کد خبر: 35348 | تاریخ انتشار: ۹:۵۳:۲۴ - دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۲ نظر | |

«من به حسن روحانی رأی می دهم»

مشکین سلام ، شهروز درگاهی :کسانی که کتاب آئین سخنرانی دیل کارنگی را خوانده باشند. این استنباط را دارند که آمریکاییها جهت شروع سخنرانی از مثل های مرسوم استفاده می کنند. بنده هم در این نوشتار خواستم این رویه را پیش گیرم تا چه پیش آید.
می گویند در سالهای گذشته یک طلبه یا آخوندی به یک پالان دوز می رسد و اظهار می دارند که پالان خرم معیوب گشته و احتیاج به بازسازی دارد. لطف کنید کار مرا زود انجام داده تا به دهکده بالادستی که مراسمی در آنجا برگزار می گردد، برسم. پالان دوز می گوید که آقا و سرورم، پالان دوزی مثل حرف ها و ذکر مسائل و مشکلات بیان شده از طریق شما نمی باشد بلکه علم پالان دوزی لازم دارد.
در انتخابات ریاست جمهوری اخیر مورد اشتغال بیشتر به چشم می آید و دغدغه همه مردم ایران زمین می باشد. اشتغال زیر مجموعه علم اقتصاد است که فاکتورهای دخیل در علم اقتصاد زنجیروار به همدیگر مرتبط می باشند. در خصوص اشتغال که بیان گشت زیرمجموعه علم اقتصاد است، عوامل زیادی دخیل است. نه اینکه در یک جایی، کارخانه ای زده شود تا شغلی مهیا گردد به این سادگی نیست.
علمایی که در زمینه اقتصاد مطالبی خوانده اند و یا در محضر علمای اقتصاد بوده اند، می دانند که نرخ بهره بانکی، عرضه کل، تقاضای کل، درآمد ملی، سرمایه گذاری داخلی ، سرمایه گذاری خارجی(مستلزم وجود روابط حسنه با کشورهای منطقه و جهان)، امنیت سرمایه گذاری و پس انداز و سایر عوامل در بوجود آمدن اشتغال دخیل هستند. و هریک از این عوامل راهکارهای خود را می طلبد و در چهارچوبی حرکت می کنند. دخالت بی مورد و بی محابا و بی- اساس و غیرکارشناسی در هریک از این عوامل دخیل در اشتغال، فاجعه بار خواهد بود. همچنانکه شاهد آن بودیم. بیاییم به کارشناسان اقتصادی همچون دکتران پزشکی اعتماد کرده و از دانسته ها و تجربه های آنان استفاده کنیم. پس نتیجه می گیرم که علم اقتصاد، علم پالان دوزی می خواهد.
در سالهای اخیر روند خوبی طی شده و امیدوارم جهش های ناخواسته و غیرکارشناسی صورت نپذیرد و پس- اندازهای کم مردم به باد هوا نرود.
از کاندیداهای محترم تقاضا دارم که تیم اقتصادی خود را معرفی نمایند. ضمن احترام گذاشتن به سایر کاندیداهای محترم ریاست جمهوری، از آقای دکتر اسحاق جهانگیری ملتمسانه خواسته باشیم که همچنان در کابینه دکتر حسن روحانی به فعالیت بشردوستانه خود ادامه دهد. چرا که در صورت باقی ماندن در صحنه انتخابات در سبد رأی آقای روحانی تأثیرگذار خواهد بود .
بنده با شناخت کمی که از اقتصاددانان معروف و فعالیت کننده در این آب و خاک اطلاع دارم بر این باورم که علمای اقتصاد مشهور فعلا” در کابینه دکتر روحانی فعالیت می نمایند. بنده نمی دانم اگر این گروه کارشناسان اقتصادی فعالیت ننمایند کدام کارشناسان اقتصادی است که مد نظر مردم شریف ایران است؟
محرر- مهندس شهروز درگاهی
کارشناس رسمی دادگستری
مدرس دانشگاه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " «من به حسن روحانی رأی می دهم» " ارسال شده است.

  1. شاهین گفت:

    جناب درگاهی!کسانی که با استفاده از رانتهای رایج وجاری یکشبه دکتر ویا سردار وایت…می شوند،آیا نمی توانند یکشبه همه چیزدان شوند.

  2. ایران اوغلو گفت:

    من به دیدگاه روحانی رای میدهم،یکی از کاندیداها ۹۶درصد و۴درصد را وارونه بیان می کنند،درصورتی که ۴درصد همانهایی هستند که مدام با استفاده از رسانه ها و موقعیت های خودشان روحانی و دولت ایشان را تخریب کرده اند و می کنند،چون وجود فردی مثل روحانی در راس قوه مجریه با منافع آن ۴درصد که خود آن کاندیدا هم جزء ۴درصد می باشد در تضاد می باشد

ارسال نظر


آخرین موضوعات