کد خبر: 35849 | تاریخ انتشار: ۱۷:۰۵:۵۰ - جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

رویکرد محمود عباسزاده برای انتخابات چگونه خواهد بود؟

رویکرد محمود عباسزاده برای انتخابات چگونه خواهد بود؟

🔹محمود عباس زاده به عنوان یک فرد سیاسی و رسانه ای که در رزومه خود مدیر کل سیاسی وزارت کشور ، استانداری ایلام هر دو در دولت احمدی نژاد و مشاور فعلی حقوق بشر قوه قضاییه را دارد اگر در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی از حوزه شهرستان مشگین شهر نامزد انتخابات شود برای بار چهارم خود را در معرض قضاوت رای مردم قرار می دهد.
🔹عباس زاده که در انتخابات گذشته با وجود هجمه ها توانست با اختلاف پنچ هزار رای از رقیب دیرین خود ولی ملکی در جایگاه دوم قرار گیرد ، در این مرحله انتخابات با “خوف ورجا “و”امیدواری ونگرانی “انتخابات را رصد می کند.

نگرانی از این لحاظ که چهارمین شکست در یک انتخابات شهرستانی برای وی طاقت فرسا و بسیار سنگین خواهد بود، به خصوص رقبای هم از فعالیت وحضور در انتخابات صرف نظر نکرده اند.
امیدواری از این نظر که ایشان در دور قبل نفر دوم انتخابات بود که این موضوع به وی انگیزه و توان مضاعف می بخشد تا تکیه بر این نقطه مثبت ستاد خود را سامان دهد. 🔹 عباس زاده که به نظر می رسد در یک پارادوکس و مخمصه انتخاباتی قرار گرفته است از یک طرف سعی می کند خودش را”نیروی فعال با انگیزه وپیش رونده “نشان دهد و از طرف دیگر جریانی که از لحاظ سیاسی به آن تعلق دارد “عبوس”و”کرخت” است که نگاه حداقلی به فضای باز سیاسی داشته و رویکردی رانتی به نهادهای قدرتمند برای بقای سیاسی خود و پیروزی در انتخابات به خصوص مجلس” دارند .
به همین خاطر است که ایشان سعی در “عادی سازی” ونرمال کردن”شخصیت سیاسی اش بر آمده است و در آخرین یادداشت خود که به نوعی منشور انتخاباتی اش هم می باشد صراحتا از جریانی که متعلق به آن بود احساس نا امیدی می کند واصلاح طلبان را هم غیر قابل اعتماد می نامد! در این مقاله به نوعی از جریان اصولگرا مصتلح به صورت تلویحی برائت می جوید.
🔹در اولین رویکرد انتخاباتی عباس زاده با توجه این که فردی اهل قلم وسیاسی است بر این متمرکز شده است که به هر نحو ممکن با حضور در کانالها گروهای تلگرامی مختلف وبعضی از مناظرات دانشگاهی خود را زنده نگه دارد البته عدم آمادگی ایشان در مناظره با آقای زین العابدین در دانشگاه محقق و مشگین شهر جز علامت سوالی می باشد که امیدواریم در صورت تمایل در این مورد شفاف سازی نماید . 🔹دومین رویکرد و رفتار انتخاباتی نامبرده این است که با زیر سوال بردن تمام رفتار و حرکات نماینده از حضور در صدا سیما گرفته تاحضور در بخش ها و روستاها و کارخانه کامیون سازی و……خلاصه کردن ایشان به قدرت پول، مانور ملکی را به زعم خود کم کرده و قطب سازی بین خود و نماینده را برای جامعه القا نماید.
🔹سومین رویکرد انتخاباتی آقای عباس زاده مثل سایر کاندیداهای مطرح ،جلوگیری از هم گسیختکی اعضای ستاد خود والقای امیدواری به آنها می باشد. وی با این شعار ساده که نوبتی هم باشد نوبت من است و به رخ کشیدن این واقعیت که دو کاندیدای دیگر (رضازاده واسدی )در دور قبل جایگاهی پایین تر از من کسب کرده اند در صدد تقویت روحیه ستاد خود می باشد.
🔹چهارمین رفتار انتخاباتی که به نظر می رسد وی در حال طراحی آن است که با چه تدبیری و سیاستی در عین حال که آرای سنتی اصولگرایان را با خود همراه داشته باشد بتواند دل اصلاح طلبان را به دست آورد تا حداقل شرایط را برای ایشان در آینده تنگ ننمایند و یا این که این جریان به صورت یکپارچه با درصد تاثیر گذاری بالا از کاندیدای واحد حمایت ننمایند .

🔹مشکین سلام 👇

https://telegram.me/joinchat/Cc3Bx0F57fjkBMnkh1XF5g

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات