما می توانیم برلی شهرمان تصمیم جدید بگیریم. انشالله

 7. حیدر محمد حسینی گفت:

  حیدر محمد حسینی
  با سلام
  هیات محترم تحریریه سایت مشگین سلام
  اینجانب حیدر محمد حسینی رئیس شورای اسلامی شهرستان مشگین شهر
  در پاسخ به اظهار نظر مورخه ۹۵/۱۲/۱۵ به شما اعلام می دارم که با حضور اکثریت مردم شریف و نجیب و آگاه و فهیم شهر مشگین شهر، اعضای پنچمین دوره شورای اسلامی مشگین شهر در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ انتخاب خواهد شد و بنا به فرموده حضرت امام خمینی (ره) میزان رای ملت است . در هر حال حرمت انتخاب کنندگان که در دوره قبل به پای صندوق ها رای آمده اند و به بنده حقیر یا هر کدام از اعضای شورای اسلامی شهر رای داده اند . بهتر است نگه داشته شود.
  با احترام حیدر محمد حسینی

  • حسین گفت:

   حاجی جان تو خوبی اما نه در جایگاه شورا از جوانها حمایت کنی خیلی بهتر خواهد بود شهر از دست رفته حاجی جان قربانت گردم ۱۴ سال شورا بودن و بی نتیجه بودن خوب نیست

  • مشکینی گفت:

   انشالله از این به بعد باید به تعداد ساعت های شورا یودنتان جواب پس خواهید داد . البته بعد از اینکه مردم بدانند در این چه بر سر این شهر آوردید. آقای محترم شما رای دارید اما فکر نکنید به این راحتی دوباره شورا می شوید و اگر هم شورا شدید مطمئن باشید دوام نخواید آورد چون شما ثابت کردید هر کار بلدید مگر شورا بودن

  • خیاوی گفت:

   آقای محمد حسینی کاش حداقل کمی … داشتید مردم سخنان گوهر وار شما را در گوشی ها که دست به دست شد هنوز فراموش نکرده اند .بنده با افتخار اعلام میدارم که به شما و نه به آقای قاسمی رای نخواهم داد

 8. صمدزاده گفت:

  با سلام ممنون از تحلیل عالی و منصفانه باشد که مردم ما درانتخاب خود بیشتر اندیشه کنند

 9. مرادزاده گفت:

  ای برادر می بینید این آقایان را که چقدر زبان ….دارند چندین سال مسول بوده اند و این چنین زبان …می کنند به جای پاسخگو بودن طلبکار هم می شوند . مگر همین شماها نبودید در عرض ۳سال ۵ شهردار و سرپرست برای این خراب شده انتخاب کردید و به جان و مال این مردم بخت برگشته اتش زدید . فکر می کنید تا کی مردم آرام خواهند نشست. و شماها بر سر سفره شهر خواهید نشست و دکانداری خواهید کرد . زهی خیال باطل .جناب محمد حسینی دیگر نمی گذاریم با خیال راحت بر سر سفره شورا جلوس کنید .

 10. دل سوخته گفت:

  مسئو لین و شوراهای عزیز این حق عموم مردم و شهروندان میباشد که از همه مسئولین و از همه کسانی که در راس کارند بخصوص شوراها که با رای و انتخاب مردم بر سر کار آمده اند سئوال و جواب کند و حتی کارکرد آنها را به چالش بکشاند تا خدای ناکرده در خواب غفلت به سر نبرند آقای محمد حسینی دیگر بس است تو را بخدا اینقدر ادعا نداشته باشید وای به حال و روز من و همه همشهریان عزیزم بیایید ببینید واقعا” چه بر سر شهرمان آورده اند ایا این حق شهرمان میباشد، شهری که می توانست جزو مناطق گردشگری در استان نه در کشور هم نه بلکه در جهان جزو مناطق بکر و گردشگری باشد. آقای محمد حسینی چه گلی بر سر این مردم و شهر زده اید که ادعا هم دارید بخدا جای شما بودم از خدا و بیشتر از همه از مردم مظلوم و فهیم این شهر طلب بخشش و غفران می نمودم تا کی باید مردم شهرسیتان چوب ندانم کاریهای شماها را بخورند تو را خدا بس کنید و اگر هم شده یک کمی ش ر ……… از این به بعد افرادی همچون شما را تا ابد با خواست خودمان باز نشسته خواهیم کرد و از خداوند متعال درخواست بخشش برای تمام ندانم کاریهاتون. التماس دعا

 11. نام خود را وارد كنيد...مسعودشکرزاده گفت:

  سلام.اکثراین آقایان چنانان درگیرکیش شخصیت شده اندکه فکرمیکنندواقعاچیز!!علیحده ای هستند.کسی که نمیتواندیک جمله مودبانه وادبی که بیشترازچندکلمه نباشدرابخوبی اداکندوجزرانتخواری وسواستفاده ازهرنوعش کوچک وبزرگ حلال وحرام برای خودواطرافیان چیزی رابلدنیست.بازهم درصددآن هستندکه باآویختن به دامان پیرزنان محله وفامیل وقرآن بردن درب خانه شان رای گدایی کندچه انتظاری میتوان داشت.مردم بارای ندهندویابه چنین افرادی رای ندهند.

 12. خياوي و دوستان گفت:

  ما هیچ موقع نمایندگان و مسئولین و شوراها را به چالش و پرسش و پاسخ در قبال مسئو لیتهایشان نکشانده ایم و حق خودمان و شهرمان را از وظایفی که بر گردن انهاست مطالبه نکرده ایم ما باید از آنها بخواهیم و آنها بایستی جوابگو باشند ما بایستی مسئولین را مکلف سازیم و آنها نیز از این طریق بدانند که مردم واقعا” پیکیر کارهای آنها هستند و از آنها بخاطر مسئول بودنشان و بر حسب وظایفشان کارکرد و عملکرد بهینه میخواهند و این عزم عمومی میخواهد و بس،واقعا”آقای محمد حسینی شما در کدام حوزه تخصص دارید و با این تخصصتان کدام طرحها راجهت آبادانی در شهرستان به انجام رسانده اید. شما و دوستانتان و بخصوص شما فقط و فقط در یک حوزه تخصص دارید آن هم حضور مقتدرانه در مجالس ترحیم اموات و گذشته گان ما و آن هم فقط بخاطر جمع نمودن آرای ما مردمان ساده لوح امیدوارم از مردم طلب بخشش نمایید اگر چه معلوم نیست مورد بخشش قرار بگیرید یا نه ولی حداقل کاری که میتوانید بکنید این است که از کارکردهای نادرست و از ندانم کاریهاتون که موجب شده حال و روز شهرمان به این حال و روز بیفتد یک عذر خواهی بکنید تا شاید خدوند متعال یک کمی از سر تقصیراتتان بگذرد. عزیزان حالا که مسئولین با لیاقت نداریم حداقل بیایید خودمان از همین امروز جهت آبادنی شهر خود بکوشیم . التماس دعا

 13. شهروند گفت:

  آیاشوراهای محترم بااین وضعیت اسف بار شهر خجالت نکشیده وبه خوده اجازه خواهندداد که دوباره کاندید شده واز مردم بخواهند

 14. امیر عباس گفت:

  خوش به حال جعفرزاده

ارسال نظر


آخرین موضوعات