کد خبر: 35075 | تاریخ انتشار: ۲۰:۰۳:۲۸ - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱ نظر | |

سجاد فتاحی: پنهان ماندن حقوق شهروندی در چاله های خیابان

مشکین سلام ، سجادفتاحی نصرآبادی :صد هزار تومان دستمزد ۱۲۰ هزار تومان لوازم زیربندی و جلو بندی…..اکثر همشهریان که خودرو شخصی  دارند حداقل هر دو سه ماهی یک بار با این مبالغ و  لوازم یدکی سر کار دارند و هر بار مجبور هستند دوباره بعد هزینه زیاد  درکوچه و خیابانهای دوست داشتنی شهرمان رانندگی کنند . کوچه هایی که دیگر نمی شود نام کوچه بر آنها نهاد واگر کوچه قابل تردد و بدون چاله چوله ای دیدید حتما آشنایی در شورا و شهرداری دارند .البته در مورد خیابانها که بحث جداست مخصوصا دور میدانها و چهار راههای اصلی شهر.

حدود چهارسال قبل پای صندوقهای رای رفتیم که باعث پیشرفت و زیبایی شهرمان شویم و امید داشتیم که شهرمان وارد مرحله تازه ای از توسعه و پیشرفت خواهد شد و حداقل ماشین هایمان کمتر جلوی تعمیرگاهها توقف خواهد کرد .همه اعضای شورا قول آسفالت خیابانها و کوچه ها را در تک تک محلات فریادمی زدند و همه ما خوشحال و امیدوار از انتخابمان .مردم میگفتن که دیگر مشکل آسفالت حل میشود و بقیه حقوق شهروندی کم کم توسط مسولین برایمان محیا خواهد شد اعضای شورا هر کدام مسئول کمسیونی برای خدمت به شهر و محیا کردن حقوق شهرونی شدند . اما در یک چشم بر هم گذاشتن چهار سال تمام شد باز متاسفانه فکرمان و خواسته هایمان شده آسفالت کوچه ها و پر کردنه چاله ها .کوچکترین حقی که یک شهروند برای زندگی در شهر داره که خیابانها و کوچه های بدون دست انداز و نظافت شهر است که متاسفانه فعلا از آن محرومند و حسرت به دل و باز هم  فراموش شدن  حقوق شهروندی و انباشت مشکلات شهرمان.

ولی خوبه که آسفالت نداریم چون آن موقع همه پیگیر خواسته های دیگر می شدن آن موقع همه دنبال چرایی ساخت و سازهای بدون مجوز خواهند شد آن موقع همه پیگیر چرایی تغییر شکل میدان ورودی شهر می شوند اگر سر مردم گرم نشود همه دنبال جاعلان شهرداری خواهند بود همه به کمبود فضای سبز و امکانات رفاهی اعتراص خواهند کرد. البته مردم بیشتر توجه میکردن که در جلسات شورا چه میگذرد و حساب و کتابهای شهرداری چرا روشنگری و شفاف سازی نمیشود؟ خوبی نداشتن آسفالت پنهان ماندن همه این خواسته ها  وحقمان در زیر  همین دست اندازهای خیابان است.

باز دوباره  قول آسفالتهای کوچه هایمان را میشنویم ولی بقیه حقوق شهروندی چه میشود ایا ما هم مانند شوراها فراموش کرده ایم و یا اینکه توان درخواست حقمان را از ما گرفته اند .اینبار به وعده و شعار رای ندهیم به صداقت و اخلاق و برنامه و توانایی و تعامل رای دهیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " سجاد فتاحی: پنهان ماندن حقوق شهروندی در چاله های خیابان " ارسال شده است.

  1. فرهنگي گفت:

    با سلام جالب بدونید که چهار سالهای گذشته و این چهار سالها و چهار سالهای دیگری نیز خواهد گذشت و مطمئن باشید شهرمان همین است و بس ،چرا چون هیچ موقع نمایندگان و مسئولین و شوراها را به چالش و پرسش و پاسخ در قبال مسئو لیتهایشان نکشانده ایم و حق خودمان و شهرمان را از وظایفی که بر گردن انهاست مطالبه نکرده ایم ما باید از آنها بخواهیم و آنها بایستی جوابگو باشند ما بایستی مسئولین را مکلف سازیم و آنها نیز از این طریق بدانند که مردم واقعا” پیکیر کارهای آنها هستند و از آنها بخاطر مسئول بودنشان و بر حسب وظایفشان کارکرد و عملکرد بهینه میخواهند و این عزم عمومی میخواهد و بس، من از همین جا از مردمان قانون مدار و قانون بلد تبریز که هیچ موقع نگذاشته اند حق خود و حق شهرشان پایمال بشود و در مقابل بی مسئولیتیها با عزم راسخ در صحنه حظور داشته اند و در مقابل بی عدالتیها همیشه ایستاده اند و بخاطر همین تبریز همیشه در حال پیشرفت است و به همین خاطر تبریز شده تبریز، کمال قدر دانی خود را بجا آورم. عزیزان حالا که مسئولین با لیاقت نداریم حداقل بیایید خودمان از همین امروز جهت آبادنی شهر خود بکوشیم . التماس دعا

ارسال نظر


آخرین موضوعات