کد خبر: 35730 | تاریخ انتشار: ۱۹:۵۵:۲۵ - جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

تحلیلی از ولی قاسمی:

افتضاح دیگر در دیپلماسی امریکا

 

مشکین سلام ؛ ولی قاسمی

درماراتن نفس گیر سازمان ملل دکتر روحانی و ترامپ یکی با ادبیات دانایی و منطق ودیگری باادبیات خشونت و جهالت در مقابل افکار عمومی به رقابت پرداختند ،ترامپ با سخنان سخیف و بی اساس پرده از چهره پوشیده به اصطلاح مدعی دفاع از دموکراسی و حقوق بشر را فاش کرد. ایشان با ان همه جنجال و سوژه های تبلیغاتی که اورا رئیس جمهورقدرتمندترین دولت جهان کرد بود دربرابر منطق صلح طلبانه ، واقع بینانه دکترروحانی لباس رسوایی برتن ومدال خواری بر گردن اویخت تا جاییکه حتی متحدین آمریکا و بسیاری ازکشورهای قدر تمند اروپا به واقعیت و حقانیت ایران پی بردندوبرای انها ثابت شدکه ترامپ با این لحن و ادعاهای واهی وفرافکنی های پی در پی اش همواره درصدد پیمان شکنی و ایجاد انشقاق در روابط میان کشورها با ایران است.

🔸بدون تردید ،همراهی تحلیگران واقع بین درسطح جهانی در تایید سخنان روحانی حقانیت وقدرت والای دیپلماسی و روحیه دمکراسی دولت ایران را در قضاوت افکار عمومی به اثبات رساند درمقابل بخش‌های قابل توجهی از پژه هشگران و نخبگان سیاسی و حتی مردم ایالات متحده با رفتار و گفتار رئیس جمهور خود در یافتندایشان با این رفتار غیرمتعارفش خط بطلانی بر سیمای به ظاهر زیبای دمو کراسی امریکا و کاهش وزن مردم ودولت ان کشور در افکار عمومی شد. این دوئل روسای جمهور ایران و امریکا بیشتر دولت های اروپایی و حتی نزدیک ترین متحد ان سیاسی و اقتصادی امریکا را بران داشت که از توافق هسته‌ای که پای ان را امضا کرده اند به حمایت از ایران برخیزندوادعاوبهانه پاره کردن بر جام توسط ترامپ راچیز ی جز ماجراجویی و بهانه تراشی وی ندانند .
از طرف دیگر این مصاف و رویارویی بر همه صلح طلبان جهان ثابت کرد نتیجه اجرای برجام گامیست به سوی ایجاد آرامش در جهان وراهی است برای دوری از خشونت و جنگ و تروریسم وتروریسم پروری و و سند متقن ومعتبربین المللی است برای خاموش کردن شعله های اتش جنگ و مهاریست برای مهار قدرتهای افزون طلب و جنگ افروزوهیزمیست برای روشن کردن چرخهای اقتصادی و تجاری میان کشورها.
در نتیجه پیروزی روحانی بر ترامپ ،بعنوان سند معتبر بر حقانیت ملت و دولت ایران و سند افتضاح دیگری بردولت امریکا درتاریخ سازمان ملل ثبت گردید.
به امید پیروزی حق بر باطل و سرافرازی ملت ودولت ایران در تمامی عرصه های سیاسی ،اقتصادی ،بهداشتی،اجتماعی و فرهنگی و ….

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " افتضاح دیگر در دیپلماسی امریکا " ارسال شده است.

  1. علی امامعلیزاده میرک گفت:

    با تشکر از آقای قاسمی معاونت محترم فرمانداری .به قول امام خمینی (ره) امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

ارسال نظر


آخرین موضوعات