کد خبر: 5922 | تاریخ انتشار: ۹:۰۰:۱۶ - سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۶۸ نظر | |

نه سریر قدرت شیرین است و نه کنار ماندن از قدرت خوفناک، که سیاستمداری پای بر منافع ملی بگذارد / بگذاریم ملت رنجور از تلاطمات رهایی یابد

مشکین سلام، محمد بدری: 

اخیرا در همین سایت مطلب محمود عباس زاده با عنوان “حلیم قدرت در دیگ مذاکرات هسته ای” منتشر شد. محمد بدری در این خصوص مطلبی را به مشکین سلام ارسال کرده است که در ذیل به نظر خوانندگان عزیز سایت می رسد:

 


Untitledجناب آقای محمود عباس زاده

با عرض سلام و ادب و آروزی توفیق

مقاله جناب عالی را با عنوان “حلیم قدرت در دیگ مذاکرات هسته ای” که نقدی بر نتایج مذاکرات و تفاهم نامه لوزان مابین کشورهای 1+5 و جمهوری اسلامی ایران با تمسک به بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا بود مطالعه نمودم. در حالی که برای پاسخ به مطالب مطروحه شما مردد بودم ولی ملاحظه اتفاقات ناگوار و دردناک و معضلات و مصایب در جامعه که متاسفانه در سال های اخیر در اثر سوء تدبیرها و فرصت سوزی ها و سیاست های هیجانی داخلی و رفتارهای تنش زای خارجی رو به افزایش بوده است بنده را وا داشت مطالبی را خدمت شما و خوانندگان عزیز ارایه نمایم.

البته پر واضح است که حامیان چنین سیاستی ناپخته چاره ای جزء این ندارند چون زمانی که فضای سیاسی پر تنش تند و بحرانی نشان داده می شود آن هایی که هزینه شان بر فایده، احساس شان بر درک و بر افروخته شدن رگهای گردن شان بر محتوای صحبت شان برتری دارد ، میدان دار سیاست داخلی و خارجی می شوند. غافل از این که تعقیب هر نوع هدف در سیاست خارجی و موفقیت در مذاکرات علاوه بر اینکه باید متضمن تامین منافع ملی، ارتقاء توان مندی ها و عزتمندی کشور باشد به تناسب مقدورات و محذورات، امکان پذیری بر اساس داده های عینی و توازن بین آرمانها و واقعیتها شکل می گیرد نه بر اساس شعارهای بی پشتوانه و لفاظی های بی حاصل و ادبیات تهاجمی. طبیعی است در این میان هر چقدر کشوری از نظر توان داخلی قدرت مند، اقتصاد پویا و درون زا – صنعت و کشاورزی پیشرفته – بوده و انسجام درونی بین دولت و ملت از استحکام برخوردار و در حوزه منطقه ای و جهانی متحدان و همراهان بیشتری داشته باشد در رسیدن به اهداف خود با موانع کم تر و موفقیت بیش تری مواجه خواهد بود در غیر این صورت باید منتظر در جا زدن ها و شکست خوردن ها باشیم.

جناب عالی در قسمتی از مطالب تان دولت و مذاکره کنندگان را به عدم توجه به اقتصاد درون زا و اقتصاد مقاومتی متهم کرده اید ولی وقتی که دولتی وضعیت کشور را با رشد اقتصادی منفی نزدیک به 6 درصد، بدهی های کلان داخلی به پیمانکاران، بانکها و صتدوق های بازنشستگی، اخراج کارگران ورشکستگی اکثر تولیدات داخلی در اثر تحریم ها و سوء تدبیرها، تورم نزدیک به 50 درصد، انبارهای نسبتا خالی و ارزهای خارجی ناپایدار، کم شدن ارزش پول ملی، محدود شدن تولید و صدور نفت ایران به پایین ترین حد خود، گسترش فساد مالی و سر خوردگی نخبگان و کارشناسان و بی اعتمادی نیروهای اجتماعی تحویل گرفته است چه تناسبی با اقتصاد درون زا و مقاومتی می تواند داشته باشد. ضمنا جناب عالی کدام ملت و کشوری را سراغ دارید بدون تولید ثروت، کار بنیادی و اساسی برای ارتقاء جایگاه کشور و ملت خود انجام داده باشد. یا کدام جامعه ای را سراغ دارید با ایزوله شدن خود و بدون استفاده از ظرفیت های سیاسی، تجاری، مالی و تکنولوژی جامعه بین الملی مسیر توسعه و پیشرفت را طی کرده باشند؟ تاریخ کشورهای در حال توسعه چند سال اخیر از هنگ کنگ گرفته تا مالزی مبین و گویای این اصل اساسی می باشد.

در چنین شرایطی انسان یاد سخنان دن شیاپونگ رهبر و معماراصلاحات چین در اوج جنگ سرد و رقابت بین بلوک شرق و غرب می افتد که: چینیها برای ارتقاء و توسعه کشور نیاز به 50 سال صلح و مدارا با جهان است. ولی مثل اینکه در نظر برخی ها برای عقب ماندن از رقبا نیاز به 50 سال مخاصمه و تنش با جهان هستیم لذا به نظر می رسد که دغدغه نگرانی و دل مشغولی برخی بیش از آن که رفع نیازها و تخفیف آلام و دردهای جامعه و گشودن درهای نیمه بسته خارجی باشد به قفل شدن این درها و انباشته شدن این دردها می باشد.

آقای عباسزاده جنابعالی در قسمتی از یاداشت تان با ردیف کردن بندهایی از بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا در مورد نتایج و تفاهم نامه لوزان، آن را باعث خدشه دار شدن غرور ملی ایرانیان و منافع ملی دانسته اید. ولی بر فرض صحت که چنین نیست آیا شکستن غرور ملی جامعه ایرانی را فقط باید در حوزه مسایل هسته ای جستجو کرد؟ آیا غرور ملی ایرانیان و خانواده آنان زمانی بیش تر شکسته نمی شود که پدر و مادر یک خانواده با دعاهای شبانه، نجواها و زمزمه های سحر گاهی، آشفتگی و پریشانی روزانه پدر ناامید و پریشان، مادر دل شکسته و گریان، فرزند بیکار آشفته و عصیان سه ضلع مثلث غصه ها و قصه های درون خانواده را تشکیل دهند نامید از این که روزنه و مفری برای آینده شغلی فرزندشان پیدا نمایند. آیا بلوکه شدن نزدیک به 100 میلیارد دلار از دارایی ایران در بانکهای خارجی در اثر تحریم های چند سال گذشته، افزایش فقر و اعتیاد خانمان سوز، رکود شدید، پرداخت نشدن دست مزد کارگران، صدمه دیدن هویت جوانان و دانشجویان، تمایل متخصصان برای مهاجرت از کشور و خروج سرمایه های کلان از کشور و بلا استفاده ماندن بیش از 700 میلیارد دلار از ثروت و دارایی های ایرانیان مقیم خارج از کشور در جهت آبادانی و توسعه کشور جزء از بین رفتن غرور ملی نیست؟ آیا احتمال نمی دهید اصرار بر ادامه سیاست های نادرست گذشته و بعضا خلاف منافع ملی حتی جامعه مورد مطلوب جنابعالی را مورد مخاطره قرار می دهد؟ آیا راهبردها و سیاست گذاری های خارجی طی شده را دخیلی در گسترش این نابسامانی ها نمی دانید؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده ایم و علل آن را شناسایی نموده ایم که چرا در چشم انداز 20 ساله توسعه ایران که نصف آن سپری شده است جایگاه خودمان را در حوزه های مختلف علمی اقتصادی و تکنولوژی در خاورمیانه رتبه اول ترسیم کرده بودیم ولی همچنان در بسیاری از پارامترها و شاخص ها از کشورهای رقیب عقب مانده ایم؟

از این ها که بگذریم در قسمتی از نوشته هایتان سرور و خوشحالی مردم و تیم مذاکره کننده را به تیم فوتبالی تشبیه کرده اید که به خاطر پنالتی دادن به حریف از مردم درخواست و انتظار تشویق دارند. ولی باید بدانیم که دادن پنالتی های یکطرفه در تیم مذاکره کننده قبلی بود که با هر پنالتی و گل خوردن باعث حیرت و ناراحتی هواداران و تماشاگران شده اند و این ها در گذشته نه به خاطر هول حلیم به دیگ بلکه از هوس آجرپزی به کوره افتادند که متاسفانه خود و جامعه را سوزاندند. در پایان با یاد آوری این جمله که نه سریر قدرت آنقدر شیرین و ارزشمند است و نه کنار ماندن از قدرت به قدری پست بی ارزش و خوفناک، که سیاست مداری پای بر منافع ملی و زخم ها و آرزوهای واقعی مردم بگذارد. پس بهتر است اجازه دهیم این ملت رنجور و آسیب دیده از تلاطمات و نابسامانی های ناشی از سیاست خارجی هزینه زا و مذاکرات بی حاصل گذشته رهایی یافته مسیر آرامش و عادی خود را طی نماید هر چند در این مسیر دشواری هایی فراوری ملت ایران قرار دارد.

نظرات وارده در یادداشت ها لزوما دیدگاه مشکین سلام نیست.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۶۸ ديدگاه مطلب براي " نه سریر قدرت شیرین است و نه کنار ماندن از قدرت خوفناک، که سیاستمداری پای بر منافع ملی بگذارد / بگذاریم ملت رنجور از تلاطمات رهایی یابد " ارسال شده است.

 1. رستم فياضي گفت:

  اقاي بدري اگر وضععيت كشور در زمان تحويل به دولت روحاني چنين وضعيت اسف باري داشت آقاي روحاني با چه حسابي وعده داد كه در صد روز اول اقتصاد كشور را متحول و رفاه نسبي را در جامعه به صورت ملموس (نه روي كاغذ و آمار هاي تبليغاتي) ايجاد مي كند؟ اگر بدون مطالعه وضعيت كشور چنين قولي داده بود پس به عقلانيتش متاسف بايد بود اگر دانسته چنين قولي داده بايد به عرضه كاري و مديريتي اش متاسف بود اما هيچ كدام درست نيست آقايان از هول حليم به ديگ افتادند.

  • اقا شاهین گفت:

   دولت روحانی نه در صد روز اول بلکه در هفته اول افزایش قیمت ارزهای خارجی را مهار کرد و تا امروزارزش پول ملی نسبت به زمان تحویل دولت پایین نیامده . افزایش قیمت کالا و خدمات مهار گردید .امریکا و کشور های اروپایی و شورای امنیت تا بحال نتوانستند بر علیه ملت ایران تحریم و قطعنامه جدید صادر نمایند و..اقای فیاضی شعاع دید خود را افزایش دهید

 2. رستم فياضي گفت:

  رهبري هم در فرمايشات خود به تبريك گفتن هاي بي خود و نمايش سرور ملي كه قطعا به ضرر مذاكره است تذكر دادند آقاي بدري از حق نگذريم نظر آقاي مشگيني درست است دولت از هول حليم كم مونده بود به ديگ بيفتد شما ديديد اوباما بعد از سخنراني رهبري معظم دنده عقب گرفت والا نظر رسمي خود را در بيانيه گفته بود
  ضمنا طبيعي است آدم وقتي با بچه اش براي خريد يك كالا به فروشگاهي مي رود وقتي بچه در حضور فروشنده محكم به يك كالا بچسبد فروشنده گران قالب مي كند به نظرم حق با آقاي عباس زاده است به قول ترك ها دولت به سمت مذاكره خيلي ” هوتو گئدير” هوتي مي رود با اين اشتياق چيزي دستگير نمي شود و چهار سال فرصت براي رفع فقر و بيكاري نيز كه شما هم اظهار نگراني كرديد از دست مي رود و نهايتا علي مي ماند و حوضش!

  • دلی بالا گفت:

   رستم بئی!!رستم بئی!! بورژو بورژو!!
   آیا مفهوم صفر و منفی 6 درصد در رشد اقتصاد را میتوانید معنی کنید؟؟!!
   عزیز دل ئل قایدینا قالان برادر!! انگار شما در ایران تشریف نداشتید! یادتان نمیاد در اواخر دولت فخیمه عباسزاده بر اثر تحریم ها همه جانبه حتی شیاف استامینوفن هم پیدا نمیشد تا عوامل استرس زای ماتحت را التیام بخشید!!
   آقای محترم هیچ میدانید دفاع بعد از فامیل محترمتان بضرر ایشان خواهد بود!
   آقای محترم بخدا نمیدانم این عزیزانی که در دولت احمدی نژاد در مسند قدرت بودند و جز لاف و رجز و تفاخر و مبالغهگویی کار دیگری بلد نبودند با چه رویی و با چه منطقی از گذشته خود دفاع میکنند؟؟!!
   ایهاالناس بدانید و آگاه باشید امثال عباسزاد جز دهار و تصلف ( دعوی باطل) استعداد دیگری ندارند.

  • ایجاد دو میلیون شغل در یک سال چشم نخوری احمدی گفت:

   جناب فیاضی عزیز جهت اطلاع
   1- در مذاکرات چانه زنی روال کار است ضمن حمایت رهبری از مذاکرات و تیم مذبور رصد فرمایشات ایشان لازم و بسیار مفید است و همچنین اظهار نظر و نقد سازنده طیف های سیاسی مختلف . و حتی عده ای همچون جنابعالی و فرد محترم مطلوبتان که در به وجود امدن این بحران مقصر هستند . پس نگرانی رهبری از روند مذاکرات و همچنین پرسشهای بجای ملت را به نام خودتان که نگران مسایل دیگری هستید نزنید
   2- ای کاش در طی اون 8 سال که سر شار از پول باد آورده نفت بود شما اینقدر به فکر مشکلاتی که خودتان باعث آن هستید می بودید البته این حق شماست که از دولت مستقر مطالبه کنید و حتی زیر سوال ببرید .
   3- پیرو کامنت اولتان که فرمودین روحانی نباید قول میداد در صد روز چنان میکنم -ایشون یک برنامه صد روزه برای حل برخی مسایل و ایجاد تغییر اعلام کردند با اینکه اشتباه بود اما او توانسته تغییراتی در امور کشور ایجاد کند از جمله کند کردن روند تورم از 50 به 16 درصد روند راه اندازی کارخانجات ورشکست شده و تعطیل شده – ثبات قیمت ارز – ثبات نسبی بازار – انقلاب در امور سلامت و درمان و کاهش هزینه ها به 10 درصد شهری و 5 درصد روستایی – شروع خوب در سطح عمران کشوری از جمله عمران روستایی و پرداخت بدهی پیمانکاران هر چند با مشکل کمبود اعتبار مواجه هست – روند خروج از انزوای سیاست خارجی و قویتر شدن سیاست خارجی با نظارت کامل رهبر انقلاب و……… که در حوصله این کامنت نیست
   و در ضمن اینکه می فرمایید در عقلانیت آقای روحانی باید شک کرد عرض میکنم درسته روحانی و دولت او اشتباه کردند و نباید این بهانه را برای بهانه جویان می دادند . البته که در رصد اوضاع کشور قبل از انتخابات بسیار اشتباه کرد و بعد از پیروزی در انتخابات و وارد شدن در امورات کشور تازه فهمیدند که بر سر این مملکت چه آمده و عمق فاجعه این 8 ساله چگونه بوده است و همچنان که مستحضر هستید بسیاری از مسایل و مشکلات بغرنج به وجود امده صلاح نشد مطرح بشود که در ایجاد فضای یاس و نا امیدی در جامعه بسیار موئثر بود. آری عقلانیت روحانی مشکلی ندارد بلکه چنان امور کشوری در این 8 سال مخفی و بسته نگه داشته شد که افرادی همجون روحانی هم از واقعیت این مشکلات بی خبر بودند همچنان که من شما بیخبر بودیم و هر روز بعد تازهای از آن منتشر می شود بیش از مزاحم نمیشوم. و من الله توفیق

   • فتحعلي قلي دوست گفت:

    شما كه اينقدر خوب و جدي مي نويسي بعيد مي دانم اسم نداشته باشيد چرا از پس نقاب بيرون نمي اييد؟ دور از ساحت شما به اين كار مي گويند “نفاق”! خوشحالم كه براي توجيه ناكارآمدي دولت محترم اعتراف مي كنيد كه دولت در تحليل شرايط قبل انتخاب اشتباه كرد حال به اين سئوال جواب بدهيد از كجا معلوم كه بعد از تشكيل دولت اشتباه نمي كند ؟ اما نكته ديگر اينكه تمامي مواردي كه جسارتا بايد بگويم لق لقه مي فرماييد مطالب تكراري يك سري روزنامه هاست در واقع حرف جديدي توش نيست ثانيا در تخريب مشگيني تمام استناداتتان عملكرد كلي دولت تهم و دهم است در حالي كه مشگيني در آن دولت مدير مياني يعني مدير كل سياسي وزارت كشور بود كه تازه در سال ٩٠ هم استعفا داده و بيرون رفت اگر او را با اون پست متوسط به اندازه يك دولت مي دانيد و انتظار داريد در ازاي عملكرد هشت ساله يك دولت پاسخگو باشد صرف نظر از تمام انتقاداتي كه به دولت احمدي نژاد وارد بوده و شايد بخشي از انها نيز درست باشد بايد بگويم پس وزن مدير كل سياسي مشگين شهري كشور به اندازه ريس دولت يا همان ريس جمهور بوده است شما با اين ناشي گري غير مستقيم مشگيني را تبليغ مي فرماييد.

    • بعد از هدفمندی یارانه ها دیگر در کشور فقیری پیدا نخواهد شد چشم نخوری احمدی گفت:

     جناب قلی دوست الله داوانی کسین . امر میفرمایید که اعتراف به اشتباه دولت روحانی کردم که کاملا صحیح می فرمایید (مثل من لق لقه نمیکنید ) ما مثل شما عزیزان هاله نور و معجزه هزاره نمی پرورانیم و در نقد انتقاد به این دولت کوتاهی نمیکنیم . پس این نشان از منطقی بودن طرفداران این دولت می باشد . ریس جمهور فعلی نه با عالم ما ورا ارتباط دارد و نه عقل کل هست بر خلاف احمدی شما . اشتباه این دولت را بر سرش میکوبیم تا چموشی نکند و به درد ملت برسد .
     در ثانی ما که از روزنامه ها و و مجلات مطلب عاریه گرفته اینجا می نویسیم شما هم حتما اصلا روزنامه نمیخوانید و تلویزیون هم نگاه نمیکنید خوب قبول برادر دعوا چرا
     و ما را چه به جناب عباسزاده عزیز
     و این شما عزیزیان هستین که ایشان را چهره ملی عنوان کردین حالا شما ایشان را تخریب می کتید یا دیگران
     اگر این مطلب ما تبلیغ آقای عباسزاده است خدا شکر که با ایشان نزاع شخصی یا خصومتی نداریم و این هم شاهد آن هر آنچه جنابعالی بنویسید من جواب نخواهم داد شما هم حق دارید یک کامنت در جواب من بگذارید ایام بکام

     • فتحعلي قلي دوست گفت:

      دوست بي نامم مجددا سلام
      بنده بر خلاف ادعاي شما هيچ نقدي به دولت مستقر فعلي نديده ام شايد هم دليلش اين باشد كه به قول شما روزنامه نمي خوانم و تلوزيون نمي بينم بنده توفيق و درجه ديدن هاله نور را نداشتم ولي وقتي آقاي روحاني در سخنراني مشهد خود ادعا كرد كه از ركود عبور كرده ايم و در بهمن ماه هم ادعا كردند كه نرخ تورم صفر شده و اين يك معجزه است دلم به حال خودمان و كشورم سوخت! و گفتم كجايند آنهايي كه هاله نور را ده سال است لق لقه مي كنند چرا كسي به اين شيخ حقوق دان تحصيل كرده انگليس نمي گويد تورم با معجزه صفر نمي شود ؟
      دوست بي نام من ! حالا كه اين روحيه را داريد ضعف هاي دولت روحاني را چكش كنيد و بسرش بزنيد تعصب و قبيلگي را كنار بگذاريد و اگر نقدي بر عملكرد اقاي مشگيني در جايگاه استانداري و اداره كل سياسي وزارت كشور و يادداشت ها م مناظره هايش داريد مستندا استخراج كنيم و با هم به سرش بزنيم ولي مي بينيد كه الان چون مشگين شهري است اينجوري بي رحمانه به سرش مي زنيد ! البته اين هنر و معرفت مردم است كه از برخورد متعصبانه جماعتي سياسي كار به حقانيت عباس زاده مي رسد .

    • همت گفت:

     مگر دولت نهم و دهم وزن داشت مگر احمدی نژاد لیاقت ریاست جمهوری را داشت ..اگر مجموعه ان دولت ها و زیر مجموعه های انها و افرادی مثل عباسزاده که مهره کوچکی از مهره های ان دولتها بودند عرضه داشتند این همه بلا به سر مملکت ایران نمی امد.

