کد خبر: 6677 | تاریخ انتشار: ۷:۱۴:۱۸ - سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۶۳ نظر | |

خودکشی دسته جمعی یک خانواده در ایوان ایلام بدلیل فقر!

acegjb026fst9tl5u7fq

متن شایعه

 

امروز در سَراب ایوان استان ایلام
پدر خونواده فقیری از شدت فقر هم خودش سم خورده هم به بچه هاش سم داده
( حاجی بخدا حج اینجاست ) خودم که دارم روانی میشم , این از اوضاع مملکت ماست

بَس کِ زندگی نَکردیم , وَحشَت از مُردن نَدآریم 

 

پاسخ شایعه

 

 

 1. فرماندار شهرستان ایوان استان ایلام این شایعه را تکذیب کرد .
 2. بر اساس اعلام پزشکی قانونی این افراد خودکشی نکرده‌ و شایعات مربوط به قرص برنج و یا استفاده از سایر سم ‌ها صحت ندارد.
 3. این خانواده برای گرم کردن خود از اجاق استفاده کرده بودند که متاسفانه دچار گازگرفتگی شدند.
 4. برخی افراد سودجو با ربط دادن مرگ تلخ این خانواده به خودکشی و مشکلات مالی و بیکاری قصد ایجاد رعب و وحشت داشتند که با اعلام دقیق پزشکی قانونی شیادان به هدف خود نرسیدند.

 

نظرات و مطالب دیگر:

 

فرضیه خودکشی اعضای یک خانواده در شهرستان ایوان با اعلام علت مرگ آنها از سوی پزشکی قانونی تکذیب شد.

به گزارش فرهیختگان، برخی سایت‌ها از خودکشی پدر و دو فرزندش بر اثر شدت فقر خبر می‌دادند و شبکه‌های اجتماعی نیز با دیده تردید این خبر و تصاویر مربوط به آن را منتشر کردند.

برخی می‌گفتند آنها بر اثر خوردن قرص برنج مرده‌اند و برخی نیز اعلام می‌کردند که خوردن سم ازسوی پدر خانواده و خوراندن آن به دو فرزند خردسال، باعث مرگ آنها شده است. تصاویر نیز حکایت از مرگی عجیب داشت، اما پزشکی قانونی خودکشی این افراد را تایید نکرده است.

آن‌گونه که بسطامی، فرماندار شهرستان ایوان استان ایلام گفته بر اساس اعلام پزشکی‌قانونی، این افراد خودکشی نکرده بودند بلکه برای گرم کردن خود از اجاق استفاده کرده بودند که دچار  گازگرفتگی شدند.

اطلاعیه گروه وبلاگنویسان ایلامی درخصوص شایعه پراکنی و فرافکنی عده ای از هیزمکشان اتش جهنم پیرامون نحوه فوت خانواده ایوانی .

 پدر ایلامی به دلیل فقر شدید مالی فرزاندانش را با خوراندن سم از بین برد و خودکشی کرد … این متن خبری است که بدون لینک رسمی در فضای مجازی دست به دست شد و خیلی ها با خواندن آن متأسف شدند و برخی هم به همین بهانه به حاکمیت تاختند! پیگیریهای ما نشان داد که اصل خبر درست بوده اما نه به دلیل فقر و تنگدستی!!! بلکه بی احتیاطی در استفاده از گاز خانگی، این هم وطنان عزیزمان را به کام مرگ فرستاده است! اما تأسف ما نسبت به عمل کسانی است که با ساخت و انتشار این خبر هم احساسات عموم مردم را جریحه دار کرده اند و هم آبروی یک خانواده خانواده خوشنام را به سخره گرفته اند. ما اعضای گروه واتساپ وبلاگنویسان ایلامی ضمن محکومیت این عمل نابخردانه از همه کسانی که در فضای مجازی مشغول فعالیت اند می خواهیم از انتشار اخبار بدون لینک معتبر خود داری کنند

 

خودکشی نبود،گازگرفتگی بود

ماجرای خودکشی سه عضو خانواده در ایوان

ماجرای خودکشی سه عضو خانواده در ایوان

مدیرکل پزشکی قانونی ایلام گفت: سه عضو خانواده در ایوان بر اثر گازگرفتی فوت کرده‌اند و هیچ یک از علایم خودکشی در آنان مشاهده نمی‌شود.

