کد خبر: 36233 | تاریخ انتشار: 10:41:13 - دوشنبه 4 مه 2020 | بدون نظر | |

بازی سیاه و سفید

‍ جوابیه مطلب (سایه)
✍ علی جعفرزاده

ما نقد کرده ایم؛ شما نقد کرده اید و نقد خواهید کرد؛ فکر می کنید میدان نقد برای شما بسی فراخ است و یکه تازی می کنید؛ حرفی نیست اما …
اما وقتی می نویسید گوشه چشمی هم داشته باشید به اینکه ما هم بویی از نقد به دماغمان خورده است احیانا ، و حتی هنوز زخم تخریبهایتان التیام نیافته است.
عادت دارید بی نام و نشان بنویسید باز هم حرفی نیست اما…
اما سایه جان !
۱- هیچ وقت کسی نگفت آقای دکتر عباس زاده نرسیده به مجلس، رییس مجلس خواهد شد ، پس با فرض غلط ننویس
۲- انگار وقتی حرفی از جنس سیاست، مدیریت استراتژیک، نگاه به آینده، نظری جامع الاطراف مشتمل بر تحولات داخلی و بین المللی بر زبان و قلم دکتر عباس زاده جاری می شود شما را بدجور به حساسیت وا می دارد و به صد زبان می گویید که نگو! ننویس! بیا این ور میدان بازی کن! حالا چرا، خودتان می دانید و باز هم حرفی نیست اما …
اما صبر کنید تا تریبون مجلس یازدهم باز شود و مهر خاوران از افق مجلسیان جدید الورود سر بزند و نطق های دکتر عباس زاده به گوشتان برسد، بعد دست به کار شو.
۳- تاریکخانه کره شمالی ظاهرا برای شما به محل کاسبی تبدیل شده است و اگر مثلا کسی مثل دکتر عباس زاده تصویری از تنگنای حاکم بر آنجا را ارائه دهید فورا می گویید که آهااان ! شما می خواهید ایران را کره شمالی بکنید!!
یک جو جوانمردی که از شما مورد انتظار نیست اما…
اما خودتان بهتر می دانید که همین دکتر عباس زاده خودمان چندین بار در رسانه های بین المللی از تعاملات سیاسی و منطقه ای سخن گفته و از لزوم تغییر پارادایم حاکم بر تعاملات موجود و حرکت به سمت مناسبات درون زا و برون گرا سخن گفته است. کجای این اندیشه ی متعالی با گفتمان کره شمالی همسویی دارد؟ چرا دروغ می گویید؟

۴- سایه نشین سالهای دور و دراز! خلق واژه ها هنر دنیای سیاست است و گرنه مفاهیم همانند که بوده اند و هستند و خواهند بود‌. همان واژه «تدبیر و امید» را مگر بنفش رنگ نکردند؟ چرا دم برنیاوردید! بهتر نبود در عبارت « سیاست خارجی هوشمند بدون آمریکا » کمی تامل می کردید و عجله را قورت می دادید و بعد می نوشتید؟ شاید این واژه ها مفاهیم جدیدتری داشته باشند!
آقای نظارت اجتماعی! با تمام هجمه هایتان که بر پایه «دروغ بزرگ» استوار بود ، قافیه را باختید، اگر دوست دارید بر همین روال ادامه دهید چند صباح دیگر باز هم کیش و مات می شوید آنهم با مهره ای قدرتمند به نام «شفافیت»!
منتظر معجزه های این شاه مهره باشید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات