کد خبر: 35620 | تاریخ انتشار: ۲۰:۱۸:۴۲ - چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فرماندار مشگین شهر

مسئولان و رسانه های جمعی و سازمان های مردم نهاد باید با تمام قوا زمینه حفظ منابع آبی و تغییر الگوی مصرف را فراهم کنند.

فرماندار مشگین شهر:

مشکین سلام :

به گزارش «رستگار»؛ میر علی رحیمی زاد با اشاره به اجرای جدی قانون توزیع عادلانه آب و همکاری مستمر دادستانی و مقامات قضایی، محدود بودن منابع آبی، لزوم فرهنگ سازی و بیان چالش های پیش رو در خصوص حفظ منابع آبی گفت: هم اکنون تعداد ۱۱سد در سطح شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفته و سد احمد بیگلو با اعتبارات در نظرگرفته شده در حال اجرا است.

وی با یادآوری بحران قطعی آب در جریان طوفان اخیر و سهمیه بندی آب تصریح کرد: وجود سدهای مورد بهره برداری شده در شهرستان هیچ وقت به معنای این نیست که منابع آبی نامحدود است بلکه با توجه به برداشت های غیرمجاز و عدم رعایت الگوی مصرف کمبود منابع آبی مشکل جدی بوده و باید تمام اقشار جامعه الگوی مصرف خود را تغییر دهند.

رئیس شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان افزود: امسال در توزیع اعتبارات سهم قابل توجهی برای سدهای در حال اجرا و مطالعه سدهای جدید در نظر گرفته خواهد شد.

رحیمی زاد با یادآوری شعار اقتصاد مقاومتی و بیان دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید در زمینه حفظ منابع آبی و مهار آب های مرزی اظهار داشت : حفظ منابع آبی و تغییر الگوی مصرف، یه جدیت عمومی می خواهد و هر شخص، مسئول یا نهاد و سازمانی باید همکاری و همیاری داشته باشد

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات