کد خبر: 35307 | تاریخ انتشار: ۲۱:۱۸:۴۵ - سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فضای سرد انتخاباتی شورای شهر به کجا می انجامد.

مشکین سلام ،احمد رضائی:

🔹تقریبا ۳۰ روز تا انتخابات شورای شهر زمان باقی است . در این ایام سردی فضای انتخاباتی بسیار مشهود است. گرچه به صورت محدود جلساتی برگزار می شود اما با توجه به زمان کوتاهی که تا انتخابات مانده این حجم جلسات نشان از کم رونق بودن فضای انتخاباتی دارد.
🔹 به نظر بسیاری از صاحب نظران، سردی فضای انتخاباتی به دلایل زیر می تواند باشد.
🔸مردم به شدت از عملکرد شورای شهر فعلی و گذشته ناراضی بوده و دلزده و ناامید شده اند و از آنجا که مردم تمام عواقب سوء مدیریت و نگرش عشیره ای و ریش سفید معابانه را با جان و مال خود در کف خیابانهای پر از چاله و جوی های پر از زباله احساس کرده اند و به عینه نتایج تلخ این چنین انتخاب هایی را مشاهده می کنند بنابراین متاثر از این واقعیت ها آنچنان اشتیاقی لااقل تا به امروز برای ورود به عرصه انتخابات را از خود نشان نمی دهند .
🔸این دلزدگی و نارضایتی به حدی است که اکثریت جامعه حتی علاقه ای برای انتخاب نزدیکترین نامزد شورای شهر از فامیل و طایفه ای خود هم ندارند. البته این ناراضایتی موجب شده که فضای انتخاباتی از حالت احساسی فاصله بگیرد و مردم برای گزینش افراد مورد نظر همچنان منتظر روزهای پایانی انتخابات باشند .و این مسئله می تواند در انتخاب افرادی معقولتر برای شورای شهر موثر افتد.
🔸از آنجا که در نقطه مقابل شوراهای فعلی افرادی جوان و جدید الورود قرار گرفته اند و در حال حاضر در مقایسه با شوراهای فعلی آنچنان در جامعه مشهور نیستند احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در روزهای منتهی به انتخابات در صورت برقراری ارتباط مناسب و فعالیت های انتخاباتی این افراد از سوی بسیار از مردم برگزیده شوند و این حجم از رای دهندگان سرنوشت انتخابات را رقم خواهند زد.
🔸ازسوی دیگر در متن جامعه این ایده و تفکر برای خود طرفداران وسیعی پیدا کرده است که به خاطر ناکار آمدی و خسارت های جبران ناپذیری که شورای فعلی در شهرستان به وجود آوردند باید تمامی این اعضا که دوباره در انتخابات ثبت نام کرده اند از گردونه رقابت خارج کنند .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات