کد خبر: 6999 | تاریخ انتشار: 2:00:09 - جمعه 1 مه 2015 | ۱ نظر | |

اگر شورا باشد دیگر ما چه کاره هستیم؟

1545947_812549962156395_4233100081789941131_nصدها بار من گفتم که مسأله شورا از اساسی ترین مسائل اسلامی است ..، ولی این اصل را اجرا نکردند، می دانم که چرا نکردند، هنوز هم در مجلس خبرگان بحث می‌کنند در این اصل اساسی قرآن که به چه صورت پیاده بشود: باید، شاید، یا اینکه می توانند …
…بعضی گروه ها و افراد دست اندرکار شاید این‌طور تشخیص بدهند که اگر شورا باشد دیگر ما چه کاره هستیم؟ شما هیچ! بروید دنبال کارتان! بگذارید این مردم مسؤولیت پیدا کنند؛ این مردمند که کشته دادند، این هایی که اینجا خوابیده اند از همین توده های جنوب شهر بوده اند، منطق این ها بود.
می‌گویند در کارخانه ها اخلال می شود، خوب یک مرتبه اخلال بشود، آن اصل مهم تر از این است که در یک کارخانه اخلال بشود. در کارخانه اخلال شد، شورا را چرا تعطیل کنید؟ 


عالم علوی، سیدمحمود طالقانی، آخرين نماز جمعه، بهشت زهرا
(منبع: خطبه‌های نماز جمعه، ص۳۱۷-۳۱۸)

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " اگر شورا باشد دیگر ما چه کاره هستیم؟ " ارسال شده است.

  1. ریحانه گفت:

    عملکرد شهرداریها را بیاد آورید
    شهردارهایی که بخاطر تامین بودجه با گرفتن جریمه مجوز صادر میکنند ! همین هایی که باعث تغییر کاربری زمین و زشت شدن سطح شهر و پایین امدن امنیت سازها شدند.کسی که مسئول است باید همراه برنامه و دید کوتاه مدت دید بلند مدت هم داشته باشد،
    فرقی نمیکند شورا یا شهرداری اگر کسی که بر منصب مینشیدند با هیجان انتخاب شود هینجانی هم تصمیم میگیرد و بعد باید همراه بقیه چه انان که رای دادند و چه ندادند کاسه چه کنم دست بگیرند.
    اگر شورا باشد اگر مجلس باشند اگر کابینه باشند اگر کمیته هسته ای باشد اگر اتاق بازرگانی باشد! و اگر …و .. و.. و.. باشند فرقی نمیکند جایی که عقل و اخلاق و وجدان و انسانیت در لفظ کاربرد بیشتری دارد تا عمل همه همه کارند و هیچ کس کاره ای نیست !!!!!!!

ارسال نظر


آخرین موضوعات