کد خبر: 36065 | تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳:۵۷ - دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | بدون نظر | |

جناب نوبخت .می دانیم چه می گویید .

مالک رضایی:
مالک رضایی 🖊

جناب نوبخت .می دانیم چه می گویید


ظاهرا بختیارانی همچون “نوبخت”، به اندازه ای که در فکر افزایش حقوق و دریافتهای نجومی عالیجنابان ، وزرا ، معاونین ،استانداران و …هستند به فکر قاطبه عمومی جامعه ، کارمندان ، بازنشستگان و سطح زندگی عامه ی مردم نیستند..
هر فرمول و راهکاری که در ازای افزایش پانصد هزار تومانی حقوق یک کارمند، چهار پنج میلیون تومن به حقوق آنان نیفزاید را بر نمی تابند .
گویی که در این روزهای پرمشقت اقتصادی که هشتِ جامعه در گروِ نُهِ آن است، آیه ی استقامت، فقط برای آحاد مردم نازل شده است و امثال ایشان ،تافته ای جدا بافته از این جامعه اند .
با چنین نگاهی عبور اقتصاد طوفان زده از امواجِ متلاطم تحریم های خارجی و ریخت و پاشهای داخلی به سختی متصور است و بدیهیست که چنین “ناخدایان” را در هدایتِ این کشتی ،کیاست ،اندکیست .
گیریم که مردم با درک شرایط اقتصادی موجود کمربندهای خود را هر روز محکمتر از دیروز، در صفهای طویل گوشت و مرغ منجمد و …. ببندند اما چه سازند با زیاده خواهی های چنین عزیز کرده هایی در عرصه های مدیریت اقتصادی کشور که به سطحی نازلتر از زندگی تمام عیار اشرافی برای خود رضایت نمی دهند ؟!

چنین نگاهی ما را به ساحلِ اطمینان رهنمون نمی سازد مگر اینکه اندکی به خود آییم.
در عرصه ی مقاومت اقتصادی، هیچ بانکِ کف زدن ناید بدر ،از یکی دستِ تو بی دستِ دگر !

در حالی که قاطبه ی عمومی مردم با کوچک کردن سفره های خود، هر روز و هر ماه در پی آنند که صورت خود را در مقابل بدخواهان و بیگانگان ،با سیلی، سرخ نگه دارند، دو قورت و نیم باقی بودن اشتهای سیری ناپذیر حقوق بگیران بیست سی میلیونی در این کشور سوهانی بر اعصاب آحاد جامعه است و در این میان، دوصد گفته ی آنها چون نیم کردار نیست. جامعه، آگاهتر از آنست که سخن آنان را ، با چند عکس و تمثال زیبا از ساده زیستیشان بپذیرد و باور کند.
چنانچه حرص و ولع آنان برای فربه سازی خود از برای عملکردهای اقتصادی رونق افزایشان است ،خوب است بدانند که بیلان کارشان، در چند سال گذشته ،جز تلاطم در بازار و بیدار کردن غول نقدینگی با افزایش بی رویه ی آن و انداختن آن اژدها بر جان مردم و آشفتگی در بازار ارز و بی ثباتی در قیمتها و ….دستاوردی برای مردم نداشته است. بهتر است به تلخی این بیلان با زیاده خواهی های خود عمق نبخشند.
آنها اکنون به کدامین دستاورد خود در مقابل اصلاحیه ی جزئی مجلس بر روی لایحه ی توام با تبعیض دولت در مورد افزایش بیست درصدی حقوقشان مقاومت می کنند و طالب افزایشی معادل بیست برابر افزایش حقوق یک کارمند برای خود و مدیران رده بالا هستند !؟
کدام بخش از آسمان به زمین می آید اگر امثال ایشان در مقابل افزایش پانصد ششصد هزار تومنی یک کارمند، به افزایشی معادل سه برابر آن برای خود رضایت دهند ؟!
در این میان،طرح موضوعاتی از قبیل حقوق قضات زحمتکش ، اساتید محترم دانشگاه ، توسل به مکانیسم مالیات و پنهان شدن در پشت این توجیهات، صرفا آدرس غلط دادن به جامعه است و مردم ،خوب می داند که چگونه در این انبار گندم می کند و گندمِ جمع آمده، گم می کند!

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات