کد خبر: 35913 | تاریخ انتشار: ۹:۳۷:۲۱ - جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

مطلبی پیرامون حواشی فروش شرکت کشت و صنعت مغان و در پاسخ به مصاحبه های رییس سازمان خصوصی سازی

جناب رئیس کل ، انصافاً شرکت مغان به اندازه دو پفک برای مردم سودی نداشته است ؟ نمی دانید یا خود را به نادانی زده اید ؟!

بنام خدا
از زمزمه دلتنگیم ، از همهمه بیزاریم نه طاقت خاموشی ، نه تاب سخن داریم .
جناب آقای علی اشرف عبدالله پوری حسینی – رئیس کل محترم سازمان خصوصی سازی ایران
با سلام و عرض ادب
در این روزهای دلتنگی و حقارت به خاطر خصوصی سازی یا بهتر بگویم خصولتی سازی یکی دیگر از بنگاههای اقتصادی کشور به قیمت بسیار ناچیز که داد همگان را برآورد و هنوز نکبت و بدبختی ناشی از فروش اسبهایی به قیمت نعل به بهانه اجرای اصل مترقی ۴۴ قانون اساسی در هفت تپه و اراک و … ، که هنوز به گوش هوش نرفته بود ، یکی دیگر از بنگاههای اقتصادی و اجتماعی کشور در شمالی ترین نقطه ایران و در نقطه صفر مرزی – به قول عزیزی – به قیمت دو پفک نمکی از قرار هر متر مربع به فروش رفت و همگان را در بهت و حیرت فرو برد ، قصد پاسخگویی به این همه بی مهری و تظلم را نداشتم و سکوت را بر فریاد بی پاسخ ترجیح میدادم که :
وقتی سکوت رسم بهنجار زندگی ست آهی مکش که طعنه به هنجار می زنی .
از روزی که زمزمه واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی مطرح شد ، در قالب یک آسیب شناسی ، بایدها و نبایدهای این واگذاری را به گوش مسئولین و تصمیم گیرندگان رساندم و پیامدهای این تصمیم مهم ، اما شتابزده را به دولتمردان گوشزد کردم اما حیف که مثمر به ثمر نیفتاد .
خزان را به قیمت جان جار می زنید اما
بهار را به پشیزی نمی خرید از من
این درد بی توجهی دولتمردان دولت تدبیر و امید از یک سو و درد مصاحبه های توهین آمیز و گزک دادن ها به عزیزانی چون شما از سوی دیگر باعث شد که حقیر سکوت را بشکنم و علی رغم میل باطنی ام این رنجنامه را به رشته تقریر درآورم .
جناب رئیس کل ، من بیش از پانزده سال است که خاک مغان را میخورم ، خاکی که برای ما زندگی و هویت بخشیده است . شاید از اولین کسانی هم بودم که برای پیروزی دولت دکتر روحانی قدم پیش نهادم ، چرا که آلام و دردهای آن دولت بی تدبیر را هم چشیده بودم . من و امثال من به خاطر نجات این کشور از شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین حایل ، رنج های دوران خوردیم و شب و روز برای پیروزی اش از حیثیت خویش مایه گذاشتیم و همچنان در همان جایگاهی که بودیم هستیم و کمی هم فروتر . اما شما به واسطه حضور تشریفاتی تان در ستاد روحانی به جایگاه فعلی رسیده اید . بسیار بی انصافی ست که از تریبون دولتی که برای آن جانفشانی کرده ایم این چنین مورد بی مهری و توهین و تحقیر قرار بگیریم . لطفاً مصاحبه هایی که بعد از واگذاری شرکت مغان به خریداری با هویت نامعلوم انجام داده اید را مرور بفرمایید !!!
« کشت و صنعت مغان به اندازه دو پفک برای دولت خیر نداشته است ، به یک ریال هم که باشد شرکت را خواهم فروخت ، مدیران میانی شرکت دزدند و …. » .
جناب رئیس کل عزیز ضمن احترام به سن و بزرگی تان و جسارت این حقیر ، بی شرمی و گستاخی تا این حد ؟ ! چرا فکر می کنید که ما نمی فهمیم ؟ آیا بخاطر این است که ما نجابت به خرج می دهیم و درصدد پاسخ به شما نیستیم ؟ از بزرگی مثل شما انتظار خویشتن داری ست نه توهین و اهانت .
ای واعظ شهر از تو پرکارتریم
با این همه مستی زتو هشیارتریم
ما خون رزان خوریم و تو خون کسان
انصاف بده کدام خونخوارتریم .
جناب رئیس کل ، انصافاً شرکت مغان به اندازه دو پفک برای مردم سودی نداشته است ؟ نمی دانید یا خود را به نادانی زده اید ؟!