ساسان روندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره علت مرگ سه عضو یک خانواده در شهرستان ایوان اظهار کرد: طی چند روز گذشته ۲ فرزند و پدر یک خانواده در شهرستان ایوان فوت می‌کنند و بعد از اعلام این موضوع بلافاصله پلیس و دیگر دستگاه‌های مربوطه در محل حادثه حضور یافته و بعد از انجام برخی اقدامات، اجساد را برای معاینه به پزشکی قانونی ایلام انتقال می‌دهند.

وی با بیان اینکه آزمایش‌ها نشان داد که این سه نفر به دلیل مسمومیت گاز فوت‌ شده‌اند، افزود: این روزها در فضای مجازی شایعه شده است که این سه نفر با قرص برنج خودکشی کرده‌اند. پزشکی قانونی این موضوع را تکذیب کرده است.

روندی ادامه داد: گازگرفتی با وسیله چراغ نفتی “علاءالدین” صورت گرفته است و این نوع چراغ‌ها، تولید کننده گاز و دودزا هستند و علاوه بر این، عکس‌هایی که از اجساد این سه نفر گرفته‌ شده، نشان می‌دهد که آنان کنار هم خواب بوده‌اند و به دلیل گازگرفتگی فوت می‌شوند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: ۲ فرزند این خانواده دو روز قبل از فوت تصادف کرده بودند و پای آنها دچار شکستگی و آسیب شده بود و حتی پرونده در پزشکی قانونی تشکیل شده است. شایعات خودکشی آنها با قرص برنج کذب محض است چرا که قرص برنج بسیار دردآور بوده و افراد به‌ صورت منظم کنار هم خودکشی نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه در صحنه فوت هیچ جلد قرص یا چیزی که نشان دهنده خودکشی باشد مشاهده نشده است، تاکید کرد: مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند بلکه از طریق رسانه‌های معتبر جویای احوال و اوضاع باشند.

روندی درباره این شایعه با این مضمون که اعضای این خانواده به دلیل فقر مالی دست به خودکشی زده‌اند، گفت: دو فرزند این خانواده چند روز قبل از فوت در حادثه تصادف آسیب دیده بودند و به همین دلیل دیه به آنان تعلق می‌گرفت لذا این شایعه نیز کذب است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۶۳ ديدگاه مطلب براي " خودکشی دسته جمعی یک خانواده در ایوان ایلام بدلیل فقر! " ارسال شده است.

 1. ايرج نقي زاده گفت:

  لطفا از دكتر پزشك قانوني بپرسيد در مسموميت با گاز وخفگي آيا از دهان وبيني شخص خفه شده خون جاري مي شود ؟

  • سلام گفت:

   آنچه در عکس مسلم است اینست که این بنده خدا ها ازشدت گرما لباس تابستانی تنشان است اگر زمستان بوده باشد یه اجاق گاز نمی تواند خانه را گرم کند لذا باید لباس گرم تنشان میبود ،مورد دیگر که جلب توجه میکند پای هر دو کودک باند پیچی و آتل بندی شده و این خود سوال است …..

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    من خودم سرابی هستم.چند هفته قبل این حادثه این خانوانده تصادف میکنن.و حتی دیه واین چیزا هم براشون نوشته بودن پس اگه فقیر هم بودن یکی از دلایلی که باعث نشه خود کشی کنن میشه.

   • میشا گفت:

    آقا عجب زمستانی هم بوده که اینا با آستین کوتاه دراز کشیده بودن. تو زمستان با این خانه های ایزوله نشده مگه میشه بی پتو خوابید؟ اونم با شرایط بچه مریض که پاشو نگا کنین میبینین صدمه دیده هست و شاید فلج. هر دوشون

 2. ناشناس گفت:

  واقعا به دلیل گاز گرفتگی که خون ریزی ایجاد نمیشه خر خودتانید کمی خجالت بکشید

  • قاسم گفت:

   برادر توهین نکنید لطفا….
   در ضمن شما مطمعنید که این عکس مربوط به همین خانواده ست؟؟؟
   ائنکسی که با این نیت شومش گرفته سیاهنمایی کنه و این خبر دروغ رو پخش کرده این عکس رو هم به دروغ مونتاژ خبر کرده…
   چرا نمیخایم بدنبال حقیقت باشیم….

 3. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  یعنی الان انقدر سرده که نیاز به بخاری و وسایل گرمایشی باشه ؟ بعدش با گاز خفه بشن و خون بالا بیارن

 4. قدرت گفت:

  به نظر من یا پزشک قانون بیسواده؛ یا جناب فرماندار؛ یا هردوشان؛
  همونطور که دیگر عزیزان فرمودن: خفگی در اثر گاز خونریزی نداره؛ مگر اینکه مسمومیت باشه احتمالا اونهم بر اثر خوردن سم ( برادیفاکوم )

 5. سلام گفت:

  در گاز گرفتگی خون از بینی و گوش میاید ولی آنچه در عکس مسلم است اینست که این بنده خدا ها ازشدت گرما لباس تابستانی تنشان است اگر زمستان بوده باشد یه اجاق گاز نمی تواند خانه را گرم کند لذا باید لباس گرم تنشان میبودو مورد دیگه که جلب توجه میکند اینست که هر دو کودک پایشان باند پیچی و آتل بندی شده و این خود سوالی دیگر است

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   والا ما هرکیو دیدیمم وقتی بخاری روشن میکنه دیگه بیخیال لباس گرم میشه.طرف تو اتاقه وسط حیاط نیس ک میخای پالتو تنش باشه. بعدشم مگه پدره روانیه ک بچه هاشو بکشه واسه گشنگی؟؟؟؟گداهام تو این مملکت شاهن…چی فک کردین شماها با خودتون واقعا

 6. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  خدا تا کی میخان دروغ تحویل بدن آخه

 7. saeedeh گفت:

  حتی با فرض اینکه خودکشی نبوده ولی باز هم از عکس پیداس که در چه وضعیت بدی زندگی می کردن،
  نمی دونم ما مردم ایلام داریم تاوان چی رو پس میدیم؟؟؟ انگار که واقعا فراموش شدیم………

 8. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  خداوند رحمتشان انشالله خدا دروغگويان جزا كند

 9. ززززز ایلامی گفت:

  این چند روزه اینقد ایلام گرمه که به زور بیرون میریم اونوقت اینا چرا باید بخاری روشن کنن ??????????? .واقعا که همشهری های من یه اقدامی میکردن اما دریغ از یه حمایت . جز تاسف کاری از دستم بر نمیاد

 10. ززززز ایلامی گفت:

  الله اعلم خداوند بیامرزدشان شاید واقعا علت گاز گرفتگی بوده

  • ابوالفضل گفت:

   ادم وقتی اینا رو می بینه تاسف می خوره واسه این ملت . یکی میلیاردی اختلاس می کنه یکی از گشنگی خود کشی ،ادم دلش می گیره . تازه ببین که حتا یه بخاری نداشتن با اجاق خودشونو گرم می کردن .باز مردن راحت شدن از این مملکت

 11. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  شيطان از شما خجالت مي كشد آخه چقدر دروغ تاكي ؟

 12. اقایان گفت:

  خداوند رحمت کند این خانواده مظلوم

 13. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  واى بردروغگويان

 14. ناشناس گفت:

  همه چيزگوياى خودكشى كردن دهان خون آلود واون هم از وضعيت زندگيشون!بنظرمن پدرخانواده اگه فقط خودش سم ميخورد فقط خودش روخلاص ميكرد ولى بااينكارش همه اشون رو راحت كرد!چون معلوم نبود بعدازمرگش چي برسربچه هاش ميومد خدارحمتشون كنه

 15. ناشناس گفت:

  اين كه يه نمونه كوچيكشه!خيلي ازجونا هستن كه با اعتياد وروشهاى ديگه دارن خودكشى ميكنن

 16. ناشناس گفت:

  خوشبحال خودشون كه راحت شدن خودكشى هم جسارت ميخواد مرگ باعزت بهتراززندگي باذلت

 17. ناشناس گفت:

  خيلى ازجوونا دارن به روشاى ديگه خودكشى ميكنن ازجمله اعتياد

 18. ناشناس گفت:

  راحت شدن تاكي بايد به هركي وناكس ونامرد رو زدوالتماس كردكه كمك كنيد ديگه ازهمه ماديات وتعلقات دنيوى بي نياز شدن !!قدر همين جمعيتى كه داريت روبدونيت كه نرن خودكشى كنن ازدياد جمعيت پيشكشتون

 19. یاسمن گفت:

  سلام
  چرا فکر میکنین ملت احمقن ؟؟؟
  اینو بدونید مادامی که کسی دیگران را احمق میپندارد خودش احمقتر است زیرا هیچکس نمیتواند بپذیرد با این پوشش لباس و در این فصل هوا بقدری سرد باشه که چراغ علاء الدین لازم باشه ضمناً چراغ نفتی به دلیل استفاده از نفت جهت تولید گرما به میزان کشتن تولید منو اکسیدکربن نمیکنه پس تا اینجا حرف اضافه زدین بعدشم این مدل مردن تولید خونریزی از گوش و دهان نمیکنه ؟؟؟
  تا کی میخواین دم از آرامش و آسایش ملتی بزنید که بواقع هیچکدام جز عده ای قلیل ندارند
  به روایت امام حسین اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

 20. عزائیل گفت:

  اول اون فرماندار …. خورد
  دوم مگه قانون هم داریم توی این مملکت که بخوایم پزشک قانونی هم داشته باشیم
  سوم مگه کم فقیر داریم توی این مملکت روی چنتاشون میخوان سرپوش بزارن
  چهارم سایت شماهم سعی کنه حقیقت رو بنویسه و اراجیف چند رشوه خور دولتی که شب به اندازه پنج نفر غذا میخورن رو ننویسه از فیلتر شدن هم نترسید ملت همه یکی یه فیلتر شکن توی جیبشون دارن

 21. م گفت:

  رو پای اون دختر شلوار صورتیه چرا باد کرده و پر اب شده.چرا پاهاشون اتل بسته شده؟؟؟؟؟

 22. مسلمان گفت:

  ما چندین هزار شهید ندادیم که از دولت دروغ بشنویم. باید زیر گردن خیلی از مسئولین رو بوسید بخاطر جای شمشیر امام زمان ( عج)

 23. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  لعنت به دروغكو

 24. نام خود را وارد كنيد...مریم گفت:

  اگه سردشون بود که با تاب نبودن گاز گرفتگی کجا بوده.

  • علی گفت:

   مگه دروغه ديوسا والا بخدا همش ب فکر خودتونيد. بس نيست انقد پول مفت ميخوريد

   ى خورده هم ب فکر فقير فقرا باشيد

 25. davoudjafari6@gmail.com گفت:

  به خدا دل ادم کباب میشه خداییش جای ادمهایی مثل رضاخان خالیه
  این مسئول ها تاکی میخوان به ملت دروغ بگن مگه ملت برای این انقلاب چی کم گذاشتن واقعا” ما ایرانیها با این همه تاریخو تمدن مستحق این چنین زندگی هستیم
  اره فکر کنم از ماست که بر ماست
  خداوند رحمتشون کنه اینه با ید برن بمیرن

 26. اندیا گفت:

  گازگرفتگی که خونریزی نداره

 27. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  با فرض گاز گرفتگي اين كه يه خانواده براي گرما از چراغ نفتي استفاده كنه به غير از مسايل مالي چه دليلي داره. قطعاً هيچ شخصي اين روش رو انتخاب نميكنه مگر از روي ناچاري و تنگدستي.

 28. مسعود گفت:

  با فرض گاز گرفتگي اين كه يه خانواده براي گرما از چراغ نفتي استفاده كنه به غير از مسايل مالي چه دليلي داره. قطعاً هيچ شخصي اين روش رو انتخاب نميكنه مگر از روي ناچاري و تنگدستي.

 29. مریم گفت:

  جالبه ، تو این گرما که همه دنبال کولر و پنکه هستن و بیچاره فقرا به خاطر پول برق دارن از گرما کباب می شن ، اینا دنبال گرما و کباب کردن بیشتر خودشون بودن!؟؟؟

 30. مهدی گفت:

  با سلام
  برفرض محال که گفته اقایون درست باشه، تلویزیونی که روی زمین قرار داره و اجبار به استفاده از اجاق گاز بعنوان وسیله گرمایشی نشانه ی چیه ؟!!! چرا مثل دوستان مسءول ازپکیج و شوفاز یا سیستم ایرکاندیشن استفاده نکردند؟؟؟!!!
  حتی در صورت صحت گازگرفتگی دلیل مسءله فقر بوده.

 31. دریا گفت:

  ” ﺷﯿﺦ ﺑﻬﺎﯾﯽ ”

  خود گنه کاریم و از دنیا شکایت می کنيم!
  غافل از خود، دیگری را هم قضاوت می کنيم!

  کودکی جان می دهد از درد فقر و ما هنوز…
  چشم می بندیم و هرشب خواب راحت می کنيم!

  عمر کوتاه است و دنیا فانی و با این وجود…
  ما به این دنیای فانی زود عادت می کنيم!

  ما که بردیم آبرو از عشق، پس دیگر چرا…
  عشق را با واژه هامان بی شرافت می کنيم؟

  کاش پاسخ داشت این پرسش که ما در زندگی…
  با همیم اما چرا احساس غربت می کنيم؟

  من به این مصرع یقین دارم که روزی میرسد!
  سوره ای از عشق را با هم قرائت می کنیم…!!!

 32. علی گفت:

  مدیرکل پزشکی قانونی استان تصریح کرد: 2 فرزند این خانواده دو روز قبل از فوت تصادف کرده بودند و پای آنها دچار شکستگی و آسیب شده بود و حتی پرونده در پزشکی قانونی تشکیل شده است. شایعات خودکشی آنها با قرص برنج کذب محض است چرا که قرص برنج بسیار دردآور بوده و افراد به‌ صورت منظم کنار هم خودکشی نمی‌کنند.

  وی با بیان اینکه در صحنه فوت هیچ جلد قرص یا چیزی که نشان دهنده خودکشی باشد مشاهده نشده است، تاکید کرد: مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند بلکه از طریق رسانه‌های معتبر جویای احوال و اوضاع باشند.

  روندی درباره این شایعه با این مضمون که اعضای این خانواده به دلیل فقر مالی دست به خودکشی زده‌اند، گفت: دو فرزند این خانواده چند روز قبل از فوت در حادثه تصادف آسیب دیده بودند و به همین دلیل دیه به آنان تعلق می‌گرفت لذا این شایعه نیز کذب است.

 33. ناززززی گفت:

  مگه گاز گرفتگی باعث ورم و خونریزی میشه خررررررر خودتونیت

 34. محمد گفت:

  ادمی که از سرما اجاق روشن کن با لباس نازک زیر میشینه بجای این که این همه بیت المال رو قربانی سیاستهای کثیفتون کنید خیلی از این خانوادها نجات پیدا میکنند از بدبختی برگرداندن پولهای اختلاص شده زکات جیب چند نفر از این نامسلمانهای بظاهر مسلمان جلوی همچین اتفاقاتی رو میگیره موندم این اقایونی که اون بالا نشستن و بی تفاوت از درد مردمند روز قیامت چه جوابی دارن بدن آیت از خدا نمیترسید

 35. مریم گفت:

  اینقدر گندزدن که اگه راستم بگن.. ملت باور نمیکنن.. شایدم واقعا خودکشی نبوده.. در هرصورت..روحشون شاد..

 36. طنین گفت:

  افرین لعنت بر دروغگو.بی ایمان ها مگه نمیبینید ک ب خاظر فقر چ کار کردنننننن ینی شماها از این صحنه ها خوشحال میشید کثافتا ادم شید دیگه .الهی ب حق ایه ایه های قران خدا جزاتونو بده الهی هر باری ک سر سفره غذا میشینید لقمه لقمه غذا تو گلوتون گیر کنه الهی هرچی ظالمه از بین بره. خدایا ازت دلگیرم میفهمی ینی اگه من قبل از خودکشی میدیدمشون نمیذاشتم این کارو بکنن خودم بچه هاشو نگه میداشتم خدایا خیلی ازت دلگیرم انتظار داشتی با این همه فقرو بدبختی امیدی واسش بمونه ارههههههههه.من ک تا صبح خواب ندارم خیلی گریه کردم واسه مرده.الهی هیچ مردی شرمنده زنو بچش نشه خدایا صبر بده دارم دیوونه میشم از این اتفاق

 37. عباس گفت:

  معلومه که خود کشی بوده از وضع زندگیش و میز تلویزیونش و…مشخصه

 38. محسن گفت:

