کد خبر: 35999 | تاریخ انتشار: ۲۳:۱۲:۱۱ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

در حاشیه تاخیر و مشروط شدن پرداخت خسارت بیمه کشاورزان

💥خسارت را به موقع پرداخت‌ نمی کنند که هیچ! برای پرداخت آن‌ شرط هم می گذارند!!!

💥خسارت را به موقع پرداخت‌ نمی کنند که هیچ! برای پرداخت آن‌ شرط هم می گذارند!!

مشکین سلام ؛احمد رضایی:


طبق معمول دیواری کوتاه تر از دیوار باغدار ، کشاورز و کارگر نیست. در یک دستور العمل عجیب از سوی هیت مدیره صندوق بیمه کشاورزی پرداخت خسارت باغدران و کشاورزان مشروط به بیمه مجدد محصولات آنها شده است!!
یعنی هر کس بخواهد تا آخر آذر ماه خسارت خود بگیرد اول باید محصول خود را بیمه کند بعد خسارت دریافت کند در غیر این صورت تاخیر در پرداخت خسارت همچنان ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که چندین ماه از موعد پرداخت خسارت کشاورزان گذشته است.
وعده پرداخت مشروط این خسارت ناچیز نشان از بی توجهی و بی اعتنایی به این قشر آسیب پذیر ،زحمت کش و تولید کننده است که مستقیما از سوء مدیریت دولتمردان تا بلایای طبیعی آسیب می بینند.
آیا واقعا حق کشاورزانی که در حفظ امنیت غذایی کشور نقش اساسی دارند این است که پرداخت خسارت ناچیز بعد از ماه ها تاخیر منوط به بیمه مجدد گردد؟
آیا کشاورزی حق ندارد که خسارت خود را بعد از ماه ها تاخیر دریافت کند و آیا این حق را ندارد در بیمه مجدد محصولات خود آزادانه تصمیم بگیرد؟
و این تصمیم دهن کجی به یکی از زحمت کش ترین اقشار جامعه نیست؟
بهتر نبود به جای صدور این بخشنامه سعی کنند با ایجاد جذابیت برای کشاورزان موجبات اقدام داوطلبانه آنها برای بیمه محصولات را فراهم‌ نمایند.
لذا جا دارد نماینده محترم شهرستان و مسولان نظام صنفی کشاورزی در این خصوص اقدام نمایند تا شاید بیش از این حق کشاورزان زحمت کش پایمال نشود.

✅آرامان نیوز👇
https://t.me/joinchat/AAAAADwVmEqwzZEYHgGl7Q

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات