کد خبر: 35578 | تاریخ انتشار: ۱۹:۴۵:۴۸ - جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

به مناسبت خشکیدن شالیزارهای حاشیه اهر چایی

از سنگرهای خاکی تا شالیزارهای خشک

مشکین سلام ، حسن پور :

پدربزرگم می گفت:
طغیانگر است، آسمان که می غرد، ابرها که متورم می شوند دیگر کسی را یارای مقاومت نخواهد بود اما بخشنده است، خدا روزی ما را در این اهرچایی قرار داده است.
آری شالیکار بود و مثل همه ی شالیکاران دست و پاهایش ترک داشت. هم از دردهای اهرچایی می گفت و هم از مرهم بودنش برای تسکین دردهای اهالی.
اما پدربزرگ؛ سال ها بعد از تو شالیزارها هم مثل دستان پرمهرت ترک برداشته و روزها که می گذرد با انتظار آب دل شالیکاران نیز ترک برمی دارد. امروز دست و دل شالیکار با شالیزارها هم درد و همنوایند و فریاد العطش گوش زمین و زمان را کر کرده اما فریادرسی نیست.
نیستی ببینی امروزه برای اقتصاد مقاومتی همایش ها تشکیل می دهند، سخنرانی ها می کنند، مقاله ها می نویسند، گزارش عملکرد ارائه می کنند اما دلاورمردان اقتصاد مقاومتی در حاشیه اهرچایی نفس های آخر را می کشند تا مرزها برای برنج های هندی و پاکستانی راحتتر باز شود و شاید خدا را چه دیدی عده ای به نان و نوائی برسند و کار و کاسبی سوداگران سکه شود‌.
اقتصاد مقاومتی را در کت و شلوارهای رنگین و در همایش ها جستجو می کنند در حالیکه اقتصاد مقاومتی را در دستان ترک خورده ی کسانی می توان یافت که دیروز در سنگرهای خاکی جان فشانی ها کردند و امروز بدون هیچ چشم داشتی و مقام و منصبی مظلومانه در سنگرهای اقتصاد مقاومتی در شالیزارها با دلهای ترک خورده نفس های آخر را می کشند.
آنقدر فریاد العطش می کشیم تا شاید کسانی که خود را به خواب غفلت زده اند اندکی عذاب وجدان بگیرند که وجدان تنها محکمه ای است که احتیاج به قاضی ندارد.
و عده ای هم هستند که در این ماجرا آب سد ستارخان را گل آلود می کنند!!! تا شاید بتوانند برای خود ماهی انتخاباتی صید کنند اما اگر اندک درکی از حال پریشان مردم در این ایام داشته باشند دیگر رویی برای نمایان شدن در آن ایام را نخواهند داشت چه غالب چه مغلوب. و بدانند که:
” آن دل نه به دارو به هم آید نه به مرهم”
فرزند کوچک دیار:عوض حسن پور

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " از سنگرهای خاکی تا شالیزارهای خشک " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    با سلام و ابراز همدری با کشاورزان حاشیه اهر چایی .من خودم هرچند کشاورز نیستم ولی فرزند یک کشاورز هستم و میدانم کشاورزی یعنی دریک کلمه خلاصه می شود آب اگر باشد ! حتی تخم را روی سنک بپاشی محصول می دهد چه برسد به خاک! عزیزان کسانیکه در راس مجلس شورای اسلامی هستند مثل برادران ….. انقدر مفتی از بیت المال خورد ه اند به فکرمن و تو نیستند تا به نفع کشاورزان قانونی مصوب بکنند و حتی کشاورزانی که ( البته کشاورزان منطقه مشگین شهر اسمش کشاورزی هست و نوعی بخورو نمیر است)توان پرداخت بیمه محصولاتشان را نداردند ازطرف دولت رایگان محصولاتشان بیمه شود مسئولین از نام کشاورزان بعنوان ابزار سیاسی در همایش هااستفاده میکنندو دز زمان رژیم شاه ملعون شعارشان این بود البته شعاری که روی سکه های آن زمان بود (( خربزه آبه به فکر نان باش )).

ارسال نظر


آخرین موضوعات