  من هر چه كه به اين عكس نگاه ميكنم نميفهمم گاز گرفتي با اين لباس ها و تو ارديبهشت ماه ؟ ولي ميدونم قرآن درباره دروغ و دروغگو چي گفته
  در قرآن کریم آیات متعددی در زمینه‌ی دروغ وجود دارد که در اینجا به چند نمونه اشاره می شود:
  ۱) «ای کسانی که ایمان آورده‌اید، ‌چرا چیزی می‌گویید که انجام نمی‌دهید و نزد خدا سخت ناپسند است که چیزی را بگویید و انجام ندهید.» [۹]
  با توجه به این آیه معلوم می‌شود که دروغ در نزد خدای متعال ناپسند شمرده شده است و موجب دوری انسان از خدا می‌شود که این خود عذاب روحی بس بزرگی است و در کنارش عذاب دوزخ را نیز در برخواهد داشت.
  ۲) در جایی دیگر از قرآن کریم خداوند متعال می‌فرماید: «تنها کسانی دروغ پردازی می‌کنند که به آیات خدا ایمان ندارند و آنان خود دروغگویانند.» [۱۰] با توجه به این آیه، فرد دروغگو به قدری از سوی خداوند مورد مذمت قرار گرفته که او را بی‌ایمان معرفی کرده و هیچ فرد بی‌ایمان مؤمن تلقی نمی‌گردد.
  ۳) در آیه‌ای دیگر می‌فرماید:« در حقیقت خداوند آن کسی را که دروغ پرداز ناسپاس است هدایت نمی‌کند.» [۱۱]
  درآیات دیگر می فرماید: «دروغگو مستحق لعنت و سزاوار خشم پروردگار عالم است.» [۱۲]

 39. محسن گفت:

  حرام است بريد حج و زيارت تا وقتي مردم ما از فقر خودشون را به كشتن ميدم

 40. ناشناس گفت:

  لعنت بر هر چی آدم دروغگو.
  بایدبگم :در مملکت چو غرش شیران گذشت ورفت
  این عوعو سگان شما نیز بگذرد…

 41. ... گفت:

  کاری نداره ،هوای ایوان رو از هواشناسی و از مردم استعلام بگیرید ببینید هوا گرم بوده ؟؟؟!!!!!!یا هوا سرد بوده ؟؟؟

 42. ناشناس گفت:

  فقط خدا کمک کنه ….خدایا…خدایا…خدایا…دارم دیوونه میشم

 43. ناشناس گفت:

  خیلی دلم گرفت وکلی اشک ریختم اخه یک پدر میتونه سنگ دل باشه که بچشو بکشه یعنی اینقدر یک پدر درموندست نتونه کار کنه یک لقمه نون در بیاره وای به حال مون ………………..

 44. نام خود را وارد كنيد...دروغ گفت:

  مگه میشه دوروز قبل تصادف کرده باشن بعده مرده باشن بچه ها بعد پدره نفهمه بیاردشون خونه من خودم اهل این شهرم همش دروغه…..بخدا سم خوردن….به خاطر فقر از لباس وضع اتاق معلومه که فقیرن…

 45. شهرام گفت:

  آیا کسی نگاه به پاهای بسیار لاغر پدر و بچه ها از گرسنگی و سو تغذیه کرده الهی بمیرم خودتان با شعورتان قضاوت کنید

 46. ناشناس گفت:

  من خیلی هارو میشناسم محتاج نون شب شون هستن .خیلی هارو میشناسم که زیر خط فقر هستن دچار مشکل بدنی هستن ونمیتونن مخارج خانواده شون فراهم کنن اما نه کمیته امداد رسیدگی میکنه نه بهزیستی …حتی یارانه شون هم قطع کردن.
  خدا لعنت کنه او بالایی رو که تو پر قو میخابه وناهاروشامش به موقع اماده ست وهیچ غمی نداره
  اونوقت مردم مملکتش از فقر دست به دزدی یا خودکشی وهزار کثافت دیگه میزنن
  خدا لعنت کنه اونایی که میگن فقیر نداریم
  اگرخدایی هست تاوان خواهد گرفت

 47. محمد گفت:

  آقای فرماندار و پزشک چند گرفتین این حرفارو زدین

 48. مهرداد حسینی گفت:

  با سلام خدمت دوستان عزیز. در شهرستان پلدختر داخل بعضی نانوایی ها نوشتن نون نسیه نداریم من خودم شاهدم خدا را هم شاهد میگیرم .میتونید یه سری بزنید

ارسال نظر


آخرین موضوعات