کد خبر: 7621 | تاریخ انتشار: 21:14:54 - پنج‌شنبه 7 مه 2015 | ۲۳۵ نظر | |

متهم پرونده قتل فریناز خسروانی دختر مهابادی در بازداشت است / عکس و فیلم

فرماندار مهاباد گفت: متهم حادثه مرگ دختر جوان مهابادی با قرار وثیقه سنگین در بازداشت است و با خاطیان این حادثه قاطعانه برخورد می شود.

thum-6acc2c300386856c12e-ccf_262133

فیلم دوربین مداربسته هتل تارا مهاباد یک روز قبل از حادثه و روز حادثه / دانلود

به گزارش مشکین سلام به نقل از مکریان، جعفرکتانی ظهر روز چهارشنبه(۱۶اردیهشت) اظهار داشت: در حادثه ای که در هتل تارا شهرستان مهاباد اتفاق افتاد، دختر جوانی که در این هتل مشغول به کار بود جان خود را از دست داده است.

وی افزود: پرونده در دادگستری شهر مهاباد به یک قاضی قابل اعتماد و سخت گیر واگذار شده است وبنده در تماسها و دیدارهایی که با دادستان شهرستان مهاباد و قاضی این پرونده داشته ام تاکید کرده ام هر چه زوتر قضایای این پرونده معلوم شود.

وی در خصوص آخرین نتایج تحقیقات در خصوص این حادثه تصریح کرد: نیروی انتظامی و دادگستری به شدت مشغول تحقیقات در این خصوص هستند، اسناد و شواهد مربوط به این حادثه، فایل تماسهای صوتی جمع آوری شده اند، ولی به علت وجود پاره ای مسائل خانوادگی و شخصی تا کامل نشدن تحقیقات در خصوص پرونده، جزئیات آن را منتشر نمی کنیم چون اصلا اخلاقی نیست.

کتانی در ادامه تاکید کرد: متهم این پرونده دستگیر شده ودستور داده ام وثیقه سنگین برای متهم دستگیر شده تعیین شود تا از تأمین آن ناتوان باشد و تا پایان تحقیقات در بازداشت باشد.

وی در خصوص هویت این متهم تصریح کرد: متهم بازرس و یا ناظر هیچ نهادی نبوده است. او مدتی قبل در هتل کویستان مهاباد مشغول به کار بوده و این هتل را در ارتقاء سطح استانداردهایش کمک کرده است و هتل تارا نیز به همین منظور متهم را به کار گرفته است و وی در این هتل مستقر شده است.

فرماندار مهاباد در خصوص شایعه های منتشر شده در شبکه های اجتماعی تاکید کرد: در دیداری که با خانواده قربانی این حادثه که از خانوادهای متدین و خوشنام مهاباد هستند، داشته ام، این عزیزان درخواست بررسی عادلانه پرونده این حادثه را داشته اند و اعلام کردند تنها از طریق قانون و دستگاه قضاء پیگیر پرونده هستند و به مانند این خانواده داغدار بهتر است اجازه بدهیم این حادثه از طریق قانون پیگیری شود.

وی افزود: افکار عمومی مطمئن باشند که با خاطیان این حادثه برخورد قانونی خواهد شد و بنده به عنوان فرماندار پیگیر این پرونده هستم و تا احقاق حق و روشن شدن زوایای پنهان این حادثه خانواده قربانی آن را همراهی می کنم.

فیلم دوربین مداربسته هتل تارا مهاباد یک روز قبل از حادثه و روز حادثه / دانلود

دانلود فیلم لحظه خودکشی فریناز خسروانی در هتل تارا مهاباد

عکس ‏کارگاه آموزشی شهروندیار‏

1431030423611356

 

دانلود فیلم لحظه خودکشی فریناز خسروانی در هتل تارا مهاباد

فیلم دوربین مداربسته هتل تارا مهاباد یک روز قبل از حادثه و روز حادثه / دانلود

آخرین اخبار ماجرای هتل تارا مهاباد را در این جا بخوانید.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲۳۵ ديدگاه مطلب براي " متهم پرونده قتل فریناز خسروانی دختر مهابادی در بازداشت است / عکس و فیلم " ارسال شده است.

 1. ... گفت:

  این که فرماندار گفته متهم هیچ سمتی ندارد، دروغ محضه، چون طرف بازرس بوده و از اماکن اومده بود؛ چون کارمند دولته دران ماست مالیش می کنن!؛ وقتی یک زن و مرد خودشون تمایل دارن و رابطه برقرار می کنن حکمشان سنگساره، اما کارمند … دولت ای فساد رو به بار آورده براش ماست مالی می کنن و بعدن ارتقاع شغلم بهش می دن؛ صاحب هتل بهتر بود ناموس خودشو در اختیار این هوس سران می ذاشت و نه ناموس مردم.
  لطفن سانسور و حذف نکنین؛ نظر که برای شما مشکل ساز نیست…

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   واقعأ راست میگی ما همه ی ملت کرد از فریناز دختر پاک ومعصوم کردستان مهاباد یاری میکنیم تا روحش در امان باشه

   • مصعب قادری گفت:

    سلام ملت کورد بار دیگر ثابت کرد که نه میدان رزم در کوبانی و شنگال و نه در دفاع از ناموس به سگان وشغالان پست فطرت اجازه تعدی نخواهد داد و همچون پیشوایش قاضی محمد عزتمندانه سربر دار می آویزد اما تن به ننگ نخواهد داد.و این خود برگی زرین در تاریخ نسل دیاکو ،آژی دهاک قهرمان،صلاح الدین ایوبی خواهد بود و لکه ای عار بر تارخ کورش پرستان.

    • کورش,پرست گفت:

     خیلی باحالی بابا دقیقا دارید همون راهی رو میرید که تفرقه افکنان میخواند خجالت بکشید ابروی یه خانواده و دخترو گرفتید دستتون فقط برای این که به منافع خودتون برسید همش بهانه است اینا خودتونم میدونید

    • نام خود را وارد كنيد... گفت:

     تو هم اين وسط از اب گل الود ماهى نگير همه ملت پارس (دقت كن گفتم ملت پارس اعم از كرد بلوچ ترك لر لك گيلك ….)به گذشته وتمدن خود افتخار مى كند ) جناب فرزند اژدى هاك يا همون ضحاك وجاى جاى ميهن را چون جان عزيز پاس مى دارد وبه تجزيه طلبان به بهانه فارس ستيزى اجازه جولان نمى دهد در ضمن يادت باشه ملت كرد جز ءاى از ايران بزرگ است يادگار قوم ماد از اصيل ترين نژاد هاى اريا

    • نام خود را وارد كنيد... گفت:

     جناب مصعب خان تو هم مى خواى اين وسط از اب گل الود ماهى بگيرى ملت ايران تا پاي جان از حيثيت وناموس خود دفاع مى كنن گفتم ملت ايران يعنى ملت فارس نه قوم فارس ملت فارس مى فهمى يعنى هموناييي كه انها را كورش پرست مى گويي جناب فرزند اژدى هاك يا همون ضحاك اژدى هاك پادشاهى بود كه دستور قتل فرزند خود كوروش را داد در ضمن كرد هاى غيور از اصيل ترين تژاد هاى اريا يعنى ماد هستن اصلا اژدى هاك ودياكو چه ربطى به صلاح الدين ايوبى داره خوبه تاريخ هم بلد نيستى

    • adib21222@gmail.com گفت:

     ئه ی داگیر که ری دل پر له قین
     ناتوانی واکه ی کورد نه بین
     ئیمه هه ر کورد بوینو هه ر کورد ئه بین
     سلاو له کوردستانی پیروز

    • علي گفت:

     واقعا حيف براي اين استان.كه به خاطر كوتاه نظري و فقر فكري ما هم وطنان كرد.هميشه در عذابه.شماها بااين كار احمقانتون باعث شديدن اينده اين استان كه قرار بود منطقه ازاد بشه.زير سوال بره.كه منطقه نا امنه.چرا بايد از سره احساسات كاري بكنين كه مايه تاسف و بي ابرويي بشه.رو چه حسابي تهمت زدين و با چه منطقي حكم صادر كردين.با اين كارها فردا از همه دولت ملت گلايه ميكنين كه سرمايه گذاري نميكنين.تا هرزمان كه منطق رو بالاي احساس و قوميت نزارين.هميشه در عذابين

     • احمد عبدالله زاده گفت:

      واقعا حیف برای این استان که به خاطر بی فکر هم وطنان خود کردکرد و عذاب شمابه این کا احمقانه باعث شدکه منطقه ازاذ بشه باید از روی احساسات کاری بکنینو دولت وملت گلایه میکن که سرمایه گذاری نمیکننو همیشه در عذابین

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    خخخخخخ خنده داره بعضی اظهار نظرات هرکس داره خر خودشو میرونه درسته میگن به نظر دیگران احترام بذارید اما نه نظری که پوچ و بی محتواست

   • امیر گفت:

    Also تومطمئنی که فرینازبرای فرار ازتجاوز خودش رو ازبالکن پرت کرده پایین؟حتماموقع حادثه اونجابودی؟

    • زهرا گفت:

     امیرخان به نظرت چه دلیلی داشته خودشو از طبقه 4 پرت کنه پایین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
     مثلا برای تنوع!!!!!!!!!!!

     • ف گفت:

      خخخخخخخخخخخ شايد ولي فك نكنم اينجور تنوعيم باشه

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    کردستان مهاباد!!!
    خیلی آرزو داری ولی به گور خواهی برد! مهاباد مال آزربایجانه و تا آخر خواهد بود!

    • ناشناس گفت:

     باشه ماله آزربایجانه ( خخخخخخخخخ آزربایجان)

     • احمد گفت:

      آهای تو که خخخ می کنی معلومه مهابادمال کرد هاست آذربا یجان غ هشماا فارسو ترک ها خندتون میگیره یه روز جزاشو میبینیت ما کردهستیم پای خودمونیم حق فرینازومی گیریم

  • دنی گفت:

   بیاییم زود قضاوت نکنیم. شاید با هم از قبل رابطه داشتن. و بعد به مشکل خوردم.

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    سلام — رسما اعلام شد طرف کارمند شرکت تلاشگران اندیشه تهران بوده که یک شرکت ایرانی-انگلیسی در تهران است و کارش مدیریت هتل داری حرفه ای است.

   • hassan گفت:

    از بس اخبار دروغ از رادیو و تلویزیون ایران به خورده ما میدهند تنها اخبار خارجی رو مردم قبول داران .
    چند سال از کشتن ندا آقا سلطان و ۳۰۰ نفر دیگه میگذرد اما هیچ کدام که محاکمه نشدن بعد هم گفتن خودشون خودشونو کشتن تا معروف بشن … خنده داره نه ؟

    • حسنی گفت:

     یک ندا آقا سلطان که با توطوئه توسط خود سبزها کشته شد رو هنوز متوجه نشدی. همون کسی که بالای سر ندا آقا سلطان بود جاسوس انگلیس دراومد خواهشا اخبار رو دنبال کنید.
     شما برید بی بی سی رو گوش بدید که محض رضای خدا امده میلیاردها خرج میکنه تا از اون ور دنیا اخبار راست به ما بده. واقعا به فکر ما هستند. باور کنید!!!!!!!

     • سارا گفت:

      تو همون اراجیف ایران گوش بده اگه این موضوع ماهواره رسانه ای نمیکردن اب از اب تکان نمیخورد این دروغ ریحانه هم دروغ بود بی گناه ادام شد برات متاسفم

     • نام خود را وارد كنيد... گفت:

      سبز رنگ زندگیه وکسی که رنگ سبز رو نماد میکنه یعنی به زندگی بخشیدن اعتقاد داره . مرگ مال سیا پوشاست . یخورده کتاب روانشناسی بخونید.

     • ف گفت:

      تولازم نكرده اين وسط از بي بي سي دفاع كني

    • علي گفت:

     تو اغتشاش و بي قانوني حلوا بخش نميكنن كه

     مكه اين همه بسيجي و …..كشته شدن اب از اب تكون خورد؟

     • نام خود را وارد كنيد... گفت:

      تا جایی که من خوندم هرکیو کشتن خانوادشونو تحت فشار گذاشتن که بگن بسیجی بودن .عصر اینترنته . دروغ گندش در میاد زود

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   من که نه رد میکنم نه تائید. چون نمیدونم و نمیخوام هم که بدونم چون فقط باید افسوس بخاطر کشورم، هموطنم، ناموسم، مرد سرزمینم، زن سرزمینم که چرا !!!؟؟؟ ولی دوست عزیز چه کسی به شما گفته که طرف بازرس بوده. به فرض هم که بوده، به جای آتش زدن هتل از او شاکی می شدید مگر ناموس شما نبوده!!!!؟

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   مردم ایران توی هر چیزی زود جو زده میشن و جدیدا هم ک مد شده هر جا هر اتفاقی میفته ربطش میدن به مامورای وزارت اطلاعات!!!!
   ضمنا فرض هم کنید کارمند دولت باشه طرف! مگه کارمندای دولت معصوم هستن که بخوان چون کارمند دولته لاپوشونی کنن؟؟!! بنظر من اگرم طرف کارمند دولت باشه دلیلی نداره پنهانش کنن.
   از طرفی آتش زدن هتل هم کار احمقانه ای بوده چون به شهر و اموال خودشون ضرر زدن و فرصت رشد و سرمایه گزاری های بخش خصوصی رو در اون شهر از خودشون گرفتن. اون هتل تنها هتل چهار ستاره شهر بود . میتونستن جلو هتل تجمع کنن اصلا تحصن کنن ولی خسارت زدن کار درست نبود

  • محیا گفت:

   تهمت نزن مومن.. کو رابطه. تا چیزی ثابت نشه نمیشه تهمت زد.روح دختر بدبخت رو سر
   ردون نکنین

  • سارا گفت:

   مرحبا که نظرت واضح گفتی

  • بینام گفت:

   وقتی یک زن و مرد خودشون تمایل دارن و رابطه برقرار می کنن حکمشان سنگساره، ??? !! سواد و اطلاعات نداری مجبوری نظر بدی ؟ حکم سنگسار فقط برای زنای محسنه (زن شوهردار) هست نه یه دختر مجرد …. درضمن همون دختر میتونه چندین ملیون پول دیه بکارتش رو بگیره نه اینکه سنگسار بشه .

  • رر گفت:

   چرا حرف مفت میزنید. یه مشت آدم بی فکر دارین از روی هوا واسه خودتون اظهار نظر می گکنید. اگه مسلمان نیستید و از عواقب اخروی این تهمتها نمیترسین حداقل یکم روشن فکر و منطقی فکر کنید. منطقی یعنی چیزی که کاملا مطمئن نشدین حرف نزنید و قضاوت نکنید. همونطوری که میگین مسئولین دارن دروغ میگن و ماست مالی میکنن و اون یارو نیروی امنیتی بوده یکم به این فکر کردین که اینایی که دارن شما رو پر میکنن که اون یارو نیروی امنیتی بوده اصلا دروغ محضه؟؟؟؟؟!!!
   واقعا براتون متاسفم که اینطور بی سوادانه و بی منطقانه فکر و قضاوت خودتونو گذاشتین در اختیار یه مشت ادم بی سواد سوسمار خور و کافر.
   برین استغفار کنید یا حداقل یکم عاقلانه فکر کنید.

  • محمد گفت:

   بعد از اینکه اون آمریکای کثیف به فکر تجزیه عراق وجدا کردن کردستان عراق افتاده حالا میخواین کردستان ایران را هم بدین دم کردستان عراق؟کدام یکی از اخبار شبکه های بیگانه وضد انقلاب که تا فیها خالدونشان سوخته راست بوده ؟یه سوال دارم چرا هراتفاقی میفته توایران اعم از اسید پاشی قتل درهتل و… با اینکه شبکه های بیگانه صد ها کیلومتر ازمحل حادثه دور هستن با ریز جزئیات مطالب حادثه را شرح میدن؟ چطور میشه که مجریان شبکه هائی که خودشان در محل حادثه حظور نداشتن چنان صحبت میکنن که انگار اتفاق جلوی چشمشان بوده؟آیا چیزی جز شیطنت و آشوب درایران نیست؟چرا میخواین از برهم زدن ایران یکی مثل داعش درش نفوض کنه

  • محسن گفت:

   شما خودت کارت طرف دیدی که بازرسه اگه دیدی رو کن بعد این حرف های دروغو به خرد ملت ایران بده تازه من از اونایی که این آدمو حمایت کردن سوال میکنم شما اول فکر کنید ببینید حرفش درسته یا نه

  • ستاره گفت:

   چرا این جوری می گی

  • بینا گفت:

   دروووووووووود بر شرف فریناز…

 2. رضا گفت:

  شما خودت از کجا میدونی?

 3. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اگه قانون قانون باشه باید حکم اعدام متهم رو در کمترین زمان ممکن صادر کنه. تا خانواده فریناز و مردم یه کم آروم بشن

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   شما از کجا جزئیات رو میدونی که یکطرفه به قاضی میری وحکم اعدام میدی بحرحال وقتی اتفاقی برا کسی میافته هردو مقصرن

 4. ژاله گفت:

  کاش دیروز می دیدید که جوان ها چه جوری هتل را به آتش کشیدند رفته بودند سر بام صوت می زدند ما هم براشون دست میزدیم قربون غیرت مهابادی ها از میاندوآب خیلی آمده بودن
  .

  • نیلوفر گفت:

   ماشا الله واقعاً!!!!!!!!!!

  • اکو گفت:

   من هم اونجا بودم

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   ژاله عزیز یک سوال دارم از شما. حال اگر هتل دار هیچ نقشی در این جریان نداشته باشد!!! دختر خود مقصر اصلی بوده باشد؟!! جریان چیز دیگری باشد که ما نمیدانیم !!!! و …. + جریانی که شما بخاطر آن اینچنین کردید ====== خب حالا اگر یکی از دلائلی غیر از دلیلی که شما اینچنین کردید بود، چه کسی شما را مجازات خواهد کرد. گاهی فکر کردن بهتر از عمل کردن است و البته گاهی عمل کردن بهمراه فکر کردن

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    احسنت…منم میگم اگه هتل نقشی نداشته باشه و همه اینا تاثیر جو زدگی و شایعه باشه شما چطور جواب وجدانتونو میدین؟؟؟

    • علی گفت:

     به قول معروف همون داستان روغن ریخته میشه!!! حسابشو بکن فقط یه هتل نیست چند نفر از نون خوردن ممکنه بیفتند. اعتباری که خراب میشه. اگر توی اون هتل کسی تعرض هم کرده، درست میگن ایشون صد تا احتمال دیگه هم هست ولی یه عده چرا تصمیم عجولانه گرفتند واضحه!! یه عده شانتاژ کردند

   • کورش گفت:

    گفته میشه صاحب هتل خانواده دختر رو خبر کرده. عکسی هم که از دختر آویزون از نرده ها پخش شده، ایشان رو تو لباس منزل نشون می ده، نه لباس فرم و لباس بیرون. اگر هم ایشان قصد فرار از دست متجاوز را داشته اند، منطقی تر بود روی تراس می ماندند و داد و فریاد و یا تهدید می کردند

    • نام خود را وارد كنيد... گفت:

     اگه قت کنید هتل تارا نرده نداره ولی تو اون عکس اون ساختمان نرده داره پس اون عکس فریناز نیست

  • پیام گفت:

   شما خیلی راست میگید و از سردلسوزی اگه این کارو کردین دیگه سوت ودستتون واسه چی بوده؟!!!! دنبال تخلیه هیجاناتتون بودین این بنده خدا بهونه کردین!!!!!!!

  • زهرا گفت:

   ژاله واقعا برای تو و امثال تو متاسفم. واقعا برای ملتی که نه فکر می کنند و نه از روی عقل و منطق قضاوت میکنند متاسفم. برای قضاوت کردن از روی شنیده های این و اون که راست و دروغش بر کسی معلوم نشده متاسفم. متاسفم که از روی توهماتمون قضاوت می کنیم. الان جز خدا کی حقیقت رو میدونه. کی میتونه جز خداوند قضاوت کنه که اصل ماجرا چی بوده؟ چرا این اتفاق افتاده؟ کی مقصر بوده؟ هر کی بوده فقط خدا میدونه. به خاطر این اتفاق دلخراش ناراحت شدم ولی هیچ قضاوتی ندارم چون نمیدونم حقیقت چی بوده و چی شده و چرا اینطور شده. فقط از خدا میخوام که حقیقت رو مشخص کنه تا حق و آبروی بیگناهی این بین پایمال نشه.

   • مریم گفت:

    منو نمی دونم زن ها چرا انقدر منتقده همن.به فرض حرف شما درست.د اگه صداقت و سادگی این بنده خدا نبود که نمی فهمیدین این به آتش کشیدن هتل تاحدودی از هیجانه زیادیه ملت بوده.

   • اهورا گفت:

    زهرا خانم شما که میگید فقط خدا حقیقت رو میدونه یعنی هر اتفاقی که افتاد دادگاه و قانون بیخیال بشن و قضاوت رو به خدا بسپارن؟ یعنی اینهمه تحقیقات و تدریس و تحصیل درباره جرم شناسی و حقوق و قضا همش الکیه؟ وقتی یه جرمی اتفاق میفته کلی کارشناس تحقیق میکنن تا حقیقت رو پیدا کنن

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   خیلی زیبا گفتی واقعا ایول

 5. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  از این اتفاقا تو این کشور خیلی زیاد اتفاق می افته ٬انا هیچ کدومشون رسانه ای نمی شن ٬ولی این اتفاق چرا این طور رسانه ای شد ٬چرا مردم اینقد به این مسئله حساس شدن؟

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   چون ما برامون مهمه و اجازه نمیدیم خون عزیزانمون پایمال بشه شاید دیگران براشون مهم نباشه!!!!!

   • پیام گفت:

    اگه مهمه و ناراحتین از این قضیه چرا مراسم پایکوبی گرفتید؟؟؟ خخخخ…. شما دیگه کی هستین!!!

    • دختر کورد. سوژین گفت:

     ملت کورد و غیرتش زبانزد عالمه هزاران سرباز کورد مردن تا کسی نتونه به ناموسشون نگاه چپ کنه هزاران نفر مردن تا داعش و هزار کوفت دیگه نتونن حرمت زن کورد رو بشکنه اره عزیز من تو این حادثه هر کی هم مقصر باشه ملت باغیرت کورد از اون دختر معصوم دفاع میکنند اون ناموس همه ی ملت کورده و هممون پشتشیم تا انتقام خونشو بگیریم و دیگه هیچ حرومزاده ای جرئت نکنه به دختر کورد نگاه چپ کنه

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   چون ماهواره شایعه احمقانه انداخته ک متهم واسه ووزارت اطلاعات بوده مردم ایرانم ک جو گییییر… سریع باور کردن.
   کی ما میخوایم سر عقل بیایم خدا میدونه.

   • ؟؟؟ گفت:

    واقعا راست می گی. از کجا معلوم راسته؟ از کجا معلوم دروغه.

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    اگه برای خودم پیش نیومده بود باور نمیکردم میتونع کار مامور دولت باشه . به منم یه مامور حراست سازمان جهانگردی میخواست تعرض کنه . اگه با سیاست از شرش خلاص نمیشدم موفق میشد .

 6. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  به نظر من این یک اقدام نا بخشودنی است در اقدام اول بایست رئیس هتل محاکمه شود ودولت آقای روحانی ترسی از افشا نداشته باشد واقعیت را بیان کند ایشان بدانند که رای عظیمی را از کردها گرفتن وهنوز به قول انتخاباتی خود در سنندج راجب ایجاد مرکز حاصی برای برسی مشکلات کردها عمل نکردند

 7. شادی گفت:

  لعنت به همشون.نباید بی صدابشینیم باید خودمون از حق خودمون دفاع کنیم باید چندتا تجاوز ومرگ دختران بی گناه روببینیم.تاکی ظلم تاکی سکوت

 8. h گفت:

  چون با کردها نمیشه شوخی کرد عزیزم

  • ناشناس گفت:

   عزیز من نگو کرد اونیکه از اونجا خودشو انداخته پایین به خاطر ناموسش بوده نه زبونش با کردا هم شوخی نبوده یکم فک کن بعد نظربنویس

 9. ناشناس گفت:

  تف به غیرت شما ارزل واوباش که با یدک کشیدن نام جوان تحت تاثیر تبلیغات مسموم دشمنان وضد انقلاب قرارگرفتید وتاسیسات زیربنایی خودتان راآتش مد زنید وبه خود افتخار می کنید1111111111111111111111111111

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   ناموس خودت موردتجاوز قرارمیگرفت هم همین نظر روداشتی

  • آشنا گفت:

   اگه ناموس خودت موردتجاوز قرارمیگرفت همین نظر روداشتی
   اگرحرف از برادری وبرابری میزنی الان باید بیشتر ازمن داغدارتربودی
   ناموست رومحکم بچسپ ”’فردانوبت اونم میرسه

   • امیر گفت:

    مرده پرست نباشید،حالا چون همشهریتون فوت کرده وبرای اینکه روحش آزارنبینه همه ی تقصیرها رو بیندازید گردن زنده ها،یک درصد احتمال بدید که این دختر هم تمایل به رابطه داشته وخیلی هم باحجاب نبونبوده(همونطورکه عکسهای سرلختش اینو میگه)،ووقتی میفهمه که والدینش ازقضیه بو بردند برای حفظ آبروش از بالکن هتل آویزون میشه وبعد هم سقوط میکنه،البته قطعی نمیگم ولی باید منتظر برملاشدن قضیه موند،واحساسی با قضیه برخوردنکرد

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   بد بخت هایی مثل شما این ها رو فکر میکنند

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   درودبرملت کرد وبرمهابادغیور…..عزیز اول فکرکن بعد حرف بزن ملت کردهرگزذلت رونپذیرفته

  • سوژین گفت:

   ملت کورد و غیرتش زبانزد عالمه هزاران سرباز کورد مردن تا کسی نتونه به ناموسشون نگاه چپ کنه هزاران نفر مردن تا داعش و هزار کوفت دیگه نتونن حرمت زن کورد رو بشکنه اره عزیز من تو این حادثه هر کی هم مقصر باشه ملت باغیرت کورد از اون دختر معصوم دفاع میکنند اون ناموس همه ی ملت کورده و هممون پشتشیم تا انتقام خونشو بگیریم و دیگه هیچ حرومزاده ای جرئت نکنه به دختر کورد نگاه چپ کنه

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   تاسیسات زیر بنایی که نتونه امنیت کارمندش رو تضمین کنه همون بهتر که نباشه،، کاش اینقدری که دغدغه خوب دیده شدن تو دنیا رو داریم بفکر. خوب کردن حال ملتمون بودیم ملتی ک بیت المالش اختلاس میشه و حقوقش پایمال مجبوره خودش قانون رو اجرا کنه

  • کازیوه گفت:

   فرق کرد با ایرانی

   به دو نوجوان ایرانی در عربستان تجاوز شد تهران با بیست میلیون جمعیت عرضه نداشتن یک شیشه از سفارت عربستان سعودی رو بشکنند؛ شروع کردن به ساختن جک و خندیدن به هم دیگه و…. در اصفهان صورت دختران بی گناه را با اسید سوزاندن آنها هم همینطور بی خیال از همه چی فقط خندیدن و جک ساختن … اما در مهاباد دویست هزار نفری در یک هتل خواستن به دختری تجاوز کنن؛ کل هتل به آتش کشیده شد و با خاک یکسان گردید! پس این ایرانی‌های به اصطلاح آریایی و کوروش پرست کجا بودن؛ در صف انتظار حج عمره!!!؟

 10. پژمان گفت:

  اگه منم بودم خودم رو پرت می کردم پایین.
  فکر کنید در موارد دیگه چه بلایی سرش میومد.
  اگه از ترس به طرف راه میداد ، سنگسارش میکردن.
  اگه از خودش دفاع هم می کرد، اعدامش میکردن،

  • یه دختر... گفت:

   وحشتناکه!این اتفاق ممکن بود واسه من یادوروبریام بیفته…واقعاباید اینجور وقتا چیکارکرد؟دفاع؟فرار؟خودکشی؟تسلیم شدن؟…

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    با متهم هر کسی که هست باید برخورد بشه با آتش زننده های هتل هم همینطور . در آخر خود هتلدار اگه مقصر بوده. عدالت علی اینگونه بود. ضمنا لطفا آب توی آسیابی که به نفع غربیها می چرخه نریزید. اونها به هیچ وجه خیر ما را نخواهند خواشت چون هیچ زمان اینگونه نبوده است (کتاب تاریخ دم دست همه هست)

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   ولی من خودم رو پرت نمی کردم
   یه کم جیغ و داد میکردم، سروصذا میکردم، مقاومت میکردم
   با یه چیزی میکوبیدم تو سر طرف و…

 11. باران گفت:

  دمتون گرم ای ول به غیرت کورد

  • اکو گفت:

   من هم اونجا بودم ممنون

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   امیدوارم روزی فرا برسه که همه بفهمند قانون اصلی خداست و هر کسی خداوند رو ناظر بر خودش بدونه و همه بخاطر اینکه قادر متعال خداوند است از ترس او کار قبیح نکنند.

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   ما اینیم دیگه

 12. ذوست گفت:

  مردم غیور و فهمیده کرد ، بگدارید دست قانون حتما حق اون دختر معصوم گرفته می شود، خیلی مراقب باشید که ضد انقلاب از این موضوع سوء استفاده نکند خیلی ها هستند منتطر چنین اتفاقاتی هستند تا از آب گلالود ماهی بگیرند.

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   دم همه کردا گرم ک اجازه نمیدن کسی ب مالشون جانشون و ناموسشون چپ نیگا کنا.ب این میگن غیرت.ب این میگن وجود ن مث بعضیا ک از ترسشون وجود ندارن حرف بزنن و میخوان ادای با فرهنگارو در بیارن.

 13. من گفت:

  اصلا از کجا معلوم که داستان مرگ ساختگی نبوده باشه؟؟!! شاید قضیه چیز دیگه ای غیر از تجاوز باشه
  هم وطنان عزیز به این سادگیا فریب دشمن رو نخورید

 14. منطقي گفت:

  اذهان عمومي حق دارد از روند پرونده مطلع باشد آقاي كتاني شما مي فرماييد كه فايل صوتي و…را در اختيار داريد لطفا براي آشكار شدن موضوع آن را در اختيار عموم قرار دهيد تا از احساسات پاك جوانان غيور مهابادي سوء استفاده نگردد.شما به شكل غير مستقيم داريد به نا امني دامن مي زنيد جلوي چالش هاي امنيتي را در اين برهه ي حساس با برخوردهاي چكشي نمي توان گرفت صادقانه با تصاوير دوربينهاي امنيتي هتل كه در اختيار دادگاه مي باشد موضوع را مطرح بفرماييد تا بدانيم آيا واقعا تجاوزي در كار بوده يا خير؟

 15. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اخرتاکی سکوت هرچیزی حدی دارد واقعا این کسی که این کار روکرده حقش چوبه داره،،،، واقعا که کردها باخیرت اند

 16. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  انتظار دارین فرماندار بیاد بگه اینم متهم معلومه ماست مالی میکنن فقط این احمق ها هنوز نفهمیدن کردستان اصفهان نیست مردن دست رو دست بذارن ببینن چکار میکنن خودشون حقشون رو میذارن کف دستشون فقط واسه اون بیچاره ای ناراحتم که قراره جور اون کثافت رو بکشه شک ندارم یه بدبختی میارن به عنوان متهم معرفی میکنن

 17. نسیم گفت:

  من کرد نیستم ولی درود بر شرف و غیرتتون واقعا احسنت

 18. T@sh گفت:

  کردها خیلی باغیرتند

 19. بهروز گفت:

  مسولین هتل اعلام کردهاند که نفر متجاوز از … بوده است والان کسی جرات پیگیری انرا ندارد و میخواهند با صحنه سازی تمام کنند.
  چند روز دیگه یک انگی به دختره میزنن و یک اعتراف زورکی از پدر و مادرش میگیرن تمام
  اگر این نشد

 20. حقگو گفت:

  افسوس که ماملت جوگیری هستیم،زودبازیچه دست میشیم،بابایه کم عقل هم خوبه،مثلا کارمنداماکن چه سمت مهم دولتیه که دستگاه قضابخوادبقول اون بنده خداکه معلوم نیست ازکجاخط گرفته پرونده رو ماسمالی کنه!؟باباحیفه عقل آکبندبمونه

  • پیام گفت:

   افرین حقگو… اخه این چه پست حساسیه!!!

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   آفرین منم با شما موافقم…. مردم ما زود جوگیر میشن. کردها بیشتر… و غیرت رو با جوزدگی اشتباه گرفتن.
   آ؛های با غیرتا اگه هتل هیچکاره باشه و شما الکی آتیشش زده باشید چی.
   اونایی توی این جریان ناقص شدن چی… پسری ک چشمش آسیب دید چی… جواب اونا رو با کدوم وجدان میدی خوش غیرت؟؟؟
   چرا اینقدر زود تحت تاثیر قرار میگیرید. یه کم فکر کنید….

   • نام خود را وارد کنید گفت:

    اولا که هتل هیچکاره نبوده.ثانیا اون اقا پسری که رفته اون جا میدونسته شاید بدتر از اینم سرش بیاد تو دعوا که حلوا خیرات نمیکنن .ثالثا ناموس خودت بود همینطوری راحت حرف میزدی؟؟

 21. تاسف بر این اوضاع گفت:

  روزگار غریبی است نازنین
  خدا را در پستوی خانه نهان باید کرد.

 22. فریاد گفت:

  آفرین بر کردها. چرا هرجا کم میارید میگید توطئه بوده و کار دشمنان هست. و همه چیو حماقت وار می پذیرید. بابا پارانویا هم حدی دارد. یک دختر جوان چرا باید خودشو بکشه؟ اونم در آن ساعت و در آن مکان؟ جز برای حفظ شرف خویش. درود بر تمام شیرزنان کورد. آن حیوان صفتان متجاوز هم باید به جزای اعمالشان برسند. آفرین بر مردم مهاباد که ساکت ننشستند.

 23. بهرام از اردبیل گفت:

  سلام و درود به غیور مردان کرد، آفرین به غیرتتون و درود به روح پاک قربانی این حادثه که مرگ را به جان خریده و اجازه تعرض به نامردانی که دم از مردانگی و شرف میزنند را نداده ما ترکها کنارتان و پا به پای شما هستیم و احساس همدردی میکنیم…

 24. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  افرین به این فرهنگتان مرحبا.بگذارید دشمنانمان از اب گل الود ماهیانشان را بگیرند. تمام ملت و اقلیتها شدن برای خودشان قاضی و حکم صادر میکنند. اتش میزنند اعدام میکنند مستند سازی میکنند و به اغتشاش خود هم افتخار میکنند.قانون باید یکی یکی این جماعت ایرانی نما کا باطنا ضد قانون اسلامی هستند را محاکمه کنه تا عبرتی برایشان شود که اخرین بار باشد خودسرانه باعث نا ارامی در این مرز و بوم و مملکت اسلامی مان نشوند.و عاملین این جریان خانم فریناز خسروانی هم باید به سزای اعمالشان برسند. (ومن الله التوفیق).

  • مریم گفت:

   به جایه درشت حرف زدن ملایم حرف زدن تمرین کنید که تاثیره مثبتش چند برابره.اینکه قومیت های غیر فارس از فارس ها دلخور باشن چه نفعی برایه ما داره چه نفعی برایه امنیت مرزهایه ایران داره؟!

   • مهدى گفت:

    خواهرم چيزى بنام قوميت فارس وجود نداره ما همه با هر زبان وهر قوميت ملت فارس يا پارس هستيم ملت فارس كه شامل اقوام مختلف كرد لر ترك لك و…..است تحت كشور اريايي ايران كه قبلا امپراطورى پارس بوده

 25. بهنام گفت:

  [15:33, 5/8/2015] بهنام: فرماندار مهاباد گفت: متهم حادثه مرگ دختر جوان مهابادی با قرار وثیقه سنگین در بازداشت است و با خاطیان این حادثه قاطعانه برخورد می شود
  [15:35, 5/8/2015] بهنام: وی در خصوص هویت این متهم تصریح کرد: متهم بازرس و یا ناظر هیچ نهادی نبوده است. او مدتی قبل در هتل کویستان مهاباد مشغول به کار بوده و این هتل را در ارتقاء سطح استانداردهایش کمک کرده است و هتل تارا نیز به همین منظور متهم را به کار گرفته است و وی در این هتل مستقر شده است.

 26. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  افرین به ملت کرد من کردم ما حق خودمان را خودمان میگیریم … نمیگذاریم خون هیچ کردی در این مملکت بی خود ریخته بشه

 27. ن.ت (ارومیه). گفت:

  اولا:عاملین این اغتشاش که با بی نظمی و بهم زدن امنیت ملی و ایجاد رعب و وحشت در کشور عزیزمان و دادن بهانه به دشمنان این مرز و بوم محاکمه وبه اشد مجازات برسند- دوما: عاملین این جنایت جریان هتل و مقصرین قتل و خودکشی خانم فریناز خسروانی نیز دقیقا برسی و به سزای اعمالشان برسند تا عبرتی برای هوسرانان بی دین و قوت قلبی برای خانواده مرحومه و نشان دادن اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اجرای قانون اسلامی و قرانی برای ایرانیان و غیر ایرانیان باشیم.

 28. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  مردم شاری شنو و با شرف ، روز شنبه19-02-1394 روز شرف است ، پس در چهار راه اشنویه به سمت فرمانداری حرکت میکنیم و بصورت آرام و در چهارچوب قانون ادعای محاکمه عادلانه از دستگاه قضا داریم ما اهل خشونت نیستیم ولی دخترانمان را ناموسمان میدانیم . آتش از شنو

 29. لرستانی گفت:

  ما لرها هم کنارتونیم کوردهای باغیرت

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   ما ترکا هم پایه ایم

  • امیر گفت:

   من خودم لرهستم ولی غیرت بیجابعضی موقعها باعث ضایع شدن خیلی ازحق ها میشه همونطوری که بعضی از دخترهای لر ،برادر وپدرشون رو محرم اسرارشون نمیدونن بخاطر همین غیرت افراطی

 30. ASO گفت:

  درود بر شرف فریناز. درود بر شرف مردم مهاباد که نقشه ی زشت مامور امنیتی رو بی جواب نداشتن. من خودم دخترم. میدونم فکر اینکه کسی بهم تجاوز کنه چقد وحشتناکه.. ما دخترای کرد مرگ رو به جون میخریم ولی تن به ذلت ندیدیم .

  • ناشناس گفت:

   ما ترکها هم کنارنون هستیم باید مردم کرد را آفرین گفت

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    من به عنوان یک ترک، کنار آشوبگرانی که حقیقت را ندانسته و با تبلیغ دشمنان شهر خود را به آتش می کشند نیستم. من منطق دارم و عقل.

  • M گفت:

   ما ترکها هم کنارنون هستیم باید مردم کرد را آفرین گفت

 31. سیما گفت:

  درود بر هر چی کورده امیدوارم هر چه زودتر حکم این متهم داده بشه خدا هرچی مثل اینا هوس بازه رو از دنیا پاک کنه

 32. سیما گفت:

  بژی کوردو کوردستان درود بر هرچی کورده و با غیرته

 33. یک دخترکرد از سنندج گفت:

  جدا از مسئله ی قومی و … یک نکته ی مهم آن است که برای مسئله ی تجاوز باید قوانین سفت و محکم و حامی زنان وضع شود. ما زنان و دختران در طول تاریخ اگرقربانی تجاوز نبوده باشیم همواره نگران تجاوز بوده ایم. و این ترس همواره با زنان بوده است و این مسئله را باید ریشه ای تر حل کرد. دختران ما باید آموزش دفاع شخصی ببینند. خانواده ها در این زمینه حمایت گر دختران خود باشند. باید دختران آموزش کامل داده شود تا در چنین موقعیتهایی بتوانند از خود دفاع نمایند. چرا باید یک دختر جوان و در اوج سالهای جوانی ناچار شود به زندگی خود خاتمه دهد. حتما دختران خود را به آموزشهای دفاع از خود و سایر شیوه های دفاعی مجهز سازید. قطعا بررسی دقیق این پرونده و جلوگیری از پامال شدن خون این دختر و تدبیر اشد مجازان برای متجاوزان می تواند حرکت خوبی در راستای حمایت از حقوق زنان باشد.

 34. کرد گفت:

  حکم براساس قانون به نفع همه است

 35. پرسا اهواز گفت:

  ما خوزستانی ها درکنار مردم کورد هستیم انشاالله ک جنایتکاران بسزای اعمالشون برسند.روحت شاد خواهر کوردم فریناز

 36. یک دختر از سنندج گفت:

  جدا از مسائل قومی و سیاسی یک نکته ی مهم ان است که زنان و دختران در طول تاریخ اگر قربانی تجاوز نبوده باشند اما همواره ترس از تجاوز را با خود داشته اند.1- باید به دختران آموزش دفاع شخصی و سایر تکنیکهای لازم برای دفاع از خود در چنین شرایطی را داد. 2. باید قوانین محکم و سخت گیرانه تری در برخورد با متجاوزان وضع کرد و بیشتر از زنان حمایت قانونی نمود. 3. چه تجاوزها یی که به خاطر ترس از آبرو و ناموس دختران بیچاره سکوت می کنند پس مورد سوم تعریف دوباره شرف و ناموس است. آنکه باید شرمگین باشد متجاوز است نه کسی که به او تجاوز شده . باید برفرهنگ خود کار کنیم، فرهنگی که زن بودن در ان گناه است.

