کد خبر: 4815 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵:۰۳ - جمعه ۲۹ اسفند ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

چهارم یا پنجم فروردین، روز توافق هسته ای؟/ ظريف: به روزهای پایانی رسیده ایم، اما لحظات بسيار دشواری است/ وزرای 1+5 تا ساعتی دیگر به لوزان می آیند

درحالیکه پیشتر ظریف گفته بود که تنها در صورتی که لازم باشد (برای توافق) ، وزرای 5+1 به لوزان می آیند، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای اعلام کرد که ساعاتی دیگر برخی از وزاری خارجه کشورهای 1+5 به لوزان خواهند آمد.

این منبع آگاه به خبرنگار «انتخاب» گفت: فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه امشب وارد لوزان می شوند و همچنین فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس نیز صبح شنبه (پس فردا) به لوزان خواهد آمد.

شمارش معکوس تا توافق هسته ای؟/ تا چهار روز آینده خبری از توافق هسته ای نیست/ وزرای 1+5 تا ساعتی دیگر به لوزان می آیند

به گفته این منبع ، هنوز حضور وزیران امور خارجه روسیه، انگلیس و چین قطعی نشده و شاید این کشور ها در سطح معاونان وزیر خارجه به لوزان حضور پیدا کنند.

این منبع نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای اضافه کرد: حضور این وزیران در لوزان بیش از هر چیز برای هماهنگی بین کشورهای 1+5 است.

چهارم یا پنجم فروردین، روز توافق هسته ای؟

در همین حال یک منبع مطلع به «انتخاب» گفت که عدم حضور وزرای چین و ، روسیه و انگلیس نشان از آن دارد که تا سه چهار روز آینده ، خبری از توافق هسته ای نیست.

منابع مطلع به «انتخاب» گفته اند که در صورت حل مشکلات فی مابین ، توافق هسته ای در چهارم یا پنجم فروردین به بعد، میسر خواهد بود.

ظريف: به روزهای پایانی رسیده ایم، اما لحظات بسيار دشواری است

ظریف به پرس تی وی گفت مذاکرات بسیار دشوار است.

به گزارش انتخاب، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به خبرنگار این شبکه گفت این مذاکرات بسیار دشوار است زیرا این مذاکرات بی نهایت پیچیده بوده است.

وی افزود: ما اکنون به آخرین روزهای مذاکرات رسیده ایم اما هنوز تا رسیدن به نقطه ای که بتوانیم بگوییم به تفاهم رسیده ایم، فاصله داریم. بنابراین ما هنوز لازم است کارهای زیادی انجام دهیم.

ظریف همچنین تاکید کرد تیم مذاکره کننده ایران حاضر است تا هر زمان که لازم باشد در لوزان باقی بماند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات