کد خبر: 36028 | تاریخ انتشار: 22:50:04 - پنج‌شنبه 13 دسامبر 2018 | ۱ نظر | |

علت اصلی انتقادات تند و هجمه های سنگین علیه محمود عباسزاده چیست؟


 

مشکین سلام‌؛

علت اصلی انتقادات تند و هجمه های سنگین علیه محمود عباسزاده چیست؟

این پرسش را گاها حامیان آقای عباسزاده مطرح می کنند و خود را قربانی بد اخلاقی های انتخاباتی دانسته و ادعا دارند ایشان مستحق چنین تخریبی نیست.

🔹بنظرم هر فرد حق طلبی چه اصلاح طلب باشد یا اصولگرا بهتر است چرایی این ناهنجاری انتخاباتی یا اجتماعی _سیاسی را حداقل در خلوت خود جستجو کند و به قضاوت بنشیند.
بنده نیز بر حسب وظیفه اخلاقی و در حد توانم سعی در ارائه پاسخ به این سوال را دارم و امیدوارم صاحبان قلم و متخصصین امر با اصلاح و تکمیل مطالب راقم جهت پرداختن به این مورد انتخاباتی یاری رسانند.
🔸بررسی تخریب و انتقاد همه جانبه با همراهی اکثریت مردم ، نه به شخصیت ایشان مربوط است و نه ریشه در فرهنگ اجتماعی شهر ما دارد.بلکه یک پدیده نو ظهور اجتماعی بوده و برای بررسی آن باید چارچوب موضوع را مشخص و محدود کرد،زیرا قلمرو و دامنه مسائل و پدیده های اجتماعی گسترده بوده هم‌پوشانی بسیاری دارد.
بر همین اساس لازم میدانم ابتدا آن را با رویکرد جامعه شناختی تعریف کنم،زیرا طبق تعریف سی.رایت میلز در اثر ارزنده خود “پیمان جامعه شناسی” تعریف مساله اجتماعی را اینگونه بیان کرده اند

“وقتی مشکلی در تعداد وسیعی از مردم تاثیر دارد باید به ماورای افراد و از این رو به ساختار اجتماعی ،الگوی اجتماعی ،اقتصادی و سیاسی جامعه نظر افکنیم”
بنابراین ملاک مسله بودن پدیده ای در جامعه ، آزار دهنده بودن آن برای شمار زیادی از مردم است.جامعه شناسان بعد از میلز با الهام از وی،مساله اجتماعی را مشکلاتی تعریف کرده اند که با تعداد فراوانی از مردم ارتباط دارد که ناشی از علل اجتماعی _ساختاری است .همچنین مستلزم راه حل های اجتماعی _ساختاری است.
🔹حال با این تعاریف از مساله اجتماعی ، آیا عمل تخریب در این سطح یک مساله اجتماعی است؟
پاسخ این سوال مثبت است.
🔸طبق ادعای طرفداران آقای عباسزاده،ایشان مظلوم واقع شده اند و رقبای انتخاباتی با اعمال روش تخریبی و دادن القاب خشن دیواری بین ایشان و مردم ایجاد کرده و پیروز میشوند و این روح جوانمردی و عدالت را خدشه دار می کند.
طبق تحقیقات و بررسی سوابق دینی و مذهبی و یک عمر زندگی با مردم شهرم بر این باورم که مردم مشگین شهر همواره از مظلوم دفاع کرده اند ، کسی که در صحنه انتخابات برای جذب رای به بد اخلاقی متوسل شود گناه کبیره مرتکب شده.زیرا برای رسیدن به مقصود خود به ظلم متوسل شده است.و شخصی که مورد ظلم قرار گیرد مظلوم است ، مردم نیز فطرتا و وجدانا به سوی مظلوم گرایش دارند و درصحنه انتخابات به مظلوم رای خواهند داد.مردم مشگین شهر مردمی فرهیخته و دارای وجدان اخلاقی هستند و از ارزشهای اخلاقی حمایت میکنند پس در نتیجه هر کس در صحنه انتخابات، اخلاقی رفتار کرده باشد به وی گرایش دارند.حال چرا در این مورد پیروز میدان شخص مظلوم موضوع ما نبوده ؟ کاملا مشخص است.
🔹بنده معتقدم دلیل این اتفاق را باید جای دیگری فراتر از شخصیت آقای عباسزاده و فرهنگ اجتماعی شهر بگردیم.باید عرض کنم مظلوم واقعی نه تنها آقای عباسزاده نیست بلکه مردم مشگین شهر می باشند، زیرا طی دوره های متوالی بنا بر دلایلی قدرت حاکم بر روند برگزاری و تایید صلاحیت نامزدها عدالت جناحی و سیاسی را رعایت نکرده و یکی از بالهای سیاسی شهرستان چوب انحصارطلبی و کج سلیقگی را خورده و امکان حضور در رقابت را نداشته است.جریانی که همیشه رانت ویژه و مخصوصی برای شخص مورد نظرش در نظر دارد و شخص اقای عباسزاده نماینده آن سبک از مدیریت سیاسی در شهر می باشد.
🔸قشر جوان و احساساتی اصلاح طلب از انتخاب آزاد نا امید گشته و این حس نا امیدی و یاس نتیجه اش خشم و انزجار می باشد تا جایی که احساس میکنند شرایط از آنچه هست بهتر نخواهد شد و کسی نیز نمیتواند به داد آنها برسد به ناچار برای فروکش کردن خشم خود اقدام به تخریب زده و با حمایت از افرادی که نقطه اشتراک آنها فقط شکست جریان مقابل است دست به خودکشی سیاسی میزنند و با برهم زدن معادلات انتخاباتی جریان انحصارطلب را ناکام کنند.گاها این رفتارها بر گرفته از احساس نفرت و خارج از کنترل لیدرها می باشد.به اصلاح طلبان استمرار طلب نیز میگویند،زیرا وجود آنها باعث استمرار نظم و ثبات سیاسی می باشد.
حذف اصلاحات بروز خشونت را ممکن می کند.برای اینکه دچار چنین وضعی نشویم معتقدم باید اصلاحات را زنده نگه داشت و امید مردم را به اصلاحات حفظ کرد،حتی به قیمت عبور از اصلاح طلبان کنونی و ظهور اصلاحات جدید.
🔹بنده به عنوان یک شهروند ایرانی و معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهان استمرار ایران و حاکمیت جمهوری اسلامی هستم و هرگونه فساد، بی کفایتی ، بد اخلاقی را محکوم و ضمن دفاع از حقوق و کرامت انسانها تلاش میکنم اوضاع سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی شهر و کشورم توسط هر جریان لایقی رو به بهبودی باشد.
باور دارم باید اصلاح طلبان در کنار دفاع از حقوق خود اجازه سو استفاده نامشان را در راه هیچ هدف ی نداده و از حقوق رقبا نیز قاطعانه دفاع کنند تا شعار “زنده باد مخالف من ” را به مرحله عمل رسانده و پیش قدم در اصلاح این شرایط باشند
همچنین معتقدم اگر یک دهم هزینه و انرژی که آقای عباسزاده و حامیانش صرف تبرئه ومقابله به مثل میکنند در زمان مدیر کل سیاسی ، دبیری احزاب ، و فعالیت سیاسی _ژورنالیستی و امروز در قامت مشاور حقوق بشر اسلامی که همگی فرصتی جهت حرکت در راستای دفاع از حقوق بشر و آزادی عقیده و بیان و عدالت انتخاباتی برای آقای عباسزاده بود است قلمی برداشته یا قدمی جهت اصلاح و اصلاح طلبی نه به عنوان اصلاح طلب بلکه به عنوان حق طلب بر می داشتند قطعا پیروز میدان بودند.
🔸امیدواریم پس از سه دوره ناکامی و همچنین چشیدن طعم تلخ رد صلاحیت اقای احمدی نژاد الگوی سیاسی ایشان ، به این باور برسند که دنیا دار مکافات است و در این فرصت باقی مانده تا انتخابات بعدی دست به قلم شده و از توانایی های خود جهت احقاق حقوق مظلوم و احیای آزادی انتخاب قدمی بردارد و خواهان رقابت آزاد باشد.ما نیز عهد میبندیم بر حسب وظیفه و عادت حقجویان را تنها نگذاریم.
” عماد “

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " علت اصلی انتقادات تند و هجمه های سنگین علیه محمود عباسزاده چیست؟ " ارسال شده است.

  1. خیاوی گفت:

    اقای فرجی مزرعه خلفی بیزحمت یه تحقیق بکن ببین تخریب کننده اصلی عباسزاده است یا بقیه بزگوار بزرگترین بی اخلاقیها را در این چند دوره از انتخابات شخص …واطرافیانش به بقیه رقبا روا داشته اند ومردم فهیم مشکین شهر هم با تشخیص درست این امر تخریبجی را تنها گذاشته ان واین روال همچنان ادامه خواهد یافت علی برکه الله

ارسال نظر


آخرین موضوعات