 37. milad گفت:

  بژي كورد

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   تمام مردم فهیم و با شعوری که به فرموده قران اولا تحقیق می کنند و سپس اقدام، زنده باشند. کرد و ترک و لر و …. نداریم. از آنهایی نباشیم که به سبب جهالت اقدام های احساسی می کنند و سپس پشیمان می شون. اگر دوستان کرد نیز با عقل و تدبیر و با تحقیق و قانونمندی به پیش بروند زنده باشند. ما شهدای زیادی و تاوان زیادی در خصوص اقدامات احساسی برخی کردها داده ایم و امیدواریم همچنان اکثریت قریب به اتفاق مردم خوب کرد، تفرقه افکنان را اجازه تخریب و بی حرمتی و بی قانونی را ندهند.

 38. ناشناس گفت:

  من میاندوآبیم ترکم کردو ترک نداریم همه مون انسانیم من حتی بیشتر از کردا ناراحت شدم..کردا آدمای خیلی خوبی هستن.آدمای شریفی ان.واقعا متاسفم! یعنی وقتی خبرو شنیدم به خدا گریه امونم نداد! واقعا نمیدونم چی بگم به قدری برام تکون دهنده بود! واقعا خانواده فریناز بی گناه چی می کشن؟خدا صبرشون بده.و بخ غیرت و شرافت این دختر کرد هموطنم احسنت میگم. مصداق اون شعر ترکیه که تو فیلم سارای دختر چوپون خودشو از دست خان به سیل میندازه و آب اونو با خودش می بره.فریناز خودشو به آتیش زد به تموم ایل و تبارش شرف داد… درود به همه مردم کرد.

 39. آیسان گفت:

  من میاندوآبیم ترکم کردو ترک نداریم همه مون انسانیم من حتی بیشتر از کردا ناراحت شدم..کردا آدمای خیلی خوبی هستن.آدمای شریفی ان.واقعا متاسفم! یعنی وقتی خبرو شنیدم به خدا گریه امونم نداد! واقعا نمیدونم چی بگم به قدری برام تکون دهنده بود! واقعا خانواده فریناز بی گناه چی می کشن؟خدا صبرشون بده.و بخ غیرت و شرافت این دختر کرد هموطنم احسنت میگم. مصداق اون شعر ترکیه که تو فیلم سارای دختر چوپون خودشو از دست خان به سیل میندازه و آب اونو با خودش می بره.فریناز خودشو به آتیش زد به تموم ایل و تبارش شرف داد… درود به همه مردم کرد.

 40. نسیم گفت:

  بیابروها

 41. سامان مهابادی گفت:

  ما کورد های مهابادی در برابر دشمنان و ناموس خود تا حد مرگ پایدار هستیم و هیچ دولتی نمیتوند ما رو سلطه خود قرار بده و هر کی بخواد مانع ما بشه جوابش را در بدترین وج می دهیم

  • بلا گفت:

   من حرفی برای گفتن ندارم اما تا این لحظه ضد و نقض زیلد شتیدم اما اینکه مردم لین همه حرف شایعه رو از کحا در میارن موندم من از مردن یه ادم واقعا ناراحتم اما تو رو خدا وقتی از چیزی خبر نداریم در موردش شایعه نسازیم و زود جو گیر نشیم

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   سامان مهابادی ،،،،،من فیلم رودیدم. من خودم کورد جوانرود هستم افرین برشما مها بادی هاکه ازناموس‌ تان اینجوری محافظت می کنید

 42. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اینجا مهاباد هست نه اصفهان.

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   یعنی این قشنگ ترین جمله ای بود که تو این صفحه خوندم.

 43. M گفت:

  ما ترکها هم کنارتون هستیم باید مردم کرد را آفرین گفت

 44. کی مقصره... گفت:

  .مامور امنیتی ازین به بعد وارد ماجرا میشه. و حق و ناحق رو مشخص میکنه.ما امنیتمون رو مدیون همین نیروها هستیم گول شبکه های بیگانه رو نخورید.

 45. نام خود را وارد كنيد...اسرا گفت:

  *****خواهر. کرد. شهادتت. مبارک******

 46. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  افرین مردم غیرتمند کردستان.من کرد نیستم ولی افتخار میکنم به شما برادرام

 47. علیرضا گفت:

  کرد و ترک و لر و فارس نداره. هر جای دیگه هم بود مردم همین عکس العمل رو داشتن. ماشاالله به غیرت ایرانی جماعت. ان شاالله مجرم (یا مجرمان) زود سزای کارشونو ببینن. زنده باد ایرانی غیرتمند.

 48. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  واقعا باعث تاسف برای جماعی که به راحتی تحریک شدند و هتل را به آتش کشیدند بدون ابعاد قضیه کاملا برای آنها روشن شده باشد. رسانه های وابسته به صهیونیست ها خیلی راحت می توانند از این نقطه ضعف کردها استفاده و بهره برداری کنند البته آنها دلشان به حال کرده نسوخته است اتفاقا خیلی دوست دارند یک کشتار حسابی راه بیندازند و تماشا کنند. برای نمونه می توانید به کردستان عراق که گرفتار داعش نوچه غرب و صهیونیست ها شده نگاهی بیندازید.

 49. محمد گفت:

  اینم میشه مثل حادثه عربستان همه داغ میکنن و … بعد هر کی بسته به شرایط خودش و نفعش خودش از این قضیه سو استفاده میکنه تا جایی که دیگه همه از یادشون میره که واسه چی اعتراض کردن ملی گرا ها کرد گراها مخافان دولت موافقان دولت مذهبی ها و … هر کدوم برا خودشون از این قضیه سو استفاده میکنن بیچاره اون دختر که حالا بعد مرگش هم وسیله دیگران شده اما اینار نیست که خودشو از پنجره پرت کنه روحش شاد امیدوارم که اینا جوانان بدون که باید چیکار کنند

 50. مهیا گفت:

  ازنظرمن این اتفاق هرجورپیش اومده،باید کار محاکمه رو به قاضی سپرد.اینکه ی عده به بهانه همدردی و اعتراض میوفتن به جون اموال عمومی یا هر ملک خصوصی دیگه،فرهنگ مارو زیرسوال میبره و باعث میشه بقیه فکرکنن ما به جای سپردن کار به کاردان ،یک طرفه به قاضی میریم.که اتفاقا اکثرمواف

 51. رشت . مرد گیل گفت:

  درود بر شرف و غیرت جوانان مهاباد . وقتی غیرت و شرف و ناموس پرستی جوانان مهاباد را دیدم، اشک شادی از چشمانم سرازیر شد . ما جوانان با غیرت گیلان از شما جوانان و مردم باغیرت مهاباد حمایت می کنیم. وحدت داشته باشید و پشت همدیگر را خالی نکنید که خدا و مردم ایران با شما هستند. درود بر شرفتان . برای شادی روح مرحومه فریناز خسروانی صلوات .

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   تو غلط کردی گیل هستی. هیچ ایرانی مردم خودش رو اینطوری به آشوب دعوت نمیکنه شما نمیخوای برای ناموس حرکتی کنی میخوای آشوب کنی

 52. مهیا گفت:

  که متأسفانه اکثرمواقعه این طوری بوده

 53. ایرانی گفت:

  اگر به دنبال شرف ایرانی هستیم، بحث کرد و ترک و لر و فارس و… وجود ندارد، حتی اگر یهودی ایرانی نیز باشد ما باید غیرت داشته باشیم و از ناموسمان دفاع کنیم. ولی من تعجب می کنم از کسانی که اینگونه ناموس خود را در معرض دید همگان قرار داده و ادعای شرف دارند. انسان با شرف اینگونه خودش را در معرض دید همگان قرار نمی دهد و گر نه باید تاوانش را بدهد.

 54. هدایت گفت:

  تنها چیزی که یه کم فقط یکم بتونه خانواده ی فریناز رو اروم کنه اعدام اون دو جنایتکاره در مقابل چشمان مردم است.
  و با پشتیبانی مردم با غیرت مهاباد هیچ وقت خانوادش از پا درنمی اید و همراه مردم تقاص خون فریناز را می گیرند.

 55. اهورا گفت:

  واقعا بایدبه هم جنین خواهران باناموسی باید افتخار کنیم.آفرین مهاباد باهم چنین فرزندانی.بژی کچی کورد

 56. a گفت:

  باید اعدام بشن …

 57. az گفت:

  کرها همیشه باناموسن

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   از عکساش معلومه!!!

   • پونه گفت:

    کساتی که میگویند زنان حجاب داشته باشند تا مردان به گناه نیفتند مثل اینست که بگویند آفتاب نتابد تا بستنی مان آب نشود .
    عذر میخوام ،شما ذهن هوس بازتو درست کن تا مجبور نشی از حجاب کسی ایراد بگیری .اون مذهبتم بدرد خودت میخوره که هنوز نفهمیدی پشت سر یه مرده اینطور حرف نزنی .دین اومد که حیوانات رو انسان کنه نه انسانها رو حیوان .وقتی میگی از وضع عکس معلومه…یعنی ذهنت بیماره . یه روانشناس برو که اگه یه خانومو دیدی با همون وضعیت از دستت امنیت داشته باشه . که احیانا جای دیگت کار نیفته بجای مغزت .
    از تهران

 58. سحر گفت:

  دنی خاک تو سرت میگی زود قضاوت نکنیم اونوقت خودت راحت تهمت میزنی و میگی شاید باهم رابطه داشتن.خاک تو سرت با این مدل حرف زدنت .

 59. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  ای خاک بر سر شما تف بر روی شما انسانیتو با کلماتی مثل کرد ،لر،ترک ، فارس قیاس میکنین اگه قرار به قیاس باشه هشت سال کمله کرد خون مردمو ریخت کدوم گور بودین
  نسل اکو وکوروش کیلو چند یک دختر چه با گناه چه بی گناه پرپر شد چون شما بی قیرتا داشتین سر کرد وفارس بودن خودتون قاپ میریختین اگه سر سوزنی ادم بودین دنبال
  ریشه مشکل بودین

  • حق پرست گفت:

   جنابعالی اگر در زمان گریبایدوف هم بودی عمل مردانه تبریزیها را آشوب میخواندی.

 60. حسام گفت:

  چیزی که حتی مردم مهاباد دقیق نمیدونن. یکی میگه مامور اطلاعات، یکی میگه بازرس و… . اینکه فردی که باعث این اتفاق شده باید مجازات بشه شکی نیست، اما چیزی که برام جالبه اینه که شبیه اسید پاشی اصفهان ربط میدن ب. نیروهای امنیتی. بسه تو رو به خدا. برای شادی روحش صلوات

 61. سعید گفت:

  ما همه ایرانی هستیم ولی کردهای عزیز یه کم آدم های احساساتی بیش اندازه و زود باور هستن شما آبروی ناموس خودتونو بردین با این کار .مثلا چی فکر کردین با مامورا در گیر شدین مثلا با رژیم بر خورد کنین با هتل آتیش زدین کجا رو فتح کردین جز رفتن آبروی خودتون و حرفای نادرست تو شبکه های خارجی .پاینده جمهوری اسلامی ایران

  • سوژین گفت:

   ببین اقا سعید کا ایرانی هستیم و کورد هیچ شبکه ی ماهواره ای نمی تونه غیرت و ناموس کورد رو توصیف کنه اونا هرچی میخوان بگن اگه تو هم واقعا ایرانی بودی یه ذره از غیرت آریایی رو به ارث میبردی ههه
   اینجا ملته کورده مهاباد جزو محدوده ی کورده پس هر کس ناموس دختران ما رو زیر سوال ببره نه با یه خونواده بلکه با یه ملت طرفن اونا اونجا رو اتیش زدن که به یکی مثه شما بفمونن دختر کورد شوخی نیست اتیش زدن که بفهمونن ما کوردیم و اینجا شهر کورده نه اصفهان
   من ابروی از دست رفته ای نمی بینم ما فقط در مقابل ناموسمون سکوت نمی کنیم درسته اونجا مهاباد بود ولی تموم شهرهای کورد در صدد تجمعن تا از ناموسشون دفاع کنن
   بژی کورد
   ما بوکانی ها پشته تونیم

   • نام خود را وارد كنيد... گفت:

    به نظر من باید مدیر هتل ناموس خودشو در اختیار یک اجنبی میذاشت نه یک دختر ی که شرافتمندانه کار میکرد در ضمن خسته نباشید به همه ی مردم غیور کرد اگر این کار و نمی کردن هیچ خانواده ای نمیذاشت ناموس ش بیرون
    کار کنه

 62. hassan گفت:

  از بس اخبار دروغ از رادیو و تلویزیون ایران به خورده ما میدهند تنها اخبار خارجی رو مردم قبول داران .
  چند سال از کشتن ندا آقا سلطان و ۳۰۰ نفر دیگه میگذرد اما هیچ کدام که محاکمه نشدن بعد هم گفتن خودشون خودشونو کشتن تا معروف بشن … خنده داره نه ؟

 63. سروین گفت:

  ضد انقلاب کجا بوده آخه چرا تا هر کسی هر جایی اعتراض میکنه انگ ضد انقلاب بودن و توطئه دشمن بهش میزنید ماهم انقلاب رو دوست داریم کشورمون رو هم دوست داریم ولی اگه جایی خطایی پیش بیاد آدم نباید چشماشو ببنده بعدش هم انگار خارجیا بیکارن که حالا بیان ببینن توی مهابتد چه اتفاقی داره میوفته

 64. بابک گفت:

  چقدر زشته اسم این خانم و منتشر کردین خیر نمیبینین .

 65. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  سلام هم میهن
  برای شادی روح خواهرمان فرینازصلوات بفرستید,به جان هم نیفتید ,یه هم دیگه بی احترامی نکنید ,خواهشا صبورباشید تااصل ماجرا معلوم بشه ,به خانواده داغدار خسروانی هم تسلیت میگم خدا صبرشان دهد

 66. مریوان گفت:

  بزی مهاباد شاری قازی

 67. میثم گفت:

  تو رو قران این بحثای مسخررو تموم کنین کی دیگه که طرف اطلاعاتیه من قبول دارم که کردا غیرت دارن اما نباید پایکوبی کنن مگه جشن بوده واقعا متاسفم اگه جرات دارین روز عادی بریزین تو خیابان که هیچکدوم جرات ندارین فقط جوگیرین همین

 68. نام خود را وارد كنيد...اسرا گفت:

  آبجی ناراحت نشو اونانمیفمن ناموس چیه!ناموس اوناصیغه شدن!اوناندارن اون چیزی روکه کردها بهش میگن غیرت****خواهرم شهادتت مبارک****

 69. احسان. اهواز گفت:

  انشاءاله یه جوری با خاطیان برخورد بشه که دیگه کسی فکر این اعمال کثیف رو هم نکنه ….

 70. نام خود را وارد كنيد...اسرا گفت:

  این شهادت خواهرم داستان چندسال پیش رو زنده کرد!مغول به کردستان حمله کردند تموم مردهاروکشتن!حدود۵۰۰نفرزن ازدوطرف محاصره شده بودن روی پل واسه اینکه بهشون تجاوزنشه همشون خودشونوازپل انداختندپایین!این غیرت کردی است بعضیاکه میگیدالکی شلوغش کردیدشایدشما که ناموساتونوصیغه میکنندباهاشون حال میکنندپول بهشون میدن بتونیدبگذریدبه راحتی!اماماتاریخمون پراست ازاین شهادت ها نمیتونیم ****خواهرم شهادت مبارک****

 71. اسرا گفت:

  این شهادت خواهرم داستان چندسال پیش رو زنده کرد!مغول به کردستان حمله کردند تموم مردهاروکشتن!حدود۵۰۰نفرزن ازدوطرف محاصره شده بودن روی پل واسه اینکه بهشون تجاوزنشه همشون خودشونوازپل انداختندپایین!این غیرت کردی است بعضیاکه میگیدالکی شلوغش کردیدشایدشما که ناموساتونوصیغه میکنندباهاشون حال میکنندپول بهشون میدن بتونیدبگذریدبه راحتی!اماماتاریخمون پراست ازاین شهادت ها نمیتونیم ****خواهرم شهادت مبارک****

 72. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  مردم مهاباد بهترین قضاوت را در این مساله را داشتند دوربینهای هتل تمام موارد راضبط نموده و از طرفی تماسهای ملتمسانه ی دختر بیچاره با یکی از دوستانش دلالت بر همدستی مدیر هتل با جنایتکار دارد پس الکی قضاوت نکنید دختره شرافت زن ایرانی را به رخ جهانیان کشید باین هنجارها نفس میکشیم

 73. ali گفت:

  لام بردوستان باغیرت ومنطقی ایران زمین که همیشه مهد غیرت وعزت بوده ولی چند سوال برای من پیش آموده -1-آیا فرد متهم دستگیر شده است یانه اگرشده که هیاهو وجنجال برای چی خوب دادگاه کارخودش را میکند حالا اگر به روند دادرسی شاکی هستند که هنوز اقدامی نشده است وزود است 2- واقعا تاحالا در ایران یا مهاباد به هیچ دختر وزنی تجاوز نشده این موضوع چرا اینقدر با بقیه فرق کرده ؟3 براردان خوب من قبل از هرگونه تجمع و… متهم دستگیر شده شما چی میگید 4- کدام یک از معترضین وآتش زنندگان هتل از ریز ماجرا اطلاع دارند که واقعا دراین هتل چه اتفاقی افتاده که دختر بیچاره را متهم به هرکاری میکنند 5- حتی اگر تجاوز شده باشدسرمایه شهرتان را چرا آتش میزنید خوب پیگیر اجرای عدالت باشید ودرصورت صحت تجاوز متهم را به سزای عملش برسانید ؟سوال دیگرری از آن آدمهایی که ما کردها را چه میدانند وتشویقمان میکنند به این کارها میپرسم شما وقتی کسی با ماشین زیرتان کند یا به ماشینتان بکوبد ماشینش را آتش میزید ؟اصلا توشهر خود شما به هیچ دختری تجاوز نمیشه ادم کینه ای چرا جوانان ما را شیر میکنی ای روباه مکار ؟شاید برخی جوانان خام مارا خام کنید ماملت کرد بیداریم پس خودتان هستید .!از مردم مهاباد میپرسم را آیا این دختر خانواده نداره اصلاکسی از اونا نمیپرسه موضوع چیه .شاکیند .پرونده به کجا رسیده .؟حالا از آنهاییکه چهره کردستان را بااین بهانه ها خشن نشان میدهند وجوانان خودم میگویم عزیزانم خشونت به هیچ وجه منطقی نیست اعتراض راههای مدنی دارد بخدا قسم برخی آدمهای عقده ای ما راخام میکنند مگر ما در چندین سال گذشته ندیدیم چه کسانی قربانی این حرکت ها میشوند از شما میپرسم اگر دربین افراد معترض پسر یک نفر از افرادی که پشت سر شما را تشویق میکنند دیدید هرچه میخواهید بگویید اگر پسر فلان دکتر ومهندس وسرمایه دار را دیدی آنوقت .برادراحساسی وبا غیرت خودم که الهی فدای این احساس وغیرت بی غشت بشوم کمی به هزاران سوال حاشیه این قضیه فکر کن بعد سرمایه شهرتن را اتش بزن وبعد دادبزن بگو چرا به بناب پتروشیمی میدهند به ما نمیدهند آخر کدام سرمایه دار می آید هتل بسازد آنوقت به خاطر اتفاقی که امکان دارد در هرکجا بیفتد سرمایه اش رات آتش بزنند وهکذا کارخانهدار و….

 74. سینا گفت:

  اونوقت بعد از مدتی تازه معلوم میشه اون فرد اصلا کارمند دولت هم نبوده و ماجرا چیز دیگه ای بوده و بازم شبکه های کثیف ماهواره ای دروغ پشت دروغ سرهم کردن برای تحریک احساسات افراد ناآگاه و ساده و بهم ریختن اوضاع مملکت…

 75. عليرضا گفت:

  طبق معمول 37 سال گذشته هر اتفاقي ميوفته فقط تكذيب ميشه.
  مثل اسيدپاشي اصفهان و هزار اتفاق ناگوار ديگه كه هميشه يك سر قضيه به آقايون وصله.

 76. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  خدا رحمتش کنه حالا هتلو واسه چی آتیش زدن؟؟؟ صاحب بدبخت هتل چکاره بوده این وسط؟؟؟

 77. عليرضا گفت:

  اين موضوع هم رفت كنار هزار مورد ديگه كه قراره بررسي و اعلام بشه.
  البته دليلش معلومه.چون پاي يكي از آقايون در ميونه.

 78. ناهید گفت:

  سلام
  چرا زود قضاوت میکنین درباره ادما وقتی از چیزی خبر ندارین صبر کنین تا همه چیز مشخص بشه
  مرگ ی ادم باین صورت به هردلیلی که باشه واقعا وحشتناکه و هیچ کس دوست نداره برای عزیزش اتفاق بیفته
  درباره کردا هم هی نگین خیلی متعصبن و نمیزارن به ناموسشون تجاوز بشه
  تو شهر ما چند نفر کرد هستن که به دخترای دانشجو تجاوز میکردن و علیه شون شکایت کردن چون وضع مالی خوبی داشتن فکر میکردن کسی ازشون شکایت نمیکنه و با پول اونارو میخرن
  اگه واقعا رو نامشون تعصب دارن نباید به ناموس دیگرانم چشم داشته باشن

 79. کتایون گفت:

  من یک زن ترکم؛ اشک ریختم و داغون شدم از شنیدن چنین خبر وحشتناکی
  من متاسفم برای کسانی که اینجا بحث کرد و ترک را مطرح می کنند، به نظر من همه ما انسانیم و این فرد حتی اگر مسیحی هم بود بازهم همین حس را داشتم چون پای یک انسان در میان است، انسان مظلومی که قربانی افکار آلوده و غیرانسانی یک فرد بیخبر از خدا شده است.
  به نظر من یک دختر تحصیل کرده و موفق هرگز خودش را تسلیم خواسته های شیطانی یک مرد نمی کند و مرگ با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح می دهد؛ تبریک می گویم به خانواده بزرگوار فریناز عزیز و برایشان آرزوی صبر و بردباری دارم.

  • مهدى گفت:

   افرين بانوى اذرى زنده باد تمام اقوام ايرانى اعم از ترك و كورد وبلوچ ……

 80. سارا گفت:

  بهترین کارش بود اگه اون کثافت دستم بهش میزد همه رو می نداختن گردن دختره ولی فریناز با مرگش اینو به همه ثابت کرد ک تقصیری نداشته بژی فریناز

 81. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  هنوز معلوم نیست اصلا خود کشی کرده یا میخواسته فرارا کنه یا می خوسته در بره یا هر چیز دیگه ای متهم هر کی باشه باید مجازات بشه

 82. سیامک گفت:

  باید موضوع در ارامش و به دور از جوسازی و شایعه پراکنی برا عموم مردم توسط دستگاه قضایی روشن گردد.

 83. دختر کرد مهابادی گفت:

  به سلاوو ریزه وه .خووشکوو برایانی آزیز وه رن له بیرمان نچیه که امه میراث دارانی فه ر هه نگیکی زور گرانین امه نوه کانی قاضی محمدو هیمنو هه ژارین.هه موو شتیکی به خوودای به رزوو بیه هاوتا دسپیرین

 84. بی نام گفت:

  به نظر من شبکه های ماهواره از اون ور دنیا چی رو فهمیدن که ما نفهمیدیم ؟ یه مشت دروغ رو تحویل ادم میدن . یه دختر به راحتی نمیتونه بره اتاق یه غریبه تو یه هتل .مگه تو این مملکت زندگی نمی کنید بابا چشماتون رو باز کنید . این مملکت هم پلیس داره هم قاضی چرا به خودمون اجازه میدیدم به راحتی هر کسی رو محکوم کنیم و براش در هر موردی حکم صادر کنیم ؟

 85. لر گفت:

  نباید صرف اینکه دخت بیچاره الان مرده دولت و نظام هم سواستفاده بکنن این دختر معصوم الان در میان ما نیست اگر خدای ناکرده تقصیری هم داشته باشه نباید دولت اونو منتشر کنه ولی دقت کنین مسوولین چقد حول شدنو میخوان وابستگی اون نامردو به خودشون کتمان کنن که دارن با آبروی دختره بازی میکنن واقعا برای این مملکت متاسفم که یه مشت بی شرف شدن مسوولش ………………….

 86. farshad گفت:

  مملکت اسلامی داریم دیگه!!!!!هر کی هر کاری دوست داره میکنه دو روز دیگه هم همه چی مالیده میشه میره پی کارش.ماشاالله از این چیزا کم نیست تو ایران

 87. ئامانج گفت:

  درود بر شما و درود بر غیرت هرچی کورده. من.میخوام بگم دوستانی ک میگن تو این حادثه هر دو طرف مقصرن ازشون میپرسم خودتو جای اون دختر بذار, آیا با وجود اینکه مقصری میری خودتو پرت میکنی پایین تا بهت تجاوز نشه؟؟ اصلا با عقل جور در نمیاد. من که تاحالا هر اتفاقی برای قربانی های اتفاقات توی ایران افتاده ندیدم ک متهمش به سزای عملش برسه! مثل جریان اسید پاشی که کسی نفهمید آخرش چی شد چون اگه بیخ کارو بگیری بر میگرده به مقامات بالاتر و مسئولین که مسلمه اونا هم نمیخوان گیر بیوفتن. در مورد آتش زدن هتل هم میگم آفرین. نه فقط هتل, رئیس هتل رو هم باید آتش زد ک دیگه توی هتل های بعدی این اتفاق نیوفته. از تیمور لنگ پرسیدند چرا در کشورها و شهر های تو هیچ دزدی رخ نمیدهد؟ گفت هرجا ک دزدی میشود گردن داروغه آنجا را میزنم. روزگار خوش

 88. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  سامان مهابادی ،،،،،من فیلم رودیدم. من خودم کورد جوانرود هستم افرین برشما مها بادی هاکه ازناموس‌ تان اینجوری محافظت می کنید

 89. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اخه چرا لب می ترکنیم کی می گیدضدانقلابی ما همه وطن خودمونودوست داریم بایدادم ازحق چشم پوشی نکنه

 90. فریاد دختر بختیاری گفت:

  من دانشجویی جامعه شناسی ام این خبر رو هم دیروز فهمیدم واقعا فهمیدن واقعیت سخته ولی این رو هر کسی می دونه که یه دختره تو سرزمین ما مرده …واقعا ما گاهی اوقات به خودمون میبالیم که خیلی خوبیم ولی کشور ما داره به کجا میره که مسولین به جای این که به فکر مردم باشن به فکر منافع شخصی خودشون هستن میخام بگم واقعا برا جامعه برا کشورمون متاسفم من بچه دزفولم به نظرم وقتی شهدا این روببین پشیمونن از این که انقلاب کردن..من نمیخام سیاسی حرف بزنم ولی ازادی بیان که دیگه حق مونه..چرا مردمی که انقلاب کردن الان میگن یاد دروان شاهنشاهی بخیر واقعا چرا مسئولین کمی تامل نمیکنن…ایران داره به کجه میره…کنش میشد فکری کرد

 91. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اگر متهم مامور اماکن باشه ب قضیه علنی نمیشه که در این صورت اتیش زدن هتل به حقه
  اگر دختر خودش مایل به این کار بوده (که احتمالش ضعیفه چون اثار ضرب و شتم روی بدنش بوده و بعدشم دختر از کجا خبردار شده که هتل خونوادشو خبردار کرده) کار هتل که به خونواده خبر داده اشتباه بوووده پس باز هم اتیش زدن به حقه
  بیاین از ناموسمون دفاع کنیم

 92. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  این قضیه ما رو از بی حرمتی نسبت به نوجوانان جده دور نکنه

 93. سارا گفت:

  مرحبا بر غیرت کردهامن نمیدونم درست شد ماجرا ریحانه اصلا تجاوزی در کار نبوده رابطه داشتند این چه رابطه ای که باعث خودکشی بشه چرا اینقد به مردم دروغ میگید تا به کی باید به دختران ما تجاوز بشه وهمش بگید اینها دروغهای ماهواره ای کاش کردها بروند پیش خانواده فرناز اونها حقیقت بگن

 94. کاظم گفت:

  مرحبا بر غیرت بزرگ مردان کرد

 95. یک ایراین با غیرت گفت:

  چرا دختران و زنان کرد در کوبانی و موصل یا در سوریه در جلوی چشمان مردان مورد تجاوز قرار می گرفت چیزی را از خود نشان نمی دادید اون وقت این غیرت و تعصب کرد بودن شماها کجا رفته بود چرا به این همه ظلم و ستم داعشی ها اعتراض نمی کردید و بعضی وقت ها هم برای ارضای غرایض جنسی با داعشی ها هم دست می شدید امروز در هتلی که هیچ اتفاق ناگوار اخلاقی رخ نداده است دست به وحشی گری می زنید و اموال مردم را به آتیش می زنید شما که شهر مهاباد را مهد فرهنگ و ادب و تمدن لقب می دادید آیا این همان فرهنگی است که شما ادعا داشتید . بروید جای خود بنشینید دولت امریکا با آن همه قدرت با همدستانش جرأت چپ نگاه کردن به ایران را ندارند چه رسد تعداد اندک عرازل اوباش با دست خالی می خواهند حرمت و حیثیت نظام را لکه دار کنند

  • نام خود را وارد كنيد... گفت:

   شما تو خونتون لم داده بودید که کوردها با داعش بجنگن ؟ حالا از اونا داری ایراد میگیری ؟ واقعا که !

 96. as گفت:

  فرخنده دختر افغان،19 مارس کشته و سوزانده شد.او به دعانویسی معترض بود ولی تهمت زدند که قرآن آتش زده.یک روز بعد از مرگ فرخنده رئیس جمهور افغانستان یک کمیته ویژه برای بررسی قتلش تشکیل داد.سه روز بعد زنان افغان تابوت او را بدون حضور هیچ مردی بر دوش گرفتند و به خاک سپردند.پنج روز بعد هزاران نفر در کابل راهپیمایی کردند و خواستار عدالت شدند.9روز بعد پرونده 28 متهم به دادگاه فرستاده شد.تعداد متهمان به مرور به 50 نفر افزایش یافت.44روز بعد از روز واقعه دادگاه این 50 نفر به صورت علنی پخش و از تلوزیون های دولتی و خصوصی پخش شد.دولت افغانستان در طول این 44 روز با کمک گرفتن از توییتر فیس بوک به شناسایی متهمان پرداخت و برای این کار جایزه تعیین کرد.سه مقام دولتی که در فیس بوک در موافقت با قتل فرخنده سخن گفته بودند برکنار شدند.دولت محل کار دعانویسان را بست و در کابل خیابانی به نام او نامگذاری شد!!!! واقعا تحسین داره همچین دولتی که برای زنان و دختران ملتش ارزش قائله،افغانستانی که تو ذهن خیلی از ماها کشور بی ارزشی هست برای زنان و دخترانش اینقدر ارزش قائله.اون وقت تو کشورمون بی دلیل تو خیابون به دخترانمون اسید می پاشن و خیلی راحت ازش میگذرن…امثال ریحانه،فریناز و…کم تو کشورمون اتفاق نمی افته.باید تاسف خورد.کمی از غیرت افغان ها یاد بگیریم بد نیست…

 97. یک ایراین با غیرت گفت:

  چرا دختران و زنان کرد در کوبانی و موصل یا در سوریه در جلوی چشمان مردان مورد تجاوز قرار می گرفت چیزی را از خود نشان نمی دادید اون وقت این غیرت و تعصب کرد بودن شماها کجا رفته بود چرا به این همه ظلم و ستم داعشی ها اعتراض نمی کردید و بعضی وقت ها هم برای ارضای غرایض جنسی با داعشی ها هم دست می شدید امروز در هتلی که هیچ اتفاق ناگوار اخلاقی رخ نداده است دست به وحشی گری می زنید و اموال مردم را به آتیش می زنید شما که شهر مهاباد را مهد فرهنگ و ادب و تمدن لقب می دادید آیا این همان فرهنگی است که شما ادعا داشتید . بروید جای خود بنشینید دولت امریکا با آن همه قدرت با همدستانش جرأت چپ نگاه کردن به ایران را ندارند چه رسد تعداد اندک ارازل اوباش با دست خالی می خواهند حرمت و حیثیت نظام را لکه دار کنند

  • الهام گفت:

   اگه دختراوپسرای کرد توعراق وکوبانی داعش و سرکوب نکرده بودند الان ناموستو داعش میفروخت!برو کفش های اون دختر رو ببوس بگوتونبودی نمیدونستم الان زنم دست کیه!****خواهرم غیرتت بلندی آسمانو به زیر پات آورد****

 98. نينا گفت:

  درود بر حماية همشهري هاي عزيز و باغيرتم
  هر بزي كوردي عازيز

 99. قضی گفت:

  دو نکته جدید در گزارش نیویورک تایمز از واقعه مهاباد وجود دارد:
  1- دلیل همکاری مالک هتل با مامور اماکن این بوده که وی قصد تبدیل هتل چهارستاره خود به پنج ستاره را داشته است. اساسا مامور مذکور به منظور تائید همین مسئله و بازرسی های نهایی به هتل رفته بوده است
  2- خود مردم مهاباد نیز با تاخیر و از طریق شبکه های اجتماعی متوجه علت واقعه شده اند. به همین دلیل حمله به هتل با تاخیر 2 روزه صورت گرفته است.

 100. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  اونایی که به حرف ماهواره گوش میکنن خر هستند.

 101. رشت . مرد گیل گفت:

  برادر عزیزی که در جوابم نوشتی: ( غلط کردم که گیل هستم ) برادر عزیزم ـ من گیلانی و اهل رودبار زیتون هستم و مدت 14 ماه خدمت سربازی ام را در سال 1365 در مهاباد با مردم خونگرم، صمیمی و با غیرت مهاباد بودم. شما فقط یک لحظه خودت را جای خانواده مرحومه فریناز خسروانی بگذار ببین چگونه تمامی وجودت شعله ور میشود!! یک خواهری از خانواده ما ایرانی ها در شهر مهاباد برای امرارمعاش آبرومندانه رفته در یک هتل دارای مجوز کار شرافتمندانه انجام دهد و با درآمد آن آبرومندانه زدگی کند، چرا نباید امنیت داشته باشد؟؟؟ چرا نباید احساس امنیت کند؟ مگر ما مسلمان نیستیم؟ مگر ما همه از یک خانواده و انسان نیستیم؟ من کسی را به آشوب دعوت نکردم ، چرا که اگر آشوب کنیم، حق و حقوق خانواده مرحومه خسروانی از بین خواهد رفت و مسبب این حادثۀ شوم، در سایۀ آشوب و بلوا ، بهتر می تواند از دام قانون فرار کند . منظورم پشتیبانی از خانواده مرحومه خسروانی بود که مبادا احساس تنهایی و بی کسی کنند. چرا به من می گویی غلط کردی!!!! آیا ادبیات شما همانند عمل فجیع و غیرانسانی متهم هتل نیست؟؟ می دانم که اهل مهاباد نیستی!! اگر مهابادی باشرف بودی ، نمی گفتی غلط کردی!!! بنده اهل رودبار زیتون هستم ـ اهل سرزمین شاخه های زیتون ـ اهل سرزمین صلح و دوستی . سبد سبد شاخه های سرسبز زیتون را به مردم باوفا و باغیرت مهاباد تقدیم می کنم و توصیه می کنم با توصل به قانون ، تا رسیدن به نتیجه از پای ننشینند و خانواده محترم خسروانی را تنها نگذارند. خدا یارتان ـ مصطفی

 102. محمدحسین گفت:

  از قیافه ی این خانم معلومه چیکاره بوده … باید به حال ایران افسوس خورد که چنین مردمی دارن که از قبلش فرهنگسازی نمیکنن و بعدش یه عده نفهم میریزن و یه هتل رو که معلوم نیست چند میلیارد روش خرج گذاشته شده رو آتیش میزنن … افکار احمقانه رو از سرتون بیارید بیرون آتیش زدن اون هتل کار درستی بود؟؟؟؟؟؟؟میدونید چقدر ضرر خورد به اون شهر ؟؟؟؟؟؟ پولی که میتونست برای تجهیز اون شهر بکار بره باید بازم خرج همون هتل بشه …

  • پری گفت:

   جناب اقای محمد حسیننن واقعا از حرفتون خجالت بکشید
   از کی تاحالا ادم هارو از قیافه میشناسن واقعا براتون متاسفم این طرز فکر زشتتون
   این دختره اگه اینکاره بوده چرااا باید فرار کنه ؟؟؟

   من نمیدونم اگه به خواهر خودت تجاوز میشد ساکت مینشستی؟؟
   از رو قیافش تشخیص میداادی؟؟

   این هتل انقدددد نا امن هست

   واقعا متاسفم اینقد نفهم مس شما اینجا هستند
   و مرد از قیافشون تشخیص میدن

  • پری گفت:

   درضمن مگه پول بابای تورو خرده انقد نگران پولی
   بدبختتتت میخواسته به یههه دختر تجاوز بشه میفهمییییی
   انقد این هتل نا امن هستا باید اتیشش بزنن تا از این غلط کاریا توش نشه

   متاسفم که ناموس رو با مول مقایسه میکنی بدبخت

  • arina گفت:

   اقای محترم مگه شما میدونید اون میلیاردهایی که خرج اون هتل شده حرام بوده یا حلال, پول دزدیده شده از همون مزدم بوده یا نبوده؟(باد اورده را باد میبرد)..درضمن مردم مهاباد خیلی خوب همدیگرو میشناسن میدونن کی چیکارس چون صاحبای هتل هم مردم خود مهاباد بودن پس این خود تو هستی که بدون اگاهی اظهار نظر میکنی..بعدشم مگه تو قیافه شناسی اخه

 103. دختر خانم گفت:

  اخی…خدا رحمتش کنه. خودکشی نبوده تو عکس نشون داده ک اویزون بوده از تراس که بپره تو تراس پایینی ولی طفلک سقوط کرده ب طرز فجیح

  • شهلا گفت:

   اون عکس اون نیست دهاتی مثلا گذاشتنداینجاشهره!خواهر شهادتت مبارک

 104. ناشناس گفت:

  واقعا که

 105. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  این مملکت خیلی بی درو پیکره اون از ریحانه جباری ک از خودش دفاع کرده بود بیچاره اعدامش کردن حالا واسه فرینازم مطمن باشین یه چند ماهی یارو رو زندانی میکنن و بعدش ازادش میکنن مگه قانون این مملکت غیرهاز اینه! ؟!.

 106. zzzz گفت:

  این مملکت قانونش از این بهتر نمیشه اون از ریحانه جباری ک از خودش دفاع کرده بود بیچاره اعدامش کردن حالا واسه فریناز هم یارو رو یه چند ماهی زندانی میکنن و بعدش ازادش میکنن والا مگه قانون این مملکت غیراز اینه؟!!

 107. بهار گفت:

  درود بر غیرت و شرف تموم زنان و مردان هموطن,هیچ ایرانی ای نمیتونه بی غیرت باشه و بی تفاوت از مرگ دختری معصوم بگذره… دختری که پاکدامن بود و میخاست از راه درست و شرافتمتدانه کسب درآمد کنه… و متأسفم برای اون بی غیرتانی که ننگ نادرستی به این معصوم میزنن… درود بر دختران ایران زمینیم که جان میدهند ولی تن به رذالت نمیدهند… زن و دختر ایرانی نمیتونه اصیل و نجیب نباشه و مرد و پسر ایرانی نمیتونه بی غیرت و بی تعصب باشه

 108. کوردستان گفت:

  داگیرکه ری دل پر له قین
  دره نده ی بی ویژدان و دین
  ناتوانی واکه ی کورد نه بین
  هه ر کورد بوین و هه ر کورد ئه بین
  بژی کوردستان

 109. ادیب مهدی فر(کورد) گفت:

  کردستان اسمش رو خودشه در برابر ظلم همین طور نمیشینه
  دیگه کسی نمیتونه هیچ غلطی بکنه به دختران کورد نگاه چپ بکنه
  به خاطر حفظ ابرو هر کاری میکنن
  زور زور داخدارم که اوا زولمان لی ده که ن

 110. هادی گفت:

  یه روز اسید پاشی یه روز تجاوز خدایا اینا کی هستن

 111. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  خدا لعنت کنه به اونای که این بلارو به سر فریناز اوردن از خدا میخواهم این بلار به سرخودشونم بیاره تا بفهمند چه قدر درد داره

 112. عبدالله گفت:

  باتوجه به اینکه من اخبار این ماجرا را از بسیاری از سایتها ی خودی و غیر خودی مطالعه کردم یک سیوال برایم مطرح شده که چرا این مرحومه با توجه به سنش که حدود بیست و شش ساله بوده و بایستی تا حدودی عاقل باشد موقعی که احساس کرد ان فرد متهم قصد چنین عمل شنیعی دارد چرا اقدام به سرو صدا و هیاهو نکرد تا همکارانش را مطلع کند

 113. مریم گفت:

  سلام دوستای عزیز این اواخر طرفای ما یعنی اذربایجان غربی خیلی از این ماجراها دیده و متاسفانه قربانی اونا دخترایه ما هستن لطفا حمایت کنیدو در نهایت یا پی گیری نمیشن در دادگاهای ما یا برا حفظ یه سری منافع میگن که طرفین از قبل رابطه داشتن و یا…. . پریناز عزیز واقعا دلمون سوخت

 114. mjmj گفت:

  متاسفم تا اینچنین با خودمان بحث داریم مملکت ایران بهتر از هم نمیشود

 115. سروش رضایی گفت:

  من بچه نوراباد لرستانم لک زبانم و سالها پیش سرباز بودم مهاباد . همیشه توی هر محفلی نشستم از فرهنگ و نجابت وخوبی مردم مهاباد وزیبایی شهره مهاباد با تعصب خاصی صحبت کردم و چنین هم هست من مهاباد رو شهر دوم خود می دانم چون انقدر به این شهر علاقه داشتم زبان مهابادی رو راهت یاد گرفتم چون ریشه زبان لکی و کردی در هم امیخته .. ولی این خبر باعث افسوس وناراحتی بنده شد ولی از ان بدتر خدا می داند بدون هیچ طرفداری یا شناختی اینو می نویسم حیف کردن واقعا حیف چرا هتل رو به اتش بکشانن اخه چرا.. تو عکس مشاهده کردم واقعا حیف بود

 116. پری گفت:

  شما تو هتل بودید که میگید با سر و صدا هیاهو همه رو اطلاع بده؟؟

 117. پری گفت:

  واقعا متاسفم متاسفممممم

  به نظر من ملت این هتل اتیش زدن کاار خیلی خووبی کردن

  هتلی که انقددد نا امن هست که به راحتی یه دختر و بتونه بهش تجاوز بشه؟؟؟

  تو کشور ما تجاوز عادی شده
  یکم نگاه کشور های دیگه کنید یه تجاوز به دختراشون بشه میریزن اعتراض میکنن

  خدایا روحش رو شاد کن ;(

 118. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  درودبر هر چی واقع بین برادران باید ازحق چشم پوشی. نکرد

 119. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  شما که میگید شاید مقصر دختره باشه اگه خواهر و مادر خودتون بود همین حرفو میزدین؟ و خوندم که یکی نوشته بود مهاباد مال ازربایجانه بچه جون اون شهر شهر عالم بزرگ پیشوا قاضی محمد و دکتر قاسملو هستش نه تو و نه امثال تو میتوننن جلو خروش غیرت کورد رو بگیرن بژیییییییییییی کوردستان بژیییییییییی کورد

 120. 222 گفت:

  خانواده فریناز خسروانی و یکی از مدیران هتل تارا در مصاحبه با روز برای اولینبار به جزئیات از ماجرای مرگ کارمند این هتل در مهاباد پرداختهاند. برادر فریناز، با بیان اینکه تجمع روز پنجشنبه مهاباد خودجوش بوده میگوید راه دیگری جز توسل به قانون ندارند، صاحب هتل هم میپذیرد که ماجرای رابطه کارمند با میهمان هتل را به خانواده گزارش کرده است.

  هفته گذشته ناگهان در رسانه های مختلف گزارش شد فریناز خسروانی، کارمند هتل تارا برای فرار از دست فردی که به نیروهای امنیتی نسبت داده شده، خود را از طبقه چهارم این هتل پایین انداخته و کشته شد. مقامات رسمی از جمله استاندار آذربایجان غربی موضوع تجاوز و امنیتی بودن متهم را که ابتدا مطرح شده بود، رد میکنند و میگوید او “مهندس طراحی داخلی است و حتی هیچ سابقه همکاری با هیچ دستگاه دولتی را ندارد. چه برسد به اینکه مامور امنیتی باشد. ”

  نوکل حیدری، رئیس دادگستری آذربایجان غربی روز ها جمعه ها مصاحبه با خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه با اشاره به اینکه پلیس 25 پیامک بین متهم و متوفی را بررسی کرده گفته است که در روز حادثه کارمند هتل از طریق یکی از همکارانش متوجه کنترل شدن دوربین مدار بسته توسط مدیر هتل میشود و “دستپاچه” تلاش میکند از طریق بالکون به اتاقهای دیگر منتقل شود اما در نهایتا وقتی که قصد پریدن از بالکون را داشته به “پایین پرت” شده و درگذشته است.

  مرگ فریناز خسروانی با واکنش جعمی از مردم مهاباد و نهایتا تجمع آنها مقابل هتل تارا روبرو شد. معترضان در جریان این تجمع خود، هتل را به آتش کشیده و در نتیجه درگیریها بین انها و پلیس هم شمار زیادی از معترضان و برخی از نیروی انتظامی زخمی شدهاند.

  در واکنش به این حوادث عفو بینالمل، از سازمانهای جهانی مدافع حقوقبشر روز جمعه، 18 ارديبهشتماه، خواستار خويشتنداری نيروهای انتظامی و امنيتی ايران در مقابله با تظاهرات و اعتراضات مربوط به مرگ فریناز خسروانی شده است.

  مسولان رسمی در ایران میگویند در نتجه درگیریهای روز پنجشبه، 25 نفر از جمله هفت نيروی پليس زخمی شدهاند.

  غلامحسين محسنی اژهای، معاون اول قوه قضاييه هم روز شنبه 19 ارديبهشت گفت که در ارتباط با ناآرامیهای مهاباد “تعدادی احضار و بازداشت شدهاند.”

  خبرگزاری فارس هم گزارش ها خود پیرامون این حادثه با مشکوک خواندن “واقعه مرگ یک دختر جوان مهماندار در هتلی در شهرستان مهاباد” نوشته است که این موضوع “به دستمایهای برای سوءاستفاده رسانهها و جریانهای ضدانقلاب تبدیل شد.”

  ناصر مولودی از مدیران هتل تارا، در مصاحبه با روز اما اعتراضات مهاباد را به “احزاب کرد” نسبت میدهد و میگوید آنها “با توسل به دروغ احساسات مردم را تحریک کردند” اما سلیمان، برادر فریناز خسروانی به روز میگوید تجمع مهاباد “خودجوش” بوده و از جانب مردم برگزار شده است.

  روز برای رفع برخی ابهامات پرونده مرگ فریناز خسروانی، با برادر او یکی از مدیران اصلی هتل تارا مصاحبه کرده است.

  سلیمان خسروانی: از متهم شکایت کردهایم

  آقای خسروانی از روز حادثه تا کنون اخبار ضد و نقیض زیادی از ماجرای مرگ خواهر شما در رسانهها و شبکههای اجتماعی منتشر شده است. به عنوان یک طرف اصلی این ماجرا روایتتان از مرگ فریناز خسروانی چیست؟

  پرونده در حال حاضر در دادگاه است و در حال طی شدن مراحل قضایی است. ما منتظریم نتیجه هستیم. تا این افراد بازجویی نشوند و حقایق مشخص نشود چه چیزی میتوانیم بگوییم؟

  گفته شده که مسولان هتل قبل از حادثه با شما تماس گرفته و موضوع رابطه این دو نفر با هم را گزارش کردهاند. شما چطور متوجه حادثه مرگ خواهرتان شدید؟

  ما مستقیما از طرق هتل از حادثه مطلع شدیم.

  یعنی تماسی در مورد رابطه خانم خسروانی با ارزیاب اعتبار هتل به شما گزارش نشد؟

  خیر فقط از هتل به ما زنگ زدن و گفتند چنین حادثهای رخ داده است.

  خواهر شما از چه زمانی در این هتل کار میکرد؟

  از حدود یک سال پیش.

  آیا در این یک سال با مشکلات دیگری هم با مدیریت هتل مواجه بوده است؟

  در این یک سال هیچ مشکلی با صاحب هتل و کارکنان آن نداشت.

  شما پرونده به وکیل واگذار کردهاید؟

  فعلا ضرورت و لزومی برای واگذاری پرونده به وکیل ندیدهایم. چون فرماندار و رئیس دادگستری به ما قول مساعد دادهاند که به صورت ویژه این پرونده پیگری شود.

  تا الان رویکرد مقامات دولتی و قضایی انتظارات را شما به عنوان بستگان فریناز برآورده کرده است؟

  به هر حال جز قانون هیچ راه دیگری برای رسیدگی به این پرونده وجود ندارد. تا الان که خوب پیش رفته است. باید منتظر ماند و دید نتیجه تحقیقات و پرونده به کجا ختم خواهد شد.

  شماری از مردم مهاباد مقابل هتل تارا تجمع کردند و که با درگیریهایی مواجه شد.

  شما میدانید چه فرد یا گروهی این تجمع را سازماندهی کرد؟

  ما به هیچ عنوان نقشی در این تجمع نداشتیم. مردم به صورت خودجوش واکنش نشان دادند. آنها از طرف خودشان این تجمع را شکل دادند.

  برخورد مردم با شما بعد از حادثه مرگ خواهرتان و حواشی آن چگونه است؟

  هر کسی نظری متفاوت دارد. با توجه که برخی از مردم هنوز در جریان نیستند و شایعات عجیب و حاشیهای هم منتشر شده، هر کسی چیزی میگوید. ما به عنوان خانواده که در دل این رویداد هستیم بگوییم برخی از این شایعات اساس ندارد. ما نمیتوانیم تا روشن شدن جزئیات توضیح دیگری بدهیم.

  گفته شده خانم خسروانی قبل از رویداد با همکار ا ن و خدمه هتل تماس گرفته است. آیا از محتوای تماسهای تلفنی یا پیامکهایی که در واپسین ساعات یا دقایق ارسال شده چیزی میدانید؟

  تماسهایی وجود داشته است، اما ما فعلا در جریان آن نیستیم. اداره آگاهی در حال بررسی و تحلیل این تماسهاست.

  آیا فریناز در روزها و هفتههای قبل با شما یا نزدیکانش در مورد داشتن رابطه احتمالی با متهم صحبتی کرد بود؟

  خیر، این موضوع را با ما در میان نگذاشته بود.

  در دادگا ه علیه متهمی که میهمان هتل بوده طرح شکایت کردهاید؟

  بله ما شکایت کردهایم.

  این فرد چه سمتی داشته؟ حرف و حدیثهای زیادی در مورد موقعیت کاری میهمان هتل مطرح شده. تا جایی که شما میدانید دلیل حضور این فرد در هتل چه بوده؟

  تا آنجا که ما متوجه شدهایم رفت و آمد آن فرد د رابطه با ارتقای اعتبار هتل بوده است.

  مراسم تدفین و ختم را توانستید برگزار کنید؟

  بله، مراسم برگزار شد.

  آیا حرفی دارید که احساس کنید باید با مردم در میان بگذارید؟

  ما انسانهای غیر منطقی نیستیم. مایلیم این موضوع از کانال قانونی به نتیجه برسد. ما میخواهیم موضوع روندی قانونی طی کند و خاطیان مجازات شوند.

  ناصر مولودی، از مدیران هتل تارا: سرمایهمان را از مهاباد منتقل میکنم

  آقای مولودی گفته شده میهمان شما که یکی از متهمان پرونده مرگ فریناز خسروانی است دستگیر شده، شما اطلاع دارید؟

  – این فرد همان روز اول و در مراحل اولیه حادثه دستگیر شد. اما متاسفانه کسی تابع قانون نبود. آمدند و به جایی ختم شد که نباید میشد. جماعت احزاب سیاسی احساسات مردم را علیه ما به اشتباه تحریک کردند. ریختند و هتل ما سوزاندند و بعد وسائل را غارت کردند. با ماشین تلویزیون و یخچال و بقیه وسایل را بردند. به لحاظ مالی ما از پنج تا هشت میلیادر تومان ضرر کردیم. این جدا از ماشینهایی که سوزاندند. یکی از ماشینها متعلق به خودم که زود از محل دور کردم وگرنه خودم را هم با ماشین میسوزاندند.

  تجمع مقابل هتل ابتدا مسالمت آمیز بود، چه کسی شروع کننده درگیری روز پن ج شنبه بود؟

  احزاب سیاسی، از طریق تلویزیون های خود، با توسل به دروغ مردم را تحریک کردند، جوانان احساسی را جمع کردند. حدود ساعت پنج عصر تعدادی جوان مقابل پاساژی روبرو هتل جمع شدند. به ندرت به تعداد آنها افزوده شد. حدود ساعت پنج و نیم به هتل نزدیک شدند. ما افرادی را فرستادیم و خواهش کردیم اگر اعتراضی دارند نمایندهشان را بفرستند داخل هتل با آنها حرف بزنیم. گفتیم ما مستندات داریم. فیلم داریم. بیایید ببنید و نگذارید فضا متشنج شود و خساراتی وارد شود. اما متاسفانه به حرف ما گوش ندادند. شعار مرگ بر سرمایه دار سر دادند. ما هم که علاج و دفاعی نداشتیم. چون تعداد زیاد بود و ما تعدادمان کم بود. به اتاقهای هتل پناه بردیم. بعد با سنگ به سمت شیشهها حمله کردند. ابتدا تاثیری نداشت اما به محض این یکی از شیشهها شکسته شد، به داخل هتل هجوم بردند. ما به طبقات فوقانی پناه بردیم. بعد آنها دنبال ما آمدند. بعد از آتش زدن طبقه اول به طبقات فوقانی آمدند. طوری که ما مجبور شدیم از راههای دیگر هتل را ترک کنیم و از محل دور شویم.

  کسی هم در این ماجرا زخمی شد؟

  ما خوشبختانه پیشتر به علت وضعیت بحرانی، همه خدمه هتل را مرخص کردیم. اما به دلیل اینکه خانه و زندگی ما آنجا بود، ماندیم و نشستیم که حدقل با زبان و گفتگو با معترضان حرف بزنیم. اما متاسافنه اینطور نشد و هر چه خواستند انجام دادند. هر چه را دیدند آتش زدند و هر چه را خواستند بردند.

  چه کسی پلیس را مطلع کرد؟ شما به آنها زنگ زدید یا اینکه از قبل در محل مستقر بود؟

  پلیس در همه کشورها از اوضاع مطلع است. نیازی به تماس ما نیست. اصولا وقتی وضعیت یک شهر بحرانی میشود پلیس و نیروهای امنیتی از همه چیز اطلاع دارد. نیروهای دولتی خیلی دیر آمدند. ما اتفاقا اعتراض داریم که دیر آمدند و به خوبی از هتل محافظت نکردند. البته آنها هم دلیل خود را داشتند و میگفتند نمیخواهد کسی کشته و زخمی شود. به مامورانی که با ما تماس داریم و آنها که آمدند گفتیم که شما میتوانستید جلوی آتش گرفتن هتل را بگیرید. اما آنها میگفتند نمیخواهیم مردم تحریک نشوند. برای همین میدان دادیم آنچه میخواهند انجام دهند. این وسط ما مهره سوخته شدیم و خسارات تنها متوجه ما شد.

  پس شما تائيد میکنید که شاهد زد و خورد بین پلیس و معترضان بودهاید؟

  بله، درگیریهای زیادی رخ داد. تعدادی از معترضان و حتی پلیس زخمی شدند. ما البته از این بابت خیلی متاسف هستیم. فرق نمیکند مامور و پلیس هم انسان است، جوانان هم انسان هستند. ما میگویم در دنیای امروز هیچ مشکلی با احساسات حل نمیشود. بدون سند و مدرک نمیتوان هیچ چیزی گفت. شما از یک ساعت پیش از من سوال میکنید تا مدرک گیر بیاورید و گزارشتان را مستند کنید. حتما با دیگران هم حرف زدهاید.

  بله حتما همینطوره. آقای مولودی من مطلع شدم که دیشب فرماندار در منزل خسروانی حاضر شده و به آنها فیلمی از حادثه نشان داده است. شما هم در این جلسه حضور داشتید؟

  فیلم حادثه یا رابطه؟

  تصاویری که از خانم خسروانی ثبت شده بود؟

  من واقعا خبری از حضور فرماندار در منزل خسروانی ندارم. اما روز اول که ماجرا اتفاق افتاد، برادر من به عنوان صاحب هتل به خانواده فریناز زنگ زد و همه فیلمهای مربوط را به آنها نشان داد. اما من جلسه فرماندار مطع نیستم نمیدانم چه فیلم دیگری را به خانواده نشان داده است.

  شما از مدیران اصلی هتل تارا هستید و همه این فیلمها از هتل شما بیرون آمده. چرا باید فیلمهای مربوط به زندگی خصوصی مشتریان و کارمندانتان را به خارج از هتل منتقل کنید؟

  ما هیچ ترسی نداریم. کاملا شفاف هستیم. وقتی حمله کردند ما فرار کردیم چطور میتوانستیم همه فیلمها را منتقل کنیم. بخشی از فیلمها به دست معترضان افتاد. ما فقط میخواستیم جان خود را نجات دهیم. اما به ما خبر دادند که گویا سی دی و مستندانی که در دست ما بود منتشر شده است. مستندات مربوط به این رابطه.

  کدام مستندات؟ ممکن است روشنتر توضیح دهید؟

  فیلم مربوط به ارتباط آن دو نفر. فیلم از اینجا سرقت شده و مردم از طریق آن تحریک شدهاند. گفته شده که میهمان ما خواسته با توسل به زور با خانم خسروانی کاری انجام دهد. آنها گفتهاند که ما مدیران هتل خانم خسروانی را وادار کردهایم که به اتاق آن فرد برود. این انگ را به ما چسپاندند. فریناز در روز حادثه بر اساس مستنداتی که ما داریم دو بار یک بار صبح به مدت یک ساعت، از هفت و بیست دقیقه تا حدود هشت و بیست دقیقه، بار دیگر عصر از پارکینگ و از طریق آسانسور به اتاق میهمان هتل رفته است. ما به عنوان مدیریت هتل قبول میکنیم که در کنترل دوربینها سهلانگاری کردهایم. این خانم وقتی دیده که دوربینها کنترل نمیشوند با خاطر جمعی به اتاق میهمان تردد داشته است. همان روز مادر این خانم به هتل زنگ زده و به برادر من گفته که دخترش به خانه برنگشته است. دخترم گفته است که من تا سه ساعت دیگر هتل هستم. بعد برادرم مشکوک شده و زنگ زده تا ببیند بالاخره فریناز به خانه برگشته است یا نه. بعد از اینکه فریناز متوجه میشود که خانواده و مدیریت هتل از جریان اطلاع پیداکردهاند، دستپاچه میشود. ابتدا به صورت افقی و از طریق بالکون در چهار اتاق جابه جا شده است. بعد خواسته به کمک یکی از خدمه از طبقه سوم به صورت عمودی پایین برود که در این فاصله متاسفانه سقوط میکند. متهم گفته که حتی در جابهجایی ابتدایی به فریناز کمک کرده است. ما از کل ماجرا متاسفیم. فکر نکنید ما احساسات انسانی نداریم، ما دلسوز این شهر بودیم، مهاباد را زیبا کردیم. من خود یک هتل دیگر در مهاباد ساخته بودم که قرار بود به زودی افتتاح شود. اما از همینجا به شما اعلام کنم که این پروژه را تعطیل میکنم. آدم باید به جایی خدمت کند که قدر آن را بداند نه اینکه آتش بزنند. هتل جدید ما در چهارراه آزادی است، ما دیگر به هیچ عنوان در مهاباد سرمایه گذاری نمیکنیم. چون غارت شدیم، انگ خوردیم.

  آقای مولودی بگذارید برگردیم به روز ماجرا، شما چطور در جریان حادثه مرگ فریناز قرار گرفتید؟ میخواهم دوباره تاکید کنم آیا شما میپذیرید که موضوع رابطه این دو نفر را به خانواده گزارش کردهاید؟

  بله، نادر، برادر من که صاحب هتل است این موضوع را به خانواده اطلاع داد. او در هتل به هر دو نفر میهمان و کارمند مشکوک شده بود. متهم هم بعدا با شکایت ما بازداشت شد. خواستند آزاد کنند اما برادر من به عنوان شاکی اصلی مانع از آزادی او شد.

  اگر شما آنطور که میگویید رفتار این دو نفر مشکوک بوده، چرا به پلیس زنگ نزدید؟ خانواده یک کارمند چه ارتباطی با رفتار مشکوک آن کارمند در محل کارش دارد؟

  چرا، اقدام قانونی کردیم. خانواده در جریان هستند. متهم روز اول بازداشت شد. اما کار قانونی یک ساعته نیست. باید اعترافات بگیرند، انگشتنگاری کنند، از کارکنان هتل بازجویی کنند. این موضوع یک روزه حل نمیشود.

  شغل این فرد چه بود و در هتل شما چه میکرد؟

  او مسئول یک سازمان خصوصی جهانگردی است. اینها در جهت استانداردسازی هتلها و در این رابطه به همه هتلها سرکشی میکند. در جریان رفت و آمد به هتل، این فرد با کارمند ما آشنا شده و یک رابطه ساده برقرار کردهاند. این فرد مسئول یک شرکت خصوصی است و هیچ ارتباطی با دولت ندارد.

  در خبرها ذکر شده که فریناز 27 یا 28 سال سن دارد، فرد بازداشت شده چند ساله است؟

  35 یا 36 سال.

  آیا فریناز به عنوان یک کارمند در گذشته با مدیریت هتل مشکلی داشت؟

  ما چون در این هتل متاسفانه دوربین را بررسی نکردیم نمیتوانیم چیزی بگوییم. ولی پیشتر رفتار مشابهی از کارمندانمان ندیده بودیم.

  به لحاظ قانونی پرونده در چه مرحله ای است؟

  مسولان به بهترین شیوه دارند این پرونده را بررسی میکنند. به غیر از متهم، شماری از معترضان راهم بازداشت کردهاند. آخر شما نمیدانید، همه هتل را بردند، حتی قاشق و چنگالها را. کجای دنیا این رفتار، قهرمانی انگاشته میشود؟ این یعنی تخریب یک شهر. یعنی آبرو بردن. اسم دیگری ندارد. با وجود همه این خساراتی که به ما وارد شد، ما داغدار مرگ فریناز هستیم. ما هم ضرر کردیم، زندگیمان به خطر افتاد. اما آن بخش آگاه مردم مهاباد میدانند همه این چیزهایی که منتشر شده پروپاگاندا علیه ماست.

  بعد از آن حادثه با هنوز با خانواده خسروانی دست کم برای پیگری پرونده در تماس هستید؟

  ما فقط به مراسم ختم رفتیم. خانواده گفتهاند که تابع قانون هستند و پرونده را از طریق قانون پیگیری میکنند. بگذارید به عنوان حرف آخر بگوییم که این موضوع واقعا آنطور که بزرگ شد نبود. یک ارتباط ساده دو جوان بود. حرکتی کرده بودند. اما بزرگ کردند و در جریان آن متاسفانه ما ضرر کردیم، پلیس زخمی شد و برخی از مردم هم متاسفانه زخمی شدند. عدهای بیکار و احساسی عامل این کار بودند.

 121. ناشناس گفت:

  کار درستی نکردن همه ما میدنیم ولی اینکه مردم کرد را تحریک کردن درست نیست مردم شریف کرد گول تعدادی اجنبی داعشی را نخواهند خورد هر فردی خطا کند جواب خواهد داد تمام دیگه این وسط دیگران را تحریک کردم معنا نداره اون ادم های که مردم کرد را تحریک میکنند مسلمان نیستن

 122. هدايت گفت:

  همه بايد بدانند كه كرد داراي تاريخ و فرهنگ بالايي است اما نبايد فراموش كرد كه از همه بيشتر شرف كرد هميشه مورد تمجيد و تشويق قرار گرفته است.

 123. تینا گفت:

  چرا اسمشونمیگیدظالم ها حق یه مظلومومیخواهیدبخوریدکلفته میخوایدسرپوش بزاریدخداهمیشه زندس خودش حق رو به حقدارمیرسونه

 124. نام خود را وارد كنيد...kuri kurd گفت:

  برای اونای که همه چیز رو باپول حساب میکنند متاسفم کردها پول ندارن ولی به جای پ شرف ناموس مردانگی

 125. نام خود را وارد كنيد... گفت:

  خود فريناز مقصر بود اون براي عشقو حالش دست به اين كار زده اونم تو محل كارش ميتونسه براي بر طرف كردن نيازش خارج از محل كار با طرفش قرار بزاره كهخ نه اربروش بره نه همچين بلاي سرش بياد ديگه فيبلمهاي دوربيناي مداربسته هتل كه ساختگي نيست فريناز با پاهاي خودش رفته بقول شخصي ملت ما تا يه اطفاقي ميوفته اول ميزندد طرفو داغون ميكنند بعد تازه ميرند دنبال حقيقت .

  • یونس. گفت:

   منم کوردم اما تو که میخندی بدون غیرت و ناموس واست شده خنده پس بخنده بدبخت بی غیرت افتخار میکنم به هم نژادم که با شهادتش ثابت کرد کوردستان باغیرته. بژی کورد له روانسر

 126. مهران اصفهان گفت:

  من اصالته اهل اصفهانم ولي خوب ميدوتنم كردا ادماي باشخصيتيند و فوقولاده قيرتي .منكر كار فريناز نميشم اونم يه انسانه نياز جنسي داره بايد به ارضاي روحي و جسمي برسه مثل همه ادماي ديگه ولي راهي كه رفت درست نبود ميتونست راه بهتري انتخاب كنه محل كار كار بسيار اشتباهي بوده دست به چنين كاري زده اون ميدونسته دوربين مدار بسته داره پس نبايد ايبنكارو ميكرد ميتونست خارج از محل كارش باشه اون براي حفظ ابروش خواسته فرار كنه كه اون اطفاق براش افتادهالانم كه فوت شده پس بهتره اين همه حرفها و قضاوتاي بيجا در مورد نه فريناز نه كس ديگهي كرد

 127. ارارات گفت:

  فرینازخواهرم شهادتت مبارک.

 128. ڪـــــــــــــــــــــــــــــــــــؤردم✌ گفت:

  زنده باد مهاباد
  مهاباد اصفهان نیست هر کاری ک بتونن انجام بدن همینجوری بره و کسی چیزی نگه ما کردا همه با همیم و پشت هم ✌
  زنده باد ملت ڪـــــــــرد

 129. ڪــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــؤردم گفت:

  اگر مامور دولت نیس پس چرا این همه ازش دفاع کردینو گفتین دختره با خواست خودش این کارو کرده چرا تا جای ک توانسته اید پریناز رو بد نام کردین ایا با اعتراف ان مرد متجاوز گرد چنین حرفای را نوشته اید ان مرد میتوانست بگوید من اصلا اونجا نبودم و پا یین بودم یا چیزه دیگری با ز هم باور میکردید بدون هیچ گونه مدرکی چرا پیام های ردو بدل شده ای ک ب قول خودتان بینشان ردو بدل شده رو نزاشتین مردم ببینن چرا خانواده پریناز هیچ شکایتی نداشته اند مشکوک نیس ؟؟؟چون ک تهدید شده اند تا سکوت اختیار کنند این چ عدالتیس ب جای اینکه کشور را از کسانی متجاوز گر هستن دور کنی حفاظت کنی تجاوز را خودتت دصتورش را صادر میکنی انجام بگیرد برو یکم از امریکا یاد بگیر که ماموران امنیتی جانشان را برای اینکه مردم امنیت داشته باشن فدا میکنن این چ گستاخیست کاملا معلوم هست خودت دصتورش را داده ای برای همین کاراته ک جزو کشورای عقب مانده ای و هیچ گونه پیشرفتی ندارد ،هدفت از این کارو خوب میدونیم چیه، احای اون بالا بالای خودتو سیاه کن

ارسال نظر


آخرین موضوعات