کد خبر: 35809 | تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹:۵۹ - چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | |

نامه سر گشاده به اقای روحانی

جناب روحانی دیدار ما با شما در کتاب‌های تاریخ

جناب آقای حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام
به عرض آن جناب می‌رسانم که من در ایام انتخابات، به قدر وسع کوشیدم که شما رأی بیاورید و تقریبا همۀ اعتبار داشته و نداشته‌ام را به پای شما ریختم. همچنین هزاران انسان فرهیخته و دلسوخته که پس از عمری کوشش فرهنگی و علمی، به جایگاهی معتبر در نزد مردم رسیده بودند، همۀ سرمایه‌های معنوی و اجتماعی خود را هزینه کردند تا شما بر سر کار بیایید و گرهی بگشایید. من هنوز از رأی دادن به شما پشیمان نیستم، چون راه و چارۀ دیگری در میان نبود؛ اما کابینۀ دولت دوازدهم را که تشکیل دادید، فهمیدیم که نباید به شما امید چندانی می‌بستیم. تیم اقتصادی شما هم تقریبا آب پاکی را روی دست همه ریخت و من یقین کردم که اقتصاد کشور در چهار سال آینده نیز در مسیری درست نخواهد بود و مردم ایران همچنان باید زیر فشارهای سنگین اقتصادی به خدا پناه ببرند. امروز که اخبار رسمی و غیر رسمی بودجۀ سال ۹۷ را ‌خواندم و سهم خدمات عمومی را با هزینه‌های دیگر دولت شما مقایسه کردم، کارم از ناامیدی گذشت و به خشمی فروخفته تبدیل شد. لایحه‌ای ‌که شما تحویل مجلس داده‌اید، در واقع راهنمای تأمین خرج و برج ‌کشور از راه مالیات‌سازی برای دولت است؛ بدون آن‌‌که برای مردم شغلی فراهم ‌کنید و راه‌های تجارت را هموار سازید و روابط ‌کشور را با دنیا بهبود بخشید و اقتصاد ملی را در مسیر رونق بیندازید. البته شما هیچ نگران نباشید. شما به آنچه می‌خواستید رسیدید، و خشم و نومیدی کسانی مانند من هم به جایی برنمی‌خورد. دیدار ما با شما در کتاب‌های تاریخ

توضیح

نخست از همۀ دوستان عضو کانال یادداشت‌ها عذرخواهی می‌کنم که گاهی اینجا به سیاست آلوده می‌شود. بنای من ورود مستقیم به سیاست نیست. یادداشت پیشین هم از سر درد و خشم بود و به قول امام علی(ع): «شقشقهٌ هَدَرَت.» اما الان لازم می‌بینم نکته‌ای را خدمت دوستان عرض کنم.
نامۀ مجازی من به رئیس جمهور، واکنش‌های بسیاری داشت؛ ولی آنچه بیش از همه من را ناراحت کرد، استفادۀ کانال «دولت بهار» (متعلق به احمدی‌نژادی‌ها) از آن بود. به گردانندگان این کانال می‌گویم: در اردیبهشت امسال، همۀ سعی ما این بود که دوباره کسی با خصوصیات احمدی‌نژاد بر سر کار نیاید. زیان او برای ایران، با هیچ ماشین‌حسابی قابل محاسبه نیست. دولت‌های نهم و دهم، غیر از آن‌که اقتصاد ایران را به معنای واقعی کلمه نابود کردند، فرهنگ دشمنی میان ایرانیان را به اوج رساندند. چندین دهه زمان می‌برد تا ما بتوانیم آثار فرهنگی آن دولت نابودگر را جبران کنیم.
نقد ما بر آقای روحانی، گلایه‌‌هایی است که همچون استخوان در گلوی ما مانده است؛ اما همچنان چاره‌ای جز حمایت از ایشان نداریم تا دوباره بلایی که پس از دولت اصلاحات بر ایران نازل شد، پس از این دولت، بر سر ما فرود نیاید. هنوز مجموعۀ اشتباهات و کم‌کاری‌ها و کوتاه آمدن‌ها و خلف وعده‌های آقای روحانی، به اندازۀ شش ماه دولت احمدی‌نژاد، برای ایران زیان‌بار نبوده است.

رضا بابایی
۹۶/۹/۲۱
@RezaBabaei43

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " جناب روحانی دیدار ما با شما در کتاب‌های تاریخ " ارسال شده است.

  1. خیاوی گفت:

    هموطن عزیز ضمن احترام هنوز تاهزاروچهارصد که درانتخابات عهدبستید خیلی مونده ومیشه گفت هنوزشروع نشده خیلی زوده

ارسال نظر


آخرین موضوعات