کد خبر: 36211 | تاریخ انتشار: 22:23:03 - دوشنبه 23 مارس 2020 | بدون نظر | |

قانون اساسی را نقض نکنید! شانه ملت درد کشیده را زیر بار استقراض خارجی نبرید….


بر اساس اخبار منتشره، دولت در نظر دارد به بهانه کاهش قیمت نفت و هزینه های ناشی از کرونا مبلغ ۵ میلیارد دلار از صندوق بین المللی پول (IMF ) استقراض نماید این در حالی است که:
اقدام دولت بدون اخذ مصوبه مجلس خلاف قانون اساسی است چرا که بر اساس اصل ۸۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ” گرفتن و دادن وام یا کمک‌های بدون عوض داخلی و خارجی از طرف دولت باید با تصویب مجلس شورای اسلامی باشد. “

دولت محترم با واگذاری اوراق مشارکت به پیمانکاران (آینده فروشی) در واقع دولت های بعد از خود را گرفتار بدهی نموده و می نماید، حال با این تصمیم یعنی اخذ وام خارجی (به شرط تحقق) کمر دولت آتی و آینده ملت می شکند.

شاید زعم دولت محترم این باشد مجلس فعلی ، که در واپسین ماهها و هفته های آن قرار داریم در #قعر_امور است و شاید به جای کلیت آن یک نفر از هیات رئیسه تصمیم می گیرد!!

لیکن به عنوان منتخب مردم مشکین شهر برای مجلس یازدهم، به رئیس جمهور محترم پیشنهاد می کنم به هیچ وجه بدون اخذ مصوبه مجلس، قدم در راه استقراض خارجی نگذارد و اصل مصرح قانون اساسی را نقض نکند والا از همین آغازین روزهای افتتاح مجلس یازدهم با مشکل جدی مواجه خواهد شد!

خادم مردم مشکین شهر
محمود عباس زاده مشکینی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات