کد خبر: 35340 | تاریخ انتشار: ۲۱:۰۳:۴۱ - شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

سردی فضای انتخابات متاثر از چیست؟

مشکین سلام ، فیروز عطایی:در حالی که کمتر از یک ماه به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و … دوره انتخابات شورای شهر و روستا باقی است ،اما بر خلاف ادوار گذشته فضای سیاسی رنگ و بوی انتخاباتی ندارد.
با نگاهی به انتخابات در ادوار گذشته که از ماهها قبل از انتخابات مردم در تکاپوی یافتن فردی مناسب برای هدایت سکان  ریاست جمهوری بودند و احزاب و تشکل ها، چهره های سیاسی ، مطبوعات و رسانه ها مردم را در این امر همراهی می کردند.، این موضوع مشهود و ملموس می باشد.
یکی از دلایلی که می تواند موجب این وضعیت شود ،ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان و محرز بودن پیروزی دوباره روحانی در انتخابات آتی با توجه به عملکرد مثبت دولت در مسائل داخلی و بین المللی از یک سو و ناهماهنگی و تشنج در میان اصولگرایان ونبود رقیبی قدرتمند برای رئیس دولت از سوی دیگر موجب شده دیگر رقبا انگیزه لازم برای رقابت را نداشته باشند و به نوعی همگان سرنوشت انتخابات بر همگان معلوم می باشد.
در این میان نباید از کنار رسانه های جمعی که عمدتاً در دست اصولگرایان هست به راحتی عبور کرد. این رسانه ها از وظیفه خطیر خود یعنی ایجاد فضای سالم انتخاباتی تهییج و ترغیب مردم برای حضور پیرنگ تر در صحنه انتخابات به دور بوده و در عوض همه توان خود را به بیان مشکلات و معضلات و بیان نقاط ضعف دولت معطوف کرده اند و یاس و نا امیدی را به جامعه تزریق می کنند که این از رسالت یک رسانه ملی به دور می باشد. این اواخر هم فضای سیاسی کشور به گونه شده است که فعالیت رسانه های مذبور حول محور تخریب دولت با طرق مختلف بوده است.
صدا وسیما به عنوان رسانه عموم جامعه در سال‌های قبل (مخصوصا در دو دوره گذشته)در پرشور کردن فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات نقش مهمی را ایفا می‌کرد اما این دوره اقدام خاص و چشمگیری را پیرامون دعوت از مردم برای حضور در انتخابات انجام نمی‌دهد. بدون توجه به اینکه عرصه انتخابات برای عموم مردم ایران مقطع مهم و تاثیر گذاری می باشد و بالاترین رسالت این رسانه در این برهه از زمان بخشیدن شور و نشاط به جامعه می باشد. که امید است در اندک زمان باقی مانده تمام دست اندرکاران نگرشی همسو با نظام اتخاذ نمایند تا قدرت جمهوری اسلامی ایران یک بار دیگر بر جهانیان نمایش داده شود.
انتخابات شورای شهر و روستا نیز از این مقوله مستثنی نبوده و تشابهی به اداوار گذشته ندارد و مردم نسبت به این مساله تقریبا بی تفاوتند. در مشکین شهر این بی تفاوتی و بی رغبتی دلایلی مختلفی دارد که می طلبد مسئولین امر نسبت به حل آنها اقدام نمایند.
متاسفانه در ادوار گذشته شورای شهر از وظیفه ذاتی خود یعنی مدیریت شهری و کاستن از مشکلات شهروندان دور شده ، وظیفه اصلی خود را فراموش کرده و بدنبال اهداف سیاسی بودند و با اقدامات نسنجیده و گاهی غیر متعارف اذهان عمومی را مکدر و نسبت به ماهیت شورا بدبین کرده اند.
یکی دیگر از دلایل سردی فضای سیاسی شهر ، عدم حضور چهره های موثر و با سابقه اجرایی مطلوب و کسانی که به واقع میتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند. که اصلی ترین علت آن وضعیت نابسامان شهرداری و عجز و ناتوانی این ارگان در انجام وظایف مربوطه و مهمتر بدهی چندین میلیاری این سازمان می باشد که منتخبان شورای شهر در قدم اول با این معضل مواجه خواهند شدکه حل آن از توان شورا تقریبا خارج است. و این موضوع باعث شده این افراد که می توان از آنها به عنوان خواص شهر نام برد از گود به دور باشند و تعدادی جوان جویای نام و بدون تجربه اجرایی و مدیریتی وارد عرصه انتخابات شوند.
با تمام این مسائل امید است مردم مشکین شهر با درایت کامل و به دور از جریانات سیاسی و قومی در این دوره از انتخابات شورای شهر ، افرادی را انتخاب کند که با داشتن تخصص لازم در پیشرفت و آبادانی شهرمان کوشا باشند . به کسانی رای بدهیم که تخصص آنها همسو با نیاز های شهرمان باشد.اعضای شورا بر طبق قانون حق دخالت در اداره امور شهر و نظارت بر حسن انجام وظایف محوله را برعهده دارند پس باید در انتخاب آنها نهایت دقت به عمل آید.
«از این روست که مسئولیت پیشرفت یا عدم پیشرفت شهر به طور مستقیم بر عهده مردم است.»

فیروز عطایی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " سردی فضای انتخابات متاثر از چیست؟ " ارسال شده است.

  1. كمال نيكنام گفت:

    بسم الله الرحمن الرحیم مردم شریف ونجیب همیشه درصحنه شهر مرادلو بیائید.با درایت کامل وبه دور ازجریانات سیاسی قومی.وبدون لجبازی وتهمت زنی در این دوره از انتخابات شورای شهر.افرادی با لایق وبا داشتن تجربه لازم ومدرک مهندسی وتخصصی لازم ودرپیشرفت وآبادانی شهرمان انتخاب کنیم تا دراین انتخاب کاری نکنیم که بعد از اتمام انتخابات پشیمان شویم که ایکاش فرد لایق با سواد شجاعت راچرا انتخاب نکردیم.مردم عزیز ونجیب شهرمرادلو بیایید.دست در دست بدهیم وبه مهندسین بالایق رای دهیم میهن خویش( مرادلو) راکنیم آباد……کاظمی۱۰۰در۱۰۰

ارسال نظر


آخرین موضوعات