کد خبر: 35779 | تاریخ انتشار: ۲۲:۲۵:۲۴ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

حرفی از آن هزاران دردی از آن بی شماران خدایا مواظب ما باش

مشکین سلام‌؛ اکبر مردانی
🔶خدایا از تو عاجزانه می خواهم این نوشته ی از روی درد ، کمترین اثرش، تفکر خوانندگانش بر نکته های از دل بر آمده آن باشد نکاتی که ما مردم عادی و مسئولین و پیمانکاران و سازندگان و ساکنان و مردم کشور عزیزم و مخصوصا” دیار دیرینه های پایدار در تحقق و عدم تحقق آن نقش داریم .
🔶خدایا ! سپاس که هر از گاهی ما را امتحان می کنی تا به خود آییم و فکر کنیم و به درد هایمان بیندیشیم و چاره جویی کنیم.
🔶خدایا ! یار و یاور کسانی باش که با در نظر گرفتن رضایت تو، در ساخت و سازها ،اعم از مردم و پیمانکاران و مدیران و کارفرمایان، کارشان را درست انجام می دهند.
🔶خدایا ! تو خود بهتر می دانی نفس بر ما غلبه می کند و رنگ پول ما را فریب می دهد و از کار می زنیم وکار را خوب و درست و استاندارد تمام نمی کنیم .
🔶خدایا ! تو خود می دانی ما واسطه و پارتی پیدا می کنیم تا خانه هایمان را استاندارد و ضد زلزله نسازیم از مصالح و کار و سیمان و آهن و … می دزدیم .
🔶خدایا ! تو خود می دانی پیمانکار ، انبوه ساز ، بساز و بفروش های ما چقدر به کیفیت ساخت و ساز اهمیت می دهند تابه جیب خودشان .
🔶خدایا ! تو خود بهتر می دانی برای گرفتن پول صورت وضعیت ها و اسناد ،چه کار ها که نمی کنیم و چه ترفندها که به کار نمی گیریم .
🔶خدایا ! تو خود از زبان مدیران و پیمانکاران و سازندگان ساختمان های مسکونی و بیمارستان ها و ساختمان های پدافند غیر عامل ،این جملات را زیاد شنیده ای “حاجی امضاش کن بره . ان شا الله که طوری نمیشه . حاجی این آقای فلانی از ماست . چقدرش برای منه تا امضاش کنم . و و ”
🔶خدایا دیدیم حاصل کار درست کار کرده ها و دزد ها را .
آنکه درست کار کرده بود هم خودش در آرامش خوابید هم مردم را خدمتی صادقانه تحویل داد.
آنکه دزد و سودجو بود هم خانه مردم را خراب کرد هم خانه خودش را . حاصل مسکن مهر را که با زور و عجله و ارزان ساخته شد.
🔶خدایا ! امروز در پاییز ، مدیریت ایران ، تخم مرغ ها را شمردند تخم مرغ فرمانداران و استانداران و نمایندگان و پیمانکاران و سازندگان مصالح و کارگران و شهرداران و وزرا و ….. متاسفانه خیلی ها خراب از آب در آمد .
🔶خدایا ! به اینها بگو که این خانه ها را آمریکا و ترامپ و بیگانگان خائن نساخته بود که در زلزله بر سرشان آوار شد. دشمن نساخته بود دوست نادان و طماع و دزد ساخته بود.استکبار جهانی در ساختن هیچ کدام از این ساختمان ها که در زلزله خراب شد دستی نداشت .
🔶خدایا ! به ما بفهمان و به سران نظام بگو که مدیریت بحران شعار نیست اقدام است علم است مبتنی بر عقل و شعور است . به مردم درست اطلاع رسانی کنند و به کار پیمانکاران دقیق نظارت کنند با خائنان و اختلاسگران و دزدها مطابق قانون بر خورد کنند با مسئولین کم کار شدیدا برخورد کنند. کار را به کاردان و به اهلش بسپارند . آخر چرا بعد از چندین تجربه طبیعی مشابه، همچنان به ساده ترین شکل خسارت می دهیم.
🔶خدایا ! به مسئولین شهرم عنایت کن باز نگری کنند در استحکام سازه ها و ساختمان ها و ابنیه حیاتی ،در نظارت و امضاکردن تحویل و تحول ها . فقط رضایت خدا و حفظ جان مردم را اولی تر از هر چیزی بدانند و عمل کنند.
🔶خدایا ! ما ساده ایم ، سیاست نمی دانیم ،پشت پرده نمی دانیم ولی درد داریم تحلیل بلد نیستیم مصلحت را تشخیص نمی دهیم حرف زدن بلد نیستیم .
🔶خدایا ! به ما بندگان ضعیف و ناتوان رحم کن. خدایا حالا که می بینی هیچ کس به فکر ما نیست پس تو مواظب ما باش که تو بهترینی. 🌷بفضلک و عونک یا ارحم الراحمین🌷
اکبر مردانی
http://yon.ir/XQ3Fk

🔹مشکین سلام 👇

https://telegram.me/joinchat/Cc3Bx0F57fjkBMnkh1XF5g

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات