کد خبر: 35300 | تاریخ انتشار: ۲۰:۴۸:۳۱ - جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

اظهارات عجیب آقای فرجی عضو شورای شهر

رحیم فرجی عضو شورای شهر :«حضورم به خاطر پاسخگویی به مردم است. برای پاسخگویی به مردم باید دوباره شورا شوم تا جواب سوالات آنها را بدهم!!!»

مشکین سلام ،گروه مردم نهاد آوای مشکین شهر – بهنود پور محسنی :✍️طبق قانون، شوراها بایستی کلیه فعالیت‌های خود بالاخص مالی را حداکثر هر ۶ ماه به عرض مردم برسانند. و لیکن عملاً تاکنون این مهم در شهر ما اتفاق نیفتاده است و آقای فرجی بعد از ۴ سال تازه یادشان افتاده است که باید در مورد عملکرد خود پاسخگوی مردم می‌بودند.

✍️ این روزها استفاده نابجا از واژه‌ی «پاسخگویی» چنان مد شده است. و با چنان ژست‌های متفکرانه و روشنفکرانه توخالی بر زبان‌ها جاری می‌شود که انگار مردم از پشت کوه آمده‌اند!!! هرچند طرف خود نیز باور به تصنعی بودن آن دارد اما از بکار بردن این واژه شرم نمی‌کند.
✍️بکاربردن واژه «پاسخگویی» خود کابردی دارد که امیدوارم کاربرد این واژه را مردم در پای صندوق‌های رای بدهند . این مسئله از دو حالت خارج نیست یا جنابعالی زمان استفاده از واژه «پاسخگویی» را نمی‌دانید و یا نیاموخته‌اید چگونه و در کجا از این واژه استفاده کنید.

✍️آقای فرجی؛ در جامعه‌ای که مردمانش بی‌تفاوت شده باشند بدون شک از این جامعه می‌توان به عنوان جامعه‌ای مرده نام برد که مردمانش امید را به سختی به خاطر خواهند آورد. شورای چهارم کاری کرد که بی‌کفایتی‌ها و رسوایی‌ها و بی‌انگیزگی‌ها در این شهر فراگیر شود و خوشبختانه افرادی برای شورای پنجم پا به عرصه گذاشته‌اند که هدفی جز واژگونی شورای چهارم ندارند. شورای چهارمی که قبلا به دست خود اعضای آن واژگون شده است. افرادی به صحنه آمده‌اند که هدفی جز این ندارند تا شورای واژگون شده دوره چهارم را در شورای پنجم به حالت طبیعی خود برگردانند.

✍️بماند که چهارسال تمام جامعه شهری در تشویش‌ها و اضطرابها و شک و تردیدها قرار خویش را چه ناجوانمردانه به بی‌قراری‌ها باخت. آرزو به دل ماندیم تا حداقل در خصوص شهرداری و شورای شهر از سوی شهردار و شورای ناظر کوچکترین شفاف‌سازی صورت گیرد اما هیهات! مثل اینکه این مورد نیز طلسم شده بود.
✍️فکر نمی کنم به عنوان فردی از اعضای شورا از مطالبات مردم آگاه نبوده باشید. انتظار عموم بر این بود که لااقل جهت تسکین افکار عمومی هم که شده ، حداقل اقدام به تهیه گزارش کار از چهار سال عملکرد خود و ارائه آن به مردم می نمودید و بی‌اعتمادی مردم به شورای چهارم را کم رنگ می‌کردید که نه تنها اینکار را نکردید بلکه اظهار داشته‌اید که باید در شورای پنجم انتخاب شوید تا جواب سوالات مردم را بدهید!!!

✍️به خاطر همه چیز متاسفم؛ تاسف به این خاطر که شورای چهارم قبل از اینکه از عملکردشان برای مردم بگویند، مطالبات مردم را به هیچ انگاشته و با بی‌تفاوتی نسبت به سوابق خود باز در انتخابات حاضر شده‌اند. چهار سال زمان کمی نیست اگر در طول چهار سال کوچکترین دلسوزی به این شهر نشان می‌دادند دیگر نیازی به تبلیغات نبود. نیازی به سرک کشیدن خانه به خانه نبود. نیازی به تماس‌های تلفنی تک به تک با مردم نبود. تا بار دیگر رای آنان را بزنند، تا بار دیگر سکان شورای ناکجاآباد را با وعده سراب آبادانی به دست گیرند،