 3. یعقوب گفت:

  باسلام مقالات قبلی ایشان را بنده مطالعه نمودم سطح مقالات واطلاعات ایشان انصافا در ردیف زیبا کلام وشاید می ترسم بگم از ایشان هم بالاتر می باشد مشکین سلام بی نهایت سپاس لطفا بیوگرافی ایشان را در سایت درج کنید بیشتر بشناسیم . اطلاعات دقیق،قلم،ادبیات ،سیاست، صداقت،وادب……،همه وهمه در این مقاله موج می زنه .خیلی عالی…………………………………………………………………………………………………….بود سپاس

 4. ی-ع گفت:

  جناب رستم فیاضی عزیز از مطالبی که نوشتید باان اسم کامل خود مشخص است که د ر ان اشفته بازار چیزی عایدتان شده یا خواهد شد بعضی ها به جیبشان وبعضی ها به مملکتشان،همه در حد وسع توانشان،از شما نیز سپاس

 5. رحیمی گفت:

  آقای بدری با نوشتن سه ضلع مثلث غصه ها وقصه های درون خانواده ودر مقابل فرصت سوزیهای داخلی طوفان در درونم بپا کردید ولی برادر سریر قدرت برای بعضیها آن قدر شیرین است حاضرند منافع جامعه را در پای خود قربانی کنند

 6. رحیمی گفت:

  آقای بدری نوشته اید که کدام جامعه را سراغ دارید بدون استفاده از ظر فیتهای جهانی رشد وتوسعه پیدا میکند ولی از دیدگاه دلواپسان کره شمالی میتواند باشد که در تلویزیون جمهوری اسلامی هم نشان داد که علف می خوردند!!؟

 7. رحیمی گفت:

  آقای رستم فیاضی شما احساس میکنید که مذاکره کنندکان که جز متبحرترین نیروهای وزارت خارجه میباشند این موصوع را نمی فهمند ولی شما وعباسزاده درک میکنید وضمنا شما فکر میکنید که غربیها از وصعیت اقتصادی مملکت بب خبر هستند

 8. سید محسن فتاحی گفت:

  قلم زیبا وشیوا شما مرا یاد قلم سحرانگیز پروفسور عبدالکریم سروش انداخت

 9. رستم فياضي گفت:

  سلام دوست عزيزم جناب اقاي بدري
  بنده شما را از خوشفكر ترين و مودب ترين و دلسوزترين بچه هاي مشگين شهر مي شناسم انصافا قلم خوبي هم داريد منتها اين يادداشت و برخوردت را نپسنديدم به چند دليل :
  اولا روزي كه همين يادداشت آقاي مشگيني در كيهان چاپ شده سه مقاله ديگر نيز با همين موضوع در همان روز نامه چاپ شده است چرا شما از چها مقاله ملي فقط مقاله اي كه به قلم آقاي عباس زاده مشگيني است را انتخاب كرديد؟ آيا اين برخورد سياسي و به خاطر مصالح انتخاباتي شما نيست؟
  دوما اگر نقدهاي آقاي مشگيني اساسي نداشت خود آقاي زيبا كلام جواب مي دادند ولي مي بينيد كه اساسا به نقدهاي مشگيني جا خالي دادند!
  سوما آقاي مشگيني از اساس با مذاكره موافق بوده وخودش هم اهل و استاد مذاكره است و تمام حرفش اين است كه مذاكره را طوري پيش ببريد كه منافع ملت تامين و تضمين شود اشكالاتي هم كه گرفته كاملا بجا و تعيين كننده است .
  رابعا شما واقعا به كدام فراز از مطالب ايشان نقد داريد ؟ به نظر مي رسد نقد دوستان قبل از اينكه به منطق اقاي مشگيني باشد به خاطر مشگين شهري بودن آقاي مشگيني است
  اگر عرايض بنده رنجيده خاطرتان كرد پيشاپيش پوزش مي طلبم.

 10. asadpoor گفت:

  پخش معرفی مشکین شهر از شبکه خبر 27فروردین 94
  فوق العاده زیبا
  از دقیقه 07:02 به بعد
  تماشای آنلاین از سایت آرشیو صدا سیما در لینک زیر:
  http://easymedia.iranseda.ir/LightBox/?ch=6&d=4/16/2015%2010:30:00%20AM&t=10:30

 11. فتحعلي قلي دوست گفت:

  سلام به همشهريانم در مشگين شهر
  بنده انعكاس نظرات آقاي عباس زاده مشگيني را در بيش از يك صد خبرگزاري و سايت ملي و استاني رصد كردم و تقريبا غالب كامنت ها را نيز بررسي كردم كه به نظر مي رسد جامعه دانشگاهيان و نخبگان كشور از نظرات آقاي مشگيني استقبال و استفاده مي كنند واقعا برايم جاي تعجب است كه چرا رقابت هاي انتخاباتي چشم انصاف برخي از همشهريان ما را بسته است با ابراز احترام به اقاي بدري بايد بگويم مطمئنم مردم اصيل و با معرفت مشگين شهر انگيزه اينگونه نوشتارها و كامنت هاي تخريبي در واكنش به مطالب آقاي مشگيني را مي دانند و مي دانند كه اين برخورد با مباني اصلاح طلبي نيز منافات دارد

 12. ی-ع گفت:

  اصلا این مشکینی کی ،اینقدر به ایشان پرداخت می کنید اگر فراموش شوند به نفع ایشان است

 13. ...... گفت:

  آقاي فياضي اين تحليلت منو داغون كرد عمو.يا از اين مردم نيستي يا نفست از جاي گرم بلند ميشه. به هرحال بايد هم دلواپس رانتها واختلاسهاي اون 8سال نكبت باشي.طبيعيه

 14. نریمان احمدی گفت:

  جناب رضایی بروید به جان آقای عباس زاده دعا کنیددو ماه بود سایت بی رونقتان کم مخاطب شده بودبایدکاری میکردیدمجبورشدیدبه پروپای آقای عباس زاده بپیچیدتاسایتتان رونق گیرد. ثانیاجناب رضایی شماکه نقدآقای بدری رابه مقالات آقای عباس زاده منتشرمیکنیدچرااصل مقالات ایشان رامنتشرنمیکنید چراچرا؟؟؟ثالثاشمابرای رونق سایتتان میتوانستیدازمناظره اخیرایشان بادکترزیباکلام دردانشگاه بین المللی امام(ره) استفاده کنیداماظاهراغول حقدوکینه بدجوری چشم عقل ومنطقتان راکورکرده است.آقاجان نقدمردبزرگی چون جناب آقای عباس زاده رابزرگان درسطوح ملی وانهید.شما به مسایل این ده کوره بپردازیدسنگینترید.

  • قازالاق گفت:

   من برای این که ببینم ادعای شما چقدر صحیح است رفتم و با استفاده از ادرس http://www.1abzar.com/abzar/alexa.php#1abzar رتبه سایت های خبری مشکین را به دست اوردم
   1- مشکین رسا اکنون: 5999
   2- خیاو نیوز: 6927
   3- ایلقار نیوز 7418
   4- وراوی 8681
   5- مشکین سلام: 10547
   6- مشکین فردا: (حامی عباسزاده) 19582
   7- کیهان مشکین: 21694
   حال ببینید کدام یک بی رونق است. سابقه تاسیس را هم در نظر بگیرید. من بر این اساس می گویم اتفاقا سایت حامی عباس زاده بی رونق است. اگر قرار بر رونق سایت ها به خاطر عباس زاده بود که اکنون سایت حامی وی باید رونقی روز ا فزون می داشت. این ها باید به رونق سایت خود بیندیشند. آمار چیز دیگری می گوید. لینک اصل مقاله هم که من دیدم در این مطلب هست پس چرا دروغ می گویی؟

   • خیاوی گفت:

    در ادامه و تکمیل نظر شما صلاح دونستم تجربیات خودمو در اختیار خوانندگان قرار بدم. بنده زمانی که در شیراز درس میخواندم رفیقی داشتم که یک سایت سراسری دانلود موزیک (چه برسه به یک سایت محلی) با چند نفر راه انداخته بودن. سه نفر صبح تا شب فقط تو سایت بودن بنده خدا ها بعد از نزدیک دو سال فعالیت و پول خرج کردن رتبشون زیر 15هزار نیومد بالاخره مجبور شدن رو بیارن به خرید بازدید…

   • نریمان احمدی گفت:

    آقای رضایی چراچنین برآشفته ای.گورسنن کنده نه بلدچی عمو.تعداد ونویسندگان کامنتهای مربوط به خبر جناب عباس زاده را مقایسه کنید باکل کامنهای خبرهای سایت نه چندان مشعشعتان.اگربه چشم ظاهرهم ببینید میبینید که خبرهای ایشان باحساسیت بسیاربالایی تعقیب میشود.آقای رضایی کارهای خاله زنکی نکنید بفرماییدچرا اینهمه مناظره ومقاله درروزنامه های رسمی وصدا سیما پخش میشود هیچکدام فشارتان رابالا نمیبرد جزمباحث مربوط به عباس زاده؟؟؟؟بجز اینست که ایشان همشهریتان است.چرا مناظره مهدی محمدی درشبکه خبررادراین باب نقدنکردید.یامقالات دیگری ازاین دست.احتمالا ایشان درانتخابات مشگین شرکت نخواهندکرد.خودتان رادرمظان اتهام قرارندهیدکه خدای ناکرده دم جیبتان ازسوی برخی معلوم الحالین بخاطرمسایل انتخاباتی چرب شده است.

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   من در ان هشت سالی که اقای احمدی نژاد و هم مسلکانشون بر سر مسند قدرت بودند به نتیجه ای مهم رسیدم و ان این بود که منطق طیف احمدی نژادی را میتوان فقط و فقط در یک جمله و مثل ترکی خلاصه کرد وان این است…………………………… نجه سن قانمیام قالاسان یانا یانا …..روز خوش

 15. نامدار گفت:

  آقای فیاضی اتفاقا مطالب آقای عباسزاده ایرادهای دیگری هم دارداولا ایشان به جای اینکه بیانیه مشترک نماینده اتحادیه اروپا وآقای ظریف را معیار نقد خود قرار دهد بیانیه وزارت امور خارجه امریکا را برای خود حجت قرار داده دوما در مقاله اش از ستاده وداده صحبت کرده ولی دل مبارکش نیامده یک مورد از ستاده ها به نفع ایران را ذکر کند سوما ایشان عالمترین وعاملتریت نیروهای وزارت امر خارجه که خاک خورده این وزارت هستندساده تصور کرده که ازهول حلیم به دیک می افتند .البته آقای بدری خیلی با ظرافت جواب داده که عدهای در گذشته ازهوس آجر پزی به کوره افتادند آقای فیاضی وجناب عباسزاده آیا این را باور ندارید؟پس برید وضعیت مملکت را مجددا مطالعه بفر مایید

 16. ارزو گفت:

  آقای قلی دوست انصاف داشته باشید کدام قسمت مقاله آقای بدری حتی کوچکترین تخطه ویا بی احترامی ویا تخریب داشت وضمنا ایشان در تمام قسمت یا لفظ جنابعای ویا صفت جمع شما را برای اشان به کار برده البته بسیار محترمانه دیدگاه ایشان را نقد کرده لذا خواهش می کنم با خیال راحت جنابعالی وآقای نریمان احمدی دوباره بخوانند برای هردو بزرگوار آرزوی سلامتی دارم

 17. خیاوی گفت:

  زمانی که بازتاب مناظرات ایشون در کل کشور اینقدر گسترده باشه معلومه که هرکسی رو وسوسه میکنه از قبل ایشان به یه اسم و رسمی برسن

  • مهدی یار گفت:

   من پیشنهاد میکنم به اقای عباسزاده دیدگاهشان را تغییر بدهند مشاورانشان از جمله حاج علی ام … خوب مشاور نمیدن به ایشان الان شرایط یه جوری هست هیچ کس از طرفداران دولت قبل حاظر نیست از رئیس شان حمایت کنند معاون اولشان را دیدین و همشون به مصاجبه ها و مناظره های رسانه ای پاسخ منفی میدن به این خاطر شرایط مناظره و مصاحبه برای ایشان (شما)فراهم هست و فکر نکن مناظره با صادق زیبا کلام تو را تو شهرستانمان محبوب میکند یه کمی عمیق فکر کنید اگر میخواهید ری بیاورید . نشنیدید طرفدار دوره قبل شما تو مشهد چی گفت این سنگ محمود را به سینه ات نزن تو هم بیا با مردم هم رنگ شو تا مردم احساس کنن دردشان را لمس میکنین

 18. نریمان احمدی گفت:

  اگرچه دراحادیث هم آمده است که دانشمندان درشهرخود غریبنداماخدا خیرت دهدمشگین سلام؛حداقل هستی که عقده ایها وتنگ نظران شهرم درتو خودی نشان دهنداگرنبودی که این جماعت ازانباشتگی فحش و نقدهای درپیتی بایددق میکردندباباجان شایداین آقای عباسزاده مورد غضب اروپاوآمریکا وجنایتکاران دنیا وبعضی همشهریانشان،درانتخابات شرکت نکردند که ازالان خودتان رابه آب وآتیش میزنید.مشگین سلام جان ازگفته خودت وام میگیرم:جان مادرت بخاطررقابت انتخاباتی باسیاستکاری پای بر منافع ملی نگذار/ بگذار مردم رنجور روستایت از تلاطمات رهایی یابد.

 19. farshid گفت:

  اقای بدری برای شما خیلی زوده.تمام سخنان دولت تدبیر و امید از بیخ دروغ بود و هست

 20. آهو گفت:

  آقای خیاوی معلوم است که سخنان کدام دولت دروع میباشدنیازی به قضاوت شما نیست مردم وخوانندگان خوب میدانند در کدام دولت ثروت بی زبان مردم به تاراج. زده شد ودر ضمن وقتی در یک مناظره دکتر زیبا کلام باشد دانشجویان هجوم میآورند این آقا وطرفدارانش فکر میکنند به خاطر ایشان است البته به عنوان همشهری برای ما محترم است ومورد دیگر کهآقای کامنت گذار به نام رفیق هم بزرگ نمایی وهم مظلوم نمایی نکنید

 21. سینا گفت:

  در تایید مقاله عباسزاده همین بس که دلار به 3600 تومان نزدیک شد و شاخص کل بورس به 68000 واحد سقوط آزاد کرد. آقای بدری بازخورد جامعه در این اعداد دیده می شوند نه جوابهای من و شما. فکر می کنم سابقه بلند عباسزاده در بالاترین پست های سیاسی کشور دید وسیعتری نسبت به من و شما در اختیار ایشان قرار داده است

  • دهاتی گفت:

   خداوند نیامرزد کسانی را که باعث و بانی کاهش سرمایه مردم به یک سوم شدند .خداوند نیامرزد کسانی راکه با کوته بینی خودشان دلار را به مرز 4000تومان رساندند .خداوند نیامرزد کسانی را که دانسته ویا ندانسته از سیاست های غلط و ویرانگر هاله نور دفاع کردند و می کنند.امین

 22. مهدی یار گفت:

  زنده باد اقای بدری اقای عباسزاده فعلا متوجه کار اربابشان نشده با اینکه اربابشان متوجه خراب کاری هاش شده ولی هنوز این همشهری ما دست از لجاجت برنداشنه البته مردم فهیم مشگین شهر جواب ایشان را در اسفندماه می دهد متاسفم براش نتیجه کار اربابشان برای مردم اثبات شده ولی هنوز خودشون را به اون راه زده نمیدونم چرا

 23. علی گفت:

  با سلام نمیدانم این سیاسیون رده بالی مشکین هم ایشون را با ریس دولت دهم و نهم اشتباه گرفتند بابا ایشون مدیر کل سیاسی بودند یعنی از معاون یک وزرات خانه هم پست ایشون پاینتر چرا همه کاستیهای دولت قبل رااز ایشون مطالبه میکنید یادتون نرود ایشون اصلا عضو هیات دولت نیز نبودن پس طبعا نمتوانند در هیچ یک از مصوبات دولت نقشی داشته باشد اگر میخواهید ایشون را نقد کنید پس عملکرد ایشون را در چند سال اخیر مطالعه کنید چرا تحمل دیدن پیشرفت یک جوان همشهری را ندارید اگر دین ندارید لا اقل ازا ده باشید

 24. بایرام گفت:

  آقا سینا دید وسیع داشتن به خاطر پست ومقام نیست بلکه با افزایش معرفت وبینش سیاسی وبا درد مردم بودن است .نویسنده هم نه به عباسزاده بلکه به دیدگاه هسته ای ایشان ایراد گرفته است واثراتی را که با سیاستهای گذ شته به وجود آمده در مقاله اش ردیف کرده لذا اگر قادر به نقد مطالب نو یسنده هستید نظرتان را مر قوم بفر مایید.

 25. Ata گفت:

  با سلام و درود به همه دوستان عزیز
  و تقدیر و تشکر از تحلیل آقای بدری عزیز
  به نظر من دیدگاهها و نظرات آقای عباسزاده تاریخ مصرفش گذشته وبرای دولت قبلی که تحریم ها شروع نشده بود و اوضاع و احوال مردم نسبت به این زمان خوب بود خوب بود ولی الان هم دولت تغییر کرده وهم مردم خسته شدند و مهمتر از همه رهبر مون حضرت آیت الله خامنه ی نیز تولید و استفاده از سلاحهای هسته ای را حرام اعلام کردند پس چه لزومی دارد چیزی را که لازم نداریم واسه خودمون وملتمون غرور و غیرت تعریف کنیم و فشارشو طبقات پایین جامعه ببینند و فقط میتوانم بگویم که
  بقول دکتر شریعتی کورتر از آن هایی که نمی خواهند ببینند وجود ندارد.

 26. علی گفت:

  با سلام و درود جناب آقای بدری تحلیل و فرمایشات شما کاملا درست و حرف دل این مردم رنجور میباشد که به خاطر بی لیاقتی دولت قبلی بیچاره شده اند افرادی هستند که همیشه میخواهند مردم دستشان را بسویشان دراز کند و غرور ملی ومنافع ملی شعاری بیش نیست.

 27. رامش گفت:

  از اینکه مسایل وناگواریهای جامعه را سلیس وروان و با حفظ حرمتها نوشته اید جای تشکر دارد

 28. روستایی گفت:

  اقای بدری! کسانی که از ابشخور کیهان اب می خورند و یا چشم و گوش و فکر بسته از اربابان خود دستور می گیرند .ودر جمع مشاییها ورحیمی ها ومرتضوی ها معنی و مفهوم پیدا می کنند.نیازی به جواب دادن ندارند.شما با خلوص نیت با چنین مهره های سوخته ای بر خورد می نمایید و از صمیم دل و با افکاری مستقل منافع ملی و مملکت را به او متذکر می شوید .اما بدانید جواب دادن به اینها اب در هاون کوبیدن است.به افرادی مثل او یادداده اند تا فکر کنند مرغ فقط یک پا دارد.

 29. حسین باقرنژاد گفت:

  سلام دوستان،
  بنده در سال 64 مسئول جهاد سازندگی خدافرین بودم، در یکی از روستاها پیر مردی از من پرسید: پسرم ، میگفتند اختلافی بین مجتهد و شاه پیش اومده، انشاالله که اختلافشون حلّ شده !!!
  حالا در شرایطی که از نحوه مذاکره دوران محمودیّه، حتی خود ایشان و سعید جلیلی هم دفاع نمیکند،، تخطئه کردن و تسخیف توافق لوزان، “” که البته پاک کردن گنده گویی های آن دوران است”” ،، مرا یاد خواب و بیخبری آن پیر مرد انداخت.
  (البته انشششششاالله که از بیخبری باشد و غرض نباشد!!!)

  • روستایی گفت:

   حسین اقا(همکار قدیمی)!من هم چند ماهی ان طرفها بودم قبل از 64در سای 64 به پایتخت رفتم ازبابن کامنت منطقی شما سپاسگزارم .از طریق سایت مشکین سلام برای شما درود می فرستم

 30. سعید قنبری گفت:

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد بزرگوار جناب آقای بدری

  جا دارد از استاد بزرگوار آقای بدری، بابت نگارش این مقاله تقدیر و تشکر کنم. لازم می دونم که چند نکته ای را بیان کنم.

  اولا، در شناختن ماهیت کشورهای 1+5 خودمان را فریب ندهیم،امریکا همان کشوری است که بعد از انقلاب اسلامی بیشترین ضربه را به جمهوری اسلامی ایران زده که لغو تحویل هواپیماهای جنگی و حمایت از عراق در جنگ هشت ساله تنها قسمتی از دشمنی های آمریکا نسبتبه ملت ایران هست.
  در کنار آمریکا، کشور آلمان در زمان جنگ با تحویل سلاح های شیمیایی به صدام ضربات سنگینی به نیروی انسانی ایران وارد کرد.
  فرانسه هم نخواست از سایر کشورهای غربی عقب بماند به همین خاطر، با حمایت های اطلاعاتی و تحویل جنگنده های پیشرفته، دشمنی خود را با انقلاب اسلامی ایران نشان داد.
  اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که کشور های غربی همیشه به اشکال مختلف دشمنی خود را با ملت ایران و انقلاب اسلامی نشان داده اند حال که مذاکرات هسته ای به مرحله حساسی رسیده امیدوارم که مذاکره کنندگان ایرانی با درک این واقعیت بتوانند از حقوق ملت ایران در جوامع بین المللی دفاع کنند و شان و منزلت ایرانی حفظ شود

  دوما، همانطور که مقام معظم رهبری در اکثر سخنرانی های خود اشاره کردند یکی از اصلی ترین هدف ایران از مذاکرت، لغو یکباره تحریم ها است که امیدوارم با لغو تحریم ها شاهد رشد و شکوفایی اقتصاد کشور عزیزمان باشیم

  سوما، در بخشی از مقاله، حضرتعالی به وضع بد اقتصاد در زمان تحویل دولت یازدهم اشاره کردید. اینجانب میخواهم سوالی از حضرتعالی بپرسم
  آیا کشوری که از سوی اکثر کشورها به اشکال مختلف مورد تحریم قرار گرفت می تواند اقتصادی بهتر داشته باشد؟
  واقعیت این است که هیچ کس نمی تواند وضع بد اقتصاد در دوران دولت دهم را کتمان کند اما باید کلاه هایمان را کج گذاشته و سخن حق بگویم. دولت دهم در کنار نواقصات، نقاط قوت هم داشت که باید به این ها هم اشاره شود

  سخن آخر، از اصحاب رسانه و مقاله نویسان بزرگوار خواهشم این است که از نقاط منفی شخص یا اشخاصی در جهت رسیدن به اهداف خود استفاده نکند این امر به دور از شان انسان است. و چه خوب گفتند : با کوچک شمردن دیگران، تو بزرگ نخواهی شد.

  • محسن فیاضی گفت:

   در همان یک سالی که از ریاست جمهوری آقای روحانی گذشته و آثاری که از این حضور ناشی شده می توان چنین نتیجه گرفت که عامل اصلی بحران اقتصادی و تورم شدید و بالا رفتن شاخص های فلاکت در دوره گذشته تحریم ها نبوده است، و علت آن را باید در جای دیگری جستجو کرد که البته در صدر جمله به آن اشاره شد و یک قیاس ساده می طلبد.

 31. محسن فیاضی گفت:

  به قول رائول کاسترو مشکل خود ماییم نه امپریالیسم.
  گمانم آقای عباسزاده از بدنه ی همان دولتی است که وجهه ی بارزش بازی ها و حرکات پوپولیستی است، سوار شدن بر موج افکار عمومی، افکار عمومی که اغلب چندان هم عمق ندارد و تاب ایستادن در برابر نطق ها و سخنرانی های آتشین را ندارد و تغییر جهت می دهد. بدون شک آقای عباسزاده هم می داند این مذاکرات دستاورد بزرگی است. حتما بر این امر هم صحه می گذارد که تنها راه پیش روی ایران برای برون رفت از این بحران مذاکره است و لاغیر. حتما می داند که این تنها گزینه ای است که ما می توانستیم روی میز داشته باشیم. ولی همسان همتایان جمهوریخواه خود در آمریکا پا روی عقلانیت خود می گذارد، و موجودیت اش را در مخالفت با آن می بیند، و برای بقا از همان مفر حرف حساب زدن و موج سواری کمک می گیرد، و متاسفانه این رویکرد در شرایط کنونی راهگشا هم هست.

 32. حسین ن گفت:

  ممنون از پاسخ معقول و منطقی شما که همیشه جانب ادب را رعایت می فرمایید بسیار لذت بردم

 33. بنده خدا گفت:

  من به نوبه خود از هر دو بزرگوار وهمچنین سایت تا ثیر گذار مشکین سلام تشکر میکنم که فرصت بیان دیدگاهها را فراهم آورده واز دوستان نظر دهنده هم خواهش میکنم با متانت وصبوری نظر بدهند که اکثرا همین طور است ولی به طور کل با عرض معذرت از آقای عباسزاده نظر آقای بدری را که مبتنی بر واقعیت می باشد بیشتر قبول میکنم ونظر ایشان این است که یه عدهای به خاطر دستمال می خواهند قیصریه را به آتش بکشند

 34. نازعلی گفت:

  برداران وخواهران عزیز باسواد وتحلیل گران در حال یک دوازدهم سال می گذرد هنوز ما نمی فهمیم سال ، سال ملت و دولت، همدلی وهمزبانی است پس ماکی متوجه میشم ؟به جای ارزش دادن و استفاده بهینه از همدیگر برعکس خراب میکنیم چرا؟ آقای بدری مشکلش ازجای دیگر است ایشان ازسالهای قبل دنبال معاون فرماندار بودن است .فکر کرده آقای عباسزاده مشگینی درآن دوره مخالف بوده .در حال بارها فرماندار فعلی سعی کرده این پست رو برایش تدارک ببیند اما آقای آهنگری برایش شده دژه محکم و استوار که عبور از آن خیلی مشکل است چون تله فیزیکی بسیاری سخت دارد در پایان توصیه برادرانه میکنم مواظب شهرستان مون باشیم

  • مرد حسابی گفت:

   مرد حسابی چقدر بگم بگم لااقل یک نقدی بر مطلب می نوشتی انگار شق القمر کردی خوب دیگه چی میخوای بگی اصلا نگاه کن اول کامنتت با آخرش میخونه اول توصیه دروغکی به همدلی میکنی بعد میری تو فاز دروغگویی نفاق تو کامنتت موج میزنه مصلح دروغکی. رطب خورده منع رطب نمیکند

 35. شریف گفت:

  اتفاقا برای بعضیها آن قدر سریر قدرت شیرین است که در طول تاریخ فرزندان وبرادران خود را کور واز بین بردند تا رقیبی برای خود نداشته باشد.به هر حال متشکرم

 36. شریف گفت:

  ناز علی جان ناز علی!!مثل اینکه مطالب بسیار تاثیر گذار آقای بدری بد جوری حا لتونه گرفته ومثل گروه به اصطلاح انحرافی زدی جاده خاکی بس بیا روی جاده اصلی!اصولا برادر نازنین در دولت جدید آقای عباسزاده چه کاره بوده که مخالفت ویا موافقت کرده باشد ضمنا از قدیم گفتند به کسی اتهم بزن که بچسبه

 37. قاسم عباسیان گفت:

  با.تشکر از نقد استاد بدری عزیز. بنده میخام نظرمو درقالب خاطره ایی واقعی بیان کنم. بعد از توافق اخیر لوزان جلسات زیادی مابین دولت مردان و دست اندرکاران سیاسی کشور در باب این مذکرات ونقد ان برگزارشد. در یکی از این جلسات یکی از دوستان من که خبرنگارهست و در جلسه حضور داشت حرفای جالبی بهم گفت از طرف اون نقل قول میکنم. درشروع جلسه . اول دلواپسان عزیز یکی یکی شروع به نقد مذاکرات کردن.اما یکی از این دلواپسان که اتشی تر از بقیه صحبت میکرد.شروع به زیر سوال بردن اقدامات دولت واتهام زنی به اعضای تیم مذاکرات کرد و این حرفا که آقایان این دولت درقضیه هسته ایی شروع به خیانت کرده ارمانهای امام وانقلاب را زیر سوال برده و از این جور صحبتها……. بعد از پایان جلسه یکی از دوستان خبرنگارم به من گفت: فلانی را میشناختی؟ که اینطور علیه دولت وتیم مذاکرات حرف زد. گفتم نه چطور مگه؟؟ گفت: این شخص اقای …….است.یکی از اصلی ترین واردکننده های قطعات هواپیما. بعداز تحریم اخیر نانش تو روغن است قطعات هواپیمارا وارد کشور میکند وبه سه برابر قیمت واقعی به شرکتهای هواپیمایی میفروشد.با این کار درامد میلیاردی درچندساله کسب کرده است که با توافق اخیر وبرداشته شدن تحریم ها احساس نگرانی میکند . خب بعضیا دلواپسن که واقعانم دلواپسن دلواپس جیبشون که قراره پرپول نباشه.

 38. عباس قاسمیان گفت:

  بعععله جناب عباسیان این دوست شما بعدا به من هم گفت این همشهری شما هم وارد کننده قطعات هلی کوپتر است! چه شد شعار زنده باد مخالف من ؟ منتقد را به جهنم حواله می دهید بی سواد لقب می دهید دلواپس لقب وی دهید واردکننده قطعات هواپیما می نامید وووو خدا آخر و عاقبت شهر ما را ختم به خیر کند.

  • قاسم عباسیان گفت:

   دوستان گرامی کسی منکر نقد کردن دولت درزمینه مذاکرات نیست.اما قضیه این است که متاسفانه طیف دلواپسان درهشت ساله زمام داریشان کاری نتوانستند بکنند.حال که فضای سیاسی کمی باز شده ومنتقدان میتواانند نقدهای خودرا در موضوع هسته ایی بیان کنند. دلواپسان گرامی بلبل زبان شده اند. مگر میتوانستیم چندساله قبل درزمینه هسته ایی نقدی کنیم. حرف زدن یک تابوو بود. میگفتن غنی سازی را باقدرت ادامه میدهیم اگر کسی ان زمان حرف از کاهش ظرفیت غنی سازی میزد. دیگر کارش با کرام الکاتبین بود. بیاییم به دولتمرادنمان اعتماد کنیم. همان طور که مردم اعتماد کرده اند. کسی هم اگر دلواپس است خواهشا دلواپس نهادهایی باشد که میلیاردی درامد دارند وپاسخگویی هیچ مرجعی نیستند.. اینقدر خورده اند که گردن کلفت شده اند. حالا زور دولت هم به انها نمیرسد.

   • عباس قاسمیان گفت:

    آقای عباسیان !
    تعداد روزنامه های اصلاح طلبان 80 برابر روزنامه های طرف مقابل است آیا این روزنامه در 8 سال گذشته سوماق می مکیدند یا مطلب تولید و منتشر می کردند؟
    این چه فضای بازی است که ریس دولت منتقدین را بی سواد و اهل جهنم و غیره معرفی می کند و مواجب بگیرهایش نیز منتقدین را دلواپس لقب داده و فقط فحش می دهند ضمنا اگر دولت زورش نمی رسد با سوء استفاده چی ها مقابله کند از بی عرضگی خودش است و به درد لای جرز هم نمی خورد
    اقای عباسیان ! با دستمال پاک می شود شیشه کثیف را تمیز کرد دولتی که پرونده شهرام جزایری و فساد 60 هزار میلیلردی ایران کرسنت و فساد کرباسچی و مارین سرویس و غیره داشته باشد دولتی که رییس جمهورش از بابک زنجانی 5میلیارد تومان کادوی انتخاباتی گرفته باشد و خودش تا خرخره در فساد باشد نمی تواند با فساد مورد ادعای خود مقابله کند!

  • اقا شاهین گفت:

   مخالف ما زنده باد .مخالف منافع ملی زنده نباد.دلواپسان این لقب را خودشان انتخاب کرده اند.

   • ر- فياضي گفت:

    اگر پاسخ مخالفين منافع ملي مرگ بود اصولا بايد الان استخوانهاي فتنه گران سال ٨٨ پوسيده بود چون منافع ملي و دموكراسي و راي اكثريت را فداي نفسانيت خود كرده بودند

    • اقا شاهین گفت:

     فتنه گران کسانی هستند که منافع خویش را به منافع ملی ترجیح می دهند.فتنه گران کسانی هستند که با سیاست های افراطی و پوپولیستی باعث تحمیل تحریمهای ظالمانه به ملت ایران شده اند .فتنه گرا ن به خاطر چند روز اقتدار وتمامیت خواهی و انحصار طلبی خیلی از فرزندان راستین این ملت را به اتهام های کذای و خود ساخته از خدمت به ملت و مملکت محروم کرده اند .فتنه گران انهایی هستند که خود را صاحب ملت و کشور می دانند و صاحبان اصلی را غریبه می پندارند.فتنه سازان کسانی هستند که فتنه می سازند تا دیگران را به این عنوان متهم نمایند فتنه سازان و فتنه تولید کنندگان هر از چندگاهی با عوض کردن عناوین خود به میدان می ایند( دلواپسان .واپسگرایان . منتقدان دروغین و…)در نهایت عده ای هم هستند که با مواجب و یا بدون مواجب این اصطلاحات را نشخوار می کنند.

     • آقا شاهين باز گفت:

      آقا شاهين اگر كمي خويشتن داري كنيد فحش هايي بهتر از اين هم در مغزت توليد مي شود

 39. شهروند گفت:

  به سلام خدمت دوستان گرامی به نظر بنده هر دو مقاله از ایده واستراتژی متفاوت ومتضادپیروی می کند که ناشی از خاستگاه فکری وسیاسی نویسندگان می باشد که آقای عباسزاده در واقع به عنوان جناح اصولگرا از سیاستهای گذشته واتفاقات افتاده در مورد مذاکرات هسته ای حمایت می کند که هر چند استمرار آن برای رفاه وتوسعه جامعه خدشه وارد کند باید به خاطر آن هزینه داد .لذا از سیاست خارجی کمتر انعطاف ویا کمتر تعاملی وبیشتر تهاجمی استفاده می کندولی بدری با توجه به ایده های اصلاح طلبانه ضمن نقد مسیر طی گذشته آن رابرای توسعه جامعه غیر مفید وهزینه زا می داند واز سیاست خارجی تعاملی بیشتر با جهان خارج حمایت وادامه روشهای گذشته را غیر ممکن می داند. دوم اینکه آقای عباسزاده ملاحظات حکومتی هم دارد ولی نویسنده دوم از منظر یک شهروند مطالب خود را ارایه می نماید

 40. من گفت:

  من پیشنهاد می کنم هر دو دیدگاه به نظر سنجی کار بران محترم سایت مشکین سلام گذاشته شود که ببینیم کدام یک طرفداران ببشتری دارد چون برای ارزیابی دیگاه مردم امروزه رجوع به نظر سنجی اعتبار بیشتری دارد .موفق باشید

 41. همشهری گفت:

  آقای بدری گره زدن مشکلات اقتصادی به تحریم کار بیهوده ایست آقای روحانی حرفای مفت زیادی زدن پس کو اون وعده ایشون

  میگن تورم صفر شده بله درست میگن صفر شده اما میدونید علتش چیه چون دیگه خرید و فروشی نیست بازار خوابیده همه دست نگه داشتن
  اگر با رفع تحریم مشکلات حل میشد وزرای اقتصادی دولت در حاشیه بیانیه لوزان نمیومدن بگن بله آقا تفاهم داره صورت میگیره ولی قرار نیست ارزونی بشه و…..
  پس چی شد شما که میگفتید اشکال اقتصاد از تحریم حالا که داره تحریم برداشته میشه قضیه فرق میکنه مشکلات دیگری هم هست
  تنبلی در اقتصاد و ذلت در دیپلماسی خارجی رویه امروز دولت روحانیست

ارسال نظر


آخرین موضوعات