کد خبر: 875 | تاریخ انتشار: 19:55:01 - چهارشنبه 26 نوامبر 2014 | ۴۵ نظر | |

تحلیلی بر انتخابات آینده مجلس و واکاوی شرایط حال و گذشته کاندیداهای احتمالی (بخش اول: یونس اسدی)

با ورود زود هنگام شهرستان به فضای انتخاباتی در حالی که بیش از 15 ماه تا انتخابات سال آینده زمان باقیست، عده ای از چهره های سیاسی مطرح، برای نامزدی در انتخابات اعلام آمادگی کرده و اتاق فکر تشکیل داده و در حال سامان دهی فعالیتهای انتخاباتی خود هستند. بر این اساس رویدادهای سیاسی و اجتماعی شهرستان را به دقت رصد و در صدد تحلیل آن برای برنامه ریزی انتخابات آینده می باشند.
انتخابات مجلس نهم مشکین شهر با فراز نشیب هایی همراه بود. از جمله ی آن ها، تلاش یونس اسدی برای رسیدن به بهارستان برای دومین بار متوالی بود. این توالی از زمان احمد همتی به این سو ودر طول چند دوره تکرار نشده بود. ویژگی دیگر، حضور چهره های جدید  و یا چهره های نام آشنا بود که حداقل یک بار در رقابت های انتخاباتی گذشته بخت خود راهر چند بدون حصول  نتیجه ای آزموده بودند . عدم حضور چند  چهره  شاخص  از جمله علی زین العابدین، سعدالله رئیسی سادات و صفر جعفرزاده که بنا به عللی از رقابت باز ماندند یا اصلا نامزد انتخابات نشدند از خصوصیات دیگر بود درحالی که عدم حضور افراد مذکور سمت و سوی انتخابات را به شدت دچار دگرگونی نمود.

 2

در این یادداشت نگاهی به فضای سیاسی و شهرستان در انتخابات مجلس آینده خواهیم داشت و در خصوص نامزدهای احتمالی و کسانی که اعلام آمادگی کردند مطالبی ارائه خواهد شد. تلاش بر این است که از برجسته سازی و یا تخریب اشخاص پرهیز شود و به صورتی بی طرفانه به مسایل پرداخته شود، هر چند ناخود آگاه و به طور طبیعی حدس و گمان هایی در مورد سمت سوی این مطلب مطرح خواهد شد که طبیعی می نماید و راه گریزی از آن نیست.
طبیعتا این مطالب دارای نواقصی است و خوانندگان می توانند نظرات خود را در نقد آن ارایه کنند. به علت طولانی بودن مطلب در چند قسمت ارائه خواهد شد و در هر بخش وضعیت گذشته و فعلی  اشخاص در چیدمان انتخاباتی شهرستان  مورد برسی قرار می گیرد.

 

Untitled-1یونس اسدی
او در انتخابات گذشته در رقابتی نفس گیر با ولی ملکی توانست با اختلاف آراء کم برای دومین دوره متمادی به مجلس راه یابد و این پیروزی پیروزی شاخصی بود. به این سبب  که اسدی تنها نماینده  باقی مانده از جمع نمایندگان استان در مجلس هشتم بود و همچنین بعد از سه دوره تغییر نماینده شهرستان این بار جابجایی صورت نگرفت و نماینده شهر دوباره بر همان صندلی تکیه زد.
از جمله عوامل پیروزی یونس اسدی در انتخابات گذشته می توان موارد زیر اشاره نمود:
1-    اجرای پروژه های کشاورزی در روستاها  اعم از کانالهای آبرسانی آب کشاورزی، استخر های ذخیره آب  و همچنین جاده های بین مزارع و چند مورد  سدهای معیشتی  که بودجه آن از اعتبارات ملی و تحت عنوان  طرح پایلوت کشاورزی  تامین می گردید. بدین ترتیب تحولی کم و بیش ملموس در روستا ها به وجود آورد و به علت اینکه پراکنش اجرای این طرح ها در اکثر روستاها صورت پذیرفت موجبات رضایتمندی روستا نشینان و کشاورزان را فراهم آورد.
2-    عدم دخالت صریح و و ملموس در عزل و نصب ها در دوره قبل ، حال چه از روی عدم اعتقاد به دخالت و یا  مانعی به نام عدم همراهی دولت وقت که وی را در انجام این امر محدود کرده بود و این مسأله  او را از انتقادات صریح نخبگان  که در پی عزل  نصب ها دامن گیر وی می شد، ایمن نگه  داشته  بود. گر چه این عدم دخالت و تعبیر به  ضعف و نداشتن برد سیاسی و اقتدار هم تعبیر  می شد،  لیکن سود این مسأله بر ضرر آن می چربید.
3-    از دیگر عوامل موثر در پیروزی اسدی می توان به رسانه ای شدن اقدامات وی در جلسات مجلس از جمله جلسات رای اعتماد به وزرای کابینه دولت وقت و همچنین جلسات استیضاح که از طریق سی دی ها و حتی در برخی مواقع از صدا و سیما پخش می شد و با توجه به سخنرانی آتشین و تن صدای بلند ناخود آگاه مورد توجه توده مردم شهرستان قرار می گرفت ، خصوصا در جریان اعتراض به سخنان یکی از نمایندگان استان مازندران که با واکنش شدید  و به جای اسدی در صحن مجلس روبرو شد و تاثیر بسیاری بر مردم داشت. این فعالیت رسانه ای به طور کلی چهره ای فعال از وی در مجلس نشان می داد و این امر بر توده مردم بسیار تاثیر گذار بوده و زمینه را برای اقناع رای دهنگان فراهم می کرد.
4-     با ورود محمود عباسزاده به کارزار انتخاباتی یکی از اساسی ترین و مهم ترین فرصت ها به نفع اسدی رقم خورد. از آنجا که خاستگاه عباسزاده و ولی ملکی ، غرب مشکین بود و نیز هر دو به طیف اصولگرا منتسب بودند، موجبات ریزش شدید آرای ملکی فراهم شد. اکنون فرصت دیگری به یونس اسدی اقبال کرده بود. در یک محاسبه ساده می شد گفت اگر عباسزاده با شرکت در انتخابات دو رای از سبد رای اسدی به خود اختصاص داده بود،چندین برابر آن را از سبد رای ملکی برداشت می کرد. بدین ترتیب آثار سنگین شکست و افسوس ها در ثانیه های نفس گیر آخرین ساعات شمارش آراء در ساختمان فرمانداری در چهره طرفداران ملکی مشهود شد.
5-    از اساسی ترین عواملی که کار را بر اسدی تسهیل کرد حمایت علی زین العابدین  بود که هزاران رای خاموش و مردد را به سوی وی هدایت کرد. با این که برخی نامزدهای انتخاباتی برای جلب حمایت علی زین العابدین تلاش کرده بودند اما موفق به این کار نشده بودند. در حالی که علی زین العابدین در مصاحبه های خود حمایت خود از اسدی را تصمیم شخص خود می شمارد ، اما  اندک گرایش اسدی به  جریان اصلاحات  در اقبال  نخبگان جریان اصلاح طلبی شهرستان و حتی خود علی زین العابدین به سمت وی بی تاثیر نبود .

…..

با گذر از علل و عوامل پیروزی اسدی در انتخابات  گذشته، چالش های پیش روی وی در انتخابات آینده در صورت حضور و عدم حضور در عرصه رقابت و نتایج انتخاب و یا عدم انتخاب وی را بررسی می کنیم:

1-    بزرگ ترین چالش پیش رو اسدی  جلوس چندین باره بر روی صندلی سبز بهارستان می باشد. روشن است که به دست آوردن پست و مقام یک روی سکه است، و نگه داشتن آن مسئله ای دیگر.  تحقق سوم بار این امر علی رغم این که بسیار سخت است اما ممکن می نماید.
2- از چالش های مهم دیگر پیش روی آقای اسدی احتمالا عدم حمایت علی زین العابدین از وی می باشد. بر این اساس اگر علی زین العابدین از وی حمایت نکند وی رای قابل توجه از قِبَل علی زین العابدین و در ادامه رای بسیاری از اصلاح طلبان – که علی رغم عدم اجماع، تأثیرگذاری خاص خود را دارند ، را از دست خواهند داد. و براساس برخی اظهار نظرها و گمانه زنی ها  مبنی بر احتمال این که این ماجراها در راستای یک برنامه ریزی انتخاباتی باشد بسیار ضعیف است.
3- از موانع بزرگ دیگر پیش روی اسدی جو سنگین ایجاد شده در مورد دخالت او در عزل و نصب ها می باشد. علی رغم این که در بسیاری از موارد در این خصوص مبالغه شده است، اما باعث موضع گیری نخبگان شهر خصوصا بیش تر اصلاح طلبان گردیده و در صورت عدم شفاف سازی این امر تأثیر  سوء خود را خواهد گذاشت. در حالی که فقدان این مسئله در دوره گذشته باعث موفقیت وی بود در این دوره   تاثیر  عکس را خواهد گذاشت.
4-با توجه به وضعیت تخصیص بودجه های عمرانی در سال های اخیر که موجب کاهش فعالیت های عمرانی در روستا و بخش ها شده ، قدرت مانور دوره قبل از وی گرفته شده است. از  آن جمله می توان به وضعیت  آسفالت راههای روستایی و راکد ماندن بیش تر طرح های عمرانی اشاره کرد. البته احتمالا با اقداماتی که در دولت فعلی در تخصیص بودجه ها انجام گرفته باب امید در این باب گشوده شده است.

…..

در آخر این نکته را یاد آور می شوم به تحلیل بسیاری از صاحب نظران شهرستان، بزرک ترین شانس اسدی در این خلاصه می شود که اصلاح طلبان نتوانند به هر عللی از بین خود کاندیدایی معرفی کنند و در آن سو اصولگرایان با تعدد حضور نامزدهای منسوب شان به میدان بیایند که در آن صورت احتمال تکیه بر صندلی سبز بهارستان برای اسدی  محتمل می نماید. با این همه، صحنه فعالیت های سیاسی دچار دگرگونی های شدید می شود و آن چنان واضح نیست در این شهرستان بعد از چند ماه چه اتفاقاتی رخ خواهد داد که تمام معادلات را تغییر خواهد و این یکی از آسیب های موجود بر سر راه پیشرفت کشور و خصوصا شهرستان می باشد.

احمد رضایی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۴۵ ديدگاه مطلب براي " تحلیلی بر انتخابات آینده مجلس و واکاوی شرایط حال و گذشته کاندیداهای احتمالی (بخش اول: یونس اسدی) " ارسال شده است.

 1. المحمدی گفت:

  با سپاس از نویسنده محترم در مورد اطلاعات و تحلیل سازنده شان ..
  به امید موفقیت همه کاندیداهای محترم .. ..

  • کمانچه ی اصل گفت:

   باتشکرازتحلیل گران انتخاباتی مشگین شهرومردم فهیم ودوراندیشه این خطه
   تنها سوالی که همیشه یا بی پاسخ مانده یاجوابی قانع کننده برای آن گفته نشده موضوع احزاب وتاثیرآنهادر توسعه ی اقتصادی واجتماعی مشگین شهر بوده است.درطول 35 سال بعداز تولد انقلاب افرادبه نام احزاب دراین شهر رای آورده وبه کرسی سبزجلوس کرده اند.کدام حزب کارنامه اش درخشان بوده که اکنون سینه ی خود به چپ وراست بودن چاک چاک می کنید؟شام کاری درتهران صرف می شوداماکارشامی دراینجارقم میخورد.خوش خیالان سیاسی علی آقای اصولگرای جبهه هایااصلاح طلب کوچه بازاریها، سنخیتی با حزب بازی دارد؟یکی به میخ ویکی به نعل کوبید.وازمنافع شخصی که درآن نهفته بودنان رابه نرخ روزخورد .به شخصی رای دهید که کارگشته ،مردمی،بومی،مجری ووطن دوست وسیدباشد.پاینده باشید.ببخشیدکمی طولانی شد.

 2. انصاف گفت:

  برادر عزیزاز محتوای تحلیل شما هویداست شما در صدد بزرگنمای شخص فر صت طلبی هستیید که می خواهید به صورت غیر مستقیم اسدی راتحقیرو تخریب و پیروزی وی را به شخص مورد نظر نسبت دهی زهی تحلیل نا صواب و فکر خام می باشد اگر گفته شما درست است چرا مهندس ولی ملکی در خود شهردو هزار رای از اسدی که به زعم جنابعالی با حمایت ایشان چند هزار رای به سبد اسدی افزده شدبیشتر اورد.ایا اصلاح طلبان از ملکی حمایت کردند که رای ایشان بیشتر از اسدی گردید؟یاچهره های مردمی حامی ملکی ؟به نظر می رسد حامی و ناجی اسدی در دوره قبل عباسزاده مشگینی بود نز دیک به 12هزار از صندوق ملکی ارای ملکی را به یغما برد

 3. علی سعادتی گفت:

  جناب آقای رضایی از تحلیل علمی و منطقی حضرتعالی بسیار سپاسگذارم. امیدوارم سایر نخبگان و فعالان عرصه سیاسی و اجتماعی با چنین رویکردی فضای بشدت آلوده شهرمان را تلطیف کنند. و از تمامی کاربران عزیز میخواهم اگر نقطه نظری دارند و به آن پایبند هستند حدالمقدور از نام مستعار پرهیز کنند تا فضای رسانه ای شفاف گردد. و اما بنده یک نقد بر این تحلیل و نظری هم در نکات قوت و ضعف عملکرد آقای اسدی دارم.
  نقد:
  حضرتعالی نقش جناب آقای زین العابدین را در رای آوری و یا در عدم رای آوری بسیار پرنگتر از سایر عمکلرد آقای اسدی قلمداد نمودید. اینکه حضور آقای زین العابدین در ستاد ایشان موجب تقویت آرای وی گردید شکی نیست ولی از نوشته شما چنین استدلال میشود که اگر آقای زین العابدین بصورت آشکار با وی همراه نمی شد ایشان هرگز انتخاب نمی شدند این برداشت کمی اغراق آمیز است و توضیح مفصل میخواهد.
  نکات قوت آقای اسدی:
  حمایت از سرمایه گذاران بومی از جمله به نتیجه رساندن احداث هتل آران و کمپ بسیار زیبای و مدرن گردشگری – آبدرمانی ولزیر و پیست اسکی – آبدرمانی موئیل که از زیر ساخت های توسعه شهرستان میباشد.
  نکات ضعف آقای اسدی:
  عدم ارتباط با عامه مردم و در دسترس نبودن ایشان موجب نارضایتی بسیاری از همشهری هایمان گردیده است. بسیاری از منتقدین بر نگاه پوپولیستی مسولین انتقاد شدیدی دارند اما حقیقت مساله این است که فرهنگ اجتماعی ما باهمین رفتار پوپولیستی عجین شده است اگر مسولی نتواند در این فضا بازیگر خوبی باشد قطعا شکست خواهد خورد.

  • دامداباجا گفت:

   منتظریم علی سعادتی همچنان که از ملکی به سمت اسدی چرخید از اسدی هم به سمت زین العابدین برود. راستی عجب نقاط قوتی برشمردی برای اسدی!! آقای علوم سیاسی هتل آران و وله زیر با وام گرفتن افراد احداث شده است. البته حق با شماست که اسدی غیر از این دو ، عملکردی ندارد.
   راستی پوپولیستی که گفتی این یعنی چه!!! اگر چیز بدی است مال خودت !!

 4. عبدالهي گفت:

  بارك الله تحليل خوبي است تقريبا حرفه اي ، ليكن دو تا نقد به اين تحليل وارد است يكي اينكه عمكرد اسدي را بزرگ نمايي كرده ايد دوم اينكه در پيش بيني چالش هاي آقاي اسدي در انتخابات آتي بي تدبيري و بي توجهي ايشان را در بحث از دست رفتن منطقه آزاد ذكر نكرده ايد.

 5. یاشار گفت:

  درود بر مستی
  امید که مردم چهره معتدل یعنی جعفرزاده برای مجلس دهم انتخاب کنند

  • مهندس شهبازی گفت:

   اینجا نه کسی تبلیغ میکنه نه کسی تخریب میکنه
   اگه اقای جعفرزاده رو هم اینجوری انتخاب کرده باشید که هیچی
   میشید مثه همون 60-70 نفری که الکی دارن تو شهرداری حقوق میگیرن

 6. مسعود صادقی گفت:

  آقای سعادتی بنده یاداور هستم که آقای اسدی با هزارو خرده ای رای نسبت به رقیب پیروز شدند که حداقل 6/7 هزار اراشونو مدیونه اقای زین العابدین هستند این کم نیست که بزرگ نمایی نشود و در ضمن مگر ایشون فقط نماینده طبقه بالای جامعه هستند که شما به جای خرده گرفتن با زیر سوال بردن فرهنگ مردم که خواستشون به جاست دارید از ایشون تقریبا حمایت می کنید البته انصاف نیست بعضی کارای ایشون و زیر سوال برد و ضمنا در این فضای تقریبا انتخاباتی و سیاسی حرف حق خریدار نداره چون همه کاندیدای مورد نظرشونو همایت میکنن .(البته من کوچیک اقای سعادتی هستم).

 7. ثمین گفت:

  اقای سعادتی تو که سعادت یافتی توسط … چرا نمی گویید اسدی در ملک سویی و دو دو (وله زیر)به نفع دوستان انتخاباتی خود کار کرده است ایا این را می فرمایید عملکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 8. شهریار جمهری گفت:

  با سلام

  کسی را رعیت گمار که معمار ملک است و پرهیزگار ریاست به دست کسانی خطاست که از دستشان دستها برخداست

 9. صداقت گفت:

  همه اینها باز فیلم بازی میکنن
  حاج علی همیشه این بازیهارو در میاره که خودم ثبت نام میکنم البته میدونه صلاحیت نمیدن
  دست آخر میگه دوستان منو به زور به ستاد آقای اسدی بردند
  من از همینجا به همه همشهریان عزیز عرض میکنم بازهم حاجی میره طرف اسدی
  این خط این نشون

 10. حسین زاده گفت:

  باسلام خدمت دوست عریرم جناب آقای مهندس رضایی.
  بنده ایمان دارم که هدف شما از راه اندازی سایت “مشگین سلام” جز خدمت به شهرستان چیز دیگری نیست و تحلیلی را که در این مقاله شما میخوانم نزدیک به واقعیت می بینم .با توجه به اینکه بنده به همراه دوستانم در دو دوره گذشته انتخابات نمایندگان مجلس، از جناب آقای مهندس اسدی حمایت کردیم به برنامه ها و عملکرد ایشان نسبت به شهرستان آگاهی داریم و لذا در ذیل به قسمتی از برنامه ها و عملکرد ایشان اشاره مینمایم.
  -ایجاد فضاهای گردشگری و توریستی ، احداث اتوبان اردبیل-مشگین شهر، احداث جاده مستقیم مشگین -سراب، تبدیل شهرستان مشگین شهر به منطقه آزاد تجاری و گردشگری ، ترانزیتی کردن جاده رضی-مشگین شهر ، دوبانده کردن جاده مشگین شهر-اهر ، احداث دانشکده سلامت در محوطه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ، افتتاح دانشکده کشاورزی مشگین ، حمایت از کشاورزان و احداث سدهای ذخیره آب، آسفالت کردن راههای روستایی، گازرسانی به روستاها ،و …
  لذا با توجه به برنامه های فوق الذکر و عملکرد ایشان در دوره هشتم و با نظر به ادعای ایشان مبنی بر اینکه در انجام برنامه ها با عدم حمایت دولت وقت (دولت مهرورزی ) و مسئولین استانی و شهرستانی رو برو بوده اند ، وبا اینکه در این دوره (دوره نهم) با دولت منتخب(دولت اعتدال) همسو هستند یکی از مهم ترین برنامه های ایشان که تبدیل مشگین شهر به منطقه آزاد تجاری و گردشگری با توجه به مرز مشترک 57 کیلومتری رضی با کشور آذربایجان بود که علیرغم قول ایشان ،این امتیاز به شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و گرمی داده شد، و همچنین در سفر ریاست جمهوری محترم به استان اردبیل ،جناب مهندس اسدی گفتند خواسته و مطالبه مردم را اعلام کردم ولی به این خواسته ها بها داده نشد و اظهار نمود ند ما انتظار داشتیم که در این سفر برای منطقه مشگین شهر پروژه ها و طرحهای گسترده تری مصوب و اجرایی شود ولی این اتفاق نیفتاد. و با مقایسه عملکرد دو دوره ،اینگونه به نظر میرسد ایشان در دوره هشتم موفق تر از دوره نهم بوده اند هر چند که در یک ونیم سال آینده امیدواریم با تکمیل برنامه های نیمه تمام بتوانند رضایت همشهریان محترم را بدست آورند.

  • كمانچه گفت:

   جناب رضايي سلام ضمن تقدير از ياداشت خوبتان يك چيز ي هم بنده اضافه مي كنم اگر انتخابات دوره آتي مجلس مشكين شهر را با انتخابات رياست جمهوري گذشته مقايسه كنيم اقاي رييس ساداتی غرضي است اقاي ولي ملكي محسن رضايي است ، اقاي اسدي سعيد جليلي است و آقاي مهندس صفر جعفر زاده دكتر روحاني است.

 11. نعیم گفت:

  جناب صداقت بنده از دوستان تقریبا نزدیک زین العابدین هستم و به شما قول می دم با هر کسی هم همراهی کنه، با اسدی نخواهد کرد، اطمینان میدهم که کار اسدی ساخته است، ضمنا مگر حاج علی قیم مردم هستند، شاید کسانی برای خود حاج علی رای بدهند اما قرار نیست که مانند رعیتهای دهه سی و چهل دنباله رو محض کسی باشند

 12. بخت آزاد گفت:

  سلام
  در پاسخ به دوستي كه محروم شدن مشگين شهر از منطقه آزاد تجاري را به عنوان اساسي ترين مطالبه مردم مشگين شهر مهمترين چالش آقاي اسدي معرفي مي كند بايد عرض كنم با تمام احترامي كه به همه داوطلبان احتمالي انتخابات قائلم به نظرم تبديل شدن به منطقه آزاد تجاري و اقتصادي اساسي ترين مطالبه مردم نبوده و نيست چون اگر اينگونه بود مردم به همان برادر عزيزي راي مي دادند كه در انتخابات پيشين تنها همين موضوع را به عنوان برنامه اقتصادي خود مطرح نمود و حتي در راس شعارهايش بود. با تشكر

 13. فياضي گفت:

  خدا اموات اقاي اسدي را رحمت كند كاري كرد كه مردم قدر آقاي دكتر ملكي را بدانند آقاي ملكي اگر هشت سال تلاش مي كرد و هشت ميليارد تومان خرج مي كرد و هشت تا روزنامه راه مي انداخت به اندازه اي كه آقاي اسدي برايش غير مستقيم وجهه كسب كرد نمي توانست وجهه كسب كند به نظرم اين دوره ملكي با پنجاه هزار راي در صندلي سبز مجلس نشسته است انشاالله

 14. سيدجعفري گفت:

  جناب فياضي حتما از طرف اقاي دكتر ! ملكي به شما يك فيضي رسيده است مردم در انتخابات سال ٨٦ در حالي به اقاي اسدي راي دادند كه ملكي تنها كانديداي اصولگراها بود و نماينده مجلس هم بود و اوورت هم خرج مي كرد به نظرم جناب دكتر ملكي هشت دوره ديگر هم نمي تواند تبعات برنامه هايي مانند لنت گستر را از اذهان مردم جمع كند مطمئن باشيد اين مردم از اسدي هم عبور كنند به سمت دكتر ملكي عقبگرد نخواهند كرد.

 15. اگاه سیاسی گفت:

  با عرض سلام” به تمامی همشهریان . کاربران. بخصوص اقای رضایی که بانی وباعث تضارب افکار این عزیزان (در مورد انتخابات سال 94 مجلس و کاندیدا های احتمالی )شده اند.من هم برای اینکه در این اظهار نظر ها اقایان را همراهی نمایم .به چند مورد از ایتم های این موضوع مهم می پردازم:1-اصلی ترین و تاثیر گذار ترین ایتم .عبور تک تک کاندیدا های احتمالی از کانال و مجرای شورای نگهبام می باشد.با توجه به اینکه در این مرحله تندرو هادر کسب رای مردم شانس کمتری دارند شورای نگهبان با کوچکترین بهانه کاندیداهای طرفدار دولت (بخصوص اصلاح طب )را حذف خواهد نمود.2-با عرض پوزش ادامه بحث را به بعد موکول می نمایم

 16. اکبر گفت:

  اقای انصاف بدون شک اگر حاج علی نبود اقای اسدی شکست می خورد نمایندگان قبلی هم در دور دوم نفر سوم شدند به یمن حاج علی اسدی به خود زحمت زیاد نداد وافراد بسیاری را به نفع ایشان به صندوق اورد

 17. عطائی گفت:

  صرفنظر از تمام کارهای انجام شده و نشده ،باید اشاره کنم که ایده محوری در عصر حاضر سرمایه اجتماعی است که با همکاری تمام احاد مردم با یکدیگر،جامعه پیشرفت می کند. متاسفانه تمام کاندیداها عزیز قبل انتخابات خیلی خوب این بحث را جدی میگیرند ولی بعد آن طلبکارانه با مردم برخورد میکنند.که نمونه بارزش آقایان ملکی و اسدی هستند که نتیجه آن مسئول شدن کسانی هست که همزمان با مسئول شدن برای اولین بار در آن سازمان شروع به کار میکنند که هرانسانی صرفنظر از هر دیدگاهی ان را رد میکند.

  • دامداباجا گفت:

   آقای … خان عطایی شما دیگر چرا ؟ شماها که هزار ماشاالله از اسدی همراه با خاچه راهکار هایی برای تاثیر گذاری در تصمیمات مدیران محلی اعم از استاندار .فرماندار. نماینده مجلس پیشنهاد میکنید؟…هایتان سهم برده اید

   • عطایی گفت:

    سلام آقا یا خانم دامدا باجا عطایی ها چند طایفه هستند خواهشا ” ایش ایشه قانما “

   • دامداباجا گفت:

    آقای مشکین سلام این چه طرز اطلاع رسانیه چرا کامنت مرا اینطوریش کردین ؟

    • مشکین سلام گفت:

     جناب دامداباجا عزیز
     آیا جناب عالی بدون نام مستعار اون جمله را بدون نقطه چین بیان میکردید. اگر شخصی دیگر همین نوشته را درباره شما یا من کامنت می گذاشت می پسندیدیم منتشر شود. وظیفه ما هست از حیثیت و ابروی اشخاص حتی شما صیانت کنیم با تشکر.

     • دامداباجا گفت:

      مشکین سلام عزیز عبارت « خاچه راهکار هایی برای تاثیر گذاری در تصمیمات مدیران محلی اعم از استاندار .فرماندار. نماینده مجلس پیشنهاد میکنید» در عبارت من نیست برادر! این عبارت نفوذیه ! اولش درست نمایش دادید اما بعدا این شکلی شد. منظور من نام فرد مورد نظر نیست عزیز. اون که البته نباید نمایش داده شود.
      متنی که من نوشتم اینه :
      آقای … خان عطایی شما دیگر چرا ؟ شماها که هزار ماشاالله از اسدی همراه با خانمهایتان سهم برده اید

 18. مهندس شهبازی گفت:

  با عرض سلام خدمت خوانندگان گرامی
  تحلیلتون خیلی عالی بود
  اقای اسدی دقیقا کارهایی رو انجام دادن که براش رای بیاره توسعه شهر تو این 7 سال کشک بوده
  به امید خدا این دوره اجازه نمیدیم بره مجلس

 19. مشگین شهر1400 گفت:

  مشگین شهر را با چهره سیاسی مثلا می خواین نشان بدین اما به این نکات توجه کنید ؟
  1- مشگین یک شهر قوم گراست و طبق اصول ، لیاقت افراد مهم نیست مهم لابی کردن با بزگان این اقوام است .
  2- با توجه به اینکه شما بیشتر ازجهره اصول گرا و اصلاح طلب استفاده می کنید اما این تو شهر ما اصلا مهم نیست وخدا را شکر که مهم نیست چون بازی با ذهن است اگر اونطور بود وقتی دکتر احمدی نژاد در 88 رای اکثریت را آورد و اصول گراها روی بال بودن باز اصلاح طلب نماینده شهر ما شد و استراتژی اشتباه ایشان از حمایت از آقای موسوی ضربه به خود نزد ضربه به شهرستان زد که اصلا واسش مهم نبود
  3- آقای اسدی الان فقط داره مهره ادارات واسه خاطر خودش یا دوستای نزدیک عوض می کند که با حضور در افتتاح و اعطای اعتبار به طرح ها مقبولیت بین مردم داشته باشد
  4- حالا اون چیزهایی که تو سخنرانی هایش بود کسی نیست بگه اقا مرده و قولش و زنو چادرش مرد نبودی حداقل چادرت سرت نگه می داشتی
  5- اقدامات نماینده :
  الف – تغییر رییس دانشگاه ازاد >>>>> خوبه دیگه دامپزشک با رزومه علمی ….
  ب- پایلوت کشاورزی >>>>>> آقا میشه یک بار بگی چی شد کو اعتبار
  ج -سدهای معیشتی >>>>>>>>>>>>> متوقف 100 درصدی
  د -تغییر ریس ادارت من جمله فرمانداری >>>> ایول بابا اون که بیشتر تو ستاد مودب بود شد اما با کدوم سابقه با کدوم اعتبار این میخواد ناظر و هماهنگ کننده بین ادارات باشه
  6- گمرک رضی >>>>>>>> آقا دستت طلا گمرک نخواستیم منطقه آزاد پارساباد نزدیگ از اونجا می اریم
  7-اشتغال >>>>>>>>>>> بابا تو که لابی تو حد کدخدایی بلدی ااخه تو راچی به آوردن شرکت های با اعتبار راستی مشگین معدن دارد باور ندارین یک سر به اطلاعات زمین شناسان بنداز
  8- شهر ک صنعتی اکتیو مشگین شهر >>>>>>> جمعه ها واسه استراحت خوبه هواش خیلی تمیزه آخه کدوم کارگاه
  9- راه بین شهری مشگین اردبیل>>>> درسته به اول اسم نماینده مون مهندس میارن اما این صحت نداره چون یک مهندس آگاه راهسازی در دشت حدود یک سوم راه کوهستانی اعتبار می خواد و کل 70 کیلومتر راه ناتمام مشگین اردبیل میشه 20کیلومتر اعتبار منطقه کوهستانی به هریس آقا لطفا بیدار شو
  10- منطقه توریستی >>>>> کو با کدوم فعالیت شما با کدوم خلاقیت تونستین بشناسینش
  رو که نیست بخدا کیسه است نمیره آقا نمیره که

 20. احمدی گفت:

  دوستان کامنت گذار یا به راحتی بگم دودوست حاج علی که تکراری برای بزرگنمایی وی کامنت می گذاری این را بدانید به قول معروف (اسدینین اولوسی زین العابدینه …

 21. مهدی یار گفت:

  با سلام
  در ارتباط با تحلیل دوست عزیزم از دلایل پیروزی اقای اسدی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی باید گفت
  دربند اول تحلیل فوق اشاره به اینکه حمایت اقای اسدی از کشاورزان و اجرای طرح پایلوت کشاورزی از جمله ایجاد سدهای معیشتی (که هنوز تعدادی از آنها تکمیل نشده است) باید دانست این طرح ملی علاوه بر شهرستان مشگین شهر در دیگر شهرستانهای استان اردبیل ازجمله خلخال در دوره نمایندگی دکترخالقی (دوره هشتم) به مرحله اجرا رسیده است.
  در بند دوم تحلیل که اشاره نموده اید آقای اسدی در دوره هشتم مجلس در عزل و نصب های شهرستان دخالت مستقیم نداشته اند ولی در این دوره در انتصابات مقامات در اکثر دستگاههای دولتی دخالت مستقیم دارند حال با همین اشارات و اقرار آقای اسدی در دوره هشتم مجلس مبنی بر اینکه مسئولان استانی و شهری نمیگذارند کاری برای توسعه شهرستان صورت پذیرد میتوان عدم همراهی دولت وقت و مسئولان استانی و شهری را دلیلی بر عدم پیشرفت و توسعه شهرستان در دوره هشتم تلقی نمود اما باید گفت حال که در دوره نهم مسئولان مهم شهرستان دست نشانده جنابعالی هستند باید دید برای توسعه شهرستان چه کارهایی کرده اید؟ مثلا اگر همین دانشگاه آزاد شهرمان را با دانشگاههای شهرستانهای همجوار مانند اهر و گرمی مقایسه کنیم چه دستاوردی نصیبمان میگردد؟ با مدیریت جنابعالی آیا اولین کمبودی که می بینیم همین کمبود استادان باسواد و باتجربه نیست؟آیا همین استادان بی تجربه عامل بسیاری از نقاط ضعفها و بیسوادی فارغ التحصیلان نیستند؟!
  در بند سوم فرمودید رسانه ای شدن و پخش سی دی هایی که سخنان آقای اسدی را نشان میدهد و یا سخنرانی آتشین و تن صدای بالا و درگیری لفظی با نماینده استان گیلان و مخالفت با وزیر پیشنهادی دولت وقت (آقای صادق محصولی) . در این رابطه باید نقدهای زیر را پذیرفت اولا پخش سی دی ها در بین مردم نوعی مردم فریبی بوده تا نتیجه مورد انتظار را برای ایشان به ارمغان بیاورد و اقتدار ایشان را نمایان کند غافل از اینکه مردم فهیم ما میدانند اقتدار اشخاص در بازی با کلمات فارسی با تن صدای بالا نیست!
  ثانیا از بررسی دقیق سی دی ها متوجه چند مورد خواهیم شد از جمله اینکه قبل از ضبط فیلم هماهنگی های قبلی هم از نظر زاویه فیلمبرداری و هم از لحاظ موقعیت مکانی صورت گرفته انگار که چند کارگردان ماهر پشت دوربین فیلمبرداری هستددر این رابطه باید گفت با بالا بردن تن صدا و یا بادرگیری لفظی نمیتوان از حق و حقوق شهر و شهروندان دفاع نمود و اینکه با برخورد نامناسب و گفتن “گیلان نامتو جمع کن” به نماینده استان گیلان نباید اجازه می دادید به شما که نماینده مردم فهیم شهرمان هستید بگویند “تو دیگر چرا حرف میزنی ؟ مگر مردم شما تو شهر من کار نمی کنند؟!”مگر نماینده های قبلی شهرستان اهر تن صدایشان بالا بود که توانستند اهر را به قطب علمی -پژوهشی تبدیل کنند؟!.
  و در بند چهارم میخوانیم ورود آقای عباسزاده به کارزار انتخاباتی نتیجه انتخابات را به نفع آقای اسدی تمام کرد.آری ، این حقیقت چینش انتخابات است که تاثیر بسزایی در موفقیت یا عدم موفقیت کاندیداها دارد و در این مورد حضور آقای عباسزاده در این میدان و عدم حضور آقایان جعفر زاده و بابک رضازاده نتیجه را در جهت موفقیت آقای اسدی تغییر داد.همانطور که با ردصلاحیت شدن آقای زین العابدین در دوره قبلی ،بخت با آقای اسدی یار شد و پیروز انتخابات گردیدند.
  و در حقیقت در دوره هشتم با رد صلاحیت حاج علی زین العابدین و عدم حمایت ایشان از آقای اسدی نیمی از طرفداران ایشان که حضور در انتخابات را وظیفه شرعی میدانستند به سمت آقای اسدی کشیده شده و به ایشان رای دادند و در دوره نهم با حمایت حاج علی تمامی طرفدارانشان از آقای اسدی حمایت کرده و به ایشان رای دادند و به این ترتیب ایشان در هر دو دوره موجبات افزایش تعداد آراء جناب مهندس اسدی را فراهم آوردند.
  اما چالشهایی که جناب مهندس اسدی درصورت حضور در انتخابات پیش رو دارند:
  . مهمترین چالشی که پیش رو دارند همان نشستن چندین باره ایشان بر صندلی سبز بهارستان است واقعیت امر این هست که کسی که دوبار در شرایط کنونی به مجلس برود بار سوم شرایط برایش بمراتب سخت تر از کسی است که برای اولین بار انتخاب میشود چون همه رقیبانش برای سبقت گرفتن از او عملکردش را تحلیل و نقاط ضعفش را بازگو میکنند و همچنین عده ای از مردم که انتظاراتشان برآورده نشده و عده ای دیگر که نماینده برایشان تکراری شده است، به دنبال گزینه دیگر ی خواهند رفت و در این میان کسانی که تابحال نماینده نشده و عملکرد مجهولی دارد با ارائه وعده های آنچنانی ، عرصه را بر ایشان تنگ تر خواهند نمود.
  – باید ببینیم چینش انتخاباتی کاندیداها چگونه رقم میخورد اگر این چینشها همانند دوره قبل باشد و از طرف دیگر اگر کلیه اصلاح طلبان شهرستان باهم به اجماع برسند و از کاندیدای دیگر حمایت کنند و آقای جعفرزاده و رضا زاده به جمع انتخاباتی های قبلی بپیوندند میتوان به جرات گفت چالشی بزرگ در انتظار آقای اسدی است.
  -همچنین بنا به قول تحلیل بالا، آقای اسدی با توجه به شرایط فعلی دیگر قدرت مانوردهی ندارد غیر از اداره فرمانداری و در بین بعضی از مسئولان که منتصب خودشان هستند و در آخر باید اشاره کنیم در دوره قبلی در همین موقع پیگیر طرفدارانشان بودند و یارگیری میکردند ولی در این دوره انگار که قصد شرکت در انتخابات را ندارد بنظر میرسد برای شرکت در انتخابات منتظر هستند جو انتخاباتی هویدا شود و ببیند آیا مورد حمایت اصلاح طلبان قرار میگیرد یا نه.و اینکه آیا آقای جعفرزاده و رضازاده شرکت میکنند یا نه.و…

 22. علی امامعلیزاده میرک باللوجه گفت:

  با سلام به همه دوستان امیدوارم صبر داشته باشید که گذشت زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد و تمام معادله ها را برهم خواهد زد تا اون وقت خیلی سر ها بی کلاه خواهد ماند به جان هم نیفتید مسئولان شهر با چه عرضه ای می خواهند کاندیدشوند در حالیکه مشگین شهر از شهرستان گرمی هم عقب مانده است نه تنها سوسیس و کالباس سوئیس نشد حتی منطقه آزاد هم نشد عزیزان هرکسی که میاید برای دار و دسته خودش فعالیعت خواهد کرد همچنانچه….

 23. علی قره باغلاری گفت:

  نمیدونم انهایی که در خونه های مردم را برای جمع اوری ارا برای اسدی میشکستند این بار با چه رویی دوباره خواهند رفت چه خواهند گفت از کدام عملکرد ایشون غیر از انتصاب هان اقایان به پستهای مدیریتی(شهردار -بخشدار – ریاستهای اداره ها مدیریت و معاونت مدارس)هیچ از خودشان پرسیده اند مردم چه خواهند گفت وبا چه الفاظی از ایشان استقبال خواهند کرد اگر یه کمی تامل داشتند باید از ترس ابروشون هم که شده دیگر در هیچ خانه ای نروند ( اگر آبرو داشته باشنداگر؟/؟ )

 24. تورا چشم در راهم .... گفت:

  تورا چشم در راهم ….
  ما به فردی رای خواهیم داد که مثل علی مطهری .شجاعت .شهامت .مردانگی .داشته باشد و علی وار از حق و حقوق احاد ملت ایران دفاع نماید .و همه چیز و همه کس رابا حق به سنجد.و یا حد اقل مواضع فکری ان به مطهری نزدیک باشد. برادران عزیز!کارهای عمرانی و ساخت و ساز و توسعه …وظیفه قوه مجریه می باشد .مجلس نیاز به نمایندگانی دارد که مجلس را در راس امور قرار دهد .نه اینکه نمایندگان ان وکیل الدوله ویا وکیل ال… باشد.و حمدو ثنا گو ی این وان.
  ما در مدت هم ملکی و هم اسدی و هم عباس زاده و .. و هم اطرافیانشان و هم عقیده شان و هم ایدولوژی شان و هم مدیریت شان را دیده ایم. فقط و فقط به خودشان و اطرافیانشان توجه کردند بجای مردم محروم مشگین شهر..
  تورا چشم در راهم ….

 25. تو را چشم در راهم ... گفت:

  تورا چشم در راهم ….
  بنده با نظر آن دوست روستایی عزیز موافقم که فرمودند:
  ما به فردی رای خواهیم داد که مثل علی مطهری .شجاعت .شهامت .مردانگی .داشته باشد و علی وار از حق و حقوق احاد ملت ایران دفاع نماید .و همه چیز و همه کس رابا حق به سنجد.و یا حد اقل مواضع فکری ان به مطهری نزدیک باشد. برادران عزیز!کارهای عمرانی و ساخت و ساز و توسعه …وظیفه قوه مجریه می باشد .مجلس نیاز به نمایندگانی دارد که مجلس را در راس امور قرار دهد .نه اینکه نمایندگان ان وکیل الدوله ویا وکیل ال… باشد.و حمدو ثنا گو ی این وان.
  ما در مدت هم ملکی و هم اسدی و هم عباس زاده و .. و هم اطرافیانشان و هم عقیده شان و هم ایدولوژی شان و هم مدیریت شان را دیده ایم. فقط و فقط به خودشان و اطرافیانشان توجه کردند بجای مردم محروم مشگین شهر..
  تورا چشم در راهم ….

 26. نو را چشم در راهم..... گفت:

  تورا چشم در راهم ….
  ما به فردی رای خواهیم داد که مثل علی مطهری .شجاعت .شهامت .مردانگی .داشته باشد و علی وار از حق و حقوق احاد ملت ایران دفاع نماید .و همه چیز و همه کس رابا حق به سنجد.و یا حد اقل مواضع فکری ان به مطهری نزدیک باشد. برادران عزیز!کارهای عمرانی و ساخت و ساز و توسعه …وظیفه قوه مجریه می باشد .مجلس نیاز به نمایندگانی دارد که مجلس را در راس امور قرار دهد .نه اینکه نمایندگان ان وکیل الدوله ویا وکیل ال… باشد.و حمدو ثنا گو ی این وان.
  ما در این مدت هم ملکی و هم اسدی و هم عباس زاده و .. و هم اطرافیانشان و هم عقیده شان و هم ایدولوژی شان و هم مدیریت شان را دیده ایم. فقط و فقط به خودشان و اطرافیانشان توجه کردند بجای مردم محروم مشگین شهر.. و با آمدن آقای جعفرزاده در قامت شهرداری مشگین شهر نشان داد که ایشان نیز از همان…..و دارودسته بوده و درنهایت دنباله رو آنها خواهد بود.
  تورا چشم در راهم ….

 27. تو را چشم در راهم.... گفت:

  با سلام ،
  مدتی ایست که تنور انتخابات مجلس شورای اسلامی در سایتهای مجازی داغ شده است. ومن در حیرتم از این زمانه؟! که همه وقتی مشگین شهر را با سایر شهرستانها مقایسه می کنند به این نتیجه می رسند که این شهر که همه در توانمندی نیروهای آن شکی ندارند و هوش و ذکاوت این خطه سرسبز ساوالان زبان زد خاص و عام است ، چرا و چرا هنوز پس از گذشت ۳۶ سال از عمر شریف انقلاب اسلامی ، شهر مشگین شهر عین روستایت(نقل قل از زبان وزیرکشور وقت)در این وقت بی اختیار به یاد شعر این شاعر طنز می افتم که گفتند:
  حقیقت را شنیدی،شده معلوم در ژاپن جدیداً…..بجز ۱درصد جمعیت آن،۹۹درصدش خنگ اند وکودن
  ولی برعکس تو یکشورما(ایران)ضریب آی کی یو بالای بالاست.بجز۱درصد ملت خنگ است۹۹درصدش باهوش وداناست
  به او گفتم چرا ما فضرتیم،ولی آنان چرا با اقتدارند…جوابم داد چون که در هردوکشور،همان ۱درصدی ها راس کارند.
  و تمام مسئولین استانی و شهرستانی و اطرافیانشان (حزبشان)و حتی طرفدارانشان در پیشگاه خداوند و این ملت غیور وشریف مشگین شهر به نوبه خود مقصر هستند و باید جوابگو باشند.و این امر تکلیف سنگین آحادمردم و نخبه گان و رسانه ها وسیاسیون و..را دو چندان برابر می کند که در انتخاب مسئولین شهری هرچه بیشتر دقت لازم را داشته باشند.

 28. منتظران گفت:

  باسلام،
  آزموده را آزمودن خطاست…
  اقای نماینده شما دیگر چرا!؟مردم که مدیریت شما و دوستانتان را دیده اند. شما ودوستان شما ثابت کردند اگر پای منافع شخصی در میان باشد به راحتی زد وبند می کنند…مردم فهیم مشگین شهر دیگر گول افرادی مثل شماو نمایندگان و مسئولین قبلی و فعلی را نخواهند خورد زیرا همه شماهادر پیشگاه مردم فهیم مشگین شهر مقصر هستید بابت کم کاری و حفظ منافع خویش و دوستانتان بنابراین لازم نیست بفکر انتخابات مجلس آینده باشید که هم پولتان می رود و هم آبرویتان…
  اگر نظر بنده خلاف است..می توانند لیست اموال خود و خانواده خودرا قبل و بعد از مسئولیتشان متشر کنید ..
  تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد…

 29. منتظران گفت:

  خدمت برادران و بزرگواران و همشهریان عزیز مشگین شهر..
  باسلام
  در طول این ۳۶ سال که از عمر شریف انقلاب اسلامی می گذرد گاهی اصلاح طلبان یا چپی ها روی کار بودند و گاهی اصول گرایان یا راستی ها، و اینها بصورت چرخشی در راس امور مملکت بودند و هربار نیز با یک چیزی تازه ای مردم را پای صندوق های رای آوردند و رای گرفتند.کدام یک به فکر مردم بودند.خودتان قضوت کنید.مگر نه اینکه همه آنها به فکر خودشان و خویشاوندانشان و دوستانشان و اعضای ستادشان و.. بودند.تا بوده همین بوده …مردم و جوانان این مرزوبوم خون دادند و انقلاب کردند اینها خودشان را صاحبان اصلی انقلاب و مملکت می دانند…بیچاره مردم …تا وقتی که عده ای بخاطر منافع شخصی خویش از این گروه و آن گروه که امتحان خویش را پس داده اند دفاع کنند و میدان را برای آنها باز کنند …بیشتر از این نخواهد بود…آیا زمان آن نرسیده که سعی کنیم به دنبال منافع شخصی خویش نباشیم بلکه بدنبال منافع منطقه مشگین شهر باشیم . واز تمام افرادی که وارد عرصه انتخابات می شوند کورکورانه دفاع نکنیم ..بلکه برنامه بخواهیم .و برنامه هایشان را به مردم معرفی کنیم ..

 30. خانزاده گفت:

  باسلام به همه دوستان بخصوص جناب آقای رضایی.متاسفانه بجای تحلیل وبررسی عملکردگذشتگان ونگاه دقیق به برنامه های افرادی که جدیداً پای در رقابت انتخاباتی می گذارند فقط بدنبال تخریب وتوهین به افراد و بزرگنمایی علایق شخصی وتعصّبات خودنسبت به چهره های مطرح شده هستیم. ضمن تأیید بخشی از نوشته های «منتظران» بایستی بدنبال احقاق منافع مردم و طرح و بیان مطالبات اجتماعی و… منطقه باشیم. گرفتن یقه همدیگر نه تنها دردی را دوا نمیکندبلکه به آشفتگی بازار وسودمندی اندک افراد سودجو خواهدانجامید. از یکطرف بانگاهی به عملکرد نماینده فعلی به اقدامات مثبت ایشان ارج بگذاریم و در مقام حمایت وپوشش نقاط ضعف وکاستی های وی برآئیم و یا اینکه باجمع بندی نقاط قوت و ضعف نماینده فعلی (آقای اسدی) به دنبال مطرح کردن ودرنهایت حمایت و انتخاب فردتوانمند دیگری باشیم که درسایز بالاتر هم دارای سایقه اجرایی ،مدیریتی وتحصیلی قوی وغیرقابل انکار باشد وهم از وجهه قابل قبول دربین آحاد مردم وگروههای سیاسی واجتماعی برخوردار باشد و برای پیشرفت شهرستان برنامه ریزی علمی وجامع ارائه نماید. مطرح کردن اسامی افرادیکه توانایی اداره یک نانوایی را ندارندو فقط بواسطه تعصبات قومی وقبیله ای وداشتن پول وثروت اسمی برای خود به پا کرده اند یک عقبگرد منفعلانه برای شهرستان مشکین شهر ومردم بافرهنگ منطقه بویژه شما دوستان وکاربران عزیز بوده وخواهدبود.باآرزوی توفیق برای همشهریان عزیز

 31. هادی رحمت زاده گفت:

  با سلام خدمت همه دوستان.هریک از نمایندگان قبلی وفعلی که با التماس وقسم قران و … وارد مجلس میشن صرفا برا خودشون کار میکنن.همه نمایندگان میلیاردی خرج میکنن تابرن ده برابر اونو بدست بیارن.اگه باور ندارین اسدی قبل و بعد ازنماینده شدنشو یه نگاه بندازین.نه تنها اسدی بلکه 285نماینده همشون عین هم هستن.پس بهتره خودمونو اصلا درگیر اینجور ادما نکنیم.انشالاه روزی برسه همه ما باچشم باز زندگی کنیم نه تعصبات بیخودی

 32. khakhs گفت:

  جای مردان سیاست بنشانید درخت که هوا تازه شود…

 33. www.xasan .com گفت:

  کاری نکنید که بعدا پشیمان شوید عین دوره هاشمنی رفسنجانی با احمدی نزاد …….که می گفتیم ……
  پس نتیجه ………………….. اسدی بازهم برترین بین این همه بدا………

 34. سامانه تام گفت:

  سامانه جامع اطلاع رسانی و تبلیغات انتخابات مردمی تام
  تام افقی نو در اطلاع رسانی انتخابات
  اپلیکیشن موبایلی ویژه نامزدهای انتخاباتی – 29بهمن تا 5اسفند ماه 1394
  انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دهم و مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم (اسفند94)
  اطلاعات عمومی و اختصاصی نامزدهای انتخاباتی در کل کشور
  دارای مجوز رسمی به شماره 20105525 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر http://www.taam.ir
  شماره سامانه تلفن گویا (086)33127088-9
  شماره سامانه پیامک 30007650005255

 35. […] تحلیلی بر انتخابات آینده مجلس و واکاوی شرایط حال و گذشت… […]

ارسال نظر


آخرین موضوعات