کد خبر: 9181 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶:۱۵ - چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱ نظر | |

اختلاس میلیاردی در نصف جهان

اختلاس میلیاردی در نصف جهان

خبری که هفته‌های گذشته در شورای شهر اصفهان به صورت در گوشی بین اعضا مطرح می‌شد این هفته رنگ واقعیت به خود گرفت و فاش شد که برخی تخلفات در شهرداری اصفهان موجب شده است تا تنی چند از مدیران شهرداری اصفهان بازداشت شوند و چند نفر با قرار وثیقه و کفالت منتظر بازجویی باشند.

شنیده‌های خبرنگار ایلنا در اصفهان حاکی از آن است که این تخلف توسط یکی از کارکنان دفتر حوزه شهردار به نام «م ح ش» رخ داده است و وی پس از بازرسی‌ها و تحقیقات اداره اطلاعات با قید وثیقه فعلا آزاد است.

ظاهرا نوع تخلفات در شهرداری به این شکل بوده است که بعضی از ردیف‌های بودجه که در اختیار شهردار اصفهان جهت کمک به مجموعه‌های خیریه بوده است، با مشکل مواجه شده است.

یکی از اعضای شورای شهر اصفهان در گفت‌و‌گو با ایلنا ضمن اظهار بی‌اطلاعی از جزئیات این تخلف می‌گوید من قبلا نسبت به وجود این فرد در حوزه دفتر شهردار اصفهان انتقاد داشتم، اما از اینکه بدانم کارمند یا مدیر کل دفتر حوزه دفتر شهردار چه خلافی را مرتکب شده‌اند آگاه نیستم.

 «عدنان زادهوش» ادامه داد: در جلسه این هفته شورای شهر اصفهان سوالی در همین زمینه از سوی اعضای شورا از شهردار مطرح شد که مقرر شد پاسخ ایشان در جلسه شنبه هفته آینده به اعضای شورا ارائه شود.

به گفته یک منبع آگاه در شهرداری اصفهان نهادهای نظارتی در تحقیقات خود رقم تخلف ۱۰۴ میلیارد تومانی رسیده‌اند. که در بیلان‌های اقتصادی مورد شک و شبهه است.

همچنین گفته می‌شود که به غیر از این عدم ترازهای مالی در شهرداری اصفهان، چند پرونده دیگر فساد مالی در شهردار اصفهان وجود دارد از جمله اختلاسی که در یکی از پروژه‌های شهرداری توسط پیمانکار رخ داده که این پرونده نیز در دست وزرات اطلاعات در دست بررسی قرار گرفته است.

همزمان با افشای جزئیات بیشتر این پرونده‌ها تغییرات مدیریتی در اصفهان رقم خورد و پس از آن نیز تعدادی از مدیران شهرداری اصفهان نیز تغییرکردند.

محمدعلی احمدی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در سمت مدیرعاملی شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه منصوب شد و سید عباس روحانی به عنوان شهردار منطقه ۹ اصفهان منصوب شد. سید جمال‌الدین صمصام‌شریعت نیز به سمت قائم مقام شهردار در امور مشارکت‌های شهرداری اصفهان منصوب شد و وحید حیدریان نیز به عنوان مدیرعامل فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان درآمد.

شورای شهر اصفهان در سال‌های گذشته ترکیب یک دستی به سود اصولگرایان داشته است با این حال در این دوره بعد از دو دوره ریاست حاج‌رسولی‌ها وی از ریاست شورای شهر کنار رفت اما سقائیان‌نژاد همچنان در شهرداری اصفهان باقی ماند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در دی ماه ۱۳۹۳ گفته بود: شهردار اصفهان علی رغم تذکرات اعضای شورای شهر اصفهان توجهی به ساماندهی فساد مالی در شهرداری مناطق و راه اندازی صدور فاکتور برای شهروندان ندارد.

تا زمان انتشار این خبر شورای شهر اصفهان که در حال حاضر در اختیاراصولگرایان است و همچنین شخص شهردار که یکی از چهره‌های شاخص جامعه مهندسین و مورد حمایت باهنر است در این خصوص واکنشی نشان نداده‌اند.

سقائیان‌نژاد از چهره‌های مشهور اصولگرای اصفهان است که برای چندمین بار توانسته با حمایت شورای شهر بر کرسی شهرداری بنشیند و به نظر می‌رسد با افشاء و قطعیت یاقتن این رسوایی مالی امکان ادامه فعالیت وی وجود نداشته باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " اختلاس میلیاردی در نصف جهان " ارسال شده است.

  1. علی گفت:

    سلام اگه خجالت نمکشید باز هم بگویید در زمان احمدی نژاد این اختلاس صورت گرفته

ارسال نظر


آخرین موضوعات