به برکت شرکت مغان هزاران نفر به صورت مستقیم در این شرکت اشتغال داشته و الان بازنشسته اند و هر خانوار این جمعیت نزدیک به چهارصد هزار نفری از این شرکت منتفع شده اند ، در حال حاضر بیش از دو هزار نفر در این شرکت اشتغال مستقیم دارند و بیش از صد هزار نفر اشتغال غیر مستقیم . به برکت شرکت مغان ، کشاورزان منطقه کشاورزانی پیشرو شده اند که در تامین چندین محصول استراتژیک رتبه اول کشوری را دارند . به برکت شرکت مغان سه شهرستان و چندین شهر و آبادی در نقطه صفر مرزی ایران عزیز شکل گرفته و شهرستان پارس آباد جزو پنج شهر مهاجر پذیر ایران شده است . به برکت شرکت مغان ، امن ترین مرزهای کشور عزیزمان ، مرزهای شمالی کشور است . به برکت شرکت مغان و با پول این شرکت جاده ۲۵۰ کیلومتری پارس اباد به اردبیل ساخته شده است و دهها مدرسه و مسجد و …. . به برکت شرکت مغان سالانه بیش از چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید و به جای جای کشور سرازیر می شود . به برکت شرکت مغان سالانه نزدیک به سی میلیارد تومان به عنوان مالیات به دارایی و خزانه کشور واریز میشود ، بیش از ده میلیارد تومان به شرکت بهره برداری آب تزریق میشود ، چندین میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی و … . آیا شرکت مغان به اندازه دو پفک برای مردم و دولت خیری نداشته است ؟! کدامین بخش خصوصی این کشور در حد و اندازه شرکت مغان ، برای تامین خرج دولت این همه سود و مالیات و بیمه و … پرداخت می کند ؟ این همه اشتغال پایدار درست می کند ؟ اگر دارد لطفاً مصداق آن را اعلام بفرمایید .
به اندازه یک ریال از دولت ، کمک دولتی نمی گیرد و سالانه ۵۰ درصد سود شرکت به خزانه واریز می شود. این ارقام برای خیلی ها که با اعداد نجومی نفت سر و کار دارند ممکن است خیلی دهن پرکن نباشد ولی برای ما که در سنگر مستقیم مبارزه با دشمن هستیم و هر پتکی که زده میشود اولین آن بر سر ما تولیدکنندگان کوبیده میشود ، بسیار باارزش است .
شرکت مغان هویت ماست ، شرکت مغان مهریه مادران ماست ، شرکت مغان محل بازی سیاسیون نیست محل ارتزاق و گذران زندگی و معیشت مرزداران غیور ماست ،آن را بفروشید اما نه به یک دینار !!! .
مقصر اصلی این بازی شما نیستید ، مقصر کسانی هستند که نتوانستند این آب و خاک را برای تولید این کشور ، برای ترویج کشاورزی نوین این مرز و بوم ، برای تحقیقات کشاورزی و برای سربلندی و استقلال و عزت نگه دارند .
این بخش کوچکی از برکات شرکت مغان است که من حوصله برشمردن بقیه را ندارم .
شما بفرمایید با آن سازمان عریض و طویل خصوصی سازی یا بهتر بگویم خصولتی و اختصاصی سازی تان چه گلی کاشته اید ؟ آیا غیر از این است که با پول این بیت المال جز نکبت و فقر و فلاکت و بدبختی و ایجاد رانت به عده ای محدود ، هدیه دیگری نداشته اید ؟ اگر خواستید مصادیق آن را برای شما عرض می کنم .
شما بیش از ده سال این پهلوان را بدون آب و غذا نگه داشته و به بهانه خصوصی سازی اجازه سرمایه گذاری را ندادید و الان این پهلوان را به زمین زده و احساس غرور می کنید ! غرورتان مستعجل است چرا که پهلوان زمین می خورد اما زمین نمی خورد مثل خیلی ها .
مدیران میانی شرکت را دزد خطاب نمودید و چه ناجوانمردانه و بدون محاکمه . ای کاش دارایی کل مدیران این شرکت و دارایی خیلی ها را به تنهایی به ترازو بکشند تا سیه رو شود هرکس که در او غش باشد .
گیرم که خلق را به طریقی فریفتی با انتقام قهر طبیعت چه میکنی ؟
و سخن آخر اینکه می دانم که دیگر دولت بخت تان مستعجل است و سودای نمایندگی به سر داری . انشاء الله رودرروی هم با هم سخن خواهیم گفت .

ایام عزت پایدار
اسلام بابائی
مدیر امور اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات