کد خبر: 35085 | تاریخ انتشار: ۹:۰۷:۲۲ - پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

در آستانه جشن چهارشنبه سوری آخر سال

به ترقه «نه » می گوییم💥

مشکین سلام ، بهنود پور محسنی :چهارشنبه سوری آیین سنتی است و در اجرای آن جنگ خیابانی و پرتاب بمب‌های دست ساز معنایی ندارد. معلوم نیست این افراد بمب‌های دست ساز را برای چه کاری درست می‌کنند اما قدرت تخریب چنین بمب‌هایی به قدری بالاست که اگر یکی از آن ها به کف آسفالت بخورد چندین سانت زمین را سوراخ می کند، بنابراین لازم است خانواده ها توجه ویژه‌ای به فرزندان‌شان داشته و بزرگسالان نیز سعی در برگزاری آرام چهارشنبه سوری همراه با آیین ها و فرهنگ‌های خودمان داشته باشند.

حوادث روزهای اخیر چهارشنبه سوری در حالی رخ می‌دهد که انتظار می رود در روزهای باقی مانده تا مراسم چهارشنبه سوری با مشارکت و همراهی سازمان‌های مردم نهاد و شخصیت‌های تاثیرگذار در جامعه زمینه پیوستن و اجرای خواست همگانی برای بازگشت به اجرای سنتی آیین چهارشنبه سوری و خودداری از شیوه های خطرساز برای جامعه فراهم شود.

✍️به همین دلیل در آستانه چهارشنبه سوری و به علت آسیب های ناگوار ناشی از حوادث آن، فعالان مدنی، اجتماعی واقشار مختلف با راه اندازی کمیپن تحریم چهارشنبه سوری، به مقابله با آسیب‌های این آیین رفته و تلاش کنند تا با ایجاد این کمپین از رشد آسیب های چهارشنبه سوری بکاهند.

✍️مردم می‌توانند تصمیم بگیرند تا با تولید محتواهای خلاقانه و تاثیرگذار و استفاده از ظرفیت های بی نظیر شبکه‌های اجتماعی به فراخور زمان و مکان به ایفای نقش موثر برای رسیدن به وضع مطلوب بپردازند. شهروندان می‌توانند با نه گفتن به مواد محترقه خطرناک و به جای پر کردن جیب افراد سودجو، چهارشنبه سوری را طوری مدیریت کنند تا فرزندان‌مان را از صدمات ناشی از انفجار ترقه‌های چینی و داخلی نجات دهند.
✍️امیدواریم این مردم امروز مصمم شده باشند با اتحاد و انسجام اجتماعی و بر افروختن حس مسئولیت اجتماعی به اصل خود و آیین‌های کهن و باستانی این مرز و بوم برگردانند. انشاالله

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات