کد خبر: 35279 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳:۲۸ - یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

شفافیت حلقه مفقوده شورای شهر و شهرداری مشگین شهر

🔹از آنجا که ورود به عرصه مدیریتی نیازمبرم به برنامه دارد در این راستا اینجانب به عنوان یکی از نامزدهای انتخابت شورای شهر مشگین شهر به مرور کلیات برنامه خود را در رسانه ها و سخنرانی های انتخاباتی ارایه خواهم کرد.
🔸 اولین و مهمترین برنامه اینجانب در صورت حضور در جمع شورای شهر تاکید بر شفافیت در امورات شورای شهر و شهرداری و تلاش برای اجرایی کردن آن خواهد بود . همه می دانیم از جمله عوامل مهم درعدم همکاری مردم با شهرداری نبود اعتماد و ارتباط کافی با مدیران آن می باشد در صورت ارتباط پیوسته و وجود شفافیت ،اعتماد مردم و درنتیجه همکاری و همیاری با شهرداری تقویت خواهد شد .
🔹اگر شفافیت لازم در امورات شهرداری و شورای شهر وجود نداشته باشد کما اینکه تاکنون نیز نبوده است ، هیچ برنامه ای قابلیت اجرایی نخواهد داشت . قوی ترین شهرداران و همچنین بالاترین مدارج دانشگاهی همانگونه که شاهد بودیم فرصت و قابلیت عرض اندام را نخواهند داشت. لذا اول باید شفافیت در امورات انجام شود خصوصا انجام حسابرسی که نزدیک به ۷ سال است انجام نگرفته و این خود سند نبود شفافیت می باشد.
🔸منظور از شفافیت تاکید بر اطلاع عموم مردم و رسانه های جمعی شهر از هر آنچه که طبق قانون شورا باید در خصوص عملکرد و اقدامات منتخبان خود و شهرداری بدانند می باشد.
طبق قانون شورا باید مردم هر ۶ ماه یکبار در جراید و جلسات عمومی که از سوی شورای شهر ترتیب داده می شود از درآمد و هزینه کرد شهرداری اطلاع پیدا کنند. مطمئنا در این صورت است که مطالعات طرح تفصیلی به صورت صوری و فقط برای دریافت پول از شهرداری انجام نمی گیرد و شهر بیش از ۱۰ سال بدون یک طرح تفصیلی دقیق به حال خود رها نمی شود ، کارهای پیمانی با کمترین کیفیت و بیشترین هزینه به پیمان داده نمی شود چون باید هزینه ها در ۶ ماه شفاف سازی شود و مردم اطلاع خواهند داشت کدام پروژه را کدام پیمانکار با چه کیفیت و قیمتی اجرا نموده و این همه خیانت به بودجه عمومی صورت نمی گیرد.
🔹در صورت شفافیت هر پیمانکاری با سفارش و نفوذ افراد خاص نمی تواند وارد پروژه های شهرداری شود. شورای شهر نمی تواند برای جلسه برگزار نشده خود حق جلسه دریافت کند، اگر شفافیت باشد شورایی جرات نمی کند برای وارد محدوده کردن املاک خود باعث اجرای غیر قانونی میدانی شود که ده ها میلیون از بیت المال حیف و میل شود . در صورت شفافیت مردم هزینه یک پروژه را با کیفیت آن مقایسه خواهند کرد و در آن صورت پیمانکار سفارشی نمی تواند در این شهر داوم بیاورد و دلالی در کارهای پیمانی توسط برخی مسئولان صورت نخواهد گرفت چون شفافیت وجود خواهد داشت.
🔸از آنجا که چندین سال است که در صحنه اطلاع رسانی خبرنویسی و همچین تحلیل مسائل شهرستان حضور دارم و اصل و اساس راه اندازی سایت مشکین سلام و به دنبال آن انتشار نشریه پیک ساوالان شفاف سازی و اطلاع رسانی دقیق مسائل شهرستان بوده. با این ابزار رسانه ای و مهمتراز آن با حضور همکاران رسانه ای در کنار برگزاری جلسات در محلات و همچنین تشکیل جلسات عمومی حلقه ارتباط واطلاع رسانی شورای شهر با بدنه جامعه خواهیم بود .
🔹بنده بر این مسئله واقفم که تمام برنامه ها و نکته نظراتی که ارایه میکنم ثبت و ضبط شده و روزی در صورت کسب مسئولیت شورای شهر برای بازخواست از اینجانب ارائه خواهد شد و البته همین مورد را از عوامل بازدارنده برای اظهارات بی در و پیکر و وعده وعیدهای آنچنانی و پاسخگو بودن اعضای شورای شهر لازم و ضروری می دانم .
ادامه دارد.
احمد رضائی – نامزد پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشگین شهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " شفافیت حلقه مفقوده شورای شهر و شهرداری مشگین شهر " ارسال شده است.

  1. حسین گفت:

    شفافیت را یعنی چه

ارسال نظر


آخرین موضوعات