کد خبر: 35543 | تاریخ انتشار: ۱۱:۲۶:۰۰ - دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

شورای منتخب مشگین شهر و شرایط پیش رو و آنچه که تصمیم خواهند گرفت

مشکین سلام ؛ سرویس اجتماعی :۲۹ اردیبهشت ۹۶ مردم شورای هفت نفره خود را انتخاب کردند، جا دارد   اعضای منتخب شورا به این آرا شهروندان  ارج نهاده و برای پاسخگویی منطقی ، علمی و بدون هیجان و عوام فریبی ، مبتنی بر حقوق شهروندی  آماده باشند.

اجمالا آن چه که باید مد نظر این منتخبان  قرار گیرد این است که ارزیابی دقیق و عالمانه از عملکرد و تصمیمات شورای جدید الورود دوره قبل داشته باشند که چه طور با یک اشتباه و بدون کمک گرفتن از پشتوانه های اجرایی و اجتماعی چندین ماه خود و جامعه را در حالت بهت و نگرانی در معرفی شهردار قرار دادند. شورای منتخب  این ذهنیت و یقین را داشته باشند که مدیریت  نهاد شهرداری در مقایسه با  ادارات دیگر کار بسیبار سخت و طاقت فرسا می باشد و نیاز به مدیر مبتکر و خلاق  ، دارای سابقه کار آمدی دارد و تا بتواند حتی حساس ترین اصول رفتار با ارباب رجوع و شهروندان را رعایت  کند .

لذا نباید اولین گام های  شورا در انتخاب شهردار  کج گذاشته شود در آن صورت مدیریت  مسائل بعدی  هم برای شورا و هم برای شهردار ضعیف و نا کار آمد سخت خواهد بود .

دوم:بهترین روش این است که شورای جدید ارزیابی دقیق از میزان بدهی و منابع مالی و انسانی شهردار داشته باشد و آن را سریع و شفاف در اختیار افکار عمومی قرار دهد

سوم:هر حرکت  و تصمیمی که منجر به انتصاب و انتخاب سرپرست شهرداری برای مدت مدیدی باشد خودداری نمایند چون در شرایط سخت و نیمه بحرانی در هر اداره سرپرست نه تنها در کاهش نا بسامانی ها و معضلات عاجز می ماند بلکه در بعضی از مواقع به خاطر مسئولیت کوتاه مدت چند ماهه خود بر مشکلات می افزاید.

چهارم:از ارتباط ارگانیک و سازمان یافته با نهادهای مدنی و اجتماعی و انگیزه مندان محیط زیست ابا نداشته باشند ودر جهت تقویت و ترمیم این ارتباط کوشا باشند.

پنجم:از حرکت پوپولیستی و عوام فریبی که بنیانگذارانش فرهنگ سیاسی و ارتباط اجتماعی ناخوش آیندی را به جامعه تزریق کردند خودداری نمایند و بدانند اگر حرکت و اقدام شان در جهت منافع شهرستان باشد حتی خلاف پایگاه اجتماعی و آرای خودشان باشد از طرف بدنه سیاسی و کارشناسی شهرستان مورد حمایت قرار می گیرند.

ششم :واژه اعتماد یک مولفه و عنصر کلیدی در رابطه بین وکیل و موکل می باشد که متاسفانه چندین سال است این اعتماد خدشه دار شده است وظیفه شورای جدید ترمیم این اعتماد از دست رفته می باشد تا شهروندان در زمان حساس به حرفهای آنان باور داشته باشند.

هفتم از باند بازی و سفارش های غیر قانونی پرهیز کنند که رسانه ها با دقت در حال رصد اقدامات مسئولان هستند و ممکن است انتشار اقدامات خلاف قانون علاوه بر پیگرد قانونی ، آنها را برای همیشه از صحنه سیاسی و اجتماعی حذف کند .

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " شورای منتخب مشگین شهر و شرایط پیش رو و آنچه که تصمیم خواهند گرفت " ارسال شده است.

  1. ثمین گفت:

    شهردارفعلی محصول شورای قبلی است مردم به عملکرد شورای فبلی نمره منفی دادند حال اگر شورای جدید می خواهند ادامه دهنده سیاست شورای قبلی باشند و درمقابل مردم به ایستند خود دانند

ارسال نظر


آخرین موضوعات