✍️آقای فرجی؛ گویی هنوز باورتان نشده است که علت حضور اینهمه کاندیدای عصبانی در انتخابات دور پنجم همان بازخورد ضعفهای بی حد و حساب عملکردی و مدیریتی شورای چهارم است. اینهمه افرادی که خود را برای کاندیداتوری شورای شهر آماده کرده‌اند و به صحنه انتخابات آمده‌اند هیچ می‌دانی چه پیامی دارند؟ اینها می‌خواهند به امثال جنابعالی ثابت بکنند درست است که تجربه شورایی نداریم اما توان آن را داریم که با تجربه مشاغل آزاد و با داشتن مدارک دانشگاهی، می‌توانیم بهتر از شماهایی که کت شلوار پوشیده و ژست‌های آنچنانی می‌گیرید و هر کدام مدرک دکترایی!!! را با خود یدک می‌کشید شورا و شهرداری شهرمان را اداره کنیم و بجای توسعه خود به توسعه شهر بپردازیم.
✍️آیا گمان می‌کنید با پرتاب توپ به زمین همدیگر از خود دفاع مناسبی کرده و مردم رنج سوء مدیریتی را که از سرشان گذشته است به این سادگی به فراموشی می‌سپارند؟

✍️این مردم اعتمادشان لگدکوب شده است و بهتر می‌دانند که چطور اعتماد لگدکوب شده‌شان را پس بگیرند و بهتر از شما به این مسئله آگاه هستند که شماها به این خاطر خود را به آب و آتش می‌زنید چون به رای مردم نیاز مبرم دارید. چون می‌خواهید با انتخاب دوباره از عملکرد ناکرده‌تان رفع اتهام بکنید تا بعدها در دفاع از عملکرد خود بگویید که اگر ما خوب نبودیم پس چرا بار دیگر توسط این مردم انتخاب شدیم ؟

✍️مردم می‌دانند که در انتخابات چهار سال پیش چه عقبگرد مضحک و تلخی را برای شهر خویش رقم زده‌اند و انتظار افکار عمومی این است که این عقبگردها دوباره تکرار نشود. عده‌ای از شوراها، عده دیگر را عامل ناکارآمدی شورای چهارم معرفی می‌کنند و هر کس تقصیر را گردن آن دیگری می‌اندازد و در کل همه در یک نقطه تفاهم دارند و آن اینکه هیچکس خود را مقصر نمی‌داند!!!

✍️اما این معادلات نواقصاتی دارد که این نواقصات باعت خنثی شدن آن می‌شود. ما بر خلاف نظر شوراها، معتقد هستیم که اگر اختلافاتی در بین اعضای شورا وجود داشته است و عده ای می‌تاخته‌اند و عده‌ای در مقابلشان ایستادگی می‌کرده‌اند پس علت این ناکارآمدی‌ها چیست و چرا شهر به این حال و روز افتاده است؟

✍️آقای فرجی؛ خودتان نیز براین مسئله واقف هستید که ما همشهری هستیم و جدای از مسائل شورا دوست و رفیق هم هستیم اما امیدوارم حداقل به این سوال صادقانه جواب دهید، اگر ایستادگی‌ها در مقابل زیاده خواهی‌ها و کارشکنی‌ها نمی‌توانست سدی بازدارنده باشد چرا به احترام جامعه شهروندی و به نشانه اعتراض استعفا ندادید تا بی‌کفایتی‌ها آشکارتر شده و صندلی خالی شورا تلنگری باشد برای دست‌اندرکاران؟

✍️مطمئن باشید افرادی که صندلی‌های شورا را در دور پنجم تصاحب خواهند کرد از مسائل گذشته شورا پرده برخواهند داشت. حتما خواهید گفت چه مسائلی وجود داشته است که شورای پنجم از آن پرده بردارد. من کسی نیستم که بی دلیل سخن گویم، اسکرین شات دوست شورایی‌تان را هنوز دارم که در آن اظهار نموده بود که «زد و بندهایی در شورای شهر و شهرداری وجود دارد که اگر مجبور شوم دست به افشاگری خواهم زد» هر چند که این افشاگری‌ها هیچوقت جامه عمل نپوشید و بعد از برکناری آقای مظلومی به فراموشی سپرده شد.

✍️امیدوارم همشهریان عزیز شورایی را برای دور پنجم انتخاب کنند که شورا و شهرداری را به نحو مطلوب اداره کرده و از مسائل دور گذشته پرده بر‌دارند و آن روز، روزی خواهد بود که هیچ مقصری در امان نخواهد بود.
🌺ختم کلام را با مثالی از زندگی مولای متقیان حضرت علی (ع) به پایان می‌برم:
✍️مولای ما مردی بود که گرچه به مهربانی و خوش قلبی و بسیاری ویژگی‌ها و صفات انسانی، نمونه و زبانزد بود اما وقتی پای حراست از بیت‌المال و حقوق عمومی مردم به میان می‌آمد، مثال شیری غرش می‌نمود و قاطعانه و شجاعانه رسیدگی می‌کرد تا آنجا که برخی او را خشن می‌نامیدند تا بلکه با چنین تبلیغاتی او را تحت فشار گذارده و از اراده او برای رسیدگی و شفاف‌سازی بکاهند اما تاریخ گواه است که هرگز نتوانستند.
(پایان)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات