کد خبر: 36052 | تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷:۳۸ - شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

در پی واگذاری کشت و صنعت مغان

تشریح آخرین وضعیت واگذاری کشت و صنعت توسط استاندار اردبیل

🔴تشریح آخرین وضعیت واگذاری کشت و صنعت توسط استاندار اردبیل

✅واگذاری کشت و صنعت بر اساس قانون وبه نفع منطقه است
استاندار اردبیل با بیان اینکه واگذاری کشت و صنعت مغان بر اساس اصل ۴۴ واگذار شده و لازم الاجرا می باشد، گفت: این مجتمع بزرگ با وجود ظرفیت و توانمندی اقتصادی خود بواسطه دولتی بودن نتوانسته تاثیر چندان مهمی در چهره اقتصادی منطقه و استان داشته باشد و تداوم وضعیت فعلی حیات و موجودیت آن را تهدید می کرد.

✅ واگذاری این بنگاه بزرگ اقتصادی به بخش خصوصی یکی از راهکارهای اساسی نجات، احیا و رونق آن می باشد و با این هدف مدیریت استان موافق این واگذاری بود هر چند که عملیات مربوط به این واگذاری از چند سال پیش مطرح بوده است.

✅ توافق مدیریت استان با این واگذرای به این معنی نیست که در استان به موضوع بی تفاوتی وجود داشته باشد، مسئولان استان در این باره بسیار حساس هستند و مطمئنا در واگداری آن احیا و رونق اقتصادی منطقه را مد نظر داشته و بر امور نظارت دارند.

✅ بهنام جو با اشاره به مسایل حاشیه ای برنده نخست مزایده شرکت کشت صنعت مغان افزود: با توجه به حساسیت مسئولان به سرنوشت کشت و صنعت مغان از همان ابتدا موضوع اهلیت برنده مزایده مورد تاکید و توجه بود و زمانی که مطمئن شدیم که خریدار از اهلیت و شایستگی لازم برخوردار نیست اقدام همه جانبه برای لغو این واگذاری صورت گرفت.

✅ لغو مزایده کار سختی بود و تلاش گسترده ای از سوی مدیریت استان و نمایندگان برای ثابت کردن عدم اهلیت و شایستگی برنده مزایده صورت گرفت و برای این امر از دستگاه قضایی و مقام های امنیتی هم کمک گرفته شد.

✅ مالک جدید کشت و صنعت توانایی اقتصادی و اهلیت لازم را دارد
استاندار اردبیل در باره مالک جدید شرکت کشت و صنعت مغان پس از لغو اهلیت خریدار اول گفت: مالک جدید این شرکت ‘یونس ژائله’ صاحب شرکت معتبر ‘شیرین عسل’ می باشد، وی از جمله کارخانه داران و صادرکنندگان موفق کشور بوده و در دهها کشور خارجی نیز به فعالیت اقتصادی مشغول است.

✅بهنامجو اضافه کرد: این فرد همچنین دارای تجربه در زمینه راه اندازی و اداره کشت و صنعت بوده و تصورم این است که می تواند موجب تحرک و پویایی مجتمع کشت و صنعت و دامپروری مغان باشد.

✅او اضافه کرد: ژائله نفر دوم مزایده برگزار شده توسط شرکت خصوصی سازی برای واگذاری کشت و صنعت مغان بوده و پس از ثابت شدن عدم اهلیت نفر اول به طور قانونی کشت و صنعت به او واگذار شده است.

✅استاندار اردبیل گفت: علاوه بر انجام تحقیقات دقیق و کافی در زمینه اهلیت ژائله، با وی دیدار و در جریان چند و چون طرح های توسعه ای وی در مورد کشت و صنعت مغان قرار گرفته ام.
بهنامجو با بیان اینکه اهلیت و شایستگی اقتصادی این فرد امری ثابت شده است،افزود: طرح های توسعه ای مورد نظر این فرد دورنمای خوشی برای کشت و صنعت مغان در پی خواهد داشت.
به گفته وی، عملکرد مجموعه تولیدی شیرین عسل در مجموع عملکرد موفقی بوده که ۱۶۰ نوع کالا در هفت کشور تولید می کند و به ۶۲ کشور هم محصولات خود را صادر می کند و هم اکنون صادرکننده نمونه کشور نیز می باشد.

✅بهنامجو بیان کرد: این سرمایه گذار می تواند در صنایع تبدلی لبنیات ، دامپروری ، کشاورزی و دیگر زمینه ها سرمایه گذرای کند تا اشتغال بیشتری هم در منطقه با اولویت جوانان مغان ایجاد شود.

✅استاندار اردبیل همچنین افزایش میزان تولیدات دامی، باغی ، بازسازی ، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و صادرات محور کردن این مجموعه را از جمله شروط واگذاری کشت و صنعت مغان عنوان کرد.

✅ قیمت واگذاری کشت و صنعت مغان بر اساس پیشنهاد برنده اول می باشد
بهنامجو با اشاره به برخی مطالب و ادعاها در باره واگذاری ارزان کشت و صنعت مغان بیان کرد: با اینکه مالک جدید نفر دوم پیشنهاد دهنده بوده، اما واگذاری بر اساس همان قیمت پیشنهادی نفر اول می باشد.

✅وی بیان کرد: بر خلاف برخی مطالب مطرح شده در باره ارزان فروشی، باید گفت که اینگونه نیز نیست، مبلغ پیشنهادی برنده مزایده رقم قابل توجهی است که اگر به استان تزریق شود می تواند موجب کمک به توسعه زیر ساخت های استان و منطقه شود.

✅بهنامجو بیان کرد: مردم هیچ نگرانی از این واگذاری نداشته باشند چرا که سرمایه گذار اشتغال زایی و رونق و توسعه این شرکت را متعهد شده است.

✅تعدیل نیرو در کار نیست، مالک جدید بدنبال افزایش کارگران کشت و صنعت است
استاندار اردبیل با رد برخی ادعاها در باره احتمال تعدیل نیرو و یا تزریق نیروهای غیر بومی به مجموعه کشت و صنعت گفت: مالک کشت و صنعت نه تنها بدنبال تعدیل و اخراج کارگران و کارکنان مجموعه کشت و صنعت مغان نیست بلکه وعده افزایش یک هزار و ۵۰۰ کارگر به تعداد کارکنان فعلی این بنگاه اقتصادی را نیز داده است

✅ زمین های کشت و صنعت قابل واگذرای و تغییر نیست .

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات