کد خبر: 36045 | تاریخ انتشار: 17:04:14 - سه‌شنبه 18 دسامبر 2018 | بدون نظر | |

در حاشیه انتشار چگونگی برخورد تنی چند از نمایندگان مجلس

“ضرورت پرهیز از ناقوارگی در رفتارهای مدیریتی”


مالک رضایی 🖊

“ضرورت پرهیز از ناقوارگی در رفتارهای مدیریتی

گویی چاره ای به جز قاعده مند و قواره مند کردن رفتارها باقی نمانده است چرا که این شوخ سر بریده ی فضای مجازی بند زبان ندارد.
گذشت ،آن زمانی که حافظ می گفت ،افشای راز خلوتیان خواست کرد شمع ،شُکرِ خدا که سِرِ دلش در زبان گرفت .امروز سِرِ دلِ هیچ کسی در زبان نمی گیرد.
از سلفی پر ماجرای نمایندگان با فدریکا موگرینی تا رفتار بی قواره ی یک فرماندار در گلپایگان و درگیری توام با فحاشی نماینده ی سراوان با یک کارمند گمرگ و …جملگی در منظر و قضاوت عموم مردم است .اینها را که می بینیم به بسیاری از مختصات و ویژگی عصر جدید باید پی ببریم و طبعا عالمی دیگر بسازیم وز نو آدمی !
کجا در گذشته ای نه چندان دور، ممکن بود که یک مدیر، بیست و چهار ساعت بعد از رفتار بی قواره اش با خبرنگاری از سمت خود عزل شود و حتی عذرخواهی اش نیز موثر نیفتد ؟!
چه بسیار خبرنگارانی که از جلسه بیرون انداخته شده و صدایشان به صدایی نرسیده است .چه بسیار دوربینهای خبرنگاری که از دست خبرنگار ی گرفته و بر سرش کوبیده اند که حتی همسایه ی دیوار بدیوارش هم با خبر نشده است !
اما امروز هیچ مسئله ای بطور محض در محدوده ی کوچکی نمی ماند.از انتصاب خارج از قاعده ی فرزند وزیر و داماد رئیس جمهور به صدارت تا پر زدن پرنده ای در وزارت ،جملگی در معرض قضاوت و داوری مردم قرار می گیرد . لیکن در حالیکه هر نفس نو می شود ،دنیا ، اما مدیران ما گویی بی خبر مانده اند از نو شدن اندر بقا .
در فضای اطلاع رسانی امروز، حتی قدرتی در حد و اندازه ی امریکا هم قادر نیست ، از کار آن جوان گمنام سی ساله ای، ممانعت کند که با افشای شنود تلفنی امریکا، سران سه قاره از پنج قارۀ جهان را رویاروی هم قرار داد این مثالها و موارد مشابه آن از تحولی بزرگ در جهان ارتباطات، خبر میدهند!
بر این مثالها هزاران مثال دیگر هم می توان افزود که جملگی از بروز یک تحول اجتناب ناپذیر خبر می دهند و آن اینکه با ریه های موج دوم مدیریتی نمی توان در فضای موج سوم جامعه تنفس کرد .جامعه ی ما به نحو آشکاری از مدیرانمان پیشرو تر است و مدیرانمان باید بدانند که قرن بیستم سپری شده است و ساز و کار قرن حاضر ،متفاوت از قرن قبلیست.

در یک کلام ،تمدنی در حال رفتن و تمدنی دیگر در حال آمدن است و باقی این قصه را هم ای مطرب شریف ،زین سان همی شمار که زین سانم آرزوست

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات