کد خبر: 35522 | تاریخ انتشار: ۱۸:۳۴:۵۷ - جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ | ۳ نظر | |

رئیس شورای شهر مشکین شهر :

تشریح میزان بدهی و عملکرد شهرداری /از زمان روی کار آمدن خیرجو شهردار ی خدمات ارزشمندی در این شهر صورت گرفته است

 

مشکین سلام  : نشست اکبر تقی زاده رئیس شورای شهر مشکین شهر با خبرنگاران در محل شورای شهر برگزار شد

اکبر تقی زاده رئیس شورای اسلامی مشگین‌شهر گفت: از زمان روی کار آمدن خیرجو شهردار مشگین‌شهر خدمات ارزشمندی در این شهر صورت گرفته است  وشهردار برای اولین بار در طول تاریخ مشگین‌شهر سد معبر را جمع‌آوری و ساماندهی کرد.
وی افزود : خیرجو فردی منضبط ،قانونمند و کاردان است و توانسته در مدت کوتاه ۳میلیارد تومان از بدهی شهرداری را پرداخت کند و ای کاش از همان ابتدا ایشان را شهردار انتخاب می کردیم

تقی زاده گفت :  ماه پیش بخشی از قیر مورد نیاز شهرداری برای ساماندهی معابر مشگین‌شهر خریداری شده بود و در حال حاضر کارهای عمرانی شهرداری به سرعت در حال اجراست و  بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال از کارهای عمرانی شهرداری برون سپاری شده و پیمانکاران در حال اجرا هستند.
وی افزود :  در سال گذشته ۵۰۰ تن قیر یارانه‌ای از محل اعتبارات استانی خریداری شده و در این رابطه هیچ یکی از مسئولان دخالت نداشتند اما برخی از مسئولان به نام خود مصادره می‌کنند

رئیس شورای شهر افزود :  علاوه بر ۵۰۰ تن قیر یارانه‌ای از محل اعتبارات داخلی ۳۰۰ تن دیگر توسط شهرداری مشگین‌شهر خریداری شده و ۵۰۰ تن دیگر در آستانه خرید است که به زودی خریداری و کلیه معابر اصلی، فرعی و کوچه‌های این شهر از نعمت آسفالت بهرمند خواهند شد.

وی افزود :  از محل اعتبارات استانی تنها قیر به شهرداری واگذار شده و کلیه هزینه‌های جاری اعم از مسالح، ماشین آلات و … از منابع داخلی شهرداری پرداخت شده است.  برای اولین بار ۲۰۰ میلیون ریال عوارض برای منطقه نمونه گردشگری عوارض تعریف شده که آن‌هم هنوز پرداخت نشده است اما در مقابل بیش از ۲۰۰ میلیون ریال برای محوطه سازی و … خدمات به این مجموعه ارائه شده است.

تقی زاده از بازگشایی کامل و ساماندهی خیابان آیت خبر داد و گفت: این خیابان نیز سال‌ها بلاتکلیف مانده بود که خوشبختانه بازگشایی شده و در محله ساماندهی قرار گرفته که آن‌هم به زوردی ساماندهی و در کنار آن پارکینک مجموعه شیخ حیدر نیز بازگشایی و ساماندهی می‌شود.

عملیات عمرانی میدان ورودی شهر در حال اجراست و تلاش می‌شود تا پایان تیر ماه این میدان نیز آماده افتتاح شود.

وی تصریح کرد :  نمایندگان مجلس در تلاش برای تصویب و جذب اعتبار برای شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر هستند که در صورت تحقق این امر سهم شهرداری مشگین شهر ۱۶ میلیارد ریال است که ۵ میلیارد ریال آن برای ساماندهی اعم از جدول گذاری، پازل چینی، زیرسازی وآسفالت )حسنعلی درسی و کوی ولایت، ۵ میلیارد ریال آن برای ساماندهی بافت‌های فرسوده و فرهنگی شهر و مابقی برای سایر موارد هزینه خواهد شد.

تقی زاده گفت :  برای اصلاح مسیر خیابان سپاه که به پارک جنگلی وصل می‌شود ۱۶۱ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و مابقی هزینه‌ها از محل منابع داخلی شهرداری در نظر گرفته شده و توسط پیمانکار در حال اجراست.

وی  در خصوص بدهی ۲۳۰ میلیاردی شهرداری گفت: در یک سال گذشته شهردار مشگین‌شهر توانسته است بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از بدهی‌های خود را پرداخت کند و در حال حاضر ۱۹۷ میلیارد ریال شهرداری بدهی دارد که جزئیان آن بدین شرح است.

اکبر تقی زاده   گفت: در مقابل این مبلغ بدهی بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال از دستگاه‌ها، اشخاص، ماده ۱۰۰، زمین‌های شهرداری، واحدهای تجاری شهرداری و … دریافتی دارد که امید است اعضای شورای دوره پنجم بتوانند این درآمدها و بدهی‌های شهرداری را به نحو احسن مدیریت کند./

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ ديدگاه مطلب براي " تشریح میزان بدهی و عملکرد شهرداری /از زمان روی کار آمدن خیرجو شهردار ی خدمات ارزشمندی در این شهر صورت گرفته است " ارسال شده است.

 1. حسابرس گفت:

  با سلام
  با توجه به صورت ریز ارائه شده میتوان گفت حسابداری شهرداری مشگین شهر در چه سطحی از استانداردهای حسابداری ( حتی در حد نقدی ) است با توجه به سابقه حسابرسی واقعا” تاسف بار است چنین گزارشی

 2. خیاوی گفت:

  بنده ثابت میکنم مسیله شوراها هیچ تاثیرمثبت عملی برروند شهرنگذاشته که هیچ بلکه عملیات گردش امورات شهری راهم متوقف وکند میکنه چون سابقا شهردار توسط استانداری منصوب وکنترل دقیق ودرستی هم بران انجام میشد ولی درحا ل حاضر شهردارشده بازیچه چندنفر که حتی درجمع پنج شش نفره خود هم تفاهمی ندارن ومدیریت واحد شهری عملا منسوخ شده

 3. ممدخان گفت:

  بدهی ثیت شده برابر اخرین تراز ۱۱ میلیار تومان بدهی شهردار تا حال ۱۸ میلیارد تومان ؟یعنی این شهردار در این مدت کوتاه بدون اینکه کار خاصی انجام دهد۸ میلیارد تومان بدهی ببار اورده است

ارسال نظر


آخرین موضوعات